Show Biznes

Nowe nagrania z monitoringu mogą zaprzeczyć twierdzeniom DaBaby o samoobronie w strzelaninie w 2018 r

dababy shooting security footage

Paras GriffinGetty Images

Nowe nagrania z monitoringu uzyskane przez Rolling Stone dostarczają nowych, niepokojących informacji na temat zabójstwa Jaylina Craiga w 2018 roku, nastolatka, który został zastrzelony przez rapera DaBaby’ego. DaBaby, którego prawdziwe nazwisko brzmi Jonathan Kirk, w momencie zdarzenia twierdził, że broni się w samoobronie i w rezultacie nie został oskarżony o śmierć 19-latka. Jednak nowe nagranie, które zostało opublikowane w nocy z niedzieli na poniedziałek, zaprzecza wieloletniej relacji artysty o zajściu.

Incydent miał miejsce w Walmarcie w Charlotte w Północnej Karolinie, gdzie Craig i jego przyjaciel Henry Douglas robili zakupy, kiedy rozpoznali Kirka, który wtedy był dopiero wschodzącym raperem. DaBaby wcześniej oskarżył tych dwóch o drwienie z niego po tym, jak go rozpoznali, jednak na nowym nagraniu wydaje się, że starcie zaczęło się od tego, że Kirk rzucił się na Douglasa, który wydawał się być zaskoczony atakiem. Kirk oddaje strzał, który kończy się śmiercią Craiga.

Kirk, który był na zakupach ze swoją ówczesną partnerką i dwójką dzieci, twierdził, że dwaj chłopcy śledzili ich i zamierzali wszcząć bójkę. Twierdził, że jego reakcja była podyktowana chęcią ochrony rodziny przed grożącym jej niebezpieczeństwem. „Córka mogła oberwać, syn mógł oberwać [and] ja” – powiedział raper w nagraniu na Instagramie wkrótce po strzelaninie. „Prawnicy … mówią mi, żebym nic nie mówił … Ale dwaj [people] idą na ciebie i całą twoją … rodzinę, grożąc wam wszystkim, biczując się [a gun] na was wszystkich, pozwólcie mi zobaczyć, co zrobicie”

Pierwotnie Kirkowi nie postawiono zarzutów, ponieważ monitoring wideo i relacje naocznych świadków potwierdziły, że Craig rzeczywiście miał przy sobie broń palną, którą wyciągnął w pewnym momencie podczas sprzeczki. Jednak nowe nagrania uzyskane przez Rolling Stone zdają się ujawniać, że Craig nie tylko odłożył broń, zanim Kirk wyciągnął swoją, ale także, że to Kirk pierwszy zadał cios.

Incydent ten jest tylko jednym z kilku zarzutów przemocy, jakie raper wysuwał wobec niego w ostatnich latach. Według Rolling Stone, raper był również powiązany z niezabójczą strzelaniną w swoim domu, która miała miejsce 13 kwietnia. (Jak donosi portal, raper wspomniał o tym, że brał udział w takiej sprzeczce w mediach społecznościowych, jednak policja nie jest w stanie tego potwierdzić) DaBaby miał również problemy z nagraniem, na którym spoliczkował kobietę, która filmowała go w klubie, a także został aresztowany za uderzenie promotora z Miami, za co został pozwany do sądu. Pozwał go również właściciel wynajmowanego lokalu, który twierdzi, że Kirk uderzył go w twarz po złamaniu warunków umowy najmu. Niedawno Kirk znalazł się pod ostrzałem za fizyczną bójkę z Wisdomem, raperem podpisanym pod Billion Dollar Baby Entertainment, niezależną wytwórnią DaBaby’ego.

Sprawa strzelaniny w Walmarcie została zamknięta w czerwcu 2019 roku. Kirk nie był ścigany za śmierć Craiga na podstawie tego, że działał w samoobronie, jednak został oskarżony i skazany za noszenie przy sobie ukrytej broni. Został skazany na 12 miesięcy w zawieszeniu na karę pozbawienia wolności. 11 tygodni po tym incydencie DaBaby podpisał kontrakt z Interscope Records.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button