Show Biznes

Najwidoczniej teraz jest niedobór tamponów

Pamiętacie cztery tygodnie temu, kiedy wiadomości o niedoborze preparatów dla dzieci osiągnęły gorączkę? (Ten kryzys trwa i przewiduje się, że będzie trwał przez kolejne dwa miesiące, FYI.) W tym tygodniu Amerykanie zostali uderzeni kolejnym niedoborem, który czuje się wyjątkowo skierowany do ludzi z macicą. Tak, mówimy o ogólnokrajowym niedoborze tamponów.

Skargi na puste półki z tamponami krążyły w Internecie od miesięcy, a sfrustrowane użytkowniczki przeszukiwały wiele sklepów lub nie były w stanie znaleźć produktów przez miesiące. Podczas gdy nie wydaje się, aby istniały jakiekolwiek dane na temat aktualnej podaży tamponów, niepotwierdzone dowody były na tyle silne, że skłoniły Time do przeprowadzenia dochodzenia opublikowanego 7 czerwca. W ciągu ostatnich dni producenci potwierdzili niedobór i opisali go jako „sytuację tymczasową.”

„Rozumiemy, że jest to frustrujące dla konsumentów, kiedy nie mogą znaleźć tego, czego potrzebują”, powiedział CNN Business rzecznik Procter & Gamble, dodając, że firma, która produkuje produkty Tampax i Always, „produkuje tampony 24/7, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu.”

Ale czy zwiększony popyt na tampony jest jedynym czynnikiem stojącym za niedoborem? P&G (nieco niewiarygodnie) powiedział Time, że sprzedaż Tampaxów „eksplodowała”, odkąd firma połączyła się z Amy Schumer w kampanii reklamowej w lipcu 2020 roku. Tak, popyt wzrósł o 7,7 procent w ciągu ostatnich dwóch lat, ale wydaje się nieco absurdalne (nie wspominając o trywializacji) przypisywanie całego niedoboru zabawnym reklamom tamponów jednego komika. (Odpowiedź Schumera z przymrużeniem oka na otrzymanie winy: „Whoa, ja nawet nie mam macicy.”)

Nawet jeśli popyt przyczynia się do niedoboru, ograniczenia podaży również wydają się odgrywać czynnik. Bawełna i plastik, które są używane w środkach ochrony osobistej (PPE), jak również w tamponach, cierpią na niedobory od początku pandemii. Atak Rosji na Ukrainę – oba kraje są głównymi eksporterami nawozów wykorzystywanych do uprawy bawełny – przyczynił się do niedoborów, zauważa CNN Business. Tymczasem Bloomberg donosi, że inflacja już podniosła ceny tamponów o prawie 10 procent w ciągu ostatniego roku, podczas gdy konsumenci skarżą się na windowanie cen na przesyłkach Amazona.

Tampony nie są jedynym produktem dotkniętym problemami z łańcuchem dostaw w ciągu ostatnich kilku lat, ale osoby miesiączkujące odczuwają ich brak bardziej dotkliwie niż w przypadku wielu innych produktów. Kiedy masz okres, a na półkach nie ma już twojego ulubionego produktu, co masz zrobić – po prostu przestać krwawić?

Zwiększona świadomość braku tamponów powinna, miejmy nadzieję, przyspieszyć rozwiązanie. Potem znowu, opiekunowie podnosili alarm o formule dla dzieci przez miesiące i nadal patrzą na dodatkowe miesiące łatania razem rozwiązań karmienia niemowląt. Dla tych, którzy potrzebują produktów na okres, polecamy podpaski, bieliznę na okres, kubeczki menstruacyjne lub krążki menstruacyjne w oczekiwaniu na rozwiązanie kolejnego frustrującego niedoboru.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button