Show Biznes

Najlepsze żarty roku 2022 (jak dotąd) udowadniają, że można się śmiać, nawet gdy jest się smutnym

Potrzeba nie lada wyczucia, żeby w roku 2022 tworzyć komedie. Dlaczego ktokolwiek miałby dobrowolnie poddać się kulturowemu polu minowemu, jakim jest publiczne życie? Jak ktoś może znaleźć powagę w (*gestykuluje dziko*) tym wszystkim tym? Cóż, ktoś musi – w końcu komedia ma dobrze udokumentowaną moc uzdrawiania.

Planeta może mieć gorączkę, ale nigdy nie zapominaj o starym porzekadle: śmiech jest najlepszym lekarstwem na globalne ocieplenie. Demokracja na podtrzymaniu życia? Szybko, niech ktoś wezwie improwizatora amatora! Czasami jedyne, co można zrobić w obliczu narastającego szaleństwa, to odchylić głowę do tyłu i wydać z siebie porządny krzyk-śmiech.

Tak więc, w tym duchu, oto najlepsze dowcipy roku 2022 (jak dotąd).

Jerrod Carmichael, Rothaniel

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Te same treści można znaleźć w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Najlepsi komicy stand-upowi nie zawsze są zabawni. W rzeczywistości ci najlepsi robią coś więcej niż tylko rzucają żartami; wykorzystują stand-up jako okazję do wyjaśnienia czegoś – sobie lub publiczności. W swoim najnowszym filmie specjalnym HBO Rothaniel Jerrod Carmichael robi obie te rzeczy. Stylowo wyreżyserowany przez Bo Burnhama, Rothaniel jest przejmującą eksploracją tożsamości Carmichaela oraz skłonności jego i jego rodziny do utrzymywania sekretów. To ciężka sprawa, ale Carmichael porusza się po niej z godną pozazdroszczenia gracją i nieocenzurowanymi emocjami. Nie zepsuję tego, mówiąc więcej, ale po prostu wiedzcie: Jerrod Carmichael to G.O.A.T.

  Stream on HBO Max

  Tariq’s Anti-Drug Rap: Abbott Elementary

  Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Te same treści można znaleźć w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

  Alternatywny komik Zack Fox jest hitem w hitowym serialu Abbott Elementary. Jego występ jako Tariq, wieloletni partner Jeanine, wykracza daleko poza to, czego wymaga się od stereotypu chłopaka-bufona. Popełniane przez niego błędy są niezawodnie zabawne, ale jeszcze zabawniejsze są momenty, w których Tariq szczerze stara się być lepszym facetem. Weźmy na przykład antynarkotykowy rap, który wykonuje dla studentów z Abbott. Uważając się za wyrafinowanego MC, Tariq przerywa muzykę w połowie występu, chwyta małego ucznia i pyta poważnym i szczerym tonem: „Co by było, gdyby ten mały, szalony sceniczniak właśnie teraz umarł?” Miał na celu „artystyczne interludium” Zamiast tego sprawił, że wszyscy poczuli się nieswojo, i to było zabawne.

  Taylor Tomlinson, Look at You

  Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

  Jeśli kiedykolwiek uda nam się odstygmatyzować choroby psychiczne, będzie to w dużej mierze zasługą komików stand-upowych. Depresja, lęk, uzależnienie – o tych sprawach trudno jest mówić, ale w rękach takich asów jak Nate Brennan czy Maria Bamford mogą one tworzyć wspaniałe programy, które są równie pełne współczucia, co komediowe. W swoim nowym programie Netflixa, Look at You, komik stand-upowy Taylor Tomlinson wykorzystuje swoją niedawną diagnozę choroby bi-polarnej do stworzenia programu pełnego perfekcyjnie skonstruowanych puent. Najlepszy moment to ten, w którym porównuje posiadanie dwubiegunówki do nieumiejętności pływania – „To może być krępujące i może być trudno zabrać cię w jakieś miejsce” – i rozszerza tę metaforę w elegancki, 10-minutowy kawałek, w którym porównuje swoje lekarstwa do pływaków i sugeruje, że dorośli, którzy potrafią samodzielnie unosić się na wodzie, musieli mieć rodziców, którzy wspierali ich w basenie jako dzieci. Jest to kurewsko zabawne i prawdopodobnie sprawi, że będziesz chciał przytulić następne dziecko, które zobaczysz w pacynkach – prawdziwa wygrana.

  Watch on Netflix

  Ms. Pat: Y’all Wanna Hear Something Crazy?

  Jak sugeruje tytuł jej nowego programu Netflix, Ms. Pat jest w równej mierze stand-uperką i gawędziarką. Podobnie jak jej bohater, Richard Pryor, bez obaw opowiada historie z własnego życia, które wymagają od widzów „otwarcia umysłów” (to wyrażenie powtarza często w swoim najnowszym programie) i pozostawienia osądów za drzwiami. Prosi o to, ponieważ wie, że wiele z historii, które opowiada w programie Y’all Wanna Hear Something Crazy? jest tak oburzających i naznaczonych tragedią, że śmiech z nich może być dla niektórych niewłaściwy.

  Przykład: trzy minuty poświęcone wujkowi Cecilowi w połowie programu. Wujek Cecil, jak wyjaśnia, cierpiał na ataki padaczki, był kaleką i był upośledzony rozwojowo (pani Pat nie wymienia konkretnej choroby): Dziadek pani Pat był przekonany, że cotygodniowy seks z prostytutką pomoże rozwiązać problem ataków Cecila. Co gorsza, poprosił panią Pat i jej kuzynkę, aby „rozgrzały Cecila” dla prostytutki.

  Ta historia jest oczywiście problematyczna na wielu płaszczyznach. Seksbiznes, niepełnosprawność i wykorzystywanie seksualne to dla komików święty Graal tematów, których nie wolno poruszać. Ale to jest historia pani Pat, którą musi opowiedzieć, a ona robi to w sposób przezabawny, ze szczegółami, a także ze współczuciem dla każdej zaangażowanej postaci – przede wszystkim dla siebie. Potrzeba trochę odwagi, aby śmiać się razem z panią Pat z jej przeszłości, ale nagroda jest warta wysiłku, ponieważ śmiejąc się razem z nią, widzowie pomagają pani Pat w leczeniu.

  Watch Here

  River Butcher: A Different Kind of Dude

  30-minutowy program River Butcher dla Comedy Central to mistrzowska lekcja komentowania wojny kulturowej. Zobaczcie, jak bobują i wyplatają sobie drogę przez zestaw, który porusza tak różne tematy, jak performatywna sojuszniczość białych kobiet czy historia wyszukiwania w Google ich ojca; okazuje się, że zarówno Butcher, jak i ich ojciec są facetami z b00bs. Najlepszy żart zestawu pojawia się, gdy Butcher wspomina, że rozwiedli się w czasie pandemii. „Tak, odmieńcy się rozwodzą” – mówi Butcher, po czym przechodzi do impresji oburzonego prawicowca: „Co będzie następne, rozwód z psem?” Chwilę później Butcher puszcza kawałek i śmieje się. „Uwielbiam ten dowcip” – mówią. We do too.

   Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Te same materiały można znaleźć w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

   Weekend Update: Trzech facetów, którzy właśnie kupili łódź

   Członkowie obsady SNL używają pulpitu „Weekend Update” do wypróbowania nowych postaci i wrażeń. Czasami postacie te stają się jednorazowymi sensacjami, jak Dr Weknowdis czy góra lodowa Titanic. Częściej jednak pojawiają się, zyskują tymczasowych fanów, a potem odchodzą na emeryturę, gdy odgrywający je członek obsady przechodzi na emeryturę. To są tacy Garth i Katowie, Pijani Wujkowie i Bjorkowie. Kilka wybranych postaci staje się legendami – Roseanne Roseannadanna, Opera Man, Stefon – i powstają z martwych, gdy członek obsady, który je grał, wraca na stanowisko gospodarza.

   Jest zbyt wcześnie, by stwierdzić, w której kategorii wyląduje „Facet, który właśnie kupił łódź”, ale postać ta, grana przez Alexa Moffatta w doskonałym trybie douchebag, pracowała na wszystkich cylindrach (żaglach?) podczas ostatniego wystąpienia w połowie stycznia. Moffat wykorzystał wiadomość o kupnie promu na Staten Island przez Colina Josta i Pete’a Davidsona, aby zbratać się z gwiazdami SNL i w zabawny sposób wplątać ich w swoje zboczone i desperackie wybryki. Najlepszy tekst? Najlepsza linijka: „Wyciągasz podwójny numer na tym parowcu?” oraz „Mój chłopak CoyJoy i chłopiec-zabawka SNL mówią Ahoy-hoy wodnej zabawce-zabawce”

   Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

   Staje się całkiem jasne, że konstruktor krzyżówki coś przeskrobał – The New Yorker

   Krzyżówki są odbiciem ich twórcy, a najwyraźniej twórca tej krzyżówki ma za sobą lepsze dni. Zagadka zaczyna się dość niewinnie, ale już w 3. odcinku widać, że coś jest nie tak. Po co jeszcze jako wskazówkę podawać „narzędzie do pojedynków”? Krzyżówka faktycznie działa, więc wypełnij ją lub po prostu przejdź do odpowiedzi, żeby dowiedzieć się, co się dzieje z tym biednym draniem.

   Stephen Colbert o Rosji i Ukrainie

   Stephen Colbert wie, jak wykorzystać głupotę nawet w najpoważniejszych sytuacjach. Weźmy na przykład prosty, oszczędny żart upchnięty w przejściowym momencie w poniższym monologu: „Mówię oczywiście o sytuacji na Ukrainie” – mówi Colbert – „lub jak nazywa ją Władimir Putin: Mykaine” Czy to głupie? Pewnie, że tak, ale tak samo jak pomysł trzeciej wojny światowej. Colbert po prostu spotyka się z wiadomościami tam, gdzie one są. Zostańcie, żeby zobaczyć, jak Colbert robi wrażenie podejrzanie spokojnego Wołodymyra Żeleńskiego.

   Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć te same treści w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

   Janelle James, The Stand-Ups

   W swoim ostatnim wystąpieniu w programie Netflixa The Stand-Ups , Janelle James wygłosiła piekielnie mocną kwestię. Mówiąc o tym, jak oszałamiające jest obserwowanie, jak jej młody syn (James jest matką dwóch nastolatków) zmienia się w dorosłego mężczyznę, James mówi, że jest z niego dumna, a następnie żartuje: „Ma dużego fiuta, tak jak jego mama” Żart ten wywołuje przez całą minutę skowyt i śmiech publiczności, podczas gdy James kontynuuje swój występ, pewna siebie i zrelaksowana. Między występem w Netflixie a jej główną rolą w komedii ABC Abbott Elementary, Janelle James wydaje się być skazana na zasłużony, przełomowy rok.

   Oglądaj tutaj

   Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć te same materiały w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

   This Onion Article

   Dowcip jest w nagłówku: „Nauczycielka zwolniona za złamanie stanowych przepisów dotyczących krytycznej teorii rasy po tym, jak powiedziała uczniom, że jest czarna” Jest to zabawne i przerażające, ponieważ jest wiarygodne.

   Gorący mikrofon prezydenta Bidena

   Prezydent Biden w tym roku bardzo wcześnie zaczął popełniać gafy. W końcówce maratonu konferencji prasowej głównodowodzący został przyłapany na tym, jak przez gorący mikrofon nazwał korespondenta Fox News, Petera Doocy, „głupim sukinsynem”. Była to zabawna, w większości nieszkodliwa chwila i zrozumiała reakcja na obraźliwe pytanie. Oczywiście, inflacja jest zagrożeniem w połowie kadencji. Mimo to prezydent Biden przeprosił Doocy’ego.

   Ta treść została zaimportowana z serwisu YouTube. Te same treści można znaleźć w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

   John Early i Aidy Bryant publicznie ujawniają swój związek

   John Early i Aidy Bryant pojawili się w programie „Late Night with Seth Meyers” , by zrobić wrażenie najbardziej nieznośnej pary 2022 roku: Machine Gun Kelly i Meghan Fox. Miejmy nadzieję, że doczekamy się kolejnego występu, gdy niesławna para „I am weed” nieuchronnie się rozstanie.

   Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

    Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

    Related Articles

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Back to top button