Strona główna Show Biznes Nowy program Shea Serrano czuje się jak w domu

Nowy program Shea Serrano czuje się jak w domu

Poeci tak różni jak Robert Frost i Gil Scott-Heron zmierzyli się z nieodłącznie słodko-gorzkim pojęciem domu. Ten pierwszy uważa, że jest to „miejsce, do którego, kiedy musisz tam iść, muszą cię wpuścić” A drugi mówi, że to „tam, gdzie jest nienawiść”

Najnowszy pisarz, który zmierzył się z ciągle ewoluującą koncepcją domu? Shea Serrano. Jego uczucia pojawiają się w Primo, nowy, domowy serial Amazona Freevee, który, co zabawne, uosabia powiedzenie „I love ale nie szczególnie lubię ty teraz” Oparty na dzieciństwie Serrano w San Antonio w latach 90, Primo– który jest dziś dostępny w streamingu – zapoznaje nas z 16-letnim Rafą (granym przez Ignacio Diaza-Silverio), którego zabawna historia dorastania koncentruje się wokół małych dramatów rozgrywających się w jego hałaśliwym teksańskim mieszkaniu z jego kiepską samotną matką i pięcioma wujkami. Nieważne, że może wywołać nadciśnienie. Dom, Primo przypomina nam, że serce jest tam, gdzie jest serce.

Jeśli kiedykolwiek siedziałeś na kolacji z irytującym, choć mającym dobre intencje krewnym, Primoto osiem zwariowanych odcinków, które z pewnością przypadną ci do gustu. Możesz wczuć się w Rafę, który szuka wolności wśród zawrotnych wymagań swojej rodziny. Serial rozpoczyna się w momencie, gdy nasz chłopak, licealista na progu college’u (i pierwszy w swoim meksykańsko-amerykańskim klanie, który szuka wyższego wykształcenia), rozkoszuje się kluczowymi chwilami ukojenia w swojej sypialni – która jest prawdopodobnie jego jedyną oazą. Podczas trollowania Instagrama swojej sympatii, Rafa dostaje SMS-a od przyjaciela z pytaniem, czy może wpaść na kolację. Przyjaciel dodaje: „Czekaj, kto tam jest? Ilu wujków?” To radosne zamieszanie, gdy Rafa, po odpowiedzi „Sprawdzę”, opuszcza swój pokój.

Ściskając kosz z praniem, mama Rafy każe mu jeść, zanim jej bracia splądrują wszystko w domu. Po tym, jak wujek Rollie pokonuje go w łazience („Zbyt wolno!” krzyczy Rollie), Rafa musi wysłuchać wszelkiego rodzaju bzdurnych porad randkowych, z dowcipną sugestią wujka Mondo, by wpatrywać się w oczy swojej sympatii i płakać („Bez słów – tylko łzy!”). Wyglądając na zmęczonego, Rafa w końcu odpowiada na SMS-a swojego kumpla, informując go, że wszystkich pięciu wujków jest obecnych. Przyjaciel odpisuje: „Oh. Nvm w takim razie”

Choć ten sitcom o klasie robotniczej San Antonians porusza kilka poważnych kwestii, jego założenie jest cudownie proste, w stylu Tima Duncana. Primo to zasadniczo The Wonder Years dla ludzi, którzy gromadzą kupony z supermarketów. Idée fixe nie jest nostalgia; to nerw. I podczas gdy Primo skupia się na małych chwilach międzyrodzinnej radości, nie ma tu ani jednego domku na drzewie w zasięgu wzroku – jego brązowoskórzy bohaterowie są zbyt zajęci przygotowaniami do egzaminów SAT lub pracą za kasą, by się nad tym zastanawiać.

Primo nie rozprawia się bez ogródek z rasizmem. Ale subtelnie sugeruje wszystkie przeszkody, z jakimi boryka się rodzina Rafy, podkreślając ich nieustępliwą etykę pracy.

Po przejściu standardowych testów na drugim roku, Rafa jest skoncentrowany-na pracy dla wujka Jaya. Pełen niewykorzystanych ambicji, bez ogródek wyraża swoje pragnienie zostania „irygatorem” Scarface.” Doradca zawodowy Rafy twierdzi jednak, że uzyskał on 93. percentyl w zeszłorocznych standardowych testach. Rafa chce iść do college’u, mimo że mówi doradcy – potencjalnie zastępcy Serrano, który sam jest byłym pedagogiem – „college jest dla dzieciaków, które uprawiają sporty motorowodne” Doradca nazywa to bzdurą, mówiąc Rafie, że byłby świetny na studia licencjackie. Później sympatia Rafy, Mya (spektakularna Stakiah Washington), pyta o jego perspektywy. On odpowiada: „Nie mam pojęcia, co chcę robić” To jasne, że Rafa kłamie: nie chce się udawać. Mama i wujkowie mogą potrzebować go na ziemi.

  Agencje federalne oferują aktualizacje dotyczące TEFCA, etapów interoperacyjności

Łaskawe spojrzenie Rafy pasuje do samego Serrano. Meksykańsko-amerykański pisarz, który przestał uczyć, by zająć się dziennikarstwem, napisał na Twitterze, że nauczyciele powinni otrzymywać wynagrodzenie w wysokości co najmniej 100 000 dolarów rocznie. Jest on również przychylny innym osobom pracującym od dziewiątej do piątej. Serrano powiedział The New York Times w 2020 roku: „Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, co oznacza utrata choćby jednej zmiany. Jeśli zarabiasz 7 dolarów za godzinę i nie dostaniesz 56 dolarów, to wiele rzeczy się psuje” Ten charytatywny duch napędza Primo. W jednej z odurzających scen matka Rafy, Drea (dzielna Christina Vidal), rozgrywa rundę spowiedzi ze swoimi braćmi. Przyznaje Ryanowi w retrospekcji, w której przygotowuje się w lustrze, ubrany w tani garnitur rekreacyjny: „O mój Boże! Wyglądasz dokładnie jak Nick Lachey!”

  10 najseksowniejszych filmów 2022 r

Format z jedną kamerą oferuje Primo intymną atmosferę, podkreślając dowcipne dialogi (bez ogólnej ścieżki śmiechu). W tych genialnych felietonach, narracja Rafy – w której nawiązuje więź z Myą w momencie, gdy ma podjąć najważniejszą decyzję w swoim nastoletnim życiu – jest niezwykle wciągająca.

W odcinku trzecim Rafa pyta wujka Ryana, który rozmawia z wujkiem Jayem o etykiecie zmywania naczyń, czy może pożyczyć samochód Ryana. Chce zabrać Myę do domu. Moment ten przeradza się w radosną rywalizację między wujkami, którzy demonstrują swoje wzruszające uczucie do siostrzeńca. Jay zastanawia się na głos: „14-letni BWM. Ten, który nie potrafi już jeździć do tyłu?” Po stwierdzeniu, że jego jazda jest „uosobieniem wyrafinowania”, Ryan zrzędzi: „Primo, zapytaj mnie, jak ma na imię” „Naprawdę nie chcę”, błaga Rafa, który szybko odkrywa, że samochód nazywa się „Sigourney Beamer” Nie chcąc być gorszym, Jay dodaje: „Primo, najlepszym samochodem w tej rodzinie jest moja Econoline: 278 stóp sześciennych przestrzeni bagażowej. Mógłbyś dać piętnaście Myas podwieźć do domu” Rafa mówi, niczym Zen: „Muszę tylko podwieźć jednego Myę do domu”

  Daisy Ridley poprowadzi kolejny sequel Star Wars

Mya, podobnie jak my, jest oczarowana tą fascynującą rodziną, której członkowie mogą siedzieć w więzieniu, ale nadal organizują niesamowite imprezy z okazji Święta Pracy. Kiedy Mya pyta Rafę o przewidywany czas przybycia, ten odpowiada: „Święto Pracy… zaczyna się około drugiej i kończy, gdy któryś z wujków wdaje się w bójkę na pięści. Więc… docieram tam przed 2:30”

Primo nie rozprawia się bez ogródek z rasizmem. Ale subtelnie sugeruje wszystkie przeszkody, z jakimi boryka się rodzina Rafy, podkreślając ich nieustępliwą etykę pracy. Świadectwem sprytu serialu jest to, że wciąż jest w nim miejsce na bycie niechlujnym i aż nazbyt ludzkim. Bohaterowie nie pracują obsesyjnie na milion etatów, jak Damon Wayan w roli imigranta w filmie In Living Color szkic, Hej Mon!. Zamiast, Primo daje swoim bohaterom przestrzeń do bycia tak niekolorowymi, jak tylko chcą, jednocześnie podkreślając ich wrodzoną zaradność. Żarty na temat korelacji między wzrostem Queen Latifah a inteligencją są tak częste, jak sprzeczki na temat zalet obligacji oszczędnościowych.

Ta zmienność, pokazująca niekwestionowaną głębię tej latynoskiej rodziny, sprawia, że Primo pozytywna reprezentacja POCs w głównym nurcie, jeśli nie powściągliwa wskazówka w kierunku postępu. W każdym razie wszystkie kierunki prowadzą do ekstatycznego doświadczenia. Primo natychmiast czuje się jak w domu.

Zdjęcie głowy Willa Dukesa

Will Dukes

Pisarz

Will Dukes jest nowojorskim pisarzem. Ma szczególne upodobanie do angielskich babeczek, Shark Tank maratony i każdy album Kendricka Lamara. Jego prace można znaleźć w Rolling Stone, Pitchfork, Stereogum i inne publikacje.

Najchętniej czytane

Lori Harvey pokazuje swoje pośladki i brzuch w ekstremalnie wyciętej sukience

Lori Harvey na gali amfAR na festiwalu filmowym w Cannes ...

Czy to fryzura „Meduza”, którą widzimy na Billie Eilish?

Oscary 2023 były nocą dla mnóstwa wyróżniających się urodą celebrytów, od czerwonego dywanu aż po afterparty. Billie Eilish pojawiła się na Vanity Fairs Oscar...

Najlepsze prezenty kosmetyczne na Dzień Matki zatwierdzone przez redakcję

Jako redaktorzy POPSUGAR niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które kochamy i myślimy, że Tobie też się spodobają. Jeśli kupisz polecany przez nas produkt,...

Czy Kindred dostanie drugi sezon?

Każdy produkt został starannie wyselekcjonowany przez redaktora Esquire. Możemy zarobić prowizję z tych linków.Octavia Butler ula, powstań! Po dekadach bycia niedocenianą i niedostosowaną, legendarna...

Wewnątrz umysłu Charlesa Cullena

Najnowszy prawdziwy thriller kryminalny Netflixa, The Good Nurse, zwróciła powszechną uwagę na prawdziwą historię Charlesa Cullena, człowieka uważanego za najbardziej płodnego seryjnego mordercę Ameryki....

Każdy ważny kamień milowy w związku Ashtona Kutchera i Mili Kunis

Ashton Kutcher oraz Mila Kunis przeszła od grania nastoletnich pierwszych miłości Kelso i Jackie w "That '70s Show" do bycia mężatką z dwójką dzieci....

Dlaczego CMO Publicis Sapient nakazuje zespołom korzystanie z generatywnej AI

11 maja 2023 - 5 min. czytania - By Antoinette SiuPrzy rosnącym w oszałamiającym tempie zainteresowaniu sztuczną inteligencją Teresa Barreira, globalny CMO cyfrowej firmy...

Outer Banks Season 4 Is Already In the Works

Ta historia zawiera spoilery dot Outer Banks Season Three.Chwalmy bogów plaży, Outer Banks został oficjalnie odnowiony na kolejny sezon. Po (dosłownie) wybuchowym finale sezonu...

Co najlepiej opisuje wymianę walut? , Co najlepiej opisuje wymianę walut?

Co najlepiej opisuje wymianę walut?Odpowiedź brzmi D. wymiana walut ma miejsce, gdy "wymieniasz" jedną walutę na drugą, co można również pomyśleć o kupowaniu jednej waluty w postaci innej waluty.Jak działa wymiana walut?Jeśli wartość lokalnej waluty spada, bank sprzedaje swoje dolary za lokalną walutę. To zmniejsza podaż na rynku, podnosząc wartość jego waluty. Zwiększa to również

Kto powiedział, że tak uczciwego i upierdliwego dnia nie widziałem?

Kto powiedział, że tak uczciwego i felernego dnia nie widziałem?MacbethOriginal TextModern TextWejdź MACBETH i BANQUOMACBETH i BANQUO wchodzą.MACBETH Nie widziałam dnia tak brudnego i sprawiedliwego.MACBETH (do BANQUO) Nigdy nie widziałam dnia, który byłby tak dobry i zły jednocześnie.Kiedy Makbet mówi o dniu tak złym i sprawiedliwym, jakiego nie widziałem, co ma na myśli, jaki inny

Mavericks złożą protest w sprawie porażki z Warriors z powodu rzekomego błędu sędziowskiego

Doric Sam23 marca 2023 rQuinn Harris/Getty ImagesPodczas środowej porażki 127-125 z Golden State Warriors, Dallas Mavericks wydawali się popełniać karygodny błąd, nie broniąc kosza...

Pozostałe newsy

  Mężczyzna namawia do pozwania byłej żony i uczynienia jej bezdomną przed Bożym Narodzeniem

Lori Harvey pokazuje swoje pośladki i brzuch w ekstremalnie wyciętej sukience

Lori Harvey na gali amfAR na festiwalu filmowym w Cannes ...

Scott Disick powraca do trzeciego sezonu „The Kardashians” ze swoimi charakterystycznymi powiedzonkami

Scott Disick powrócił do centrum uwagi po zajęciu tylnego siedzenia w drugim sezonie "The Kardashians" Disick, eks Kourtney Kardashian i ojciec trójki ich dzieci,...

Nie byliśmy przygotowani na niesamowitą impresję Halle Bailey na temat Beyoncé

Halle Bailey potrafi wszystko: grać, śpiewać, tańczyć i robić bezbłędne wrażenie na celebrytach. 25 maja Bailey ujawniła swój ukryty talent do podszywania się pod...

Naga sukienka Shay Mitchell w Cannes składa się z błyszczącej liny

Naga sukienka Shay Mitchell w Cannes składa się z błyszczącej liny Naga sukienka Shay Mitchell z Cult...