Strona główna Show Biznes Najlepsze filmy na Nowy Rok Zdrapać ten aspiracyjny swąd

Najlepsze filmy na Nowy Rok Zdrapać ten aspiracyjny swąd

31 grudnia to ciekawy dzień. Dla niektórych, obietnica nowego roku wywołuje ciepłe i rozmyte uczucie, które wymaga butelki bąbelków i nocnego wyjścia. Dla innych jest to czas na refleksję, która wymaga czegoś bardziej spokojnego – może kolacji z przyjaciółmi i rodziną? Wieczór tylko dla siebie? Czy możemy zasugerować koktajl na tę okazję? Tak czy inaczej, wybór należy do Ciebie, drogi czytelniku

Niezależnie od tego, jaki jest twój styl sylwestrowy, myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że poranek po nim to czas, kiedy zaczyna się prawdziwe świętowanie. 1 stycznia jest przeznaczony na czysty relaks. Jeśli więc planujesz zrelaksować się w domu (lub niańczyć kaca), mamy dla Ciebie propozycję. Sprawdź listę filmów o tematyce noworocznej, aby rozpocząć kolejną podróż dookoła słońca, a wszystko to z wygodnej kanapy

Everything Everywhere All At Once

OK, więc Everything Everywhere All At Once nie jest technicznie film świąteczny, ale film jest pod wieloma względami celebracją życia – a jaki jest lepszy sposób na dzwonek w Nowym Roku niż refleksja nad naszym istnieniem? W tym filmie życie Evelyn Quan (Michelle Yeoh) wywraca się do góry nogami, gdy jej wszechświat zderza się z alternatywną rzeczywistością. Dzięki nowo odkrytej zdolności do poruszania się po multiwersum, Evelyn stara się uratować świat, a przy okazji uczy się co nieco o życiu.

Amazon AppleTV+

Into The Dark: New Year, New You

Jeśli chcecie przywitać rok 2023 czymś złowrogim, sprawdźcie New Year, New You Ten świąteczny horror, z Suki Waterhouse w roli głównej, śledzi grupę przyjaciół, którzy mają spotkanie w Sylwestra i grają rundę Never Have I Ever- który oczywiście okazuje się śmiertelnie niebezpieczny.

Hulu

Przygód Carrie Bradshaw i co. ciąg dalszy w Sex & The City Movie, , w którym (jeśli w ogóle) chodzi o transformacje. Po tym, jak narzeczony Carrie, Big, rezygnuje z ich ślubu – nie jest spoilerem, że wydarzył się on w 2008 roku – niesławna pisarka postanawia odbudować swoje życie od nowa. Historia zaczyna się jesienią i prowadzi nas przez całą drogę do bardzo uroczego świętowania Nowego Roku, gdzie Carrie uczy się, że niektóre z naszych najcenniejszych relacji są z naszymi przyjaciółmi.

Amazon AppleTV+

Daniel Day-Lewis gra rolę uznanego londyńskiego krawca, który musi dostosować swój styl życia do nowo odkrytej muzy. Jedna z najwspanialszych sekwencji filmu ma miejsce po szalonej imprezie sylwestrowej.

Amazon AppleTV+

To właśnie na imprezie sylwestrowej na Kubie grany przez Ala Pacino Michael Corleone składa pocałunek śmierci na Fredo i mówi mu: „Wiem, że to byłeś ty, Fredo. Złamałeś mi serce. Złamałeś mi serce.”

Amazon AppleTV+

Dwaj bracia, którzy prowadzą firmę pośredniczącą w handlu towarami w Filadelfii, próbują lekkiej inżynierii społecznej, gdy zmieniają tożsamość swojego pracownika, Louisa Winthorpe’a III, granego przez Dana Aykroyda, i naciągacza, Billy’ego Raya Valentine’a, granego przez Eddiego Murphy’ego. Jamie Lee Curtis jest tam, aby pomóc im uporządkować to i uzyskać wyrównanie. Niezaprzeczalnie jest to klasyczna komedia, ale także film świąteczny, ponieważ jedna z najważniejszych scen filmu rozgrywa się podczas imprezy sylwestrowej na pokładzie pociągu.

  41 najbardziej oczekiwanych filmów 2023 r

Amazon AppleTV+ Hulu

Jeśli jego miłośnicy ołowiu spotykający się w grudniu mogą sprawić Kolęda filmem świątecznym, to z pewnością ich pierwszy pocałunek mający miejsce 31 grudnia może uczynić go filmem sylwestrowym. Adaptacja powieści romansowej Patricii Highsmith z 1952 r Salt, Carol gwiazdy Cate Blanchett i Rooney Mara jako dwie kobiety w Nowym Jorku lat 50-tych, które zostają uwikłane w zakazany romans.

Amazon AppleTV+

Niewiele łuków oddaje świątecznego ducha nadziei tak, jak Sam Baldwin przechodzący od łamiącej serce sceny rozmowy ze zmarłą żoną w Sylwestra do poszukiwania nowej miłości w Walentynki. Ten klasyczny romans z Tomem Hanksem i Meg Ryan w rolach głównych sprawi, że pobiegniesz do Empire State Building, by wyznać swoje uczucia ukochanej osobie.

Amazon AppleTV+

Kiedy 21-letni Tim Lake, grany przez Domhnalla Gleesona, dowiaduje się, że odziedziczył zdolność podróżowania w czasie i może zrobić wszystko, byle tylko nie zmienić historii, jego plan jest prosty: Zdobyć dziewczynę. Oczywiście, zdobycie serca miłości swojego życia, granej przez Rachel McAdams, okazuje się być ostatnim z jego zmartwień, gdy czas się rozwija.

Amazon AppleTV+ Netflix

Jasne, oglądanie, jak Charlie Chaplin zostaje wystawiony w Sylwestra, to jeden z aspektów The Gold Rush, ale slapstickowy urok tego klasycznego niemego filmu jest idealny do refleksji nad tym, jak zmieniły się czasy. Nie mówiąc już o tym, że jego cichy charakter stanowi doskonałe tło dla sylwestrowego spotkania

  Czy rozkłady normalne są bimodalne?

Amazon AppleTV+ HBO Max

Kiedy Harry poznał Sally (1989)

Prawdopodobnie najwspanialsza komedia romantyczna wszech czasów, Kiedy Harry poznał Sally… zdefiniował gatunek dla przyszłego pokolenia. Dialog jest biczem inteligentnym; Nowy Jork błyszczy; Meg Ryan i Billy Crystal czarują i zachwycają. Noworoczne połączenie pojawia się na końcu podczas imprezy sylwestrowej.

Amazon AppleTV+ Hulu Showtime

Jack Lemmon jest młodym człowiekiem na dorobku, który pozwala kierownictwu swojej firmy wykorzystywać swoje mieszkanie do pozamałżeńskich romansów. Po biurowym przyjęciu świątecznym znajduje kochankę szefa, młodą kobietę graną przez Shirley MacLaine, którą zna z biura, w swoim mieszkaniu, gdzie próbowała przedawkować tabletki. Nawiązuje się między nimi skomplikowany związek z wieloma uwikłaniami, zarówno zawodowymi, jak i osobistymi. To niezwykły film (i zwycięzca Best Picture), który kończy się w Sylwestra.

Amazon AppleTV+

To nie tylko jeden z wielkich noworocznych filmów, to jeden z najlepszych dystopijnych thrillerów od lat. Zmuszeni do życia w pociągu, który okrąża świat w niekończącej się pętli, tylna połowa wozów, którzy żyją w nędzy, postanawiają powstać pod przywództwem Chrisa Evansa i zdjąć bogatą klasę wyższą, która wznosi toast za kolejny rok świetności

Amazon AppleTV+ Netflix

The Poseidon Adventure (1972)

Lata 70. były złotym okresem dla filmów katastroficznych, i to nie tylko tych o wysoką stawkę. Ten prowadzony przez Gene’a Hackmana dramat o luksusowym statku wycieczkowym, który wywraca się podczas imprezy sylwestrowej, to czysta adrenalina.

Amazon AppleTV+ HBO Max Hulu

  Dlaczego słowo pomija pół strony?

Dziennik Bridget Jones (2001)

W tej komedii romantycznej Bridget Jones grana przez Renee Zellweger prowadzi dziennik z roku romantycznych perypetii. Film zaczyna się i kończy w Sylwestra, i jest zachwycający jak diabli.

Amazon AppleTV+ Paramount+

An Affair to Remember (1957)

Płaczliwy klasyk romansowy z udziałem Cary’ego Granta i Deborah Kerr rozpoczyna się w Sylwestra, gdzie dwoje głównych bohaterów, zaręczonych z innymi, obiecuje sobie spotkać się za pół roku na szczycie Empire State Building. (Jeśli zdecydujecie się obejrzeć ten film, warto rozważyć obejrzenie po nim Sleepless in Seattle, która nawiązuje do filmu)

Amazon AppleTV+

Daleko jej do m.in Ghostbusters, ale kiedy film ukazał się w 1989 roku – pięć lat po pierwszym – widzowie z radością zobaczyli Petera, Raya, Egona i Winstona z powrotem w akcji. Film kończy się w Sylwestra, gdy chór nowojorczyków śpiewa „Auld Lang Syne”, próbując pokonać złego ducha terroryzującego miasto.

Amazon AppleTV+

Scenarzystą i reżyserem tego filmu – w którym grupa przyjaciół spotyka się na trzech różnych przyjęciach: w Halloween, na urodzinach i w Sylwestra – jest Noah Baumbach, który nakręcił m.in Kicking and Screaming, Kałamarnica i wieloryb, Margot na weselu, i inne. Jest to jeden z jego najwcześniejszych filmów i jako taki jest szorstki i sprawia wrażenie niskobudżetowego. Ale film oddaje rytmy i dialogi młodych dorosłych po prostu spędzających czas.

Amazon

Przez pewien czas w latach 60-tych, Rat Pack mógł wypuścić dwugodzinny film o sobie śpiącym i zarobiłby pieniądze Ocean’s 11, który zainspirował remake z 2000 roku, jest od niego lepszy (wysiłek zespołu z 1964 roku, Robin and the 7 Hoods, nie jest), ale nie jest to film wybitny. Jest to jednak film rozrywkowy, w którym niektórzy z największych wykonawców XX wieku wyraźnie świetnie się bawią – zwłaszcza, można powiedzieć, kiedy kamery nie są kręcone.

AppleTV+ Hulu

Dzwonnik trafia w Sylwestra do czterech różnych pokoi, a każdy z nich staje się własnym filmem krótkometrażowym, którego reżyserami są Quentin Tarantino i Robert Rodriguez. Same historie są luźno oparte na fikcji Roalda Dahla dla dorosłych.

Amazon AppleTV+

W tej komedii z 1999 roku grupa ludzi trafia na imprezę sylwestrową w Nowym Jorku w 1981 roku. Najlepszą częścią filmu – w którym występuje zespół aktorów, w tym Ben Affleck, Paul Rudd, Kate Hudson, Gaby Hoffmann i Christina Ricci – jest sceneria: Nowy Jork na początku lat 80. To jest warte ceny wstępu.

Ten film nie jest dostępny do streamingu.

Szczęśliwego Nowego Roku, Charlie Brown! (1986)

Charlie Brown frasuje się raportem z książki, imprezą sylwestrową i rudą dziewczyną. I w przeciwieństwie doA Charlie Brown Christmas, w końcu nic nie okazuje się dobre dla Charliego Browna w tym 30-minutowym specjale.

AppleTV+

W panteonie filmów Gary’ego Marshalla nie jest to może jego najlepszy film, ale jest coś takiego, że kończymy rok dobrym filmem, w którym występuje zespół aktorski.

Amazon AppleTV+ HBO Max

Associate Staff WriterBria McNeal jest dziennikarką z Manhattanu, która cierpliwie czeka na odrodzenie B5.

Najchętniej czytane

Który związek jest uwalniany w procesie fotosyntezy i jest wykorzystywany w oddychaniu komórkowym?

Który związek jest uwalniany w procesie fotosyntezy i wykorzystywany w oddychaniu komórkowym?glucoseKiedy sportowiec zbliża się do końca wyścigu, a w jego komórkach jest mało tlenu, co prawdopodobnie wystąpi w jego komórkach, aby glikoliza mogła kontynuować produkcję ATP?Fermentation. Kiedy w Twoim organizmie jest za mało tlenu, Twój organizm rozpocznie proces zwany Fermentacją. Podczas tego procesu wytwarza

Jak znaleźć objętość BCC w komórce jednostkowej?

Jak znaleźć objętość BCC w komórce jednostkowej?Rozwiązanie: Wyznacz masę dwóch atomów w komórce bcc: 22,99 g/mol / 6,022 x 1023 mol¯1=3,81767 x 10¯23 g (jest to średnia masa jednego atomu Na) Wyznacz objętość komórki jednostkowej: 7.63534 x 10¯23 g / 0,971 g/cm3=7,863378 x 10¯23 cm3Jak znaleźć wzór komórki jednostkowej?Aby wyznaczyć jej wzór, policz wszystkie rodzaje

Co produkuje układ endomembranowy?

Co wytwarza układ endomembranowy?System endomembranowy obejmuje otoczkę jądrową, lizosomy, pęcherzyki, ER i aparat Golgiego, a także błonę plazmatyczną. Te składniki komórkowe współpracują ze sobą, aby modyfikować, pakować, oznaczać i transportować białka i lipidy, które tworzą błony.Gdzie znajdują się organelle układu endomembranowego?2.1. 2 Membrane-Bound Organelles in Eukaryotic Cells System endomembranowy wywodzi się z ER i płynie

Jakie są te dwa prądy?

Jakie są dwa rodzaje prądów?Dwa podstawowe rodzaje prądów - powierzchniowe i głębinowe - pomagają określić charakter i przepływ wód oceanicznych na całej planecie.Jakie jest 5 czynników, które wpływają na przepływ prądów?Istnieją cztery czynniki wpływające na powstanie i przepływ prądów oceanicznych tj. Obrót i siła grawitacyjna Ziemi; czynniki oceaniczne (temperatura, zasolenie, gęstość, gradient ciśnienia i topnienie

Liam Payne przeprasza za swoje komentarze na temat Zayna Malika

Liam Payne postanowił wycofać swoje komentarze dotyczące kolegi z zespołu One Direction, Zayna Malika. Na wypadek gdybyście przegapili, we wtorek Payne odwiedził podcast...

Jak sprawdzić, czy płyn owodniowy powoli wycieka?

Skąd mam wiedzieć, że mój płyn owodniowy powoli wycieka?Objawy wyciekającego płynu owodniowego Wyciekający płyn owodniowy może być odczuwany jako tryskający ciepły płyn lub powolna strużka z pochwy. Zazwyczaj będzie on przejrzysty i bezwonny, ale czasami może zawierać ślady krwi lub śluzu. Jeśli płyn jest płynem owodniowym, jest mało prawdopodobne, aby przestał wyciekać.Jak mogę stwierdzić, czy

Dierks Bentley ma nowe marzenia

Dierks Bentley jest gotowy na święta. A Christmas Story-styl lampa nogi w oknie. Światła. Wielki Mikołaj, któremu, co ciekawe, brakuje głowy na ganku. Dobra,...

Will Smith 'Emancypacja’: Co mówią krytycy

W środę wieczorem zniesiono embargo na recenzje filmu Antoine'a Fuqua "Emancypacja", o którym mówiło się wiele, a reakcje krytyków na ten film Apple Original...

Dlaczego drzewa liściaste tracą liście quizlet?

Dlaczego drzewa liściaste tracą liście quizlet?Drzewa liściaste tracą liście przed zimą, aby zachować straty wody. Drzewo odcina dopływ wody do liści i uszczelnia obszar pomiędzy łodygą liścia a pniem drzewa. To zostawia drzewo z mniejszą ekspozycją na światło słoneczne i nie zyskuje wody.Czy drzewa cedrowe zmieniają kolor jesienią?Drzewa cedrowe zmieniają kolor na brązowy, żółty lub

Co wygląda jak warzywo, ale jest owocem?

Co wygląda jak warzywo, ale jest owocem?Fasola szparagowa To prawda, jedno z ulubionych warzyw Ameryki jest tak naprawdę owocem w przebraniu.Jakie części rośliny można uznać za owoce i dlaczego?Owoc, mięsista lub sucha dojrzała zalążnia rośliny kwitnącej, zawierająca nasienie lub nasiona. Tak więc morele, banany i winogrona, jak również strąki fasoli, ziarna kukurydzy, pomidory, ogórki oraz

Pozostałe newsy

  Wymarzona obsada Whoopi Goldberg do "Sister Act 3" obejmuje Lizzo i Nicki Minaj

Administracja Bidena celuje w wyłączenia z pokrycia kontroli urodzeń wprowadzone przez Trumpa

Zdrowie publiczne i polityka >...