Show Biznes

Najlepsze filmy komediowe z lat 90. to skandalicznie dobra zabawa

Internet Dial-up, Blockbuster video, Friends clip shows – to relikty utracone w latach 90-tych, dekadzie uznawanej obecnie za vintage przez pokolenie TikTok, które nie potrafi już przypomnieć sobie takich wydarzeń kulturalnych jak Y2K czy tego, która była godzina, gdy Usher w swoim drop-topie przemierzał ulice.

A jednak najpopularniejsze filmy komediowe lat 90. były równie nieczułe. Jim Carrey, Adam Sandler, Mike Myers, Eddie Murphy i Steve Martin, niczym żywe melodie, wkraczali do akcji, wykrzywiając swoje śmieszne twarze i konkurując, by być tak śmiesznymi, jak to tylko możliwe.

Filmy takie jak Dzień świstaka, Śpiewak weselny, i Samotny dom były nie tylko wielkimi przebojami ponad 20 lat temu, ale wszystkie przetrwały próbę czasu jako zabawne, chwytające za serce filmy dla fanów w każdym wieku. Dla waszej przyjemności (i naszej!), oto 25 najlepszych filmów komediowych z lat 90.

Świat Wayne’a pozostaje najlepiej sprzedającym się filmem opartym na skeczu Saturday Night Live . Występujący w nim komicy Mike Myers i Dana Carvey odgrywają rolę fanów heavy metalu i przygłupich nadawców publicznych, którzy chcą po prostu imprezować przez cały czas i bujać się do „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Telewizyjny pogodynka (Bill Murray) chory na pokrycie Groundhog Day co roku w Punxsutawney, Pa., jest magicznie skazany na powtarzanie 2 lutego w kółko. Komedia z pętlą czasową odniosła tak duży sukces, że współczesne seriale filmowe i streamingowe, takie jak Palm Springs, Edge of Tomorrow, i Russian Doll zostały opisane jako istniejące w gatunku „Groundhog Day”.

Watch on Amazon Watch on Apple TV+

Młody Macaulay Culkin był tak uroczy jako dzieciak, którego rodzina przypadkowo zostawiła za sobą, gdy wyjechali na wakacje, że zrobili mu to ponownie dwa lata później w Home Alone 2: Zagubieni w Nowym Jorku.

Oglądaj na Disney+ Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

W niezamierzonej kontynuacji Goodfellas (wydanej w tym samym roku), My Blue Heaven podąża za prawdziwym skazanym gangsterem Henrym Hillem, przemianowanym w filmie na Vincenta Antonellego. Jednak w przeciwieństwie do brutalnej gangsterskiej epopei Scorsese, ta komedia Steve’a Martina skupia się na rzekomym życiu Hilla w ochronie świadków i wybrykach, w które wpada, gdy walczy o porzucenie życia jako „mądry facet”.

Oglądaj na HBO Max Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Beethoven to jeden z najwspanialszych psów w historii filmu. Ten uroczy bernardyn nie tylko podbija serca rodziny Newtonów, ale także powstrzymuje inwestorów i producentów broni przed zniszczeniem jego nowego domu.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Joe Pesci występuje jako brooklyński prawnik bez doświadczenia procesowego w tej komedii sądowej, która przyniosła Marisie Tomei Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Jej kultowy występ jako kłótliwa narzeczona Pesciego, Mona Lisa Vito, był również jej przełomem.

Oglądaj na HBO Max Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Grupa dzieciaków grających razem w baseball przypadkowo trafia piłką nad płotem sąsiada z dużym angielskim Mastiffem. Pies jest nazywany przez gang z piaskownicy „Bestią”, ponieważ zjada ich piłki baseballowe (i ich samych, według ich wyobraźni). ale ostatnia piłka, która przeszła nad płotem, została podpisana przez ich bohatera, Babe’a Rutha!

Oglądaj na Disney+ Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Kolejny skecz Saturday Night Live który stał się pełnometrażowym filmem, A Night at the Roxbury gwiazdy Will Ferrell i Chris Kattan jako dwaj bracia head-bobbing, którzy dostają komicznie odrzucone przez kobiety, które uderzają na w klubie.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Ice Cube i Chris Tucker grają dwóch przyjaciół z South Central Los Angeles, którzy są winni 200 dolarów dilerowi narkotyków w Piątku, pierwszym filmie byłego reżysera teledysków i Straight Outta Compton reżysera F. Gary’ego Graya.

Oglądaj na HBO Max Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Właściciel drag clubu (Robin Williams) w South Beach na Fl. i jego życiowy partner (Nathan Lane), muszą udawać hetero po tym, jak jego syn mówi im, że ultrakonserwatywni rodzice jego nowej narzeczonej wpadają na kolację.

Oglądaj na HBO Max Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Tony Shalhoub i Stanley Tucci występują w rolach włoskich braci Primo i Secondo, właścicieli restauracji w Jersey Shore w latach 50. ubiegłego wieku, przygotowujących się do jednej, ostatniej wielkiej nocy, aby uratować swój biznes.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Nastolatka z liceum w Beverly Hills, Cher (Alicia Silverstone), wykorzystuje swoją ogromną popularność, by pomóc „tragicznie nieprzystosowanej” nowej dziewczynie w tej nowoczesnej satyrze opartej na Emmie autorstwa Jane Austen.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Jedna z najdziwniejszych ról Jima Carreya okazała się jednym z jego najwcześniejszych sukcesów dzięki The Mask, komiksowej adaptacji kreskówkowego, animowanego bojownika o przestępczość. Z zamiłowaniem do muzyki swingowej i wywijania językiem, The Mask jest zarówno groteskowy, jak i szalenie zabawny.

Oglądaj na HBO Max Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Komedia teatru muzycznego wyreżyserowana przez legendę mockumentów Christophera Guesta, Czekając na Guffmana śledzi obsadę małego teatru społecznego w Missouri, która wierzy, że producent z Broadwayu Mort Guffman będzie dziś wieczorem na ich przedstawieniu.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Nieudana próba hokeja na lodzie Happy Gilmore (Adam Sandler) wykorzystuje swoje talenty do rywalizacji w turnieju golfowym w tej komedii z wczesnych lat 90. z takimi liniami jak „Jem kawałki sjak ty na śniadanie!” „Jesz kawałki sna śniadanie?”

Oglądaj na Netflixie Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Brytyjski komik Rowan Atkinson występuje w roli pana Beana, niezdarnego i śmiesznie okropnego ochroniarza Galerii Narodowej w Londynie, który zostaje postawiony przed zadaniem ochrony cennych dzieł sztuki.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Kolejna komedia z lat 90. z udziałem Jima Carreya, The Cable Guy (w reżyserii Bena Stillera) gra ekscentrycznego aktora w roli szalonego, natrętnego złota rączki, który ma obsesję na punkcie swoich klientów.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Austin Powers: Międzynarodowy Człowiek Tajemnic

„Czy przeze mnie jesteś napalona?!” to tagline dla Austin Powers, raunchy James Bond parodia Mike Myers, w którym gra również czarny charakter franczyzy: niesławnie out-of-touch Dr Evil.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

The Nutty Professor to doskonały przykład komedii o ciele z lat 90-tych, kiedy to Eddie Murphy pęka od czasu do czasu grube dowcipy i chemicznie zmienia siebie w obrzydliwy i przezabawny sposób.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Tytułowy biurowy film komediowy przed The Office zmienił nowoczesne sitcomy na dobre, Office Space podąża za pracownikiem IT o imieniu Peter z wieloma szefami i mnóstwem papierkowej roboty, który zostaje zahipnotyzowany, aby nie dbać już o swoją pracę.

Oglądaj na Amazon Watch na Apple TV+

Desperacko pragnąc dostać się na Olimpiadę za wszelką cenę, czterech jamajskich bobsleistów trenuje w kraju bez śniegu w Cool Runnings, opartym na prawdziwej historii debiutu narodowej drużyny bobslejowej Jamajki podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1988 r.

Oglądaj na Disney+ Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Mająca premierę zaledwie dwa miesiące po debiucie The Sopranos, ta komedia o szefie mafii (Robert De Niro) i jego terapeucie (Billy Crystal) była lekkim romansem, który pracował z podobnymi pomysłami, które grały dla śmiechu zamiast dramatu.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Bracia Coen wyreżyserowali tę komedię kryminalną, w której wystąpili Nicolas Cage i Holly Hunter jako para, która ma kłopoty z posiadaniem dziecka. Kiedy żona bogatego magnata meblowego Nathana Arizony rodzi pięcioraczki, dwójka obmyśla plan porwania i wychowania jednego z pięciorga dzieci jak własnego.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button