Show Biznes

Musimy porozmawiać o finale ” Stranger Things ” Sezon 4, Tom 1

Ta historia zawiera spoilery do czwartego sezonu, tomu pierwszego Stranger Things.

Jeśli to czytasz, najprawdopodobniej wrzuciłeś dobre dziewięć godzin do pierwszego tomu czwartego sezonu Stranger Things. Nie mówię, że to dobrze czy źle! Po prostu… mogliście polecieć z Nowego Jorku do Islandii i obejrzeć Avengers: Endgame w mniej więcej tyle czasu, ile zajęło Ci obejrzenie tej porcji odcinków Stranger Things . Tak tylko mówię, koniec czwartego sezonu, odcinek siódmy, AKA Stranger Things: The Movie, musiało być warte ceny wstępu, AKA Twojego czasu. Jak my to oceniamy? Tak było.

Teraz, biorąc pod uwagę, że Stranger Things ma cztery oddzielne wątki fabularne w tym momencie serialu, pomyśleliśmy, że warto byłoby przejść grupa po grupie, podsumowując, gdzie serial pozostawia każdy wątek fabularny w kierunku tomu drugiego.

Oszołomiony i zmieszany

Miejmy to już za sobą. Ekipa stonerów pod wodzą Jonathana i Argyle’a? Niewiele zdziałała! Nie ma tu zbyt wiele do napisania. Grupie, w skład której wchodzą również Will i Mike, udaje się dowiedzieć, gdzie jest Eleven, krótko po tym, jak dom Byersów wpadł w zasadzkę. Fajnie. Nie do końca wiemy, co zamierzają zrobić, biorąc pod uwagę, że Eleven najwyraźniej odzyskała swoje moce i tak naprawdę nie potrzebuje ich pomocy. Prawdopodobnie bylibyśmy bardziej zadowoleni, gdyby Suzie przejęła stery i pojechała do Hawkins, by pomóc Dusty Bun. Może ekipa ćpunów jest tam tylko po to, żeby się zabawić, podczas gdy wszyscy inni walczą z demonem z alternatywnego wymiaru. To lata 80-te, stary!

Co dalej z Hopperem i Joyce?

Great question. Podczas gdy wątki zespołu Hawkinsa i Vecna/Eleven zakończyły się jakimś cliffhangerem w finale tomu pierwszego, ogromny wątek poboczny Hoppera From Russia With Love kończy się tym, że mężczyzna wciąż nie uciekł z Rosji! Cholera. Zamiast tego widzimy, jak Joyce i Murray w końcu łączą się z Hopperem, kilka sekund po tym, jak ten skutecznie odeparł Demogorgona. Hopper i Joyce przytulają się, co jest ich ostatnim widokiem w tym odcinku. W tym momencie można sobie wyobrazić, że Joyce, Murray i Hopper nie zdążą wrócić do Hawkins przed ostatecznym starciem dzieci z Vecną. Pomijając okropne rodzicielstwo, szkoda, że gang nie wróci do siebie w tym sezonie, bo ucieczka z rosyjskiego więzienia wciąż wydaje się być w toku. Może bracia Duffer każą nam poczekać do piątego sezonu, by znów zobaczyć wszystkich w tym samym miejscu.

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Miło było cię poznać, Nancy

Zanim przejdziemy do wątku Vecny, porozmawiajmy o nieudanej akcji ratunkowej w Dole Do Góry. Dustin wymyśla sposób, aby wydostać Steve’a, Nancy, Eddiego i Robin z piekielnego wszechświata. Wydaje się, że wszystko idzie dobrze, a wszyscy nasi przyjaciele wpadają przez portal i lądują z powrotem w Hawkins. Aż przychodzi kolej na Nancy. Ląduje z powrotem w Upside Down, ale w innym miejscu: W legowisku Vecny. Dojdziemy do tego, co Vecna pokaże Nancy w następnej kolejności, ale możecie się założyć, że pierwszy odcinek tomu drugiego rozpocznie się od niebezpieczeństwa, z którym właśnie zetknęła się nasza ulubiona dziennikarka. Stranger Things nie odważyłoby się zabić Nancy, prawda? (Proszę, powiedzcie, że nie.)

Złoczyńca wart ceny wstępu

W ostatnich chwilach odcinka siódmego dowiadujemy się, że Peter Ballard, wyglądający jak Clockwork Orangekoleś, który był mentorem Eleven przez cały czas jej pobytu w Laboratorium Hawkinsa, nie tylko był przez cały czas Vecną, ale jest też Jedynką. Po tym, jak Ballard pomaga Eleven uciec od reszty uzdolnionych dzieci, zabija je wszystkie. To mroczne, ale nieco pocieszające, że to nie Eleven popełniła te morderstwa, jak Stranger Things zapowiadało przez cały sezon.

stranger things

Kiedy Ballardowi nie udaje się zwerbować Eleven jako swojej partnerki w odmieniającej świat zbrodni, ta wygania go do góry nogami. Cokolwiek robi Eleven, jest to tak potężne, że zamienia Ballarda w Freddy’ego Kreugera. Och, to nie był dla ciebie wystarczający zwrot akcji? Dzięki wizji Nancy wywołanej przez Vecnę dowiadujemy się, że Ballard jest w rzeczywistości synem Victora Creela. Kiedy rodzina Creelów przeprowadziła się do swojego domu w Hawkins, Ballard rozwinął w sobie moce z innego świata – i natychmiast wykorzystał je do terroryzowania swojej rodziny. Phew.

Po tym, jak przez prawie cały czas trwania Stranger Things dzieciaki z Hawkins walczyły z (dosłownie) bezimiennymi złoczyńcami, miło jest zobaczyć, że serial włożył pracę w stworzenie groźnego antagonisty. Vecna działa teraz na kilku poziomach, ale świadomość, że jest on oryginalnym cudownym dzieckiem z Hawkins Lab, sprawia, że nieunikniona walka z Eleven jest jeszcze bardziej ekscytująca. Z niecierpliwością czekamy na tom drugi.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button