Show Biznes

Megan Fox mówi o wsparciu dla ekspresji płciowej swojego syna Noah

Megan Fox mówiła o swoim synu Noah w emocjonalnym wywiadzie dla Glamour UK, otwierając się na miłość do syna i trudności, z jakimi wciąż się boryka z powodu sposobu, w jaki wybiera sposób ubierać się i prezentować.

Noah, który ma 9 lat, „zaczął nosić sukienki, gdy miał około dwóch lat” – powiedziała Fox, która od dawna otwarcie mówi o swoim poparciu dla wyborów modowych i ekspresji płciowej syna. Powiedziała Glamour UK, że „kupiła mnóstwo książek” o rodzicielstwie i sojusznictwie, aby lepiej zrozumieć swoje dziecko. „Niektóre z nich są napisane przez transseksualne dzieci. Niektóre z nich są po prostu o tym, że można być chłopcem i nosić sukienkę; można wyrażać siebie poprzez ubranie, jak tylko się chce” – dodała. „I to nawet nie musi mieć nic wspólnego z twoją seksualnością”

Starała się także trzymać swoje dzieci z dala od mediów społecznościowych, aby chronić je przed nieuchronną oceną świata. „Od najmłodszych lat włączałam te rzeczy do ich codziennego życia, aby nikt nie czuł się dziwnie, obco czy inaczej” – powiedziała. „Nie mogę kontrolować tego, jak inni ludzie reagują na moje dzieci. Nie mam wpływu na to, czego uczą się inne dzieci – z którymi chodzą do szkoły – i co im powtarzają. Dlatego też nie umieszczam zdjęć moich dzieci na Instagramie ani w mediach społecznościowych”

Jednak, jak mówi, pomimo jej najlepszych starań, Noah musi stawiać czoła wyzwaniom. „Mam dziecko, które cierpi” – powiedziała. „Mam wiele zmartwień z tym związanych, ponieważ chciałabym, aby ludzkość nie była taka jak teraz” – powiedziała. „Chociaż moje dziecko jest bardzo dzielne, a ja wiem, że nie bez powodu wybrało tę drogę. To jest po prostu trudne jako mama”

W wywiadzie widać było jej miłość i dumę, gdy zachwycała się talentem syna, a także troskę o jego dobre samopoczucie w osądzającym świecie. „Noah jest niewiarygodnym pianistą. Potrafi nauczyć się koncertu Mozarta w godzinę” – powiedziała. „Chcę, żeby ludzie to widzieli, ale nie chcę też, żeby świat miał dostęp do tej delikatnej duszy i powiedział to wszystko, co wszyscy wiemy, że powie”

To nie jest pierwszy raz, kiedy Fox poruszył temat wyborów odzieżowych i ekspresji płciowej Noah. W jednym z odcinków The Talk w 2019 roku mama trójki dzieci podzieliła się tym, że próbuje nauczyć swojego najstarszego syna – który ma obsesję na punkcie mody – nosić to, co chce, bez poczucia samoświadomości.

„Lubi czasami nosić sukienki i wysyłam go do naprawdę liberalnej, hipisowskiej szkoły, ale nawet tam – tutaj w Kalifornii – nadal ma małych chłopców, którzy mówią: 'Chłopcy nie noszą sukienek’ lub 'Chłopcy nie noszą różowego'”, powiedziała. „Teraz przechodzimy przez to, staram się nauczyć go, by był pewny siebie, bez względu na to, co mówią inni”

Chociaż Noah na jakiś czas przestał nosić sukienki, w końcu założył jedną w szkole i spotkał się z mieszanymi reakcjami.

„Dwa dni temu założył [a dress] do szkoły, wrócił do domu, a ja pytam: 'Jak było? Czy ktoś z kolegów w szkole miał coś do powiedzenia?” – wyjaśnia. Chociaż Noah powiedział mamie, że niektórzy chłopcy śmiali się z niego, gdy wchodził do pokoju, nie przejmował się tym. „Nie obchodzi mnie to” – powiedział. „Za bardzo kocham sukienki”.

Megan i jej rodzina od dawna otwarcie mówili o swojej decyzji wspierania syna. Jeszcze we wrześniu 2017 roku mąż Megan, Brian Austin Green, powiedział Pipeline, że nie obchodzi go, jakie ubrania nosi jego syn. „Mój syn, ma 4 lata. Słyszałem od niektórych ludzi, że się z tym nie zgadzają. Nie zgadzają się na to, żeby nosił sukienki” – powiedział Green. „Odpowiadam im: 'Nie obchodzi mnie to’ Ma 4 lata i jeśli chce je nosić, to je nosi. Sukienki, okulary, kapcie – wszystko jedno. To jego życie. To nie są moje ubrania”.

Wniosek z tego taki? To wspaniałe, że oboje rodzice Noah wspierają jego zamiłowanie do mody i zachęcają go do noszenia tego, co chce. Gdyby więcej rodziców wyrażało bezwarunkowe wsparcie i miłość do swoich dzieci (zwłaszcza w odniesieniu do czegoś tak prostego jak wybór ubrań), być może świat byłby o wiele lepszym i bardziej wyrozumiałym miejscem.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button