Show Biznes

Najlepsze filmy sci-fi 2022 roku (jak dotąd)

W dzisiejszej technologicznej przyszłości mamy więcej sposobów na ucieczkę od rzeczywistości niż kiedykolwiek wcześniej, a mimo to film wciąż króluje. W naszym codziennym życiu korzystamy ze smartfonów, zestawów słuchawkowych VR, systemów identyfikacji twarzy i samojeżdżących samochodów. Mimo to pod koniec dnia wszyscy siadamy i cieszymy się dobrym filmem.

Niezależnie od tego, czy badamy, jak nasze nowe połączenie z technologią wpływa na nas emocjonalnie, czy po prostu uciekamy w dziką przygodę, najlepsze filmy sci-fi z 2022 roku mają wszystko, czego potrzebujemy. Możemy wejść do multiwersum, uratować świat przed zniszczeniem, a nawet popłakać się rozmawiając z robotami i klonami. Poniżej zebraliśmy siedem naszych ulubionych filmów sci-fi tego roku (jak dotąd).

Wszystko wszędzie naraz (w kinach)

Ze swoim życiem w gruzach i walczącą pralnią do uratowania, Evelyn Wang (Michelle Yeoh) doświadcza innych potencjalnych linii czasowych swojego życia i wykorzystuje nowo odkrytą siłę, aby spróbować naprawić swoją rodzinę. Zwariowany, przygodowy film akcji, który pokazuje każdą możliwą wersję Michelle Yeoh w całym multiwersum, Wszystko naraz to dreszczowiec z komedią i sercem.

Przeczytaj naszą pełną recenzję.

Belle, pięknie animowany japoński film Mamoru Hosody, adaptuje Piękną i Bestię do cyfrowej fantazji VR. Belle”, pod postacią awatara przeżywającego karierę piosenkarki w sieci, jest jedyną osobą w tej cyfrowej przestrzeni, która może połączyć się z Bestią, brutalnym, ale niezrozumianym użytkownikiem, na którego poluje zadufany w sobie moderator.

Dostępny do wypożyczenia w VOD na YouTube

Po tym, jak robotyczny chłopiec małej rodziny, imieniem Yang, nagle ulega awarii nie do naprawienia, są oni zmuszeni do opłakiwania jego przedwczesnej nieobecności i zastanowienia się, jak iść naprzód. Przeglądając jego banki pamięci jego oczami, są w stanie docenić Yanga mniej jako robota, a bardziej jako brata i syna.

Oglądaj na Amazon

Roland Emmerich jest królem filmów sci-fi o katastrofach naturalnych. Przez lata uraczył nas Dniem Niepodległości, Pojutrze i 2012, zyskując miano „mistrza katastrofy” Moonfall, jego najnowszy film o Księżycu zmierzającym na kurs kolizyjny z Ziemią, to kolejna odsłona „tak złego, że aż dobrego” kina przedstawiającego koniec świata, jaki znamy.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na YouTube

Dziwaczny i rozbrajająco niepoważny film Dual rozgrywa się w przyszłości, w której klon może żyć dalej zamiast ciebie, jeśli zachorujesz na nieuleczalną chorobę. Klon nigdy nie wspomina rodzinie i bliskim, że umarłeś, a wszyscy żyją dalej nieświadomi tego faktu. Co mogłoby pójść nie tak?

Dostępne do wypożyczenia 20 maja 2022

Apollo 10 1/2: Dzieciństwo w epoce kosmicznej

Reżyser Richard Linklater powraca do idei chłopięctwa – jednego ze swoich ulubionych tematów – w filmie Apollo 10 1/2: Dzieciństwo w erze kosmicznej, opowiadającym o małym dziecku, które fantazjuje o byciu jednym z astronautów, którzy wylądowali na Księżycu. Ten animowany film jest zabawny, inspirujący i budzi nostalgię za czasami, gdy wyścig kosmiczny znaczył więcej niż miliarderzy budujący rakiety.

Oglądaj na Netflix

Doktor Strange w Wieloświecie Szaleństwa (w kinach)

Fani Marvela nigdy nie doświadczyli takiego filmu jak Doktor Strange w Multiwersum Szaleństwa, który kontynuuje wątki z trzech wcześniejszych pozycji MCU: Doktor Strange, Spider-Man: Bez drogi do domu oraz serialu telewizyjnego Disney+ WandaVision. Dla osób, które dopiero teraz dołączają do gry, może to być zaskakujące, ale dla oddanych widzów Marvela ten pseudo-sequel z pogiętymi rzeczywistościami i fanowskim castingiem jest filmowym rajem.

Przeczytaj naszą pełną recenzję.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button