Show Biznes

Oryginalne filmy Netflixa na rok 2022

Od początku istnienia Netflix, jako comiesięczna usługa dostarczania płyt DVD, zawsze miał zamiłowanie do planów biznesowych rodem z marzeń. Kiedy w 2017 r. firma medialna ogłosiła, że chce, aby oryginalne treści stanowiły połowę jej biblioteki strumieniowej, ludzie byli zaskoczeni i zaciekawieni. Ale firma postawiła na swoim – zainwestowała 8 miliardów dolarów w zlecanie i produkcję oryginalnych seriali i filmów – a reszta to już historia.

Od tamtej pory Netflix wypuścił na rynek, owszem, filmy przypominające Hallmarka, ale też znacznie więcej filmów cieszących się uznaniem krytyków – w tym laureatów Oscara, takich jak Roma, Marriage Story i Mank, by wymienić tylko kilka. Dotychczas na platformie mieliśmy równie ekscytujący rok 2022, z takimi filmami jak Texas Chainsaw Massacre, The Adam Project i Munich: The Edge of War, które zapewniają subskrybentom rozrywkę. Poniżej prezentujemy najlepsze filmy, jakie Netlfix udostępnił w 2022 roku.

Teraz trochę oszukujemy, bo Hustle trafi na Netflix dopiero w przyszłym tygodniu. Ale spokojnie, widzieliśmy już nowy sportowy film Adama Sandlera, w którym gra on koszykarza, który jest tak cholernie filadelfijski, że nosi bluzę Federal Donuts. Możesz być pewien, że czeka cię nie lada gratka.

Jackass Forever to dokładnie taki zorganizowany chaos, jakiego potrzebowaliśmy na początku tego roku. Więc tak, byliśmy bardzo podekscytowani, gdy Jackass 4.5 trafił na Netflix, dając nam wszystkie (lub przynajmniej większość) materiałów filmowych, które nie znalazły się w wersji kinowej.

Oglądaj teraz

Młoda kobieta budzi się i odkrywa, że w sieci krążą jej pijane zdjęcia z poprzedniej nocy. Nie pamiętając, co wydarzyło się tego wieczoru, a jej stypendium i reputacja są zagrożone, musi starać się poskładać prawdę i oczyścić swoje imię. Ta indonezyjska zagadka kryminalna dostarcza tyle samo napięcia, co interesującego komentarza społeczno-politycznego.

Watch Now

Niedoszły komik znajduje się na rozstaju dróg, gdy jego kariera stand-upowa utknęła w martwym punkcie. Jedna z dróg prowadzi go do romantycznego zainteresowania, którego marzeniem jest podróż międzygalaktyczna. Z drugiej strony, jego wieloletnia przyjaciółka prosi go, by dołączył do jej podróży w kierunku rodzicielstwa i został dawcą spermy.

Watch Now

Film oparty na powieści politycznej Roberta Harrisa o tym samym tytule, Monachium: The Edge of War opowiada o młodym brytyjskim pomocniku politycznym, który otrzymuje zadanie zdobycia poufnego dokumentu od swojego dawnego kolegi z Oxfordu – obecnie niemieckiego dyplomaty. Podróżując przez linię wroga do Niemiec przed układem monachijskim, los Europy i świata zależy od niego. O ile tylko jego dawny rówieśnik będzie chciał podać mu rękę.

Oglądaj teraz

Amélie Reżyser Jean-Pierre Jeunet zmierza w kierunku dystopijnego gatunku science fiction w filmie Bigbug, którego akcja rozgrywa się w 2050 roku, w czasie rewolty robotów. Ta mroczna komedia, opowiadająca o grupie mieszkańców przedmieść, którzy zostają zamknięci w swoich domach przez androidy, trafiła w gusta 2022 widzów.

Obejrzyj teraz

Mimo że Teksańska masakra piłą łańcuchową jest filmem wieloodcinkowym, ten dodatek z 2022 roku jest bezpośrednim sequelem oryginalnego filmu z 1974 roku. Podążając za grupą młodych ludzi, którzy planują otworzyć firmę w Harlow w Teksasie, nastolatkowie będą musieli liczyć się z krwawą historią miasta i jego potencjalną przyszłością.

Watch Now

Reżyser Shawn Levy, mający w swoim dorobku takie filmy jak Stranger Things i Noc w muzeum, ma niewątpliwy talent do łączenia fantastycznej fikcji z rodzinnym akcentem. W jego kolejnym filmie, The Adam Project, występują Mark Ruffalo i Ryan Reynolds w wyjątkowej opowieści o pilocie (Reynolds), który musi cofnąć się w czasie i współpracować ze swoim młodszym kolegą, aby uratować ojca (Ruffalo) i świat.

Oglądaj teraz

Czy wiesz, że gag przypominający Weekend u Berniego został zrealizowany podczas II wojny światowej? Nie? W takim razie czas obejrzeć Operację Mincemeat. Oparta na prawdziwych wydarzeniach „Operacja Mincemeat” przedstawia plan dwóch pracowników brytyjskiego wywiadu, którzy chcieli ukryć inwazję aliantów na Sycylię w 1943 roku podczas II wojny światowej, podrzucając fałszywe informacje o zmarłym mężczyźnie przebranym za oficera Royal Marines. W obsadzie znaleźli się Colin Firth, Kelly Macdonald, Matthew Macfadyen, Jason Isaacs i inni.

Watch Now

O romansach często myśli się zgodnie z prawem grawitacji. Zakochujemy się w ukochanej osobie, przyciągają nas jej siły grawitacyjne, decydujemy się na skok w miłość. Ale jak wygląda miłość w świecie, w którym grawitacja nie istnieje? Film animowany, którego akcja rozgrywa się w wyimaginowanym Tokio, po tym jak eksplozja zamienia miasto w pływającą antygrawitacyjną wyspę, śledzi losy dwojga nastolatków, którzy odnajdują siebie nawzajem w świecie, w którym wszystko wydaje się stracone. Film reżysera Death Note, Tetsurō Arakiego, to obowiązkowa pozycja do obejrzenia dla fanów anime i fantasy.

Oglądaj teraz

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button