Show Biznes

Najbardziej olśniewające momenty z Festiwalu Filmowego w Cannes w 2022 roku

Festiwal Filmowy w Cannes dobiegł końca po tym, jak gwiazdy i profesjonaliści z branży filmowej zjechali do wspaniałego francuskiego Lazurowego Wybrzeża, aby świętować niedawno wydane filmy i promować nowe. Doroczny festiwal, odbywający się już po raz 75., rozpoczął się 17 maja i zakończył 28 maja, a mistrzynią ceremonii otwarcia i zamknięcia była Virginie Efira.

Podczas tegorocznego festiwalu wiele filmów walczy o legendarną Złotą Palmę, która w przeszłości pomogła takim filmom jak „Pasożyt” zdobyć ogromną popularność. W tym roku szczególne emocje wzbudzają takie filmy jak „Zbrodnie przyszłości” Davida Cronenberga z Kristen Stewart w roli głównej czy „Elvis” Baza Luhrmanna z Austinem Butlerem w roli tytułowej. Inne oczekiwane premiery to „Top Gun: Maverick”, który również otrzymał wyróżnienie. Ostatecznie Złotą Palmę 2022 zdobył film „Trójkąt smutku” Rubena Östlunda, satyra na ciemną stronę kapitalizmu.

Cannes przyciąga największe nazwiska świata rozrywki i mody, a w tym roku pojawiły się tam takie gwiazdy jak Eva Longoria, Lori Harvey, Viola Davis, Adriana Lima i wiele innych. Elle Fanning i Lashana Lynch również pokazały się w olśniewających stylizacjach, a takie ikony jak Kristen Stewart i Emily Ratajkowski również miały swoje niezapomniane występy. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi momentami Festiwalu Filmowego w Cannes w 2022 roku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button