Show Biznes

Merkury ponownie wchodzi do Gemini w tym miesiącu, i to może być transformujące

Young woman enjoying a relaxing road trip Mercury in Gemini

Z retrogradem Merkurego w lusterku wstecznym od 3 czerwca, możesz mieć wrażenie, że w końcu możesz zacząć iść do przodu i naprawdę budować impet. W końcu, podczas gdy planeta komunikacji porusza się do tyłu, nie tylko technologia idzie w rozsypkę, a transport staje się trudny, ale również posuwanie się naprzód może być nieskończenie trudniejsze niż zwykle. Jest to efektem opóźnień i nieporozumień związanych z tranzytem, jak również tendencji retrogradacji do promowania refleksji i rewizji nad przełamywaniem nowych podstaw.

Na szczęście, planetarne antidotum jest w drodze. W poniedziałek, 13 czerwca, Merkury ponownie wejdzie w Gemini, zmienny znak powietrza, którym rządzi. I tak, możesz mieć wrażenie, że doświadczasz déjà vu tego, co działo się między 29 kwietnia a 22 maja, kiedy Merkury był ostatnio w znaku Bliźniąt. Ale tym razem Merkury porusza się z pełną prędkością, co jest wspaniałą wiadomością dla każdego przedsięwzięcia, które wymaga podróży lub po prostu przedstawienia swojego punktu widzenia. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Merkurym w Gemini w 2022 roku.

Co to znaczy, gdy Merkury jest w Gemini?

Merkury – który nadzoruje nie tylko komunikację, transport i technologię, ale także to, jak wyrażamy siebie i przyjmujemy informacje – jest władcą Gemini, trzeciego znaku zodiaku. Innymi słowy, kiedy porusza się przez znak Bliźniąt, jest u siebie, czyli w swojej domowej godności. Szczególnie w jednym z rządzonych przez nią znaków (drugim jest zmienny znak ziemi Panna), działanie planety jest wzmocnione. Krótko mówiąc, jest w stanie wykonywać swoją pracę bardziej efektywnie, ponieważ jest wygodna w Gemini.

To powiedziawszy, energia Merkurego w Gemini jest buńczuczna, gadatliwa, ciekawa i towarzyska. Zmienny znak powietrza może pobudzić twoje pragnienie łączenia się z innymi i zbierania wszystkich dostępnych informacji – a następnie rozpowszechniania ich, jak należy. A ponieważ Merkury jest niesamowicie mózgowy, a Gemini ma wieczny apetyt na interakcję, to połączenie może podkręcić Twoją energię umysłową – i kalendarz towarzyski – do astronomicznych poziomów.

Jeśli masz już dość spowolnionego tempa życia, które zostało przyniesione przez retrogradację Merkurego i jego podróż przez Taurusa , czas Merkurego w Gemini poczujesz jak powiew świeżego powietrza. Wreszcie łatwiej będzie Ci robić spontaniczne plany, nawiązywać improwizowane rozmowy, zawierać nowe znajomości, a może nawet uczyć się czegoś nowego.

Merkury w Gemini: Czego się spodziewać w 2022 roku

Merkury po raz drugi przejdzie przez Gemini między 13 czerwca a 5 lipca. W czasie swojego pobytu w Gemini połączy się z innymi planetami, tworząc różne godne uwagi wydarzenia astrologiczne. Kilka wartych wspomnienia:

20 czerwca Merkury utworzy przyjazny sekstyl do Jowisza, planety szczęścia i obfitości, która niedawno rozpoczęła miesięczny pobyt w Baranie. Jowisz rozszerza wszystko, z czym się styka, a w tym przypadku ułatwi wykorzystanie wysokiej energii umysłowej, która jest synonimem Merkurego w Gemini. Spontaniczne spotkanie z kolegą lub wpadka z przyjacielem może doprowadzić do udanej burzy mózgów lub szansy na pracę.

2 lipca, Merkury najpierw tworzy harmonijny trygon do Saturn’a, planety granic i zobowiązań, w Wodniku, ustawiając scenę dla poważnych, ale produktywnych rozmów. Tego samego dnia, Merkury znajdzie się w koniunkcji z Neptunem, planetą mistycyzmu i marzeń, co może przypominać powrót do retrogradacji Merkurego, ustępując miejsca zamieszaniu. Powiedzmy, że to niekoniecznie najlepszy dzień na podpisanie umowy – ale z pewnością możesz położyć podwaliny pod to, gdy będziesz miał więcej jasności.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak druga podróż Merkurego przez Gemini w 2022 roku wpłynie na Twój wykres urodzeniowy i znak zodiaku. Pamiętaj, aby przeczytać nie tylko swój znak słoneczny, ale także swój znak wschodzący i księżycowy.

Baran (20 marca – 19 kwietnia)

Merkury w Twoim trzecim domu komunikacji jest w zasadzie jak zapałka, która rozpala absurdalnie żywy ogień dla Twojego życia społecznego. Czy chcesz iść na improwizowane weekendowe wycieczki z najlepszymi lub zrobić nowe połączenia biznesowe, ten moment pozwoli Ci to zrobić bez wątpliwości. Możesz też zainspirować się do kupienia każdego tytułu z letniej listy lektur i pójść do miasta, czytając tyle, ile się da.

Taurus (April 20-May 20)

Czas Merkurego w Gemini oświetla Twój drugi dom dochodów, czyniąc ten moment fantastycznym na rozmowę o tym, co chcesz osiągnąć finansowo; dowiedz się więcej o sposobach inwestowania, oszczędzania lub spłacania długów; lub połącz się z potencjalnymi nowymi pracodawcami lub klientami. Jeśli zdarzyło Ci się rozpocząć pracę nad jakimś projektem pod koniec kwietnia i na początku maja, ale z jakiegokolwiek powodu musiałeś ją wstrzymać (kaszel retrogradacja), to teraz przekonasz się, że możesz zapalać zielone światło po jednym.

Gemini (21 maja – 20 czerwca)

Merkury jest twoim władcą i światłem przewodnim, Gemini, i kiedy jest w twoim znaku, możesz poczuć się tak, jakby wszystko, co przynosi ci radość, było dla ciebie dostępne – zwłaszcza po tym, jak znosiłeś trudy retrogradukcji częściowo w twoim znaku. Teraz możesz wreszcie wyrazić swoje wielkie idee, połączyć się z ludźmi bliskimi twojemu sercu, a najlepiej zaproponować i uruchomić duże projekty, z którymi musiałeś się wstrzymać. Dzięki tej wzmożonej energii umysłowej możesz poczuć się bardziej produktywny i kreatywny, więc nie wahaj się zanurzyć w dużym przedsięwzięciu.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Czas Merkurego w Gemini nie jest dla Ciebie tak towarzyski, jak dla innych, Raku, a jest to wynikiem tego, że planeta komunikacji porusza się przez Twój 12 dom duchowości, najcichszy sektor wykresu. Zamiast tego, Twoje sny mogą być bardziej żywe, a Ty możesz mieć wrażenie, że zastanawiasz się nad nasionami pomysłów, które ostatecznie mogą stać się czymś, tylko jeszcze nie wiesz czym. Pozwól, aby to wszystko ucichło, poświęcając czas na dziennikarstwo lub medytację. Kiedy Merkury wejdzie do Twojego znaku 5 lipca, będziesz już na dobrej drodze do dzielenia się.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Gdy Merkury przechodzi przez Twój 11 dom sieci, łatwiej jest Ci nawiązać kontakt z przyjaciółmi, sąsiadami, kolegami, a zwłaszcza z zespołami lub klubami, których jesteś członkiem. Możesz z łatwością rozpocząć produktywne sesje generowania pomysłów, wymyślać plany gry, które wymagają współpracy i pracować nawet bardziej efektywnie niż zwykle jako członek grupy. Jedenasty dom nadzoruje również długoterminowe życzenia, więc nie zdziw się, jeśli teraz łatwiej będzie Ci je zakomunikować – i zamanifestować.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Podczas swojego ruchu przez Gemini, Merkury – który również rządzi Twoim znakiem – spędza czas w Twoim 10 domu kariery i wizerunku publicznego. Jeśli jeszcze nie poczułeś ciepłego blasku światła reflektorów podczas sezonu Gemini, przygotuj się na to, że poczujesz go teraz. Zostaniesz zaproszony do bycia rzecznikiem organizacji, której jesteś członkiem lub do wygłoszenia kluczowej prezentacji przed swoją firmą. A za swoje wysiłki i komunikacyjną bystrość na poziomie gwiazdy rocka, z pewnością zasłużysz na oklaski, na które, owszem, absolutnie zasługujesz.

Libra (Sept. 23-Oct. 22)

Oczywiście, przyjmiesz każdy pretekst do imprezy, ale ta pora roku naprawdę inspiruje Cię do tego, aby pójść w stronę pełnego Gatsby’ego. Na szczęście podróż Merkurego przez Twój dziewiąty dom przygód i wyższej nauki jest okazją do zapełnienia Twojego kalendarza nie tylko soirées galore, ale także długodystansowymi podróżami (witaj, podróżniku z zemsty), a nawet możliwościami połączenia się i nauki z innymi poprzez trwającą klasę online lub regularnie zaplanowane seminarium. Zasadniczo, poszerzanie horyzontów będzie łatwiejsze – i bardziej satysfakcjonujące – niż kiedykolwiek dzięki temu tranzytowi. Możesz też zostać zainspirowany do wyjścia ze swojej strefy komfortu.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Podróż Merkurego przez Gemini oświetla Twój ósmy dom emocjonalnych więzi i seksualnej intymności, który jest właściwie domem rządzonym przez Twój znak, więc jest to znajome terytorium. Chociaż twój instynkt jest zwykle, aby grać swoje karty blisko kamizelki i pozostać tak prywatnym, jak to możliwe, chcesz również połączyć się na głębokim, znaczącym poziomie z najbliższymi i to jest dokładnie to, co ten tranzyt może ci pomóc. Merkury może wzmocnić Twoją zdolność do otwierania się, bycia wrażliwym i odkrywania niezbadanych intelektualnych – a następnie, być może fizycznych – terenów w Twojej najbliższej więzi.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Chociaż zazwyczaj wolisz być w centrum uwagi, zabawiając grupę przyjaciół i wielbicieli, połączenie na bardziej intymnym poziomie, jeden na jeden, może być teraz bardziej atrakcyjne niż zwykle, dzięki Merkuremu poruszającemu się przez Twój siódmy dom partnerstwa. W rzeczywistości najlepiej zrobisz, jeśli przelejesz energię umysłową na pracę, która może być najlepiej wykonana w parze, jak np. współpraca z partnerem biznesowym, ponowne wejście na randkę lub dogonienie swojej przyjaciółki. Przekonasz się, że opierając się na sobie nawzajem, wyjdziesz z tego jeszcze silniejszy i bardziej udany.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Merkury w Gemini wnosi do Twojej codziennej krzątaniny dużo buzującej, mózgowej energii, ponieważ rozświetla Twój szósty dom codziennej rutyny. Więc czy chcesz wypróbować nowe studia treningowe w swojej okolicy, dodać więcej klientów do swojego spisu lub zobowiązać się do regularnego medytowania, będziesz miał mnóstwo wsparcia od planety posłańca. Będziesz miał również zwiększoną zdolność do zdobywania nowych umiejętności, które możesz zastosować w praktyce na co dzień.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Z Merkurym w Gemini i Twoim piątym domu romansu i wyrażania siebie, dzielenie się tym, co masz w sercu może przyjść Ci teraz bardziej naturalnie. Jeśli jesteś singlem, rozważ napisanie dokładnie tego, czego chcesz w swoim profilu w aplikacji, a skończysz hipnotyzując mecze swoim kolorowym, rozmownym i czarującym głosem. Jeśli jesteś przywiązany, flirty texting banter z partnerem lub słodkie nothings szeptane na kanapie może przynieść jeszcze bliżej. A poza życiem miłosnym, możesz odkryć, że kreatywny projekt, w który chciałeś się zaangażować, ma teraz poważne nogi.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Z Merkurym w Twoim czwartym domu życia domowego, który również nadzoruje wszystko co związane z Twoim życiem wewnętrznym i emocjonalnymi korzeniami, ten okres może być naprawdę produktywny dla zagłębienia się w głęboko zakorzenione uczucia poprzez terapię lub inną praktykę zdrowia psychicznego. A jeśli już od dawna myślisz o rozmowie z kimś bliskim o jakiejś sprawie, będziesz jeszcze bardziej pewny tego, co chcesz powiedzieć i jak to zrobisz. Cokolwiek czujesz, może być łatwiej przełożone na słowa, prowadząc cię ścieżką uzdrowienia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button