Show Biznes

Mari Copeny wzywa celebrytów do walki o zmiany w przemówieniu na BBMAs

LAS VEGAS, NEVADA - MAY 15: Honoree Mari Copeny accepts the Changemaker Award onstage during the 2022 Billboard Music Awards at MGM Grand Garden Arena on May 15, 2022 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Ethan Miller/Getty Images)

Mari Copeny otrzymała nagrodę changemaker podczas 2022 Billboard Music Awards 15 maja. Zwolenniczka sprawiedliwości ekologicznej ma zaledwie 14 lat. Copeny, która jest również nazywana Małą Miss Flint, ponieważ jej wysiłki rozpoczęły się podczas kryzysu związanego z ołowianymi rurami w jej rodzinnym mieście Flint, MI, jest dopiero trzecią osobą, która otrzymała tę nagrodę, pierwszą kobietą i najmłodszą osobą. Obejrzyjcie jej przemówienie akceptacyjne.

Teyana Taylor przedstawiła Copeny, która przyjęła swoją nagrodę ze śmiechem i wielkim uśmiechem. Podziękowała swojej rodzinie i przyjaciołom, a przede wszystkim dzieciom w Flint, które jak powiedziała, motywują ją do dalszej walki.

Copeny odniosła się również do wycieku opinii SCOTUS, która obaliłaby Roe v. Wade. „Niektórzy ludzie na czele wolą poświęcić swój czas na dyktowanie tego, co kobiety mogą i nie mogą zrobić ze swoim ciałem” – powiedziała. „To niebezpieczne, a także bardzo dziwne”.

Copeny kontynuowała: „Wybrani urzędnicy i sędziowie są na miejscu, aby pomagać obywatelom i naprawiać krzywdy. Kiedy priorytety rządu są błędne, musimy mówić głośno. Nie ma czasu na czekanie.”

„Jestem rzecznikiem dzieci w całej Ameryce, ponieważ ludzie, którzy wyglądają jak ja, zawsze dostają krótszy koniec kija” – wyjaśniła. Copeny zwróciła się do obecnych na sali celebrytów, mówiąc: „Osoby znajdujące się w tym pomieszczeniu mają moc, by dotrzeć do świata i do milionów. Wyzywam was do podjęcia działań i zrobienia czegoś więcej niż tylko oklaskiwania tej mowy.”

Billboard mówi, że nagroda „jest przyznawana postaciom popkultury, które mówią prawdę do władzy poprzez swoje zaangażowanie w indywidualne działania i przywództwo.” Pierwsza nagroda została przyznana w 2020 roku wśród protestów po zabójstwie George’a Floyda przez policjanta z Minneapolis.

Copeny po raz pierwszy zyskała krajową uwagę, gdy w 2016 roku, mając zaledwie 8 lat, napisała list do ówczesnego prezydenta Baracka Obamy na temat kryzysu wodnego w Flint. List był częścią tego, co sprowokowało Obamę do ostatecznego odwiedzenia miasta, a on ostatecznie zatwierdził 100 milionów dolarów ulgi dla miasta.

Copeny nie była jednak zadowolona z tego powodu. Nadal agituje za działaniami wokół kryzysu wodnego w Flint. W kwietniu tego roku zamieściła swoje coroczne przypomnienie, że Flint pozostaje bez czystej wody od 24 kwietnia 2014 roku. „Kolejny rok bez czystej wody. Ponad połowa mojego życia” – napisała. Według Great Lakes Now, od 2021 roku miasto wymieniło nieco ponad 100 000 rur i miasto uważa, że jest na końcowym etapie, ale wielu mieszkańców Flint już nigdy nie zaufa miejskiej wodzie.

Copeny poszerzyła swoje działania, aby objąć nimi nie tylko kryzys wodny w jej rodzinnym mieście, ale także konsekwencje wszystkich zaniedbań rządu, upadającej infrastruktury i szeroko pojętego rasizmu ekologicznego.

W 2020 roku Copeny rozmawiała z POPSUGAR o tym, co trzyma ją przy życiu wiele lat po tym, jak po raz pierwszy zaangażowała się w aktywizm. Wyjaśniła: „Wiedza, że nie siedzę i nie czekam na rząd, aby to naprawić, pomaga mi utrzymać się. Świadomość, że postanowiłam nie czekać, aż dorosnę, aby stawić czoła problemowi i zaoferować rozwiązanie tym, którzy żyją z toksyczną wodą już teraz. Wiem, że zmieniam życie w całym naszym kraju.”

Podkreśliła również znaczenie dorosłych słuchających młodych ludzi, mówiąc: „Nadszedł czas, aby dać młodzieży miejsce przy stole. Czas, aby nas słuchać, uczyć się od nas i podążać za naszymi wskazówkami. Proszę przestać mówić nam, że nie wiemy o czym mówimy, bo jesteśmy dziećmi. W większości przypadków walczymy o nasze życie i naszą przyszłość.”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button