Show Biznes

Najlepsze książki muzyczne 2022 roku (jak dotąd)

best music books of 2022

courtesy

W tym roku ukazało się sporo solidnej muzyki. Tacy twórcy jak Cordae, Dreamville squad, Benny The Butcher, Nas, Pusha T, Vince Staples, Earl Sweatshirt i wielu innych wydali wyróżniające się projekty, utrzymując poprzeczkę wysoko. Tak, uwielbiamy analizować, przekręcać i łamać teksty, dobór bitów, a nawet okładki albumów. Ale jesteśmy też fanami historii muzyki. Uwielbiamy czytać książki napisane przez naszych ulubionych artystów lub o nich.

Na szczęście ten rok przyniósł nam również ciekawe i pouczające lektury. Niezależnie od tego, czy chcesz zrozumieć struktury społeczne, które ukształtowały jednego z najlepszych MC, jaki kiedykolwiek trzymał mikrofon, czy uzależnienie, które prześladuje tak wielu wokalistów, czy po prostu chcesz uczcić kobiety, które ukształtowały kulturę popularną – jest na to odpowiednia książka. Poniżej zebraliśmy najlepsze jak dotąd książki muzyczne roku 2022.

To był tylko sen: Biggie i świat, który go stworzył

Dziennikarz Justin Tinsley jest najnowszym dokumentalistą, który dopisał się do drzewa życia po śmierci The Notorious B.I.G. W maju Tinsely opublikował dobrze opracowaną biografię zmarłego twórcy słów i legendy hip-hopu. Wykorzystując wywiady z osobami bliskimi Biggiem, Tinsely poszedł o krok dalej, badając socjologiczne uwarunkowania, takie jak biedne szkoły, Ronald Reagan i wojna z narkotykami.

Dilla Time: The Life and Afterlife of J Dilla, the Hip-Hop Producer Who Reinvented Rhythm

J Dilla to prawdopodobnie ulubiony producent Twojego ulubionego producenta. Dan Charnas, autor The Big Payback, rzuca zasłużone światło na życie i karierę muzyczną Dilli w książce Dilla Time: The Life and Afterlife of J Dilla. Charnas łączy historię kultury, muzykologię i biologię, tworząc kronikę podróży Dilli od jego dzieciństwa w Detroit, poprzez jego rozwój jako producenta nominowanego do nagrody Grammy, aż po rzadką chorobę krwi, która spowodowała jego przedwczesną śmierć.

Shine Bright: Bardzo osobista historia czarnych kobiet w muzyce pop

Weteranka dziennikarstwa Danyel Smith dodaje kolejną linijkę do swojego życiorysu – nie wspominając już o tkance amerykańskiej kultury – wydając ostatnio Shine Bright: A Very Personal History of Black Women in Pop” , która zagłębia się w osiągnięcia czarnoskórych kobiet w muzyce. Łącząc historię kultury, krytykę i wspomnienia, trudno znaleźć równie zabawną i pouczającą lekturę na ten temat.

Dla czytelników, którzy cenią sobie fikcję, Enter the Blue powinien znaleźć miejsce na półce. W poszukiwaniu ratunku dla swojego nauczyciela, który zapadł w śpiączkę po tym, jak zasłabł podczas występu, Jessie Choi spotyka się z legendami jazzu, poznaje bogatą historię Blue Note Records – wytwórni płyt jazzowych stworzonej przez Alfreda Liona w 1939 roku – i po drodze jest zmuszona stawić czoła swoim najgłębszym lękom.

DJ Screw: A Life in Slow Revolution (American Music Series)

DJ Screw w pojedynkę stworzył kulturę hip-hopu w Houston. Wynalazek Screw’a zainspirował takie gwiazdy jak Drake, Kendrick Lamar i A$AP Rocky. Dzięki wywiadom z rodziną, przyjaciółmi i frajerami z Chopped and Screwed w końcu dostaje to, co mu się należy.

Most Dope: The Extraordinary Life of Mac Miller

Most Dope sprawdza się jako przypomnienie pasji Maca do hip-hopu i jego talentów jako MC. Jednak nowa książka Paula Cantora, dziennikarza muzycznego, jest przede wszystkim przestrogą przed uzależnieniem od narkotyków.

Didn’t We Almost Have It All: In Defense of Whitney Houston

Gerrick Kennedy zagłębia się w życie jednej z największych wokalistek wszech czasów, Whitney Houston, badając jej drogę pełną uzależnień, nadużyć i sławy. Nie jest to raczej historia nieopowiedziana, ale dla fanów Houston będzie to pozycja, która z pewnością znajdzie się na półce.

Every Good Boy Does Fine: A Love Story, in Music Lessons

W swoim nowym, poruszającym pamiętniku Jermey Denk, genialny pianista opisuje swoje dojrzewanie. Używając muzyki jako metafory, Denk odsłania uniwersalne prawdy o życiu, analizując własne studia pianistyczne, doktorat w Julliard, związki i tożsamość seksualną przez pryzmat sumiennej praktyki.

Ugly Beauty: Jazz w XXI wieku (Culture, Society & Politics)

Phil Freeman odpowiada tu na takie pytania jak: Czy strumieniowe przesyłanie muzyki zmniejszyło jej wartość? Jakie znaczące tradycje muzyczne pozostały jeszcze do odkrycia? Czy są jakieś dźwięki, które są naprawdę poza zasięgiem? Dla tych, którzy zastanawiają się nad podobnymi pytaniami, pierwszym przystankiem powinno być to miejsce.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button