Strona główna Show Biznes Najlepsze anime 2022 roku

Najlepsze anime 2022 roku

rok 2022 był ogromnym rokiem dla anime. Crunchyroll przejął bibliotekę Funimation, aby stać się internetowym miejscem docelowym dla anime, Netflix ogłosił, że zacznie produkować własne oryginały, a finały serii popularnych programów, takich jak Attack on Titan oraz Mob Psycho 100 wygenerował masową oglądalność. Wielce oczekiwane seriale, jak np Chainsaw Man, Bleach: Thousand Year Blood War, oraz Jojo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean miała swoją premierę, zbierając pochlebne recenzje – dołączając do niej zaskakujące nowe oryginały, wśród których są m.in Ranking of Kings oraz Szpieg x Rodzina. Wielu ulubieńców fanów, jak np Demon Slayer oraz The Girl from the Other Side, również ekscytował widzów odważnymi, świeżymi stylami animacji

Niezależnie od tego, czy jesteś w magicznej akcji, zabijaniu demonów, sportach wyczynowych, czy romansach dla nastolatków, ten rok miał to wszystko. Poniżej zaokrągliliśmy najlepsze anime z 2022 roku

Tatsuki Fujimoto’s Chainsaw Man to bez wątpienia najlepsze nowe wydawnictwo Shonen Jump ostatnich lat. Takie pochwały sprawiły, że debiut anime stał się jednym z najbardziej oczekiwanych seriali 2022 roku i jak dotąd ludzie z MAPPA nie zawiedli. W świecie opanowanym przez diabły, tylko Denji – chłopiec, który zawarł kontrakt z diabłem z piłą łańcuchową – może poruszać się i przetrwać w tym szalonym świecie.

Crunchyroll Hulu

W sam raz na Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 roku, piłkarskie anime Blue Lock śledzi marzenia Japonii o Pucharze Świata na skraju całkowitego upadku. Tworząc nowy program rozwoju o nazwie „Blue Lock”, naród szkoli młodych ludzi, którzy mają nadzieję stać się następną gwiazdą japońskiego napastnika

Amazon Crunchyroll

Zawadiacka opowieść o społecznie niezręcznym chłopcu imieniem Mob jest już w trzecim i ostatnim sezonie, kiedy to przychodzi mu zmierzyć się ze swoimi ogromnymi mocami psychicznymi. Czy Mob – pozornie najpotężniejsza istota na planecie – znajdzie spokój i szczęście, którego szuka, czy też tajemnicze siły wyślą go poza krawędź?

Crunchyroll Hulu

Podczas specjalnej misji szpiegowskiej, której celem jest zlikwidowanie lidera niebezpiecznej partii politycznej, Loid Forger musi znaleźć żonę i adoptować młodą dziewczynę jako przykrywkę, aby zapisać ją do tej samej prywatnej szkoły, co syn jego celu. Tam może zbliżyć się do mężczyzny, udając drugiego rodzica. Loid nie spodziewał się jednak, że odłoży na bok swoje solowe dni i zakocha się w swojej tymczasowej rodzinie (która również ma własne sekrety!)

Crunchyroll Hulu

The Bleach anime mogło zakończyć się po oszałamiających 366 odcinkach jeszcze w 2012 roku, ale historia nigdy nie zakończyła swojej ekranizacji. Ponad dekadę później, jedna z najpopularniejszych mang wszech czasów stara się po raz pierwszy ożywić kulminacyjną „Tysiącletnią Wojnę Krwi”. Przedstawiając ponownie żniwiarza Ichigo Kurosaki, Bleach’powrót to najlepszy sposób na uczczenie 21 rocznicy powstania tej historii.

Crunchyroll

6

The Girl from the Other Side (Dziewczyna z drugiej strony): Siúil, a Rún

Gotycka seria fantasy Nagabe ożywa w The Girl from the Other Side, opowieść o „bestii”, która opiekuje się zagubioną małą ludzką dziewczynką, dopóki nie będzie mógł bezpiecznie odesłać jej tam, skąd pochodzi. Pierwotnie wydany jako pełnometrażowy film specjalny, ten przepiękny, ręcznie rysowany film został ponownie zmontowany w trzyodcinkowy odcinek do streamingu

Crunchyroll

Samotny chłopczyk o imieniu Kotaro wprowadza się sam do nowego apartamentowca, mimo że ma zaledwie cztery lata. Zawieś swoje niedowierzanie i skieruj się w stronę Netflixa Old Enough reality show, obserwując jak Kotaro robi zakupy i zaprzyjaźnia się z sąsiadami. Choć młody i podatny na wpływy, chłopak zaczyna wpływać na otaczających go ludzi w głęboki i zmieniający życie sposób.

  Rupert Grint przewiduje "środowy boom", ponieważ jego córka dzieli imię z postacią z Netflixa

Netflix

Komedia romantyczna pomiędzy niezręcznym społecznie chłopakiem, który prowadzi rodzinny biznes lalek Hina, a popularną dziewczyną, która potajemnie zajmuje się cosplayem, My Dress-Up Darling jest słodki, uroczy i wręcz napalony. Jeśli szukasz guilty pleasure o dziwacznym romansie nastolatków, to jest to z pewnością program dla ciebie w tym roku – tylko nie mów o tym wszystkim.

Amazon Crunchyroll

9

JoJo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean

Powrót po nieco dłuższej przerwie, JoJo’s Bizarre Adventure kończy drugą połowę sezonu piątego z długo oczekiwanym łukiem więziennym. Zatytułowany „Stone Ocean”, historia widzi Jolyne Cujoh – najnowszego potomka w linii bohaterów – uwięzionego za przestępstwo, którego nie popełnił. W dodatku w murach więzienia przebywa niebezpieczny Enrico Pucci. Plotting coś, kradnie wspomnienia członków jej rodziny i przyjaciół, zmuszając Jolyne do pozostania w więzieniu i rozwiązania zagadki.

Netflix

Przerwij wszystkie krzyki i przemoc Shonen z Dance Dance Danseur, inspirująca opowieść o chłopcu, który zakochuje się w balecie. Mimo że jest namawiany do zajęcia się bardziej tradycyjnymi męskimi hobby, takimi jak sporty i sztuki walki, jest zachwycony i przyciąga go magia tańca. „Bycie fajnym oznacza bycie prawdziwym sobą!” – deklaruje z zachwytem w zwiastunie serialu.

Crunchyroll

W dziwacznej serii komediowej strateg wojskowy z trzeciego wieku zostaje wysłany do dzisiejszej Shibuyi w Japonii po tym, jak na łożu śmierci życzy sobie, aby wysłano go do bardziej spokojnego czasu w historii. Rzucony w nieznany i przerażający czas, przybywa w noc Halloween i staje się zauroczony nocnym życiem, muzyką i „umiejętnościami freestyle rap”

  Czym i gdzie jest dolina popiołów w "Wielkim Gatsbym"?

HIDIVE

Po tym, jak świat zamienia się w kamień – dosłownie wysyłając go z powrotem – syn słynnego astronauty wyrusza, by przywrócić Ziemi jej naukową świetność. W Ryusui, specjalny spinoff wydany tego lata, wchodzi w kontakt z wykwalifikowanym żeglarzem i odradzającym się pieniądzem. Czy ponowne wprowadzenie chciwości i bogactwa zniszczy jego szanse na postęp naukowy?

Crunchyroll

13

Cyberpunk: Edgerunners

Gra wideo, która Edgerunners opiera się na, Cyberpunk 2077, może i zadebiutował z tyloma błędami, że był niemal nie do zagrania, ale serial animowany Netflixa wyszedł bez szwanku. Mimo to, miliony ludzi zakupiło Cyberpunk 2077 nad zamiłowaniem do jego zgrabnej estetyki i futurystycznej, Blade Runner-jak design. Dziękuję, Edgerunners był w stanie dać fanom wszystko to, co czuli, że ominęło ich w grze wideo.

Netflix

14

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Po sukcesie m.in Demon Slayer: Mugen Train, film anime z 2020 roku, który rozbił rekordy kasowe Japonii nawet w obliczu pandemii Covid-19, nastoletni bohater Tanjiro powrócił na początku 2022 roku na drugi sezon epickich walk i majaków. Seria, chwalona za piękną animację, jest obecnie w „Entertainment District Arc”, który widzi Tanjiro i przyjaciół tropiących niebezpiecznego demona przebranego za wysokiej rangi kurtyzanę

Mimo, że angielski dub został wydany dopiero w zeszłym miesiącu, trzeci sezon dla bardzo udanej adaptacji anime został już zazieleniony.

Amazon AppleTV+ Crunchyroll Hulu Netflix

15

Attack on Titan: The Final Season

Najbardziej oczekiwane wydarzenie anime tego roku, ostatni odcinek Attack on Titan’finałowy sezon właśnie wyemitowany w Japonii, całkowicie szokując widzów. Mimo że serial wzbudził kontrowersje ze względu na imperialistyczne przesłanie i faszystowskie podteksty, zyskał ogromną amerykańską publiczność.

  Jakie trudności mogą wystąpić przy stosowaniu testu płomieniowego do identyfikacji?

Ewoluując na przestrzeni kilku głównych zwrotów akcji, które wywracają pierwotną koncepcję na głowę, Attack on Titan koncentruje się wokół postapokaliptycznej przyszłości, w której miasta budują masywne mury, aby utrzymać się z dala od „tytanów”, gigantycznych, zabójczych humanoidów, które przemierzają Ziemię

Na dobre i na złe, powolne budowanie teorii fanów i ujawnianie fabuły było rodzajem spektaklu, który Game of Thrones widzowie mogli wspominać z ekscytacją i szokiem, dowodząc siły, jaką silne postacie mają na swoich oddanych fanbase’ach.

Hulu Crunchyroll

Krótka, sześcioodcinkowa seria limitowana (rzadkość jak na anime!), The Orbital Children śledzi piątkę młodych bohaterów, którzy próbują nawigować przez stację kosmiczną zmierzającą ku katastrofie. Urocze dzieciaki i ich jaskrawo kolorowy świat trafiły na Netflix w styczniu, zachwycając widzów wyrazistym stylem animacji.

Stworzony przez Mitsuo Iso, weterana animacji klasycznych anime jak np FLCL oraz Ghost in the Shell, Dzieci Orbitalne to jego pierwsza nowa historia od ponad 15 lat. To czekanie było długie, ale ostatecznie warte

Netflix

Ranking Królów to urocza opowieść o Bojji, małym księciu gotowym do przejęcia tronu po swoim ojcu. Dokonując bezinteresownych czynów i ucząc się wychodzić ze swojej skorupy, Bojji jest całym sercem, gdy odkrywa, co to znaczy być nie tylko dobrym przywódcą, ale i dobrym człowiekiem.

Complicating historia jest jego przyrodni brat Daida, który wierzy, że moc i podbój może być jego droga do tronu, stawiając go w bezpośredniej opozycji do młodego Bojji

Amazon Crunchyroll

Rozgrzewający romans o dwóch kolegach z klasy, którzy pomagają sobie nawzajem zburzyć koncepcje męskości, Sasaki i Miyano opiera się na historii Boys Love komiksów, w których pojawiają się romanse gejowskie.

Choć Miyano boi się wpuszczać ludzi do środka, Sasaki pomaga przełamać jego mury i nie sposób nie kibicować tej dwójce, by wzrastała razem

Amazon Funimation

Tokyo 24th Ward to nowe oryginalne anime autorstwa JoJo’s Bizarre Adventure dyrektor kreatywny Tsuda Naokatsu, która podąża za Raport Mniejszości-jak fabuła o ludziach, którzy przewidują zbrodnie zanim się wydarzą.

Mieszkając w tytułowym 24. okręgu Zatoki Tokijskiej, trójka bohaterów to klasyczni śliczni chłopcy z anime, nad którymi fani z pewnością będą się rozpływać (coś, co Naokatsu wyraźnie przeniósł ze swojego doświadczenia w pracy nad androgynicznie przystojnymi głównymi bohaterami JoJo). To wszystko sprawdza się tutaj w nowej, ekscytującej opowieści

Amazon Crunchyroll

Piracka epopeja fantasy One Piece, jedna z najpopularniejszych serii anime wszech czasów, jest obecnie w swoim 20 (!) sezonie. Program osiągnął ogromny kamień milowy z powrotem w listopadzie, kiedy miał premierę 1000. odcinka, zbiegając się z ogłoszeniem nadchodzącego serialu Netflix na żywo.

Opowieść o świecie pokrytym oceanami, w którym pirackie załogi żeglują po morzach, One Piece może spowalniać swój harmonogram wydawniczy, ponieważ dogania materiał źródłowy, ale jego sukces nie wykazuje oznak zatrzymania. Dzięki Bogu za to

Crunchyroll Hulu Netflix

Josh Rosenberg jest pisarzem rozrywkowym mieszkającym na Brooklynie, utrzymującym stałą dietę jednego filmu dziennie; jego dotychczasowe prace można znaleźć w CBR, Spin, Insiderze oraz na jego osobistym blogu pod adresem Roseandblog.com.

  Jakie trudności mogą wystąpić przy stosowaniu testu płomieniowego do identyfikacji?

Najchętniej czytane

Porady dotyczące zwrotów w bluesie | Elixir Strings

Sponsorowany przez.Elixir®smyki:Kiedy już opanujesz podstawy 12 barowego bluesa, dodanie turnaroundów na końcu progresji akordowej, aby powrócić do początku, jest świetnym kolejnym krokiem. Turnaroundy są...

Jaką właściwość mógłbyś wykorzystać do rozdzielenia gazów w powietrzu?

Jaką właściwość mógłbyś wykorzystać do rozdzielenia gazów w powietrzu?density propertyDlaczego powietrze jest filtrowane przed rozdzieleniem gazów?Wszystkie gazy obecne w atmosferze, z wyjątkiem dwutlenku węgla i radonu, są wytwarzane przez oddzielenie ich od powietrza. Najpierw powietrze jest filtrowane, aby usunąć kurz i pyłki, oraz oczyszczane, aby usunąć parę wodną i dwutlenek węgla (który zestaliłby się i

Słodko-gorzka melodia George’a Carlina

Pierwsza poważna dziewczyna mojego ojca po jego rozstaniu z matką była marzeniem dla mojej siostry bliźniaczki, młodszego brata i mnie. Kaye mieszkała tuż obok...

Jakie są różnice między Protostomes i Deuterostomes?

Jakie są różnice między protostomami a deuterostomami?Protostomy to prymitywne bezkręgowce, natomiast do deuterostomów zaliczamy chrzęstnoszkieletowe i szkarłupnie. Główna różnica między protostomami i deuterostomami polega na tym, że blastopory u protostomów są rozwinięte w usta, podczas gdy blastopory u deuterostomów są rozwinięte w otwór odbytowy.Czy ludzie mają Blastopory?Ludzie należą do podklasacji zwierząt zwanych deuterostomami (lub drugorzędowcami).

Gdzie osiedlili się pielgrzymi?

Gdzie osiedlili się Pielgrzymi?Plymouth HarborGdzie pielgrzymi spędzili swoją pierwszą mroźną zimę?Cape CodGdzie Purytanie udali się przed Ameryką?Znani jako "separatyści", ci purytanie opuścili swoją ojczyznę i w 1609 roku przenieśli się do Leiden w Holandii, gdzie mieli nadzieję na swobodne oddawanie czci, bez prześladowań ze strony władz kościelnych. Niektórzy członkowie kościoła w Lejdzie wrócili do Anglii

Najbardziej przydatne skróty klawiaturowe MacBooków

Ludzie wydają fortunę na urządzenia Apple, ponieważ jest to marka z najwyższej półki, a posiadanie takich gadżetów pozwala pokazać innym, jak bardzo są fajni. Najśmieszniejsze jest jednak to, że osoby, które już jakiś czas korzystają z MacBooka, nie mają pojęcia o skrótach klawiaturowych. Innymi słowy, omija ich ogromna część powodów, dla których użytkownicy uwielbiają system

Czym jest cytowanie z tekstu?

Czym jest cytowanie z tekstu?Cytowanie oznacza skopiowanie fragmentu cudzych słów i podanie źródła. Aby zacytować źródło, musisz upewnić się, że: Cytowany tekst jest ujęty w cudzysłów lub sformatowany jako cytat blokowy. Tekst jest identyczny z oryginałem.Co to jest cytat i przykład?Filtry. Definicja cytatu to słowa lub zwroty zaczerpnięte od kogoś innego lub z utworu literackiego

JPMorgan spodziewa się mniejszego skurczu brytyjskiej gospodarki w 2023 r

© Reuters. FILE PHOTO: Logo JPMorgan widoczne jest w Nowym Jorku, USA, 10 stycznia 2017 r. REUTERS/Stephanie Keith/File Photo/File Photo(Reuters) - J.P.Morgan powiedział, że...

Która z poniższych cech jest charakterystyczna dla skamieliny wskaźnikowej?

Która z poniższych cech jest charakterystyczna dla skamieniałości wskaźnikowej?Użyteczna skamieniałość wskaźnikowa musi być charakterystyczna lub łatwo rozpoznawalna, obfita i mieć szeroki rozkład geograficzny oraz krótki zasięg w czasie. Skamieniałości wskaźnikowe są podstawą do określenia granic w geologicznej skali czasu i do korelacji warstw.Która z poniższych cech jest istotną cechą skamieniałości wskaźnikowych quizlet?Która z poniższych cech

Pozostałe newsy

Porady dotyczące zwrotów w bluesie | Elixir Strings

Sponsorowany przez.Elixir®smyki:Kiedy już opanujesz podstawy 12 barowego bluesa, dodanie turnaroundów na końcu progresji akordowej, aby powrócić do początku, jest świetnym kolejnym krokiem. Turnaroundy są...

’Once Upon a Harp’ to błyskotliwa kolekcja utworów Turlough O’Carolan autorstwa Steve’a Baughmana

By Blair JacksonPierwszy raz zetknąłem się z niezapomnianym nazwiskiem Turlough O'Carolan i usłyszałem próbkę jego muzyki na płycie Fairport Convention Full House z 1970...

Ritchie List przekroczył 75 000+ ofert sprzętu i pojazdów

W ubiegłym roku serwis powiększył bazę klientów o 300% i zwiększył liczbę ofert o ponad 100%Sprzedaż sprzętu na własną rękę jest o wiele łatwiejsza...

NKBA ogłasza laureatów nagrody 2023 Design + Industry Award

LAS VEGAS, NV - National Kitchen & Bath Association (NKBA), właściciele Kitchen and Bath Industry Show (KBIS) otworzyli 2023 wydarzenie na żywo z wysoce...