Show Biznes

Najlepsze podcasty 2022 roku (jak dotąd)

Trudno uwierzyć, że był taki czas, gdy aplikacja Podcasty była kolejnym nieużywanym, automatycznie pobieranym programem na urządzeniach Apple, skazanym na zbieranie cyfrowego kurzu na ekranach domowych. Obecnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie masz ulubionego podcastu lub dwóch, ale raczej serię, która zaspokaja wszystkie Twoje potrzeby, takie jak sport, prawdziwy kryminał czy seks.

Chcesz odciąć się od świata? Jest na to odpowiedni podcast. Chcesz się wsłuchać w świat? Na to też jest mnóstwo podcastów. Może chcesz rozpocząć kolejną podróż w kierunku samodoskonalenia, pogłębić wiedzę z zakresu historii starożytnej lub chcesz się pośmiać. A może po prostu potrzebujesz czegoś, co będzie Ci grało w słuchawkach, aby mieć pewność, że nie przeżyjesz ani jednej sekundy bez konsumpcji treści. Tak czy inaczej, stale nasycony rynek podcastów ma wszystko pod kontrolą.

Related Articles

Ponieważ rynek podcastów wciąż się rozwija, oznacza to również, że konkurencja jest równie ostra, jak zawsze. Możesz więc wybierać spośród najlepszych. rok 2022 już zapowiada się na obfite żniwa w dziedzinie podcastów, a my wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych pozycji do słuchania. Od natychmiastowych kultowych klasyków (musieliśmy!), takich jak Sounds Like a Cult, po wyjątkowe opowieści, takie jak Sweet Bobby – oto najlepsze podcasty 2022 roku.

Od przebojowych filmów, takich jak Midsommar i Wild Wild Country, po bestsellerowe książki, takie jak The Girls, wydaje się, że popkultura i kulty w ostatnich latach idą ze sobą w parze. I być może istnieje powód fascynacji naszego społeczeństwa takimi wspólnotami. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, wszyscy mamy skłonność do popadania w kulty z pogranicza – czy to duchowi influencerzy głoszący kody rabatowe, czy też ukierunkowane reklamy przenikające do naszych kanałów. W każdym odcinku Sounds Like a Cult prowadzące Isa Medina i Amanda Montell z dużą dozą humoru i sceptycyzmu obalają potencjalnie ukryte kulty współczesnego zeitgeist – od SoulCycle’a po prawdziwe zbrodnie.

Posłuchaj teraz

Niewiele jest serii poświęconych inwazji rosyjskiej na Ukrainę, w których odcinki pojawiają się kilka razy dziennie, tak jak w programie NPR State of Ukraine. Zespół dziennikarzy NPR codziennie relacjonuje wydarzenia na miejscu – przedstawiając wywiady z politykami, najważniejsze informacje ogólne i nowe wydarzenia. Niezależnie od tego, czy jesteś na bieżąco z wiadomościami, czy też masz wrażenie, że nie wiesz wystarczająco dużo, ta seria jest doskonałym sposobem, aby uzyskać i utrzymać informacje na temat bieżących spraw Ukrainy.

Słuchaj teraz

Wytykajcie palcem Gen Z, ich wysmażoną uwagę i wojnę z chudymi dżinsami, ile chcecie, ale czy wam się to podoba, czy nie, ich ulubiona aplikacja, TikTok, jest ważna. Jeśli chcesz trzymać rękę na pulsie popkultury, to śledzenie trendów w TikTok jest niemalże nienegocjowalne. Prowadzona przez pisarzy Rolling Stone, Brittany Spanos i EJ Dicksona, Don’t Let This Flop to seria, w której, według ich własnych słów, „dwoje inteligentnych ludzi rozmawia o najgłupszym gównie, które wydarzyło się w sieci w tym tygodniu” Od początków trendu „cudownych, wspaniałych dziewczyn” po to, jak policzek Willa Smitha „ogłupił cały Internet”, gospodarze analizują największe internetowe nowości ostatnich lat – i ich wpływ na całą kulturę.

Posłuchaj teraz

Skradzione: Przeżyć St. Michael’s

W drugim sezonie serialu Gimlet Stolen dziennikarka śledcza Connie Walker odkrywa traumatyczną historię swojej rodziny w kanadyjskim systemie szkół rezydencjalnych. Serial koncentruje się wokół spotkania ojca Walker, oficera Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej, z podejrzanym o jazdę po pijanemu kierowcą, którego ojciec Walker szybko rozpoznaje jako księdza ze szkoły domowej z jego przeszłości. Podróż Walker, która odkrywa bolesną historię swojej rodziny, stanowi bardzo intymne spojrzenie na przerażający okres przymusowej asymilacji, uprowadzania i wykorzystywania rdzennych dzieci przez rząd kanadyjski.

Posłuchaj teraz

Być może śledziłeś skandal związany z Elizabeth Holmes od momentu, gdy pojawiła się na scenie jako młody przedsiębiorca w golfie w stylu Steve’a Jobsa. A może nigdy nie słyszałeś o Holmes, dopóki nie zobaczyłeś tego klipu Amandy Seyfried przyjmującego put-on głęboką fleksję wokalną w adaptacji miniserialu Hulu. Niezależnie od twojej wiedzy, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Holmes i wielkim skandalu związanym z Theranos, program NBC The Dropout jest doskonałym uzupełnieniem twojej króliczej nory. Prowadzony przez Rebeccę Jarvis z ABC i wyprodukowany przez Taylor Dunn i Victorię Thompson, The Dropout daje słuchaczom bezprecedensowy dostęp do skandalu z Elizabeth Holmes – od wywiadów z pracownikami do ekskluzywnych zeznań procesowych.

Posłuchaj teraz

Komediantka Nicole Byer w tej przezabawnej serii wywiadów konfrontuje się ze swoim statusem wiecznie samotnej – zwraca się do przyjaciół, znajomych komików i byłych, aby pomóc jej spojrzeć w głąb siebie i znaleźć odpowiedź na palące pytanie: „Dlaczego nie chcesz się ze mną umówić?” Choć seria koncentruje się na randkach, Byer i jej goście prowadzą przemyślane dyskusje na temat wszystkiego, od początków kariery, przez seksbiznes, drugie dojrzewanie, po „jak mieć WAP”.

Słuchaj teraz

Prowadzona przez prezenterkę radiową Kirat Assi seria Sweet Bobby opowiada prawdziwą historię zwodniczego internetowego romansu Assi z Bobbym – mężczyzną, o którym z czasem przekonała się, że nie jest taki, za jakiego się podaje. W serialu można odnaleźć elementy prawdziwych zbrodni i opowieści o catfishingu, ale tym, co najbardziej wyróżnia ten serial, jest bezbronność Assi w opowiadaniu własnej historii.

Posłuchaj teraz

Kiedy dziennikarz Hamza Syed przypadkowo spotkał się z Brianem Reedem, producentem serialu S-Town, w noc poprzedzającą rozpoczęcie szkoły dziennikarskiej, pilnie opowiedział Reedowi o swoim pierwszym pomyśle na artykuł, który wkrótce miał stać się podstawą The Trojan Horse Affair. Opublikowany przez The New York Times i Serial Productions, The Trojan Horse Affair bada pochodzenie tajemniczego listu wysłanego do radnego w Birmingham, w Anglii, opisującego misterny plan infiltracji systemu szkolnictwa w Birmingham przez islamskich ekstremistów. Urzędnicy miejscy natychmiast zaczęli zastanawiać się, jak wyeliminować to zagrożenie, ale po latach Syed i Reed postanowili zadać pytanie, które prawdopodobnie powinno być postawione na pierwszym miejscu: Kto tak naprawdę napisał ten list?

Posłuchaj teraz

Prowadzony przez autorkę i byłą redaktor naczelną Vibe Danyel Smith, Black Girl Songbook ma na celu podkreślenie i podniesienie na duchu czarnych kobiet w muzyce, których głosy zmieniły branżę na zawsze – od Billie Holiday i Arethy Franklin do Lauryn Hill i Rihanny. Dzięki wywiadom z takimi sławami jak Jennifer Hudson, anegdotom z bogatego doświadczenia reporterskiego Smith i dogłębnej analizie historii muzyki, w każdym odcinku słuchacze chcą „usłyszeć i poczuć, że czarne kobiety otrzymują uznanie, na jakie zasługują” Wykorzystanie w serialu funkcji Spotify „Music + Talk”, która przeplata utwory ze Spotify z odcinkami, sprawia, że słuchanie staje się wyjątkowo wciągające.

Słuchaj teraz

Od samego początku istnienia jako organizacja informacyjna, Vox stawia sobie za misję dostarczanie zwięzłego, mocnego dziennikarstwa objaśniającego – dzięki serii „explained”, która ugruntowała ich pozycję zarówno w zakresie spraw bieżących, jak i edukacyjnych „króliczych nor”. Od 2018 r. Vox rozszerzył tę serię o codzienny podcast informacyjny, który jest bardzo interesujący. Emitowany co wieczór Dziś, Wyjaśnione skupia się na bieżącym temacie wartym wyjaśnienia, od małpiej ospy po ruch Free Britney.

Słuchaj teraz

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button