PytaniaShow Biznes

Najlepsze narzędzia do optymalizacji obrazów w WordPressie dla prędkości – GdanskTown.pl

Znaczenie obrazów na stronie internetowej/blogu nigdy nie może być niedocenione. To pomaga przekazać wiadomość skutecznie (obraz jest wart tysiąca słów) i daje czytelnikowi wizualną przerwę od monotonnego tekstu (zwłaszcza w blogach). Z lepszych aparatów fotograficznych i wysokiej rozdzielczości aparatów cyfrowych i lustrzanek robi drogę do życia ludzi, strony internetowe nie mogą sobie pozwolić na umieszczenie niskiej rozdzielczości obrazu na stronie. Jednak obrazy mają również tendencję do zwiększenia czasu ładowania strony, co jest powodem do niepokoju, ponieważ ludzie oczekują, że strony internetowe ładują się w krótkim czasie. Optymalizacja obrazu jest techniką, za pomocą której można zaoferować wysokiej jakości obrazów na swojej stronie w minimalnym możliwym rozmiarze zapewniając szybszy czas ładowania stron.

Proces optymalizacji obrazu można podzielić na trzy szerokie kroki:

  1. Wybierz odpowiednie wymiary dla obrazu, oglądając go w 100%.
  2. Wykorzystaj opcję zapisania obrazu dla sieci. Jest ona dostępna w większości programów do edycji obrazów.
  3. Usuń niepotrzebne dane, takie jak dodatkowe profile kolorów, metadane, itp. i skompresuj obrazy.

W WordPressie istnieją setki wtyczek i narzędzi, które pomogą Ci zoptymalizować obrazy. Dziś przyjrzymy się najlepszym narzędziom dla Twojej witryny WP:

WP Smush

Best tools to optimize your images in WordPress for speed

Opracowany przez WPMU DEV, WP Smush to darmowy i potężny kompresor obrazu WordPress, który pomaga w optymalizacji obrazów. Wtyczka skanuje wszystkie obrazy w Twojej witrynie i skaluje je przed dodaniem do biblioteki multimediów. Wykorzystuje zaawansowane techniki kompresji bezstratnej, a darmowa wersja pozwala na kompresję obrazów do 1MB. Aby zwiększyć rozmiar obrazu dozwolony do kompresji i skorzystać z wielu innych korzyści, możesz zdecydować się na wersję premium, WP Smush Pro zaczynając od 49 dolarów miesięcznie dla nieograniczonych stron internetowych.

EWW Image Optimizer

Best tools to optimize your images in WordPress for speed

EWW Image Optimizer to darmowa wtyczka do optymalizacji obrazów. Obrazy są optymalizowane w obrębie Twojego serwera, a nie przesyłane do witryny innej firmy. Oznacza to, że optymalizacja zajmuje mniej czasu i może być niezwykle przydatna podczas radzenia sobie z ogromnymi bibliotekami mediów. Dla tych, którzy nie mają pozwolenia na wykonywanie plików na serwerze, wtyczka oferuje również optymalizację w chmurze tech. Nie ma limitu rozmiaru pliku, a zoptymalizowane obrazy są wizualnie bezstratne.

Imsanity

Best tools to optimize your images in WordPress for speed

Dzięki wtyczce Imsanity możesz skonfigurować maksymalną wysokość, szerokość i jakość obrazu na swojej stronie internetowej. Jeśli jakikolwiek załadowany obraz przekracza te specyfikacje, to wtyczka automatycznie skaluje go w dół. Jeśli są jakieś obrazy, które nie chcesz zmienić rozmiaru, to możesz dodać ’-noresize’ do nazwy pliku, a wtyczka pozostawi go bez kompresji.

Imagify Image Optimizer

Best tools to optimize your images in WordPress for speed

Plugin Imagify Image Optimizer oferuje trzy poziomy kompresji:

  • Normal – brak utraty jakości
  • Aggressive – niewielka, ale niezauważalna utrata jakości
  • Ultra – najsilniejsza metoda kompresji wykorzystująca algorytm stratny.

Plugin oferuje również opcję kopii zapasowej, w której możesz przywrócić zdjęcia do ich oryginalnej wersji, kiedy tylko chcesz. Darmowa wersja pozwala na skompresowanie około 25MB obrazów (~250 obrazów) miesięcznie. Mają też płatne wersje z dodatkowymi funkcjami.

Conclusion

Podczas gdy optymalizacja obrazu może pomóc w poprawieniu prędkości Twojej strony, innym elementem, na którym powinieneś się skupić, jest rodzaj hostingu używanego przez Ciebie. Plany hostingowe WordPress oferują środowisko hostingowe kompatybilne z WordPress umożliwiając lepszą wydajność witryny. Ponadto, plany te zarządzają również innymi zadaniami, takimi jak optymalizacja bazy danych WP, automatyczne aktualizacje rdzenia, wtyczek / motywów itp. Wszystkie te przyczyniają się do lepszej prędkości witryny.

To były niektóre wtyczki, które uważaliśmy, że mogą pomóc w optymalizacji obrazów Twojej witryny WordPress. Czy używałeś którejś z tych wtyczek wcześniej? Jeśli tak, to upuść komentarz i podziel się z nami swoim doświadczeniem. Czy znasz lepszą wtyczkę niż te wymienione powyżej? Zapraszamy do dzielenia się nimi, jak również.

Related Articles

Back to top button