Show Biznes

Ms. Marvel Epizod 1 to zwycięskie okrążenie dla MCU

Kinowy Uniwersum Marvela istnieje już od 14 lat. Oznacza to miliard postaci, 28 filmów, a teraz także siedem seriali telewizyjnych na kanale Disney+ – w tym Ms. Marvel, który zadebiutował w tę środę.

Najwyraźniej Kevin Feige i spółka uznali, że należy wykonać okrążenie zwycięstwa.

Debiutancki odcinek Ms. Marvel, „Generation Why”, przedstawia Kamalę Khan, szesnastolatkę, która naprawdę, kurwa, kocha Avengers. Nasza (początkowo) nieposiadająca supermocy bohaterka jest tak zauroczona Najsilniejszymi Bohaterami Ziemi – zwłaszcza kosmicznym Kapitanem Marvelem – że nieustannie śni na planszach komiksów, co w jakiś sposób czyni wizualną podróż lepszą niż cokolwiek, co widzieliśmy w Doctor Strange in the Multiverse of Madness. pilot Ms. Marvel, który jest całkowitą rozkoszą, kręci się wokół marzeń Kamali o wyjeździe na AvengersCon, pierwszą imprezę fanowską, na której świętują takie postaci jak Kapitan Ameryka i Czarna Wdowa. Jeśli jeszcze nie widzieliście Ms. Marvel , to pewnie domyślacie się, że Kamala tam pojedzie i dojdzie do superbohaterskich wybryków.

Ale musimy porozmawiać o tym, jak cholernie Incepcyjny jest AvengersCon. Widząc fikcyjnych fanów odwiedzających fikcyjne stoiska fikcyjnych superbohaterów, wewnątrz prawdziwego serialu telewizyjnego, który ma legiony prawdziwych fanów?! To bardziej meta niż Thor: Ragnarok z Mattem Damonem w roli głównej w sztuce teatralnej. Można też odnieść wrażenie, że Kinowe Uniwersum Marvela nieśmiało przechodzi do zwycięskiej rundy. Pomyśl o tym. W Ms. Marvel Kamala staje się awatarem dla Ciebie, widza, kogoś, kto w idealnej sytuacji kocha MCU tak samo jak ona. Organizując to wielkie przyjęcie – nafaszerowane mrugnięciami okiem i ukłonami w stronę 14-letniej historii MCU – Feige jakby sam urządzał sobie urodziny.

Nie jest to ani szczególnie dobra, ani zła rzecz. To po prostu bardzo interesujące, że ten ogromny eksperyment filmowy stał się na tyle stary, by świętować w sobie. Do diabła, AvengersCon może nawet stać się rzeczywistością. Sprawdź, co powiedziała o tym główna scenarzystka Ms. Marvel, Bisha K. Ali. „To było bardzo oczyszczające dla nas wszystkich, gdy to zobaczyliśmy, a kręciliśmy Spider-Man: No Way Home na scenie tuż obok, scenę z trzema Spideyami” – powiedziała Ali. „Ekipa z tego filmu wymykała się, żeby zobaczyć [AvengersCon]. Myślę, że to mogłoby być fajne do zrobienia kiedyś. Tak.”

Proszę bardzo, ludzie. Czy kochacie MCU na tyle, by wybrać się na imprezę fanowską opartą na serialu MCU, celebrującą lore z jego filmów i innych seriali telewizyjnych?

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć tę samą zawartość w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button