Show Biznes

Ostateczna instrukcja konturowania i rozświetlania

Jako redaktorzy POPSUGAR, niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które kochamy i myślimy, że spodobają się również Tobie. Jeśli kupisz polecany przez nas produkt, możemy otrzymać prowizję partnerską, która z kolei wspiera naszą pracę.

Konturowanie to technika makijażu, którą kochają profesjonaliści, a nienawidzą majsterkowicze. Gina Bettelli, starsza artystka MAC, pomogła nam stworzyć szczegółową mapę konturowania i podkreślania dla trzech różnych typów skóry i kształtów twarzy. Przedstawiamy sposoby konturowania twarzy o różnych kształtach, w tym w kształcie serca, owalu i kwadratu; uczymy też, jak konturować w przypadku różnych odcieni skóry oraz jak konturować nos, policzki i czoło. Wystarczy wydrukować zdjęcie, które najlepiej pasuje do kształtu twarzy, i obserwować w lustrze kropkowane linie jako punkt odniesienia.

Możesz również zachować zalecenia Bettelli dotyczące produktów i odcieni na następną wyprawę do sklepu z kosmetykami do makijażu. Przedstawiliśmy już leniwy, dziewczęcy sposób konturowania, ale ten tutorial dotyczący konturowania jest przystępny zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. Mówimy tu o rzeźbieniu na poziomie Kim Kardashian, ludzie!

Co to jest konturowanie?

Konturowanie to sposób na wycieniowanie i podkreślenie pewnych obszarów twarzy lub ciała za pomocą makijażu w celu podkreślenia niektórych cech i ukrycia innych. Konturowanie i podkreślanie może być wykonane subtelnie w celu uwydatnienia rysów; może też całkowicie zmienić rysy twarzy i ciała. Konturowanie jest najczęściej stosowane na twarzy, ale można je również stosować na częściach ciała, takich jak brzuch.

Bronzer a konturowanie

Mimo że produkty te często mają podobny kolor i występują w podobnych formatach, takich jak puder, sztyft i płyn, bronzer i kontur są bardzo różne. Bronzer stosuje się zazwyczaj w celu ocieplenia twarzy i podkreślenia miejsc, które zostałyby naturalnie przyciemnione przez słońce. Kontur natomiast nakłada się strategicznie, aby podkreślić określone rysy i wyrzeźbić twarz. Kontur dodaje twarzy wymiaru, podczas gdy bronzer sprawia, że osoba go używająca wygląda na muśniętą słońcem.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button