Strona główna Show Biznes Nie bądź bawełnianym Ninnymugginsem: Sprawdź 19 sekretów Elfów

Nie bądź bawełnianym Ninnymugginsem: Sprawdź 19 sekretów Elfów

„Elf” Brings Xmas Cheer 16 lat później: E! News Rewind

Najlepszym sposobem na rozprzestrzenianie świątecznej radości jest ujawnianie sekretów o Elf dla wszystkich do usłyszenia.

W 2003 r, Will Ferrellskradł nasze serca i ożywił naszą miłość do syropu klonowego i uśmiechu, gdy Elf zadebiutował w kinach. Zrealizowany za zaledwie 33 miliony dolarów, Jon Favreau-directed feel-good comedy went on to gross over $220 million and, more importantly, has endureded as a holiday classic for all these years.

Ferrell w roli Buddy’ego Elfa był jego pierwszym filmem po opuszczeniu Saturday Night Livei znalazł aktora wchodzącego w interakcję z animowanymi wielorybami i bałwanami na biegunie północnym, a następnie skaczącego po Nowym Jorku w żółtych rajstopach. A jednak, w jakiś sposób, to wszystko działało.

Ale czy wiedzieliście, że rola prawie trafiła do innego aktora? Albo że jedna z gwiazd Ferrella była zaniepokojona, że jego występ był „zbyt over-the-top”? Porozmawiajmy o bawełnianym ninnymugginsie.

Więc wybierz się z nami w podróż przez siedem poziomów lasu trzciny cukrowej, przez morze swirly-twirly gum drops, a następnie przez tunel Lincolna, aby sprawdzić te zakulisowe sekrety dotyczące Elf

Moviestore Collection/Shutterstock

1. Pierwszy scenariusz do Elf został tak naprawdę napisany w 1993 roku, z Jim Carreyw głowie, by zagrać tytułowego pomocnika Świętego Mikołaja. Ponieważ trzeba było czekać ponad dekadę, aby film w końcu powstał Ace Ventura: Pet Detective gwiazda nigdy nie zakończyła przyjmowania roli.

2. Elf również początkowo miał być nieco bardziej złowrogi, a reżyser Jon Favreauujawnienie do Rolling Stone, „Był mrocznym charakterem”

3. Zanim został poproszony o przyjście, aby przerobić scenariusz i przekształcić film w przyjazny PG romans, Favreau początkowo odrzucił tę pracę.

„Rzuciłem okiem na scenariusz i nie byłem szczególnie zainteresowany,” powiedział Rolling Stone. „To była znacznie mroczniejsza wersja filmu. Podobało mi się pojęcie bycia zaangażowanym z Willem w jego pierwszym solowym filmie po SNL, ale to nie było do końca to”

Moviestore Collection/Shutterstock

4. Kultowy kostium Buddy’ego był wzorowany na elfach z filmu Rankin/Bass z 1964 r Rudolph the Red-Nosed Reindeer (Rudolf Czerwony Renifer).

„Kostium był ważny” – powiedział Favreau w rozmowie z ABC News. „Wygląda prawie jak marionetka, a rajstopy, buty i kapelusz i był niezwykle odważny nosząc ten kostium”.

5. Projektantka kostiumów Laura Jean Shannon,mająca za zadanie znalezienie idealnego wyglądu, ujawniła, że to nie dostosowanie 6-stopowej ramy Ferrella było najtrudniejszą częścią jej pracy.

„To było mniej wyzwanie ubierania Willa ze względu na jego rozmiar, a bardziej wyzwanie, aby upewnić się, że nic nie wydawało się uciążliwe lub w złym guście,” wyjaśniła dla Feel Christmassy. „W końcu musiałam ubrać dorosłego mężczyznę w rajstopy i płaszcz z rozcięciem. Nie trzeba dodawać, że mieliśmy sporą ilość przymiarek, aby upewnić się, że osiągnęliśmy właściwą równowagę między absurdem a urokiem.”

Moviestore Collection/Shutterstock

6. Kostium Buddy’ego Ferrella był tak zniewalający, że aktor faktycznie spowodował kilka incydentów drogowych podczas kręcenia filmu w Nowym Jorku.

„Kiedy mieliśmy Willa w tunelu Lincolna, tunel był otwarty. To samo z mostem na 59 ulicy,” Favreau powiedział Rolling Stone. „Zawsze, gdy wychodził tam w swoim garniturze, słyszelibyśmy piski, stłuczki błotników i rozbijanie świateł. Ludzie patrzyliby na niego idąc z boku i to spowodowałoby kilka drobnych wypadków drogowych.”

7. Niesławne 12-sekundowe beknięcie Buddy’ego nie było w rzeczywistości wykonywane przez Ferrella. Aktor głosowyMaurice LaMarche, najbardziej znany z tego, że dał życie The Brainna Pinky and the Brain, zapewnił beknięcie przy stole obiadowym. I tak, słyszeliśmy to.

Moviestore Collection/Shutterstock

8. Waciki, które Buddy nie może przestać jeść w gabinecie lekarskim, były w rzeczywistości kawałkami waty cukrowej, które jeszcze nie zostały zafarbowane.

9. Buddy’s all-sugar diet also became Ferrell’s daily food intake while filming as he actually scarfed down all of that maple syrup-coated spaghetti and candy during scenes.

„Spożyłem dużo cukru w tym filmie i nie dostałem dużo snu,” Ferrell powiedział The Sun. „Stale pozostawałem na nogach. Ale wszystko dla filmu, jestem tam. Jeśli wymaga to zjedzenia dużej ilości syropu klonowego, to zrobię to, jeśli tego wymaga praca.”

Alan Markfield/New Line Prods/Kobal/Shutterstock

10. Przed swoją wielką przerwą na Saturday Night Live, Ferrell pracował kiedyś jako Mikołaj w centrum handlowym w Pasadenie w Kalifornii, ze swoim SNL współgwiazda Chris Kattan służący jako jeden z jego elfów.

11. Brat Ferrella Patrick Ferrell zagrał jednego z ochroniarzy, który wywleka Buddy’ego z Empire State Building.

12. Znany ze swoich zwrotów w dramatach jak np Ojciec Chrzestny oraz Misery, James Caan był zaniepokojony wcześnie, że występ Ferrella był, hm, trochę za bardzo.

„[Caan’s] jak, 'Hej, muszę ci coś powiedzieć. Każdego dnia na planie, myślałem, że jesteś zbyt przesadzony. Ale teraz widzę, co robisz. Świetna robota’,” Ferrell wspominał podczas występu na The Late Late Show with James Corden w 2018 roku. „Po prostu uwielbiam myśl, że tam byliśmy, pracując każdego dnia, a on wracał do swojego pokoju hotelowego, idąc: 'Proszę, zabierz mnie z tego'”

Moviestore Collection/Shutterstock

13. Naturalna brunetka, Zooey Deschanelnosiła jasne blond włosy jako Jovie, koleżanka Buddy’ego z Gimbels i miłosna sympatia. Ale nie przefarbowała włosów dla tego rola.

„Musiałam przefarbować włosy na blond na potrzeby testu ekranowego do filmu, który nigdy nie powstał, zanim zrobiłam Elf. I weszłam na spotkanie dla Elf, a potem zapytałam ich: 'Czy mogłabym przefarbować włosy z powrotem na mój naturalny kolor?'” New Girl powiedziała gwiazda Stylecasterowi. „A oni powiedzieli: 'Nie, musisz zachować włosy takie, jakie były na spotkaniu’ Więc musiałam poczekać, aż skończę z tym filmem. Ale jak tylko skończyłem z tym filmem, dość mocno przefarbowałem je z powrotem”

14. W rolę elfa Ming Minga wcielił się m.in A Christmas Story gwiazdka Peter Billingsley w roli cameo, co było posunięciem castingowym Favreau wykonanym z konkretnego powodu.

„Chciałem, aby niektórzy z[angChristmas Story, to dobre mojo, to był nasz cel”, powiedział Billingsley w ABC News. „Pół żartem mówiliśmy, że 'Może kiedyś to będzie jak np Christmas Story , gdzie co roku będą ją oglądać”.

Moviestore Collection/Shutterstock

15. Niektóre z najbardziej ikonicznych linii Buddy’ego – „Pachniesz jak wołowina i ser!” oraz „Siedzisz na tronie z kłamstw!”- zostały zaimprowizowane przez Ferrella pod wpływem chwili.

16. Wielka scena walki pomiędzy Buddy’m a fałszywym Mikołajem, granym przez komika Artie Lange, został sfilmowany w jednym ujęciu, ponieważ udekorowanie Gimbelsa zajęło działowi sztuki tygodnie. „Mieliśmy jedno ujęcie, żeby to zniszczyć” – powiedział Lange w rozmowie z ABC News – „Więc Favreau powiedział 'Just go nuts!'”

17. Podczas gdy większość ludzi wie, że Favreau miał małą rolę jako pediatra, który bada Buddy’ego i potwierdza, że jest synem Waltera, reżyser miał również inną rolę: Głosował Narwhal, który niesławnie powiedział „Bye Buddy, mam nadzieję, że znajdziesz swojego tatę!”

Moviestore Collection/Shutterstock

18. Ferrell odrzucił podobno 29 milionów dolarów wypłaty, aby ponownie wcielić się w rolę Buddy’ego w sequelu, mówiąc The Guardian w 2006 roku, że „wcale nie było trudno” przejść obok tej okazji.

„Pamiętam, że zadałem sobie pytanie: czy mógłbym wytrzymać krytykę, kiedy jest źle i mówią: 'Zrobił sequel dla pieniędzy?'” wyjaśnił. „Uznałem, że nie będę w stanie. Nie chciałem zawędrować na teren, który mógłby wymazać całą dobrą pracę, jaką wykonałem – ale oglądasz, w przyszłości zrobię jakiś sequel, który będzie gniotem.”

19. Ale Caan twierdził, że to napięcie między Ferrellem i Favreau, które prawdopodobnie zgniotło wszelkie plany na kontynuację.

„Mieliśmy to zrobić, a ja pomyślałem 'O mój Boże, w końcu mam film franczyzowy. Mogę zarobić trochę pieniędzy, pozwolić moim dzieciom robić to, co do cholery chcą robić'”, powiedział na 92.3 The Fan w Cleveland. „Reżyser i Will nie dogadywali się zbyt dobrze. Will chciał to zrobić, a on nie chciał reżysera. Miał to zapisane w swoim kontrakcie. To była jedna z tych rzeczy.”

Ta historia została pierwotnie opublikowana w sobotę, 7 listopada 2020 roku o 3 rano PT.

Read More

  Z czego Lincoln Steffens jest najbardziej znany? , Z czego najbardziej znany jest Lincoln Steffens?

Najchętniej czytane

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Co się nazywa obwód?

Co nazywa się obwodem?W elektronice obwód jest zamkniętą ścieżką, która umożliwia przepływ energii elektrycznej z jednego punktu do drugiego. Może zawierać różne elementy elektryczne, takie jak tranzystory, rezystory i kondensatory, ale przepływ jest niezakłócony przez szczelinę lub przerwę w obwodzie....Co to jest wyjaśnienie obwodu?Obwód to zamknięta pętla, w której mogą poruszać się elektrony. Źródło energii

Jakie są funkcje kartelu?

Jakie są funkcje kartelu?Kartel, stowarzyszenie niezależnych firm lub osób fizycznych w celu wywierania jakiejś formy ograniczającego lub monopolistycznego wpływu na produkcję lub sprzedaż jakiegoś towaru. Najczęstsze porozumienia mają na celu regulację cen lub produkcji albo podział rynków.Dlaczego powstają kartele? Kartele powstają, gdy kilku dużych producentów decyduje się na współpracę w odniesieniu do aspektów swojego rynku.

Jakie są funkcje preambuły?

Jakie są funkcje preambuły?Preambuła jest wstępnym i ekspresyjnym stwierdzeniem w dokumencie, które wyjaśnia cel i filozofię dokumentu. Kiedy stosuje się ją do początkowych akapitów statutu, może ona przytaczać fakty historyczne związane z przedmiotem statutu.Czym jest rząd i jego funkcje?Rządy nadzorują rozwiązywanie sprzecznych interesów, działanie procesu politycznego, egzekwowanie praw i praw, oraz monitorowanie dochodu narodowego i

W jakim łóżku powinien leżeć roczny maluch?

W jakim łóżku powinien spać 1-latek?Gdzie powinien spać mój maluch? Twój 1-2-latek powinien nadal spać w bezpiecznym, zabezpieczonym łóżeczku. Przed pierwszymi urodzinami dziecka, koce nie są zalecane ze względu na możliwe ryzyko SIDS. Ale w tym wieku można położyć lekki koc w łóżeczku dziecka.Dlaczego mój roczny chłopiec krzyczy w nocy?Nagły początek krzyku w porze snu

Trippy Doctor Strange Mid-Credits Scene Hints at One Final Trick

To zawiera spoilery z Doktor Strange w Multiwersum Szaleństwa.Bez względu na ostateczny werdykt w sprawie Doktor Strange w Multiwersum Szaleństwa, na pewno widziałeś coś...

Czy kolejność odbiorców maili ma znaczenie?

Czy kolejność odbiorców wiadomości e-mail ma znaczenie?Kolejność nie ma znaczenia. Wiesz, że zostałeś pominięty, kiedy dowiadujesz się, że nie dostałeś maila, który dostali wszyscy inni.Jaką kolejność należy zachować w CC podczas wysyłania maila w organizacji?Najlepiej zacząć od najstarszego w hierarchii i postępować zgodnie z porządkiem hierarchicznym. Wśród równych sobie, kolejność nie ma znaczenia. Możesz jednak

Który z poniższych sposobów jest najlepszy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wodnych gatunków uciążliwych, takich jak małże zebra?

Który z poniższych sposobów jest najlepszy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wodnych gatunków uciążliwych, takich jak małże zebra?Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wodnych gatunków uciążliwych: Sprawdź swoją jednostkę pływającą i przyczepę, i usuń wszelkie rośliny i zwierzęta, które zauważysz przed opuszczeniem obszaru. Opróżnij silnik, studnię i zęzę na lądzie przed opuszczeniem obszaru. Opróżnij wiadro z przynętą na

Kingfisher przedstawia wyniki wierceń na zachodniej granicy trendu Cloud Drifter

VANCOUVER, BC / ACCESSWIRE / 10 stycznia 2023 / Kingfisher Metals Corp. (TSXV:KFR)(FSE:970)(OTCQB:KGFMF) ("Kingfisher" lub "Spółka") ogłasza wyniki wierceń ze stanowiącego w 100% własność...

Papież Franciszek prowadzi pogrzeb swojego poprzednika Benedykta XVI w prestiżowej ceremonii w Watykanie

El funeral del papa emérito Benedicto XVI, quien murió el sábado a los 95 años, comenzó el jueves en una ceremonia tradicional encabezada por...

Pozostałe newsy

  Wybór właściwej kariery; pierwszy krok do sukcesu

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Steve Aoki x Stoopid Buddy zapowiadają Web3 Stop-Motion Series

Steve Aoki i Seth Green łączą się z platformą treści web3/NFT ShibuyaXYZ, aby ogłosić interaktywny, tworzony przez społeczność serial poklatkowy zatytułowany "Dominion X: Level...

Firmy kryptowalutowe kontynuują zwolnienia i redukcję zatrudnienia do stycznia 2023 r

W morzu zwolnień tech, firmy Crypto również odczuwają ciepło tak daleko w styczniu 2023 roku. Co najmniej 14 firm kryptowalutowych ogłosiło zwolnienia, z ponad...

PROOF of Conference: Wszystko, co musisz wiedzieć

Top Blue-Chip NFT marka PROOF ogłasza "Proof Of Conference" - wielodniowe wydarzenie celebrujące wszystko co związane z web3. Wydarzenie łączy sztukę, kulturę, społeczność i...

Rug Radio PFP NFTs z Cory Van Lew Mint w poniedziałek 6

Fani Rug Radio, przygotujcie swoje cyfrowe portfele na drop PFP NFT projektu we współpracy z Cory Van Lew! Nowe przedmioty kolekcjonerskie pojawią się 6...