Show Biznes

Myślę, że Sąd Najwyższy ma większe zmartwienia niż portret Jerry’ego Westa w Winning Time

Na początku marca, kiedy przedstawiliśmy sylwetkę Jasona Clarke’a, który wcielił się w postać Jerry’ego Westa (Hall-of-Famer) w filmie Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty– powiedział: „wszystko wskazuje na to, że [West] nie będzie chciał tego oglądać albo nie będzie tym zainteresowany”

Nieco ponad miesiąc później mamy kilka aktualizacji w tej sprawie. Jerry West jest oficjalnie i bez żadnych wątpliwości zainteresowany Winning Time. W poniedziałkowym wywiadzie dla Los Angeles Times powiedział: „Serial sprawił, że wszyscy wyglądaliśmy jak postacie z kreskówek. Umniejszyli coś dobrego. Jeśli będę musiał, doprowadzę tę sprawę aż do Sądu Najwyższego” Z całym szacunkiem dla pana, panie West, ale myślę, że Sąd Najwyższy ma nieco większe zmartwienia niż pański wizerunek w celowo oderwanym od rzeczywistości serialu HBO.

Jest to kontynuacja dramatu związanego z Westem z zeszłego tygodnia, kiedy to Ramona Shelburne z ESPN poinformowała, że prawnicy Westa wysłali list do HBO i producenta serialu Adama McKaya z prośbą o sprostowanie w ciągu dwóch tygodni od otrzymania listu. Zespół prawników Westa twierdził, że „Winning Time fałszywie i okrutnie przedstawia pana Westa jako niekontrolowanego, odurzonego szaleńca-aholika” i że jego postać w serialu „w niczym nie przypomina prawdziwego człowieka”

„Przedstawienie ikony NBA i legendy Lakersów Jerry’ego Westa w serialu Winning Time jest fikcją udającą fakt – celowo fałszywą charakterystyką, która spowodowała ogromne cierpienie Jerry’ego i jego rodziny”, powiedział Skip Miller, partner w firmie prawniczej Miller Barondess LLP i adwokat Westa, do Shelburne. „W przeciwieństwie do bezpodstawnego przedstawienia w serialu HBO, Jerry nie miał nic poza miłością i harmonią z organizacją Lakers, a w szczególności z właścicielem Dr. Jerrym Bussem, podczas ery, w której zebrał jedną z najwspanialszych drużyn w historii NBA.”

Tydzień po liście od prawników Westa, HBO wydało oświadczenie dla The Hollywood Reporter, najwyraźniej skierowane do wszystkich krytyków Winning Time przedstawienia organizacji Lakers. „HBO ma długą historię tworzenia fascynujących treści opartych na faktach i wydarzeniach, które są częściowo fabularyzowane dla celów dramatycznych” – czytamy w oświadczeniu. „Winning Time nie jest filmem dokumentalnym i nie został przedstawiony jako taki. Jednakże serial i jego przedstawienia są oparte na szeroko zakrojonych badaniach faktograficznych i wiarygodnych źródłach, a HBO zdecydowanie popiera naszych utalentowanych twórców i obsadę, którzy przenieśli na ekran dramatyzację tego epickiego rozdziału w historii koszykówki.”

Czy ktoś jeszcze ma ukradkowe podejrzenia, że ta bitwa dopiero się zaczyna? Bo chociaż Winning Time jest opisywany jako dramaturgia prawdziwej historii Lakersów z czasów Showtime, prawnicy Westa twierdzą, że HBO nie jest chronione przed odpowiedzialnością. „Jerry West był integralną częścią sukcesu Lakersów i NBA” – dodał Miller w swoim oświadczeniu. „To parodia, że HBO świadomie go poniżało dla szoku i w pogoni za oglądalnością. Jako akt zwykłej przyzwoitości, HBO i producenci są winni Jerry’emu publiczne przeprosiny, a przynajmniej powinni wycofać swoje bezpodstawne i oszczercze przedstawienie jego osoby.”

Podobnie jak koledzy z Lakersów, Kareem Abdul-Jabbar i Magic Johnson, West z pewnością ma powody, by nie zgadzać się ze swoim Winning Time sobowtórem. Wśród wielu mniej pochlebnych momentów Jerry’ego Westa, Winning Time przedstawia Westa uprawiającego seks po swoim jedynym zwycięstwie w Finałach, pijącego alkohol częściej niż inni i kłócącego się z żoną. Kiedy rozmawialiśmy z Clarke’em, powiedział on, że ma fragmenty pamiętnika Westa, West by West: My Charmed, Tormented Life, w której szczegółowo opisuje swoje wychowanie i depresję w dorosłym życiu, podkreślone. Clarke nie był więc obojętny na prawdziwą historię, która kryje się za tym wszystkim. Ale czy prawdziwi gracze Czasu zwycięstwa w końcu nauczą się pozwalać fikcji być fikcją? Nie jesteśmy optymistami.

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Te same treści można znaleźć w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button