Show Biznes

Natasha Lyonne i Charlie Barnett zdradzają przyszłość „Russian Doll”

Russian Doll. Natasha Lyonne as Nadia Vulvokov in episode 201 of Russian Doll. Cr. Courtesy of Netflix © 2022

„Russian Doll” sezon drugi podejmuje chaotyczne spojrzenie na życie po śmierci. Pierwszy sezon introspektywnego serialu, który zadebiutował na Netfliksie w 2019 roku, wciągnął nas w świat, w którym postać Natashy Lyonne, Nadia Vulvokov, była nieustannie zmuszana do ponownego przeżywania swoich 36. urodzin, konfrontując się po drodze ze swoją traumatyczną przeszłością. Sezon drugi, który trafi na Netflix 20 kwietnia, rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończył się sezon pierwszy, dając nam wgląd w życie Nadii i Alana (Charlie Barnett) po tym, jak przerwali pętlę czasową.

„Jeśli w sezonie pierwszym chodziło o pytanie: 'Jak przestać umierać?’, to w sezonie drugim zadajemy pytanie: 'Jak zacząć żyć?'”

Zapytana o to, co zainspirowało powstanie drugiego sezonu po tak zwięzłym pierwszym, Lyonne mówi POPSUGAR: „Myślę, że nadszedł czas na głębszą analizę. Byłam ciekawa, co jest ich przyczyną. Jeśli w pierwszym sezonie chodziło o pytanie: 'Jak przestać umierać?’, to w drugim zadawano pytanie: 'Jak zacząć żyć?’. Ostatecznie, o ile sezon pierwszy zmagał się z kwestią samej śmiertelności, o tyle ten sezon jest poświęcony naturze czasu, uciekającemu czasowi i temu, jak wykorzystujemy nasz czas tu i teraz.”

Historia Nadii w „Rosyjskiej lalce” sezon 2

Analizując pytanie Lyonne z perspektywy pokoleniowej, w drugim sezonie ponownie pojawia się matka Nadii, Lenora (Chloë Sevigny). Jak stare fotografie w rodzinnym albumie, fabuła zagłębia się w skomplikowaną relację matki i córki Nadii w sposób, który zmienia sposób postrzegania ich charakterów. Nadia podejmuje zdecydowane wysiłki, by zmienić przeszłość matki, a w konsekwencji zapoczątkować lepszy ciąg wydarzeń we własnym życiu, i przekonuje się, że podróże w czasie rządzą się własnymi prawami.

„To było w pewnym sensie satysfakcjonujące uczucie, kiedy wchodząc na plan zdjęciowy, mogłam naprawdę rozebrać [Nadia and Lenora’s relationship] na czynniki pierwsze, zagłębić się w to i zastanowić się nad pytaniem: 'Jak mogłam pomóc mojej matce, zanim się tu znalazłam?'” – mówi Sevigny. ”Co mogłam zrobić, żeby pomóc mojej matce? [To help her] być lepszą osobą, lepszą matką?”

Aby odpowiedzieć na to pytanie, Nadia, która na początku drugiego sezonu zostaje uwięziona w ciele swojej matki – w stylu „Zakręconego piątku” – wyrusza w podróż śladami Lenory, zanim ta roztrwoniła rodzinną fortunę: torbę pełną Krugerrandów, czyli złotych monet z RPA. Biegając po East Village jako Lenora w ciąży, Nadia popada w obsesję na punkcie II wojny światowej i uświadamia sobie, że jeśli chce zmienić swoją przyszłość, musi zagłębić się w węgierskie korzenie swojej rodziny. W tym samym czasie Nadia przemieszcza się między przeszłością a teraźniejszością, gdzie Ruth, która była dla Nadii matką bardziej niż Lenora, zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Historia Alana w „Rosyjskiej lalce” Sezon 2

W drugim sezonie Alan skupia się na swoich relacjach z babcią, która wychowywała go od dziecka. Alan niechętnie zostaje uwięziony w ciele babci, zmuszony do przejścia przez Niemcy z czasów zimnej wojny w jej butach i lepszego zrozumienia tego, co przeżyła.

„Nie wydaje mi się, żeby [Alan] żył jak jego babcia” – mówi Barnett. żyje jako Alan, który ma tę radosną możliwość, by być w czyjejś skórze – a tak się składa, że jest to skóra jego babci…”. Żyje jako kolorowa kobieta w czasach, gdy jest imigrantką w kraju, do którego nie jest przyzwyczajona, jest młodą studentką. Myślę, że na wiele sposobów chodzi z własnymi zabezpieczeniami i musi dostać w twarz, żeby zdać sobie sprawę, po jakim ciele stąpa. W ten sposób rodzi się w nim inny rodzaj współczucia i zrozumienia, którego nie przyswaja sobie na samym początku. Trzeba go do tego popchnąć.”

Maxine’s Take on „Russian Doll” Season 2

Dla Grety Lee, która gra najlepszą przyjaciółkę Nadii, Maxine, koncepcja bycia złapanym w pajęczynę czasu jest czymś, co z radością zniosłaby jej postać. „To takie zabawne, bo nie sądzę, żeby się tym przejęła” – mówi Lee. „Nie sądzę, żeby jej to przeszkadzało. Pod wieloma względami nie wydaje mi się, żeby to ją w ogóle zmieniło. Jest tak niewzruszona na rzeczy, które mogłyby mnie wyłączyć z gry”.

Odnosząc się do rozmów z Lyonne podczas produkcji drugiego sezonu, Lee dodaje, że Maxine byłaby równie niezrażona w pierwszym sezonie, gdyby Nadia powiedziała jej prawdę o urodzinowej pętli czasowej. „Dużo się śmialiśmy, rozważając możliwość, że powiedziałaby po prostu: 'Och, więc nadal się spotykamy?'” – mówi. „Nie dlatego, że jej nie zależy, ale po prostu jest tak bardzo sobą i tak bardzo wczuwa się w moment, w którym się znajduje. Gra się ją naprawdę fajnie. Bardzo się różnimy” (Aha, i na wypadek, gdybyście się zastanawiali, genialna kwestia Maxine „Holy Willem Dafoe” w drugim sezonie „Station to Station” była całkowicie ad-libbed.)

„Russian Doll” Sezon 3

Czy po pełnym wrażeń drugim sezonie, Lyonne i obsada wrócą z trzecim sezonem, by jeszcze bardziej nas zaskoczyć? „To jest spoiler – zaufajcie nam, dzieci!” Mówi Lyonne, trzymając się w tajemnicy. Dla Barnetta, którego postać również pokonała wiele skoków podczas swojej ekranowej podróży, możliwość przedłużenia serialu – podobnie jak możliwość uwięzienia w nieskończonej pętli czasu – nigdy nie jest równa zeru.

„Nawet jeśli wszystko już rozwiązaliśmy, nawet jeśli wydaje ci się, że kokarda jest zawiązana, to jest życie. Zawsze będą kolejne wyzwania.”

„Jeśli będziemy podążać za trendem, że to jest nasze życie, przekraczając te granice, to gdzie będziemy się rozwijać?” Mówi Barnett. „Jak możemy zobaczyć, jak się nawzajem rozwijają, skoro znaleźliśmy miejsce, w którym możemy czuć się komfortowo, będąc tym, kim jesteśmy? Jest taka piękna opera pod tytułem 'Candide’ W końcu, na jej końcu, zdajesz sobie sprawę, że praca jest jedyną rzeczą, która utrzymuje ludzi przy życiu. Musimy kontynuować pracę, jeśli chcemy przetrwać; nie można po prostu odpocząć, nie można przejść na wcześniejszą emeryturę” Odnosząc operę do „Rosyjskiej lalki”, dodaje: „Nawet jeśli wszystko rozwiązaliśmy, nawet jeśli myślisz, że kokarda jest zawiązana, to jest życie. Zawsze będą kolejne wyzwania”, sugerując, że to może nie być koniec dla Nadii i Alana.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button