Strona główna Show Biznes OMG TV Moments z 2022 roku, których nie możemy wyrzucić z głowy

OMG TV Moments z 2022 roku, których nie możemy wyrzucić z głowy

Popkulturowe momenty, które DEFINED 2022

Nigdy nie było lepszego – lub bardziej przytłaczającego – czasu na bycie fanem telewizji.

Od ulubionych programów telewizyjnych, przez binge-worthy streaming shows, po obsesje na punkcie reality TV, rok 2022 przyniósł coś dla każdego – a po drodze mnóstwo szokujących momentów. Ale prawie niemożliwe jest śledzenie wszystkiego.

Nie martw się, mamy cię pod opieką.

Rok przyniósł powrót takich programów jak m.in Biały Lotos, Stranger ThingsorazEuforia, nowe perełki jak np.House of the Dragon,NiedźwiedźorazŚroda, plus soczyste reality drama naLove Is Blind,RuPaul’s Drag RaceorazSurvivor.

Pożegnaliśmy też kilku naszych ulubieńców jak np.Dead to Me,The Walking Deadoraz Better Call Saul, choć będą żyć dalej w naszych sercach – i na różnych platformach streamingowych.

Tak więc, aby uczcić rok w telewizji, który był, zaokrągliliśmy wszystkie nasze wybory dla najbardziej zaskakujących, opadających szczęk i emocjonalnych – a czasami wszystkie trzy na raz!-momentów z 2022 roku.

Strzeżcie się, spoilery obfitują! Jeśli jeszcze nie obejrzeliście wszystkiego, co chcieliście obejrzeć w tym roku, sugerujemy, żebyście najpierw to zrobili, a potem przyszli pocieszyć się z nami.

Aby uzyskać największe telewizyjne momenty 2022 roku, przewijaj dalej.

HBO

Śmierć Tanyi, Biały Lotos

Jennifer Coolidge powróciła jako Tanya McQuoid w drugim sezonie serialu HBO’s The White Lotus i pomimo jej gotowości do zaufania w zasadzie wszystkiemu i każdemu, prawie udało jej się wyjść z drugiego sezonu żywą. Choć jej tekst „Proszę, ci geje próbują mnie zamordować” w finale drugiego sezonu stał się natychmiast ikoniczny, Tanya w rzeczywistości zginęła z własnej ręki po wypadnięciu za burtę podczas próby ucieczki na pontonie.

Po przejściu na morderczy szał zabijania własnej osoby, oczywiście.

HBO

Jack i Quentin zostają odkryci, The White Lotus

Na temat Biały Lotos, niemożliwe byłoby omówienie szokujących momentów sezonu bez omówienia rewelacji pod koniec piątego odcinka sezonu, w którym Tanya natyka się na Jacka (Leo Woodall) uprawiający seks ze swoim „wujkiem” Quentinem ( m.inTom Hollander).

Choć od razu staje się jasne, że Jack nie jest faktycznie Quentin’s nephew, it made for quite possibly the most jaw-dropping moment of the year.

„W pewnym sensie było to 'Ah, there is! Jest ta scena!” Hollander ekskluzywnie powiedział E! News w listopadzie. „Ten niezapomniany moment, w którym ktoś odsuwa zasłonę i widzisz coś, co jest intensywnie prywatne, co nie powinno być oglądane przez wszystkich innych”

FX

Sydney Stabs Richie, The Bear

To kazało nam powiedzieć „Noooooooooo, Chef”

Jakby chaotyczny siódmy odcinek FX’s The Bear nie było wystarczająco stresujące, to wszystko ma swoją kulminację w postaci Sydneya (Ayo Edebiri) przypadkowo dźgając Richiego (Ebon Mass-Bachrach) po absolutnie szalonym dniu, którego nie były w stanie naprawić nawet najbardziej obfite ilości giardiniery.

OK, czy wszyscy chcieliśmy zadźgać Richiego w pewnym momencie podczas The Bear’s freshman season? Pewnie!!! Czy myśleliśmy, że to się faktycznie stanie? Nie!

Mimo to, Team Sydney na całe życie.

ABC

Janine i Gregory Come Close, Abbott Elementary

Pewnie, Abbott Elementaryjest o wadach systemu szkół publicznych i słabo opłacanych pedagogów, którzy popychają swoje tyłki, działając w niesprawiedliwych warunkach pracy – ale jest to również o niecierpliwym oczekiwaniu na Janine (Quinta Brunson) i Gregory (Tyler James Williams () do pocałowania.

W dziesiątym odcinku drugiego sezonu zbliżyliśmy się.

Po wpadnięciu na siebie w barze z sziszą po godzinach lekcyjnych w pierwszą noc ferii zimowych, Janine i Gregory zaczęli razem uwodzicielsko tańczyć. Muzyka była odpowiednia! Ręce Gregory’ego znalazły się wokół talii Janine! Gregory miał na sobie złoty łańcuszek! Moment był właściwy!

Niestety, gdy ich napięcie w stylu „will they-or-won’t they” miało się zmienić na will, przerwała im zazdrosna Ava (Janelle James) i magia świąt została udaremniona.

Jednak w zbiorniku pozostało jeszcze trochę napięcia seksualnego. Po wyjściu na zewnątrz, śnieg zaczął padać, gdy Gregory i Janine zastanawiali się, jak postępować ze swoimi wieczorami. Gregory, wpatrując się bezpośrednio w Janine, nazwał ten moment „pięknym” Ale właśnie wtedy dziewczyna Gregory’ego, Amber (Nate’ Jones () wysłał mu smsa i po raz kolejny z bardzo uwodzicielskiego balonika zostało wypuszczone całe powietrze.

Kiedyś doczekamy się zwycięstwa, shipperzy Janine i Gregory’ego. Pewnego dnia.

Netflix

„Running Up That Hill” Helps Save Max, Stranger Things

Nie mieliśmy „Stranger Things pomaga wprowadzić całe nowe pokolenie do „80s Brit synth-pop” na naszej tablicy 2022 TV bingo, ale to właśnie sprawia, że warto żyć!

W czwartym odcinku czwartego sezonu dramatu Netflixa, Max (Sadie Sink) zostaje opętana przez Vecna (Jamie Campbell Bower) i zostaje przetransportowany na ołtarz znajdujący się wewnątrz jego umysłu.

Na szczęście trio w postaci Steve’a (Joe Keery), Dustin ( m.inGaten Matarazzo) i Lucas (Caleb McLaughlin) są tam po to, by uratować dzień.

Po tym jak Nancy ( Natalia Dyer) i Robin (Maya Hawke) informują trio, że granie muzyki może udaremnić zaklęcie Vecny, uderzają w play naKate Bush’Running Up That Hill (A Deal With God)’, ulubionej piosenki Maxa, na kasecie magnetofonowej. Ikoniczna piosenka otwiera portal, pozwalając Maxowi na wąską ucieczkę.

Nie tylko życie Maxa zostało oszczędzone, ale także dało Kate jej pierwszy top 10 U.S. hit ever – prawie 40 lat po pierwotnym wydaniu piosenki. Dobra wiadomość dla wszystkich.

Netflix

Nick Comes Out to His Mom, Heartstopper

Choć z pewnością nie należy do najbardziej szokujących momenty roku, Nick ( Kit Connor) coming out do swojej matki Sarah (Olivia Colman) podczas finału sezonu Netflix’s Heartstopper był z łatwością jednym z najpiękniejszych.

„Mamo, wiesz, że Charlie jest jak mój najlepszy przyjaciel” – mówi Nick o swojej relacji z kolegą ze szkoły, granym przez m.inJoe Locke’a.

Kiedy Sarah natychmiast naciska i mówi, że Charlie nie może jechać z nimi na wakacje, Nick odpowiada: „Nie, nie to chciałem powiedzieć” W jednej chwili Sarah wie, że prowadzą znacznie inną rozmowę.

„On jest moim chłopakiem”, mówi Nick. „Charlie jest moim chłopakiem. Nadal lubię dziewczyny, ale lubię też chłopców. Ja i Charlie, wychodzimy na zewnątrz. Chciałem tylko, żebyś wiedział.”

Sarah obejmuje go, mówiąc: „Och kochanie, dziękuję, że mi powiedziałeś. Przepraszam, jeśli kiedykolwiek sprawiłam, że czułeś się tak, jakbyś nie mógł mi tego powiedzieć.”

Cue waterworks.

Netflix

Wednesday Addams Dance Sequence, Środa

Nie dając się prześcignąć, Wednesday Addams ( m.inJenna Ortega) również miała swój własny viralowy moment muzyczny – i mógł on być jeszcze bardziej przerażający.

Podczas czwartego odcinka pierwszego sezonu komedii grozy Netflixa, Wednesday wykonuje interpretacyjny taniec ustawiony doThe Cramps’ 1981 piosenka „Goo Goo Muck” Taniec rozszedł się wirusowo na TikTok i jak się okazuje, porywająca rutyna została ułożona przez samą Jennę.

Czas zacząć pracować nad rutyną sezonu drugiego, Jenna!

HBO

Nawrót Rue ujawniony, Euphoria

Prawdę mówiąc, wiele momentów z drugiego sezonu m.in Euphoriamogłaby trafić na listę – ale wybraliśmy tę, która pozostawiła po sobie najbardziej wstrząsający ślad.

Podczas piątego odcinka dramatu HBO, wszystkie Rue’s (Zendaya) dealingi i missteps w końcu dogonić ją, kulminując w godzinie telewizji tak brutalne i intensywne, jak to jest nitowanie. Po tym jak matka Rue, Leslie (Nika King) próbuje interwencji po uświadomieniu sobie zejścia jej córki z powrotem do uzależnienia, odcinek znajduje Rue na ucieczce – od siebie i swojego otoczenia, które zamyka się wokół niej.

„Miałem wiele osób dotrzeć i znaleźć tak wiele paraleli z wszystkich grup wiekowych, wszystkich środowisk życia,” Zendaya powiedział Entertainment Weekly o jej występie, który przyniósł jej drugą Emmy we wrześniu. „Tak wiele paraleli z Rue i jej historią, a Rue znaczy dla nich wiele w sposób, który mogę zrozumieć, ale także być może w sposób, którego nigdy nie mógłbym zrozumieć, a to oznacza, że to znaczy najwięcej dla nas wszystkich”

Ollie Upton / HBO

Śmierć Lucerysa Velaryona, Dom Smoka

Wiedzieliśmy Dom Smoka nie będzie łatwym widokiem, ale mieliśmy nadzieję, że nie będzie ten brutalne.

W finałowym odcinku pierwszego sezonu Lucerys Velaryon ( m.inElliot Grihault) zostaje wysłany przez swoją matkę, Rhaenyrę Targaryen ( m.in Emma D’Arcy), by odwiedzić Westeros w celu zjednania sobie poparcia dla jej roszczeń do Żelaznego Tronu.

Gdy już jednak tam dotarła, nastąpiła katastrofa.

Lucerys został skonfrontowany przez swojego wuja Aemonda ( Ewan Mitchell), co ostatecznie doprowadziło do tego, że smok Lucerysa, Arrax, zionął ogniem na smoka Aemonda, Vhagara. Smoki, jak można się domyślić, nie biorą uprzejmie do bycia po drugiej stronie ognia-oddechowe złośliwości-więc Vhagar odwetu, zabijając Arrax i Lucerys.

Niech rozpocznie się Taniec Smoków.

Netflix

Jeffrey oferuje Glendzie kanapkę, DAHMER

Netflix’s DAHMER – Monster: The Jeffrey Dahmer Storybył jednym z najbrutalniejszych – i kontrowersyjnych – przeżyć widzów tego roku. Podczas gdy przedstawienia morderstw dokonanych przez Jeffrey’a Dahmera, grany przez Evan Peters, stanowiły sedno serialu, był jeden mniejszy moment, który utknął z nami bardziej niż cokolwiek innego.

W scenie z jego sąsiadem Glenda Jackson, grana przez Niecy Nash-Betts, Jeffrey proponuje jej kanapkę z „mięsem”. Biorąc pod uwagę fakt, że Glenda jest podejrzliwa wobec Jeffreya i zapachu emanującego z jego mieszkania, odmawia jej zjedzenia. Mimo że robi pyta co w nim jest, na co Jeffrey odpowiada, że „to jak pulled pork”.

Pewnie to tylko trochę fabularyzowany dramat na mały ekran, prawda?

Nie za bardzo.

W filmie dokumentalnym z 2012 roku pt.The Jeffrey Dahmer Files, były sąsiad Jeffreya o nazwisku Pamela Bass została przesłuchana i powiedziała, że kiedyś dał jej kanapkę.

Niestety, faktycznie zjadła rzecz, ujawniając: „Prawdopodobnie zjadłam czyjąś część ciała”

Paramount

Jinkx Monsoon’s Snatch Game, RuPaul’s Drag Race All Stars

Po 14 sezonach m.in RuPaul’s Drag Race, siedem sezonów m.in All Stars i niezliczone międzynarodowe iteracje, coraz trudniej jest naprawdę zrobić moment na stronie Drag Race these days-but Jinkx Monsoon udało się.

Występ Jinkxa w Snatch Game jako Judy Garland-w którym żartowała z tego, że służy córce JudyLiza Minnelli kanapki z kotletem schabowym, wybuchła w piosence i nazwałaRuPaul „broom”- było nie tylko momentem, ale cholernie blisko złamania internetu.

Po kultowym występie, Jinkx przyznała, że była zaskoczona reakcją, mówiąc E! News, „Nie sądzę, że przewidywałam uzyskanie takiej ilości uwagi, jaką to zrobiło”

„Fakt, że zostało to tak dobrze odebrane, stoi na stanowisku, że wciąż mamy miłość do historii queer”, kontynuowała. „Nadal mamy miłość do przeszłości. Wciąż możemy utrzymać przy życiu pewne ikony i wspomnienia. Możemy zachować je we współczesnym świecie”

Saeed Adyani/NETFLIX

Śmierć Judy, Dead to Me

Jak na serial tak bardzo o śmierci – jest to w tytule, po wszystkim – może powinniśmy byli to przewidzieć.

Mimo to, Judy Hale ( Linda Cardellini) tragiczny koniec mocno nas dotknął. W finale serii mrocznej komedii Netflixa Judy podjęła decyzję, by nie walczyć z rakiem szyjki macicy, który ostatecznie odebrał jej życie.

„Przeżyłam z tobą najlepszy czas” – powiedziała Judy do BFF Jen ( Christina Applegate). „Wypełniłeś dziurę w moim sercu”

Przynajmniej możemy się pocieszyć, że zrobiła to na własnych warunkach.

Aaron Davidson/Getty Images, Arturo Holmes/WireImage

Shake wyznaje swoją miłość do Vanessy, Love Is Blind

Cały łukShake Chatterjee w drugim sezonie Netflix’s Love Is Blind było jak oglądanie jednego dziwacznego i obskurnego rollercoastera gwałtownie zjeżdżającego z torów – a jednak nie mogliśmy odwrócić wzroku.

Szowinistyczny weterynarz z pewnością nie zdobył sobie wielu fanów podczas procesu, a co dopiero wśród swoich kolegów z konkursu, ale był jeden moment w absolutnie chaotycznym zjeździe, który jakoś wciąż zdołał nas zszokować.

Po tym jak został skonfrontowany ze swoim złym zachowaniem przez cały sezon – zwłaszcza sposobem w jaki zawstydzał byłą narzeczonąDeepti Vempati-Shake próbował tłumaczyć, że to po prostu ludzka natura.

„Wszyscy mamy swoje fizyczne preferencje,” powiedział Shake. „Każda kobieta tutaj jest piękna…Nie pociągają mnie wszystkie z was”

Wtedy zrobiło się jeszcze dziwniej.

„Niestety”, kontynuował, „jedyna, która mnie pociąga to [co-host] Vanessa [Lachey].”

W tym momencie rollercoaster był całkowicie pochłonięty przez płomienie.

Apple TV+

Waffle Party, Odprawa

Cały pierwszy sezon „Apple TV+ Severancebył chwalebną podróżą umysłową, ale jedna scena w szczególności wyróżniała się na tle reszty czystą śmiałością i WTF-owością.

Tak jest, Waffle Party!

W ósmym odcinku sezonu, Dylan (Zach Cherry) otrzymuje mocno wyczekiwane Waffle Party za trafienie w swój kontyngent. Podczas gdy on robi faktycznie otrzymuje talerz puszystych gofrów, na tym zabawa się kończy.

Co transpiruje dalej jest dziwaczne doświadczenie seksualne, które wymaga Dylan nosić maskę Lumon Industries założyciel Kier Eagan podczas siedząc w repliki jego sypialni, jak cztery tajemnicze osoby uwodzicielsko tańczyć wokół niego.

Na szczęście (tak nam się wydaje), Dylanowi udaje się uciec z imprezy, zanim sprawy staną się jeszcze dziwniejsze.

Dość powiedzieć, że już nigdy nie spojrzymy na syrop w ten sam sposób.

Poznaj dramaty zza kulis. Zapisz się do TV Scoop!

  Jaka jest największa biblioteka na świecie?
  Jakie 2 zbiorniki wodne są połączone kanałem?

Read More

Najchętniej czytane

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Spago Nanomedical publikuje pracę naukową na temat pozytywnych danych przedklinicznych z Tumorad(R) w leczeniu guzów litych

LUND, SE / ACCESSWIRE / 10 stycznia 2023 / Spago Nanomedical (STO:SPAGO.ST)(FRA:7UX.F) Spago Nanomedical AB (publ) ogłosiło dzisiaj publikację danych dotyczących składu, stabilności i...

5 porad, aby Twój blog wyglądał olśniewająco

Ludzie są istotami wizualnymi. Kiedy spotykamy innych, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest to, jak wyglądają. To samo dzieje się, gdy przeglądamy Internet. Zauważysz piękną stronę internetową i zaczepisz się, aby obejrzeć więcej treści. Przeskoczysz przez nijakie strony internetowe i zwrócisz uwagę tylko na te rzeczy, które robią na Tobie wrażenie.Jako bloger, możesz wykorzystać

Czy entomologia to nauka stosowana?

Czy entomologia i nauka stosowana?Entomologia i Applied Science Letters jest międzynarodową recenzowaną publikacją, która publikuje badania naukowe i artykuły przeglądowe związane z owadami, które zawierają informacje interesujące dla szerszego grona odbiorców, np. prace dotyczące zagadnień teoretycznych, genetycznych, rolniczych, medycznych i bioróżnorodności.Jak kryminologia jest związana z nauką?Kryminologia to dyscyplina akademicka poświęcona naukowemu badaniu przestępczości i zachowań

Daniel Craig wciąż nie rozumie, dlaczego wszyscy mają obsesję na punkcie swetra Chrisa Evansa z napisem „Knives Out”

Pamiętacie sweter z dzianiny kablowej, który Chris Evans nosił w Knives Out? Oczywiście, że tak - czy ktoś mógłby zapomnieć? Przytulny kremowy pulower Evansa...

Które zdanie ma błąd w kapitalizacji?

Które zdanie ma błąd w kapitalizacji?Kevin chciał iść do chicagowskiego muzeum sztuki, ale nikt inny tego nie zrobił. - ma błąd w kapitalizacji. Ta odpowiedź została potwierdzona jako poprawna i pomocna.Które z poniższych zdań ma błąd w kapitalizacji Słyszałem już tę wiadomość?Odpowiedź: Zdanie, które ma błąd w kapitalizacji, to litera B. Słyszałem już wieści o

Który z poniższych zestawów liczby kwantowej nie jest prawidłowy?

Który z poniższych zestawów liczb kwantowych jest nieważny?Dla opcji C) liczba kwantowa momentu pędu równa ++2, co oznacza, że ml może mieć maksymalną wartość +2. Ponieważ podano, że ma ona wartość +3, ten zestaw liczb kwantowych nie jest ważny.Co sprawia, że zbiór liczb kwantowych jest ważny?Ten zestaw liczb kwantowych reprezentuje elektron znajdujący się na drugim

Robert Morse miał najdoskonalszą scenę w Mad Men

Świat stracił odrobinę blasku. Laureat nagród Tony i Emmy Robert Morse zmarł w środę w wieku 90 lat. Jego syn potwierdził śmierć Morse'a, ale...

Czy Las Vegas Strip nadaje się do chodzenia?

Czy po Las Vegas Strip można chodzić?Cała 4,2 milowa długość Las Vegas Strip jest przyjazna pieszym, z kładkami na wszystkich głównych skrzyżowaniach. Po obu stronach Stripu znajdują się hotele i kasyna, sklepy, restauracje i mnóstwo atrakcji.Jak długi jest Pas Vegas od końca do końca?Las Vegas StripThe Strip South Las Vegas BoulevardZgodnie z ruchem wskazówek zegara

Co najlepiej opisuje konstytucję Irokezów? , Co najlepiej opisuje konstytucję Irokezów?

Co najlepiej opisuje Konstytucję Irokezów?Konstytucja Irokezów deklarowała, że Pięć Narodów połączy się w jedną pokojową Konfederację Irokezów. Stworzyła również zasady dla wspólnej rady, która miała zjednoczyć Narody.Jaki był główny cel Konstytucji Irokezów?Głównym celem Konstytucji Irokezów było promowanie pokoju poprzez szczegółowy zarys związany z utworzeniem ligi rodzimych...Jak powstała Konstytucja Irokezów?Podróżowali do każdego z figurów, aby podzielić

Jakie są przykłady aktywów całkowitych?

Jakie są przykłady aktywów całkowitych?Znaczenie aktywów całkowitych to wszystkie aktywa, czyli przedmioty wartościowe, które posiada mała firma. W skład aktywów całkowitych wchodzi gotówka, należności (pieniądze należne Tobie), zapasy, sprzęt, narzędzia itp.Co wpływa na gotówkę w bilansie?Środki pieniężne to konto aktywów obrotowych w bilansie. Obejmuje ona depozyty bankowe, certyfikaty depozytowe, bony skarbowe i inne krótkoterminowe instrumenty

Pozostałe newsy

  Dlaczego Social Media są ważne dla Twojego biznesu online?

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Steve Aoki x Stoopid Buddy zapowiadają Web3 Stop-Motion Series

Steve Aoki i Seth Green łączą się z platformą treści web3/NFT ShibuyaXYZ, aby ogłosić interaktywny, tworzony przez społeczność serial poklatkowy zatytułowany "Dominion X: Level...

Firmy kryptowalutowe kontynuują zwolnienia i redukcję zatrudnienia do stycznia 2023 r

W morzu zwolnień tech, firmy Crypto również odczuwają ciepło tak daleko w styczniu 2023 roku. Co najmniej 14 firm kryptowalutowych ogłosiło zwolnienia, z ponad...

PROOF of Conference: Wszystko, co musisz wiedzieć

Top Blue-Chip NFT marka PROOF ogłasza "Proof Of Conference" - wielodniowe wydarzenie celebrujące wszystko co związane z web3. Wydarzenie łączy sztukę, kulturę, społeczność i...

Rug Radio PFP NFTs z Cory Van Lew Mint w poniedziałek 6

Fani Rug Radio, przygotujcie swoje cyfrowe portfele na drop PFP NFT projektu we współpracy z Cory Van Lew! Nowe przedmioty kolekcjonerskie pojawią się 6...