Show Biznes

Nowa polityka Allyson Felix dotycząca macierzyństwa to pierwsza tego typu inicjatywa w branży

Allyson Felix at the Tokyo 2020 Summer Olympic Games

Allyson Felix właśnie podzieliła się swoim pierwszym dużym ogłoszeniem po wiadomości o jej nadchodzącej emeryturze po zakończeniu sezonu 2022. 19 kwietnia gwiazda bieżni i pola przedstawiła nową politykę zwrotów ciążowych swojej marki sneakersów – i jest to pierwsza w branży. Od wtorku Saysh oferuje darmową parę sneakersów każdemu klientowi, który zostanie przyszłą matką i którego rozmiar buta zwiększy się w czasie ciąży.

„Kobiety zbyt długo ponosiły koszty tego dyskomfortu.”

„Kiedy kobiety zachodzą w ciążę, ich rozmiar buta często zwiększa się o pół rozmiaru – lub więcej” – czytamy w regulaminie. „A zmiana ta jest zazwyczaj trwała. Może to powodować dyskomfort podczas dziewięciomiesięcznego okresu ciąży. Kobiety zbyt długo ponosiły koszty tego dyskomfortu” Felix, która w ciągu swojej kariery zdobyła 11 medali olimpijskich, od dawna jest orędowniczką równouprawnienia w lekkoatletyce, szczególnie dla kobiet w ciąży i mam.

Aby skorzystać z nowych zasad, klienci mogą po prostu wysłać e-mail do firmy i potwierdzić, że już wcześniej kupili parę trampek Saysh One, a marka wyśle nową parę w nowym rozmiarze.

Polityka zwrotów ciążowych Saysh jest pierwszą z serii zapowiedzi Felixa, który ma nadzieję, że „uczyni świat lepszym dla kobiet” Na Instagramie 15 kwietnia utytułowana zawodniczka ogłosiła, że jej obecny sezon będzie jej ostatnim i wyraziła wdzięczność za sport. „Dałam biegom wszystko, co miałam, i po raz pierwszy nie jestem pewna, czy mam jeszcze coś do zaoferowania” – napisała wtedy. „Chcę się pożegnać i podziękować sportowi i ludziom, którzy pomogli mnie ukształtować w jedyny sposób, jaki znam – za pomocą jednego, ostatniego biegu”

Dodała: „W tym sezonie biegnę dla kobiet. Biegnę dla lepszej przyszłości dla mojej córki. Biegnę dla Was”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button