Show Biznes

Najlepsze porady dotyczące urody, jakie redaktorki otrzymały od swoich matek

Jako redaktorzy POPSUGAR, niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które kochamy i myślimy, że spodobają się również Tobie. Jeśli kupisz polecany przez nas produkt, możemy otrzymać prowizję partnerską, która z kolei wspiera naszą pracę.

Wielu z nas po raz pierwszy zetknęło się z produktami do pielęgnacji urody i rytuałami pielęgnacyjnymi, obserwując poczynania naszych matek. Począwszy od przekazywania tradycji, z którymi dorastały, poprzez szybkie nakładanie szminki po wyjściu z domu, aż po codzienną pielęgnację skóry każdego wieczoru – wiele z naszych lekcji dotyczących urody i dbania o siebie zostało przekazanych przez matczyne postacie w naszych rodzinach.

Dla niektórych te momenty stały się zalążkiem ich własnych rytuałów dbania o siebie. „Jestem dzieckiem, które dorastało bawiąc się w szafce z perfumami mojej babci, bawiąc się szminką mojej mamy i grzebiąc w jej szkatułkach z biżuterią” – powiedziała wcześniej w wywiadzie dla POPSUGAR Brianna Arps, założycielka i dyrektor generalna Moodeaux. „Przebywanie w otoczeniu naprawdę silnych kobiet, które były dumne ze swojego wyglądu i dbania o siebie w okresie dorastania, pomogło mi zrozumieć rolę, jaką piękno może odgrywać w codziennym życiu. Obserwowanie ich pomogło mi również stworzyć niektóre z moich własnych rutynowych zachowań.”

Dla innych były one dowodem na to, że naprawdę można zrobić wszystko. „Moja mama wierzyła w siebie jak nikt inny. Nakładała pełny makijaż, aby pójść do pracy na poczcie” – powiedziała w wywiadzie dla POPSUGAR Kim Roxie, założycielka i dyrektor generalny LAMIK Beauty. „Kiedy pomyślałam o niej i o pewności siebie, jaką posiadała, wiedziałam, że mogę pokonać swoje lęki i stworzyć własną linię kosmetyków.”

Dla wielu matek i osób, które pomogły im wychować, piękno było często źródłem poczucia bezpieczeństwa, edukacji i dumy kulturowej. Porady, którymi dzielono się podczas prozaicznych rozmów w domach dzieci, pomagały przetrwać trudny okres nastoletni i dodawały otuchy w drodze w dorosłość. Choć dyskusje na temat urody wciąż się rozwijają, nie ma takiej wiedzy jak ta, którą posiada matka.

Przed Dniem Matki poprosiliśmy redaktorki POPSUGAR, by podzieliły się najlepszymi radami, jakich kiedykolwiek udzieliły im ich matki.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button