Show Biznes

Meghan Markle i książę Harry są uśmiechnięci podczas dziękczynnego nabożeństwa królowej

Książę Harry i Meghan Markle oficjalnie wrócili do Wielkiej Brytanii z dwójką swoich dzieci, Archie i Lilibet Mountbatten-Windsor, aby uczcić Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II. 2 czerwca para wzięła udział w Trooping the Colour, oficjalnych obchodach urodzin królowej, choć nie pojawiła się na balkonie obok innych pracujących króli. Harry i Markle oglądali ceremonię z Biura Generała Majora w Pałacu Buckingham, dużego pomieszczenia ceremonialnego z widokiem na wydarzenia na zewnątrz. W przeciwieństwie do innych króli, nie przyjechali w karecie, ale zamiast tego prywatnie przybyli i odjechali z wydarzenia.

Po wydarzeniu królowa w końcu po raz pierwszy spotkała się osobiście ze swoją prawnuczką Lilibet, co potwierdza Entertainment Tonight. Książę i księżna Sussex przywieźli do Wielkiej Brytanii również swojego syna, Archiego, który w czwartek również połączył się ze swoją prababcią. To pierwszy raz Lilibet w ojczyźnie jej ojca.

Podczas narodowej Służby Dziękczynienia w katedrze św. Pawła 3 czerwca, Harry i Markle wystąpili publicznie po raz pierwszy od 2020 roku z rodziną królewską. Para przybyła ręka w rękę, uśmiechnięta, i została powitana przez wiwaty od tłumu. Wewnątrz kościoła usiedli w drugim rzędzie z kuzynami Harry’ego – księżniczką Beatrice i księżniczką Eugenie oraz ich mężami. Gdy para opuściła nabożeństwo, rozmawiała z kuzynką Harry’ego, Zarą Tindall (córką księżniczki Anny) i jej mężem, Mikiem Tindallem.

W lutym królowa obchodziła swój rzeczywisty Platynowy Jubileusz, który oznacza jej 70 lat jako brytyjskiego monarchy, a naród będzie świętował to osiągnięcie specjalnym weekendem bank-holiday. Czterodniowe obchody rozpoczęły się 2 czerwca od Trooping the Colour. Królowa Elżbieta II nie wzięła udziału w piątkowym nabożeństwie dziękczynnym, ponieważ odczuwała „pewien dyskomfort” po czwartkowych wydarzeniach. „Królowa bardzo cieszyła się dzisiejszą Paradą Urodzinową i Flypastem, ale doświadczyła pewnego dyskomfortu” – powiedział Pałac Buckingham w oświadczeniu. „Biorąc pod uwagę podróż i aktywność wymaganą do udziału w jutrzejszym Narodowym Nabożeństwie Dziękczynnym w Katedrze św. Pawła, Jej Wysokość z wielką niechęcią stwierdziła, że nie weźmie w nim udziału.”

W sobotę królewscy wezmą udział w Derby Stakes, a w niedzielę tysiące ludzi wyjdą na ulice, by uczcić królową. Uroczystości zakończą się Platinum Jubilee Pageant, muzycznym świętem, w którym wystąpią między innymi Diana Ross, Sir Elton John i Alicia Keys. Nie wiadomo, czy królowa będzie obecna na tych nadchodzących wydarzeniach.

Harry, Markle i ich dzieci nie zostali zaproszeni do stania na balkonie Pałacu Buckingham podczas tegorocznego Trooping the Colour. „Po dokładnym rozważeniu, królowa zdecydowała, że w tym roku tradycyjny występ na balkonie Trooping the Colour w czwartek 2 czerwca będzie ograniczony do Jej Wysokości i tych członków rodziny królewskiej, którzy obecnie podejmują oficjalne obowiązki publiczne w imieniu królowej”, powiedział rzecznik Pałacu Buckingham w oświadczeniu dla People 6 maja. Dlatego para oglądała ceremonię z wnętrza Pałacu Buckingham. Harry i Markle ostatni raz uczestniczyli w tym wydarzeniu w 2019 roku.

Wujek Harry’ego, książę Andrzej, również nie został zaproszony, aby stanąć na balkonie z innymi pracującymi królewskimi. Książę został odsunięty od obowiązków po zarzutach o nadużycia seksualne i rewelacjach o jego związku z Jeffreyem Epsteinem. Podobnie jak Sussexowie, książę Yorku miał początkowo uczestniczyć w innych wydarzeniach jubileuszowych, w tym w nabożeństwie dziękczynnym w katedrze św. Pawła. Jednak nie będzie już w nich uczestniczył, ponieważ jego test na COVID-19 był pozytywny.

Sussexowie mają pojawić się na Derby Stakes w sobotę, która jest jednocześnie pierwszymi urodzinami Lilibet. Harry i Markle mają również uczestniczyć w Platinum Jubilee Pageant w niedzielę wieczorem.

Harry i Markle ostatnio złożyli królowej wizytę w kwietniu podczas podróży na tegoroczne Invictus Games w Holandii, zatrzymując się w zamku Windsor i łącząc się z królową po raz pierwszy od ustąpienia. Od tego czasu para jest aktywna, a Harry wypowiedział się na temat swoich obaw dotyczących mediów społecznościowych 16 maja. Podzielili się również czułym momentem podczas gry w polo w Santa Barbara, CA, 22 maja.

Sussexowie niedawno odnowili swoją dzierżawę na Frogmore Cottage, gdzie para mieszkała przed przeprowadzką do Montecito, CA, i gdzie będzie przebywać podczas jubileuszu. Może to sygnalizować, że w przyszłości zamierzają spędzać więcej czasu w bliskim sąsiedztwie rodziny królewskiej.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button