Show Biznes

Najlepsze horrory na Amazon Prime sprawią, że będziesz musiał zostawiać włączone światła o każdej porze

Amazon Prime może być domem dla antologii horrorów, takich jak Them i Lore ale na tym nie koniec. W 2022 zestawach klasycznych przerażających arcydzieł i współczesnych horrorów dostępnych dla abonentów znajduje się imponująca kolekcja filmów, które podniosą tętno.

Bez względu na to, czy oglądasz je z twarzą ukrytą za poduszką na kanapie, czy z grupą przyjaciół w porze czarownic, Amazon oferuje obecnie historie o nawiedzonych domach, apokalipsach zombie, patentach M. Night Shyamalana i wystarczająco dużo jump scares, aby wysłać cię pod sufit. Poniżej wybraliśmy 18 naszych ulubionych horrorów na Amazon Prime dla tych, którzy uwielbiają się bać.

Film „Carrie” w reżyserii Briana De Palmy, z Sissy Spacek w roli głównej, ukazuje ostateczne załamanie się dziewczyny z liceum po latach znęcania się nad nią przez kolegów z klasy i niespokojnego życia w domu. W kulminacyjnej scenie na szkolnym balu jej moce psychiczne zostają uaktywnione, zanim rozpęta się piekło. Po ponad 45 latach od premiery w 1976 roku, Carrie jest wciąż jedną z najwspanialszych opowieści Stephena Kinga przeniesionych na duży ekran.

Oglądaj na Amazon Prime

Reżyser Sam Raimi przeżywa obecnie swój renesans dzięki Doktorowi Strange’owi w Wieloświecie Szaleństwa, ale specjalista od nadnaturalnych horrorów rozpoczął swoją karierę w 1981 roku przy filmie The Evil Dead. Wyprodukowany przy niewielkim budżecie 375 000 dolarów The Evil Dead wniósł pomysłowy, krwawy horror do opowieści o opętaniu przez demona, która stała się niezależnym klasykiem.

Oglądaj na Amazon Prime

Pobożna rzymskokatolicka pielęgniarka o imieniu Maud opiekuje się śmiertelnie chorym pacjentem w tym krwawym filmie o religijnej obsesji i bezpośrednich objawieniach. Rozgrywający się w angielskim nadmorskim miasteczku, Saint Maud jest mieszanką First Reformed i Under the Skin , z końcową sceną, która zapadnie ci w pamięć na długie lata.

Oglądaj na Amazon Prime

Mistrz opowiada o doświadczeniach nowej dyrektorki małego amerykańskiego college’u, granej przez Reginę Hall, oraz złej czarownicy, która dręczy jedną z jej studentek. Choć Master rozgrywa się jak typowy nadprzyrodzony horror, porusza również tematy rasistowskiej historii uniwersytetu i złego traktowania kolorowych studentów na terenie kampusu.

Oglądaj na Amazon Prime

Jeśli miasto sprawia wrażenie opuszczonego, prawdopodobnie powinieneś natychmiast je opuścić. Bardziej prawdopodobne jest to, że odkryjesz coś takiego jak pozornie opuszczone miasteczko w Nebrasce w filmie Dzieci kukurydzy , które zostało opanowane przez dzieci mordujące wszystkich dorosłych dla dziwacznego kultu religijnego opartego na okolicznych polach kukurydzy. W tym kultowym, przerażająco-dziecięcym filmie, niczego nie spodziewająca się para podróżująca przez to miasto po prostu została w nim na tyle długo, by się o tym wszystkim przekonać.

Oglądaj na Amazon Prime

Hellraiser Obce istoty, kochające ból dziwolągi zwane Cenobitami, torturują rodzinę za grzechy przeszłości, gdy ta wprowadza się do nowego, strasznego domu. Pełen skomplikowanych łamigłówek, paskudnych robali i słynnego potwora o imieniu „Pinhead”, Hellraiser jest zaledwie pierwszym filmem z serii dziesięciu filmów o istotach, które znajdują przyjemność w fizycznym bólu.

Oglądaj na Amazon Prime

Kontynuacja Hellraisera przenosi widzów do samego piekła, domu Pinheada i jego dziwacznej załogi Cenobitów. Sequel zagłębia się w historię powstania Pinheada, losy rodziny z pierwszego filmu i jeszcze więcej przykładów koszmarnych tortur, które zapewniły pierwowzorowi tak wielką popularność.

Oglądaj na Amazon Prime

Jeden z najgłupszych filmów na liście, Chopping Mall to komediowy horror z lat 80. o ośmiu nastolatkach uwięzionych po godzinach w centrum handlowym. Ten niskobudżetowy slasher z zabójczymi robotami bezpieczeństwa i niesamowitym tytułem odniósł sukces, stając się ulubionym filmem VHS dla fanów campy horror.

Oglądaj na Amazon Prime

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów M. Night Shyamalana Znaki opowiadają o reakcji małej rodziny na pojawienie się ogromnych kręgów na polach kukurydzy w ich gospodarstwie. Farmer Graham Hess (Mel Gibson) odkrywa, czy pogłoski o kosmitach są prawdziwe w najbardziej przerażającej wyprawie do kuchennej spiżarni wszech czasów.

Oglądaj na Amazon Prime

Bardziej dramatyczny thriller niż typowy jump-scare horror, The Lighthouse przedstawia dwóch latarników (Robert Pattinson i Willem Dafoe), którzy podczas niebezpiecznego sztormu powoli popadają w obłęd.

Oglądaj na Amazon Prime

W sequelu współczesnego przebojowego horroru magia pierwszego filmu zostaje przywrócona, gdy rodzina Abbottów wyrusza w świat pełen przerażających potworów. Dzięki ciekawej konstrukcji świata, rodzina musi walczyć ze stworami, wykorzystując ich brak wzroku i poruszając się w ciszy.

Oglądaj na Amazon Prime

Spektakl z 1959 roku z Vincentem Price’em w roli głównej. Dom nawiedzonych wzgórz to klasyk horroru, który wykorzystuje rekwizyty, techniki karnawałowe i najlepsze ówczesne efekty specjalne do stworzenia imponującego zestawu strachów.

Oglądaj na Amazon Prime

Film oparty na japońskiej mandze grozy o tym samym tytule autorstwa Junji Ito, Uzumaki rozgrywa się w mieście, którego mieszkańcy mają obsesję na punkcie spirali. Obsesja ta objawia się w różnych niepokojących scenach, gdy miasto pogrąża się w szaleństwie z powodu hipnotyzującej krzywej.

Oglądaj na Amazon Prime

Klasyczna opowieść o zombie, która odrzuciła wszystkie, Noc żywych trupów była ogromnym sukcesem niezależnym. Reżyser George A. Romero został okrzyknięty „ojcem filmu o zombie” za swój film o początku apokalipsy zombie, a ruch filmowych upiorów stał się inspiracją dla współczesnych opowieści, takich jak 28 dni później i The Walking Dead.

Oglądaj na Amazon Prime

Korzystając z sukcesu filmu Szczęki, reżyser Gremlinów Joe Dante nakręcił Piranię– parodię klasyka Spielberga z hasłem przewodnim: „rekiny przychodzą same, piranie przychodzą tysiącami” Kpiarski naśladowca z lat 70. stał się natychmiast kultowym klasykiem, a sam Steven Spielberg w końcu pochwalił pracę Dantego.

Oglądaj na Amazon Prime

Szósty zmysł, film M. Nighta Shyamalana, dzięki któremu reżyser stał się znany na całym świecie, ma zakończenie tak słynne, że prawdopodobnie zostało ono zepsute, zanim jeszcze je obejrzycie. Młody chłopak (Haley Joel Osment) posiadający zdolność „widzenia martwych ludzi” chodzących po Ziemi to tylko wczesna zapowiedź tego nadprzyrodzonego thrillera z Brucem Willisem w roli głównej, który uczynił M. Nighta „Mistrzem zwrotów akcji”.

Oglądaj na Amazon Prime

Zadzwoń do mnie po imieniu Reżyser Luca Guadagnino, po swoim romantycznym dramacie o dojrzewaniu, zrealizował remake horrorowego arcydzieła Dario Argento Suspiria – jeden z niewielu przykładów na to, że dziedzictwo filmu nie zostało zniszczone przez jego współczesny remake. Film z Dakotą Johnson w roli głównej Suspiria opowiada o znanej na całym świecie akademii tańca i uczennicach torturowanych przez tajny sabat czarownic.

Oglądaj na Amazon Prime

Południowokoreański film o zombie Pociąg do Busan stał się globalnym hitem jeszcze w 2016 roku, rozpoczynając kariery Gong Yoo (Morze ciche ), Choi Woo-shik (Pasożyt ) i Ma Dong-seok (Eternals ). Skupiając się na pomyśle infiltracji przez zombie jadącego pociągu z uwięzionymi pasażerami, Train to Busan dzięki swojej prostocie, pomysłowej charakteryzacji i zabawnej grze nieumarłych stał się jednym z najlepszych horrorów ostatniej dekady.

Oglądaj na Amazon Prime

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button