Show Biznes

„Mandalorianin” i „Ahsoka” mają wiele do zaoferowania fanom Star Wars w 2023 roku

The Mandalorian (Pedro Pascal) and Grogu in Lucasfilm's THE MANDALORIAN, season two, exclusively on Disney+. © 2020 Lucasfilm Ltd. & ™. All Rights Reserved.
„The Mandalorian” i „Ahsoka” z pewnością już wkrótce zachwycą fanów Gwiezdnych Wojen. 28 maja na Star Wars Celebration w Anaheim, CA, twórcy serialu Jon Favreau i Dave Filoni mówili o swoim hitowym serialu Disney+ Star Wars, „The Mandalorian”: gdzie był i jaka będzie jego przyszłość, plus kilka ważnych szczegółów o nowym serialu „Ahsoka”. POPSUGAR był obecny podczas dyskusji, w której wzięło udział wielu gości niespodzianek, w tym Pedro Pascal, który gra tytułowego Mandalorianina, Din Djarin, oraz Rosario Dawson, która wystąpi w pierwszym sezonie „Ahsoki” w 2023 roku.

Favreau powiedział o prowadzeniu nowego świata telewizji Star Wars w Disney+: „Dla mnie to spełnienie marzeń” Powiedział, że interesuje go opowiadanie „osobistych historii” pasujących do małego ekranu, które następnie będą w stanie przyciągnąć ludzi, którzy niekoniecznie znają już wszystkie Gwiezdne Wojny, ale zainteresują się tym światem.

„Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Gwiezdne Wojny, była to kontynuacja serialowej historii” – powiedział Favreau, nawiązując do pierwotnego pomysłu George’a Lucasa na serię. Dla Favreau tworzenie telewizyjnych Gwiezdnych Wojen, pełnych scenografii, stworów i wielkich cliffhangerów, jest dokładnie w duchu wizji Lucasa.

„To najbliższe bycie ojcem – w każdym razie do tej pory. Oglądasz ten serial i widzisz, jak dziecko kocha ojca w ten sposób – rozumiesz to.”

Para opowiedziała również o stresie związanym z utrzymaniem w tajemnicy Baby Yody – aka Grogu – podczas kręcenia pierwszego sezonu; fani nie wiedzieli o istnieniu tej postaci aż do emisji pierwszego odcinka serialu. „Cieszę się, że było to w pierwszym odcinku” – śmieje się Filoni. Zgodnie stwierdzili, że najtrudniejszym do utrzymania sekretem było pojawienie się Luke’a Skywalkera w finale drugiego sezonu.

Kiedy Pascal wszedł na scenę, tłum wybuchł. „Moje serce po prostu eksplodowało w moim ciele” – powiedział ze śmiechem Pascal, zajmując swoje miejsce. „To dobry ostatni dzień mojego życia”.

Pascal zastanawiał się nad tym, jak to było dla Dina i Grogu być osobno w sezonie drugim i przez większość „The Book of Boba Fett” „Bardzo trudno jest być oddzielonym” – wyjaśnił. „To najbliższe bycie ojcem – jak do tej pory. Oglądasz ten serial i widzisz, jak dziecko kocha ojca w ten sposób, rozumiesz to.”

Pascal przedstawił Brendana Wayne’a i Lateefa Crowdera, którzy są dublerami kaskaderskimi Dina. Ponieważ Din zawsze ma na sobie maskę, zazwyczaj to nie Pascal jest w kostiumie, więc ożywienie postaci jest efektem współpracy trzech mężczyzn. „Sposób, w jaki pracujemy, jest bardzo integrujący i zabawny” – mówi Wayne. „To znaczy, że możemy grać kowbojów w kosmosie.”

„To jedni z najbardziej utalentowanych ludzi, z jakimi kiedykolwiek pracowałem” – powiedział Crowder.

Następnie do panelu dołączyli Giancarlo Esposito, Carl Weathers i Emily Swallow. Esposito, który gra Moffa Gideona, żartował, że jego postać chce „zmiażdżyć” Grogu, choć osobiście uwielbia tego małego chłopca. „Chcę, aby dziecko we mnie powróciło poprzez dziecko w Grogu” – powiedział Esposito. Wyjaśnił, że wymyślił własną historię Gideona – nawet jeśli nie jest to prawdziwa kanoniczna historia. Dostaje „podpowiedzi” od Favreau i Filoniego, patrzy na scenariusz i pozwala swojej wyobraźni rozwinąć postać.

Moff Gideon (Giancarlo Esposito) in Lucasfilm's THE MANDALORIAN, season two, exclusively on Disney+. © 2020 Lucasfilm Ltd. & ™. All Rights Reserved.

Swallow, która gra niezwykle tajemniczą The Armorer, powiedziała, że „uwielbia” wcielać się w postać swojej bohaterki, ponieważ jest ona mądra, cierpliwa i przyziemna. „Ona naprawdę przypomina nam o tych sprawach związanych z sercem i duszą, a ja to w niej cenię” – wyjaśnia.

Weathers dołączył do obsady jako Greef Karga w sezonie pierwszym, a także wyreżyserował jeden odcinek w sezonie drugim. Weathers potwierdził, że wyreżyseruje kolejny odcinek w nowym sezonie i wyraził uznanie dla ludzi zza kulis za stworzenie „magicznego świata, przez który przechodzimy”

Następnie do grupy dołączyła Temuera Morrison, która gra Bobę Fetta, co spotkało się z kolejną owacją na stojąco ze strony fanów. Morrison zdradził, że podczas kręcenia „Księgi Boby Fetta” oglądał „Ojca chrzestnego” i próbował wcielić się w postać Vito Corleone graną przez Marlona Brando. Wygląda na to, że zarówno Boba Fett, jak i grana przez Ming-Na Wen postać Fennec Shand powrócą w trzecim sezonie „The Mandalorian”

Następnie Katee Sackhoff, która wciela się w postać Bo-Katan Kryze, oraz Rick Famuyiwa dołączyli do panelu, aby porozmawiać o tym, gdzie „Mandalorianin” zmierza w trzecim sezonie. Famuyiwa wyreżyserował wiele odcinków dwóch pierwszych sezonów i jest producentem wykonawczym trzeciego.

„To był zaszczyt” – powiedział Famuyiwa, gdy został poproszony o pracę nad serialem. Na pytanie, czy może zdradzić coś na temat tematyki trzeciego sezonu, odpowiedział po prostu: „Nie” Sackhoff również milczał na temat roli Bo-Katana w trzecim sezonie.

Sackhoff pierwotnie wcieliła się w głos Bo-Katan w serialu animowanym „Wojny klonów”. Powiedziała: „To, że mogłam zacząć z nią 10 lat temu i że [Favreau and Filoni] zaufało mi, że mogę ją przenieść do żywej akcji, wciąż mnie szczypie.”

Favreau i Filoni zaprezentowali rozszerzony teaser nowego sezonu „The Mandalorian”, dłuższy niż ten, który miał swoją premierę podczas panelu Lucasfilm 26 maja. Jedną z postaci, która zdaje się powracać w nowym materiale filmowym jest Babu Frik, uroczy i zabawny mały kosmita, który pojawił się w „The Rise of Skywalker” W nowym materiale filmowym pojawiły się także ujęcia upadłego gwiezdnego niszczyciela, nowych postaci oraz pierwsze spojrzenie na rodzinną planetę Mandalorian, Mandalore.

Rosario Dawson as Ahsoka

Następnie gwiazda „Ahsoki” Dawson zrobiła niespodziankę prosto z planu serialu, który jest obecnie kręcony. „To wielki zaszczyt i przyjemność powołać tę postać do życia i poczuć energię wszystkich, którzy chcą ją zobaczyć” – powiedziała. Dawson przywołała także Choppera, droida z serialu „Star Wars: Rebelianci”, który kręcił się na scenie.

Filoni zaprezentował krótki teaser „Ahsoki”. W materiale pojawili się bohaterowie „Rebeliantów”, w tym Hera Syndulla, Ezra Bridger i Sabine Wren. Następnie Natasha Liu Bordizzo, która zagra Sabine, dołączyła do panelu.

Filoni, który intensywnie pracował nad „Wojnami klonów” i „Rebeliantami”, zastanawiał się nad doświadczeniem przenoszenia tych postaci do żywej akcji. „Piszesz te historie i nagle patrzysz przez pryzmat postaci, widzisz otoczenie i oto są” – powiedział.

„Czuję się jakbym została adoptowana do nowej rodziny” – powiedziała Bordizzo o dołączeniu do „Ahsoki” Powiedziała, że fani będą „naprawdę podekscytowani” podróżą, jaką odbędzie Sabine.

Na koniec Favreau przedstawił prawdziwą gwiazdę – Baby Yodę we własnej osobie. Pomachał do fanów i usiadł na stole.

Premiera trzeciego sezonu „The Mandalorian” planowana jest na luty 2023 roku. Pierwszy sezon „Ahsoki” również ma trafić do Disney+ w przyszłym roku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button