Show Biznes

Najlepsze komediowe odcinki specjalne Netflixa pokazują najzabawniejszych ludzi w stand-upie

W 2017 roku w Nowym Jorku i Los Angeles zaczęły wyskakiwać billboardy z wydrukowanym niczym innym jak „Netflix Is a Joke”. Po kilku tygodniach spekulacji-surprise surprise-Netflix przyznał, że stoją za kampanią, która dotyczyła nowego spisu stand-up specials przez jednych z największych żyjących komików. Dla Netflixa, ta parodia kampanii oczerniania jest trochę bez sensu. Po obejrzeniu kilku komediowych propozycji widać, że Netflix poważnie podchodzi do tematu komedii.

W ciągu kilku lat, odkąd serwis streamingowy zaczął prezentować występy komediowe na żywo, „Netflix special” stał się dla wielu komików białą rybą. Oferując platformę dla początkujących, a także miejsce okrążenia zwycięstwa dla wielkich, Netflix stał się swego rodzaju otwartym mikrofonem dla branży. Takim, który możemy docenić teraz bardziej niż kiedykolwiek, po roku bez komedii na żywo. Oto kilka najlepszych komediowych specjałów na platformie, a także kilka ukrytych perełek.

Pamiętaj: Zasada trójki w komedii nie dotyczy tego, ile z nich możecie obejrzeć za jednym posiedzeniem.

Donald Glover to poczwórne zagrożenie – wysoce wykwalifikowany i czczony za swoje aktorstwo, taniec, śpiew, i komedię. Czego ten człowiek nie potrafi? Jego wydany w 2011 roku na Comedy Central stand-up special Weirdo nie jest wyjątkiem. Wierna formie, ta godzina jest pełna błyskotliwego humoru obserwacyjnego, a ponieważ jest to jeden z dwóch jedynych specjalnych występów Glovera, nie można go przegapić.

Oglądaj teraz

Po długiej przerwie, ten specjalny 2018 Netflix zaznaczył powrót Chrisa Rocka do stand-upu i nie zawiódł. Refleksja nad jego karierą, małżeństwem i większymi kwestiami społecznymi, legenda komedii Tamborine (w reżyserii śpiewającego Bo Burnhama) jest zabawna, wnikliwa i głęboko szczera.

Oglądaj teraz

Jenny Slate: Stage Fright

Jak sama Jenny Slate, Stage Fright jest dziwny, głupi i bardzo zabawny. Parks and Rec actress’ 2019 stand-up special splices wywiady z rodziną w jej domu wraz z jej bardzo osobistą, uroczą rutyną. Jeśli nie jesteś jeszcze fanem, jej zaraźliwy śmiech sprawi, że staniesz się nim.

Oglądaj teraz

Powiedzenie „Wszystko, co ty możesz zrobić, ja mogę zrobić lepiej” nie jest wystarczającym świadectwem dla debiutanckiego standup special Ali Wong. To, co większość komików robiła wcześniej, Ali Wong przebija… będąc w siódmym miesiącu ciąży. Obecnie jedna z gwiazd branży, Ali Wong w „Baby Cobra” ugruntowała swoje dziedzictwo dzięki nieokiełznanemu intro, które daje pełne panowanie sprytnemu dowcipowi i energii Wong podczas poruszania kwestii seksu, ról płciowych i ciąży.

Oglądaj teraz

John Mulaney: Kid Gorgeous w Radio City

Jako ulubiony facet Ameryki ze Środkowego Zachodu, garnitur i krawat Johna Mulaney’a jest bardziej new-schoolowy niż można by się spodziewać. W Kid Gorgeous, charakterystyczne neurotyczne przemyślenia Mulaneya na temat współczesnego życia przenoszą się na legendarną scenę Radio City, tworząc urok „Mamo, patrz, jestem w telewizji!”, który sprawi, że poczujesz się jak osoba wtajemniczona w życie tego pisarza-performera.

Watch Now

Hasan Minhaj: Homecoming King

Patriot Act debiutancki specjał gospodarza Netflix Hasana Minhaja to wspaniała celebracja świeżego, porywającego stylu narracyjnego komika. Nakręcony w jego rodzinnym mieście Davis w Kalifornii, Homecoming King skupia się na wychowaniu Minhaja jako hinduskiego muzułmanina z rodziców-imigrantów.

Watch Now

Richard Pryor: Live in Concert

Prawdopodobnie jeden z najbardziej wpływowych komików w historii, Richard Pryor wychodzi na scenę w tym filmie koncertowym z 1979 r. z tour de force swoich charakterystycznych bezczelnych obserwacji, umiejętnego wyczucia czasu, profanacji i czystej mocy wykonawczej. Komentując wszystko, od rasy po seks, rodzinę i policję, Pryor nie zna granic w tym ikonicznym portrecie jednego z najbardziej uwielbianych amerykańskich komików.

Watch Now

Sarah Silverman: A Speck of Dust

Niewiele stand-upowych ustawień specjalnych jest bardziej pocieszających niż widok Sarah Silverman przed czerwoną aksamitną kurtyną pośród wiszących żarówek Edisona. A Speck of Dust oddaje istotę Silverman jako szczerej, egzystencjalnej i uroczo wrażliwej mówczyni, u szczytu jej dojrzałej kariery. Oczywiście, pamiętając o tym, że „dojrzała” Sarah Silverman nadal rozpoczyna swój specjalny program Netflixa udając, że wkłada sobie miętówkę do tyłka jako „rytuał przed występem”.

Watch Now

Dave Chappelle’s Mark Twain Prize

Choć nie jest to typowy godzinny program, hołd Dave’a Chappelle’a dla Nagrody im. Marka Twaina jest pełną śmiechu celebracją ikony komika, obfitującą w przemówienia gości i archiwalne klipy pokazujące artystyczny rozwój Chappelle’a w trakcie jego kariery. Oprócz żartów, program pozwala przyjrzeć się odważnie szczeremu i prowokującemu do myślenia stylowi Chappelle’a, który uczynił go jednym z najbardziej wpływowych głosów wśród współczesnych.

Watch Now

Nanette australijskiej komediantki Hannah Gadsby to paradoksalna mieszanka komedii i komentarza, który dotyka szeregu problemów, w tym homofobii, seksizmu, zdrowia psychicznego i dylematu komedii jako takiej. Podczas gdy te tematy mogą być często pomijane jako „gorące”, szczere opowiadanie Gadsby otwiera dyskusję w nowym, porywającym świetle. Nie są one po prostu aktualne; są osobiste. „Chcę, żeby moja historia została usłyszana”, mówi Gadsby, „bo co ja bym zrobiła, żeby usłyszeć taką historię jak moja.”

Watch Now

Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

Konieczny dodatek do listy, Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion był pierwszym w historii Netflixa specjalnym filmem komediowym, nagranym dwa lata przed tym, jak Netflix w ogóle rozpoczął swoją usługę streamingową. Specjalność służy teraz jako relikt nie tylko w historii Netflixa, ale w kanonie komedii alternatywnej. Wytrawny, odbiegający od normy humor Galifianakisa trafia w sedno wśród komediowych ballad na pianinie oraz w rozmowie z fikcyjnym bliźniakiem Galifianakisa, Sethem.

Watch Now

Wanda Sykes, weteranka komedii, pisarka i wielokrotnie nagradzana aktorka, udowadnia, że nie zamierza spocząć na laurach swojego sukcesu w godzinnym programie specjalnym Not Normal. Ostry komentarz i niespożyta energia Sykes sprawią, że będziecie obolali po bokach, gdy będzie się wypowiadać na temat polityki, rasizmu i dzisiejszego społeczeństwa.

Oglądaj teraz

Tig Notaro: Happy to Be Here

Nieczęsto zdarza się, że komediowa pasza dla śmiechu jest pobudzana przez prawdziwie radosne tematy. Dla komika tak wytrawnego i doświadczonego przez niespodziewane tragedie życiowe, jak Tig Notaro, jej podejście jest równie zdumiewające, jak i pokrzepiające. Notaro nie ustaje w Happy to Be Here z odpornym na głupotę nastawieniem na swoje nowe życie jako mężatka z żoną i dziećmi.

Watch Now

Trevor Noah: Syn Patricii

W tym momencie zdecydowanie nie trzeba was przekonywać, jak zabawny jest Noah. Wiemy. Wiemy od wielu lat. A ponieważ wiemy, wciąż wracamy. W tym, swoim najnowszym komediowym specialu z Netflixem, Noah porusza temat rasizmu, życia imigranta i tacos. Jego zakres jest tak szeroki, jak twoje usta będą się śmiały ze wszystkiego, co ma do powiedzenia.

Watch Now

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Pole dancing w bikini z hamburgerami w jej przyczepie jest prawdopodobnie najlepszym wstępem do cudownej dziwności Nicole Byer. Podczas gdy bikini z hamburgerami nie pojawia się w komedii, można w niej znaleźć przezabawne żarty o szalonych Karelach, pogrzebach kotów i życiu seksualnym Byer. Jest to zachwycające i tak, bardzo dziwne.

Watch Now

Pete Davidson: Alive in New York

To było interesujące kilka lat dla Pete’a Davidsona. Od bycia stosunkowo nieznanym członkiem obsady SNL do stania się najnowszym it-boyem popkultury, jego wzrost do sławy był jednym dla książek. Ale w tym specjalnym filmie Netflixa Pete to coś więcej niż tylko jego głośne romantyczne eskapady. Zabiera nas z powrotem do swoich korzeni, gdzie wszystko się zaczęło: do komedii. I dzięki szczeremu humorowi i żartom na temat intymnych szczegółów swojego życia prywatnego robi to dobrze.

Watch Now

Z prędkością miliona słów na minutę argentyński komik porusza wiele tematów w swoim godzinnym specjalnym programie z Netflix. Od dyskusji na temat rodziny i rodzicielstwa po magię i muzykę, ustawia, aby wziąć to wszystko przed publicznością dokładnie nikogo. Cóż, nie do końca nikt, jesteśmy tam (tak jakby.)

Watch Now

Taylor Tomlinson: Look at You

Oglądając Look At You Nie trudno zrozumieć, dlaczego kariera Taylor Tomlinson kwitnie, nawet w jej młodym wieku. Jej zdolność do przekształcenia skomplikowanego tematu zdrowia psychicznego w cały bit wywołujący śmiech brzucha jest naprawdę czymś wyjątkowym. Jej set jest tak relatywny, że czasami aż boli – ale nie w zły sposób, bardziej w stylu „śmiałam się tak mocno, że bolą mnie brzuchy i zaczyna mi drgać twarz”.

Watch Now

Pani Pat: Y’All Wanna Hear Something Crazy?

Pani Pat z pewnością nie miała łatwego życia, ale chce o tym mówić, a co ważniejsze, chce się z tego śmiać. Poprzez opowiadanie o swoich zmaganiach z dorastaniem w biedzie w latach 80-tych i bardzo kontrowersyjny żart o jej wujku Cecilu, nie odpuszcza przez cały set. Szczegóły stają się coraz bardziej osobiste, ale jej to nie przeszkadza. Jak sama mówi „to moja historia i zamierzam ją opowiedzieć”.

Watch Now

Janelle James: The Standups

W przypadku, gdy tak jak my wszyscy, nie możecie się nasycić Janelle James w Abbott Elementary, czeka was nie lada gratka. Zajmując 30 minutowe miejsce w 3 sezonie Netlfix’s The Standups, humor James jest tak suchy i tak zabawny jak zawsze. Ale prawdziwym atutem jest to, że zadaje i odpowiada na wszystkie prawdziwe pytania, które chcielibyśmy poznać, np. czy Jeff Bezos naprawdę poleciał w kosmos? Prawdopodobnie nie.

Watch Now

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button