Strona główna Show Biznes Nawet nieskończony urok Brada Pitta nie uratuje Bullet Train

Nawet nieskończony urok Brada Pitta nie uratuje Bullet Train

Dwadzieścia minut po Bullet Train przestałem próbować uporządkować przynależność i lojalność różnych złodziei, zabójców i agentów na pokładzie nocnego pociągu z Tokio do Kioto. Dziesięć minut po tym, przestało mnie obchodzić, który badass wykonywał jaką formę ciężkiego uszkodzenia ciała na kim.

Bullet Train to jeden z tych filmów, które są tak zaabsorbowane swoją własną modną twarzą – pomyślcie o którejś z imitacji Tarantino, które w latach 90. mnożyły się tak, jak teraz mnożą się pozwy Trumpa – że już na początku wiesz, że nie będziesz musiał poświęcać żadnej umysłowej energii na utrzymanie fabuły w ryzach, ani żadnej emocjonalnej energii na udział w tym, co się stanie. Twórcy filmu powiedzieli już, że nie liczy się nic poza hiperstylizacją. Reżyser, David Leitch, specjalizuje się w choreograficznych scenach walki i jest ich mnóstwo, wzbogaconych o brutalność, trafne i ironiczne popkulturowe tropy, podwójne krzyżówki, odwrócenia i, nieuchronnie, wielką destrukcję, by wszystko zakończyć. Nie musicie się martwić, że przerazicie się lub zdenerwujecie przez różne strzelaniny, bicie, dźganie, tupanie, rozpylanie tętnic czy retrospekcje do sceny masowego wymiotowania krwią. (Ktoś z ekipy produkcyjnej najwyraźniej naprawdę to robi; widzimy to cztery razy) Przypuszczam, że w pewnym sensie jest to relaksujące. Zamieszanie na ekranie będzie trwało niezależnie od tego, czy zwrócimy na nie uwagę, czy nie, więc można po prostu siedzieć, myśląc o tym, gdzie zjemy obiad i czy zdążymy do domu na 23:30 powtórkę Perry’ego Masona .

Twórcy filmu nie znajdują sposobu, by uczynić z wielkiego, lśniącego czystością pociągu podmiejskiego swój własny rodzaj zabawki, a nie tylko scenerię. Pomyśl o prawdziwym luksusie w filmach o pociągach, takich jak The Lady Vanishes Hitchcocka i wersja Murder on the Orient Express Sidneya Lumeta. Nie dostaniesz tego w nocnym pociągu do pracy, ale twórcy mogli pokazać trochę codziennego luksusu, aby sprawić, że ci z nas, którzy są skazani na Amtrak, będą zazdrośni, tak jak czujemy się w North by Northwest, kiedy Cary Grant jest w stanie zamówić Gibsona i pstrąga potokowego na swój obiad. Ale Leitch i jego zespół produkcyjny nie traktują pociągu jako czegoś więcej niż sceny dla ich zaaranżowanego chaosu, a to tylko wydaje się jednym ze sposobów, w jaki film nie dostarcza przyjemności, którą obiecuje.

bullet train

Kiedy ta scena miała miejsce, nie obchodziło mnie już, co się stało.

Sony Pictures

Fabuła Bullet Train ma do czynienia z gagatkiem szemranych typów zbiegających się do tego samego choo-choo. Biedronka (wszyscy mają słodkie pseudonimy – ten przydomek należy do Brada Pitta) wraca do pracy po pozornym załamaniu, które przezwyciężył z pomocą psychiatry i niekończącego się strumienia psychobzdur. Jest też syn króla przestępczości znanego jako Biała Śmierć (nazwa zarezerwowana wcześniej dla Kenny’ego Logginsa), uratowany z porwania, a teraz niańczony przez dwóch agentów, Tangerine (Aaron Taylor-Johnson) i Lemon (Bryan Tyree Henry, który ma sympatyczną misiową prezencję), których shtick to rozgrzany Guy Ritchie cockney palaver; zrozpaczony ojciec (Andrew Koji), który chce pomścić próbę zamordowania swojego małego syna; i rodzaj aspirującego zabójcy, zabójczy podział uczennic (Joey King) ubrany w prywatny szkolny mundurek z kolidujących, ale harmonijnych róż. Po drodze pojawia się wiele gwiazd, których nie ośmielimy się tutaj zdradzać. Po pewnym czasie zrobiło mi się niedobrze na widok tego pieprzonego węża w tym pieprzonym pociągu, ale potem zrobiło mi się niedobrze na wszystko inne.

  Jakie jest zachowanie chromosomów podczas mejozy?

Celem kilku postaci jest zdobycie walizki z odzyskanym okupem za porwanie, która ciągle zmienia właściciela, jak identyczne walizki w What’s Up, Doc?, a także ze stopniowo ujawnianymi motywacjami i powiązaniami bohaterów. Ponieważ jednak wszystko to jest rozgrywane na zasadzie chytrych, mądrych gagów, nie ma żadnego powodu, by się tym przejmować, nawet gdy są one ujawniane.

Niedawny artykuł w Variety na temat producenta Kelly McCormick odnosił się do firmy producenckiej 87North i jej „charakterystycznej mieszanki hiper przemocy i serca” Można by to powiedzieć o pierwszym Johnie Wicku (którego Leitch współreżyserował, bez akredytacji), ale wtedy tamten film miał w centrum Keanu Reevesa, który prawdopodobnie nie mógłby zagrać nieszczerego, gdyby ktoś stał obok kamery, celując mu w głowę pistoletem. Reeves sprawiał, że dokładnie czuł, jak wiele życia uleciało z niego, gdy zobaczył zwłoki swojego nowego szczeniaka. To obraźliwe być dojonym za sentyment, który tu powstaje, bo jest tak żałośnie fałszywy.

  Jakie jest zachowanie chromosomów podczas mejozy?

Leitch ma talent do fizycznej inscenizacji. Żaden z jego filmów, które widziałem, nie cierpi na niespójność przestrzenną, którą Michael Bay uczynił branżowym standardem. Wiadomo, gdzie są bohaterowie w fizycznej relacji do siebie. Ale poza Johnem Wickiem, nie mogę sobie przypomnieć żadnej cholernej rzeczy z żadnego z tych filmów. Wszystko, co pamiętam z Atomic Blonde to Charlize Theron pijąca mrożoną wódkę i paląca papierosy (pamiętajcie, że to coś, co mógłbym oglądać przez strasznie długi czas). I nawet wyrazistość scen walki tutaj przeszkadza. Wyglądają one po prostu jak przedstawienie, a nie czysto zainscenizowany i sfilmowany wyraz konfliktów fabularnych. W dobrych filmach akcji, akcja to charakter. Tutaj akcja jest środkiem, za pomocą którego bohaterowie pozują. Jak na thriller, nic tu nie ma groźby. (Wiesz, że film nie jest zdolny do przekazania niebezpieczeństwa, kiedy Mr. Big w końcu się pojawia i wygląda jak Wayne Coyne z Flaming Lips, który ma zły dzień).

Nie chciałbym myśleć o tym, co nas ominęło, żebyśmy mogli mieć 'Bullet Train’.

To, co sprawia, że Bullet Train jest znośny przez tak długi czas, jak jest – a jest to bardzo przedłużone 126 minut – to Brad Pitt. Brad Pitt uczynił z kudłatego dashing. Idąc przez film w okularach w czarnych oprawkach i kubełkowym kapeluszu, wygłaszając swoje maksymy o rozwoju osobistym, ma naćpaną zdolność do komedii, która pokazała się już wcześniej, w True Romance, i w jego potykającej się konfrontacji z mordercami Mansona w Once Upon a Time … w Hollywood. (Jestem wdzięczny, że kiedy widziałem Elvis nie wiedziałem, że Austin Butler grał Texa Watsona w tym filmie. W przeciwnym razie ciągle słyszałbym Pitta mówiącego „a ty jeździłeś na koniu!”) Jest bardzo zabawny i bardzo uroczy. Ale po pewnym czasie jego wyluzowane podejście działa na jego niekorzyść, bo zaczyna się wydawać częścią tego, co w filmie jest irytujące – determinacji, by traktować wszystko na poziomie put-on.

  Co to był za strzał słyszany na całym świecie Brainly?

Pitt, podobnie jak Paul Newman, jest gwiazdą filmową, która stała się aktorem, facetem, który nauczył się wyrażać dorosłe emocje i dodawać to do charyzmy, która przychodziła mu tak łatwo. Jest teraz czymś takim jak William Holden był dla lat 50-tych, przykładem męskiej gwiazdy filmowej, której męskość nie wyklucza wrażliwości. Niedawno Pitt ogłosił, że zbliża się do końca swojej kariery filmowej. Kto wie, czy okaże się to prawdą. Jeśli jednak występy Pitta są policzone, to nienawidziłbym jak diabli myśli o tym, co nas ominęło tylko po to, żebyśmy mogli mieć Bullet Train. Pitt jest jedną z tych rzadkich postaci, na które z przyjemnością się patrzy i które z przyjemnością ogląda się z emocjami. Jest zbyt dobry, by marnować go na takie rzeczy.

Ta treść została zaimportowana z serwisu OpenWeb. Być może będziesz mógł znaleźć tę samą treść w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Najchętniej czytane

Przedstawiamy Bassa Reevesa, kolejny spinoff Yellowstone

Jeśli nie sądziliście, że np Yellowstone extended universe of shows could get any more confusing, well, you would lose that bet today. Poznaj 1883:...

Ile kosztuje przerobienie samochodu z prawostronnym napędem na lewostronny?

Ile kosztuje konwersja prawego na lewy?Możesz oczekiwać, że konwersja prawego napędu będzie kosztować około 1,600 do 2,150 dolarów.Ile kosztuje konwersja samochodu na RHD?Inną opcją konwersji pojazdu LHD na RHD jest zapłacenie profesjonaliście, aby to zrobił. Ta opcja jest preferowana pod względem bezpieczeństwa, ale może kosztować nawet 30 000 dolarów. Jeśli twój samochód jest wart tylko

4 Przyszłe zastosowania robotów humanoidalnych

Nasza trwała fascynacja robotami i technologią robotyczną odzwierciedla się w popkulturze poprzez dzieła takie jak I, Robot; Wall-E; Ghost in the Shell, i wiele innych. Być może atrakcyjność ta jest w znacznym stopniu napędzana przez nasze rosnące pragnienie zobaczenia, jak dziedzina robotyki wpłynie na naszą najbliższą przyszłość. I podczas gdy my wyobrażamy sobie, innowacyjne przedsiębiorstwa

Biden stoi przed wyzwaniem międzynarodowej pomocy klimatycznej w roku podatkowym 2024

PolitykaPrezydent obiecał 11,4 mld dolarów rocznie na pomoc biednym narodom, ale Republikanie sprzeciwili się większości wydatków związanych ze zmianami klimatuPosted December 28, 2022 at...

Warunki wstępne dla utworzenia skutecznej agencji SEO – 7 kluczowych wskazówek

Jeszcze przed przejściem do biznesu zakładania Agencji SEO, wielu niedoszłych właścicieli ma tendencję do poddawania się wielu lękom, prowadząc tym samym do splamienia ich wymarzonego biznesu. sf Twoim pragnieniem jest bycie właścicielem Agencji SEO, nie powinieneś pozwolić, aby ten los stał się Twoim udziałem. Powinieneś być żywy i wrogi wystarczająco, aby nie pozwolić sobie być

Co się stanie, gdy zmienisz przechwyt Y?

Co się stanie, gdy zmienisz przechwyt Y?Analiza: Jaki wpływ na wykres ma zmiana punktu przecięcia y równania? Zwiększanie punktu przecięcia y powoduje wzrost wykresu. Zmniejszenie punktu przecięcia y powoduje spadek wykresu.Co się dzieje z prostą, gdy zmienia się punkt przecięcia Y Zaznacz wszystkie, które mają zastosowanie?Odpowiedź: A. Wraz ze wzrostem przechyłu y, wykres linii przesuwa

5 Trendów SEO, na które musi zwrócić uwagę każdy sprzedawca!

Dzisiejsze społeczeństwo jest tak przyzwyczajone do otrzymywania od razu każdej informacji, którą wyszukuje, że nigdy nie zadaje sobie nawet trudu, aby trafić na stronę numer dwa w wyszukiwarkach. Tak więc, jeśli sprzedawca nie uda się dostać na pierwszej stronie Google, to tak naprawdę nie ma wiele z istnienia w przestrzeni online. SEO jest to, czego

Co się stało z Inicjatywą Obrony Strategicznej?

Co się stało z Inicjatywą Obrony Strategicznej?SDI oficjalnie zakończyła się w 1993 roku, kiedy to administracja Billa Clintona przekierowała wysiłki w kierunku rakiet balistycznych teatru i zmieniła nazwę agencji na Ballistic Missile Defense Organization (BMDO).Jaką rolę odegrała Inicjatywa Obrony Strategicznej SDI w negocjacjach ze Związkiem Radzieckim?Inicjatywa Obrony Strategicznej była amerykańskim programem obrony przeciwrakietowej, który odegrał

Dlaczego błonnik nie jest dla ciebie dobry?

Dlaczego błonnik nie jest dla Ciebie dobry?Zbyt duża ilość błonnika w diecie może powodować wzdęcia, gazy i zaparcia. Osoba może złagodzić ten dyskomfort poprzez zwiększenie spożycia płynów, ćwiczenia i dokonywanie zmian w diecie. Te niewygodne skutki uboczne nadmiernej ilości błonnika mogą wystąpić, gdy ktoś spożywa więcej niż 70 gramów (g) błonnika dziennie.Jaki organ jako pierwszy

David Lynch chce, aby powstała wersja reżyserska Diuny

To już oficjalne: David Lynch wszedł do rozmowy na temat cięć reżyserskich. Widzicie Zacka Snydera trzęsącego się w butach w rogu?Prawie czterdzieści lat po...

Co produkuje acetyl CoA?

Co produkuje acetylo-CoA?Poprzez serię reakcji chemicznych, zmagazynowana energia jest uwalniana poprzez utlenianie acetylo-CoA pochodzącego z węglowodanów, tłuszczów i białek do adenozynotrójfosforanu (ATP) i dwutlenku węgla.Jaki jest najbardziej prawdopodobny los acetylo-CoA?Są one katabolizowane w procesie zwanym beta-oksydacją. Produktami końcowymi szlaku metabolicznego są grupy acetylowe cząsteczek acetyloCoA. Jaki jest najbardziej prawdopodobny los grup acetylowych? Wchodzą one bezpośrednio

Pozostałe newsy

  Poznaj swoje fakty zanim zmieszasz pisanie esejów z blogowaniem

Przedstawiamy Bassa Reevesa, kolejny spinoff Yellowstone

Jeśli nie sądziliście, że np Yellowstone extended universe of shows could get any more confusing, well, you would lose that bet today. Poznaj 1883:...

That ’90s Show Season 2 Could Feature a Love Triangle

That '90s Show właśnie wylądował na Netflixie - i nostalgiczni fani już mają nadzieję na drugi sezon. Szczerze mówiąc, nie dziwimy się im. Nowy...

Only Death Could Silence David Crosby

Jest rok 2018 i piszę profil Davida Crosby'ego, prowadząc do mojego wywiadu z nieżyjącym już singer-songwriterem, szelki. Nie mam pojęcia, czego się spodziewać. Jednym...

Najbardziej oczekiwane seksowne seriale 2023 roku

Przyznam się: Oglądam zdecydowanie za dużo telewizji, nawet jak na dziennikarza rozrywkowego. Od sitcomów z lat 90-tych, przez komedie szkolne, po dystopijne dramaty -...

Twój Pan i Zbawiciel M3GAN jest w streamingu

Czy zostaliście już przerobieni na fanów M3GAN? Cóż, jeśli nadal nie widzieliście komedii sci-fi horror, to pod jakim kamieniem żyjecie? Niesławna sensacja robot-doll-pop-singer-viral-dance odcisnęła...