Show Biznes

Oto, co naprawdę wydarzyło się, gdy Magic Johnson i Larry Bird spotkali się w Boston Garden

To był cholernie dobry miesiąc dla fanów koszykówki. Turniej NCAA przedstawił nam St. Peter’s i wąsatego bohatera naszych marzeń. Piotra i wąsatego bohatera naszych marzeń. Playoffy NBA już teraz dostarczają nam dramaturgii. A Winning Time: The Rise of the Lakers Dynastia osiąga wyżyny Showtime.

Znaczenie? Dramatyzacje HBO o wypadku rowerowym Jacka McKinneya, rozmowach Magica Johnsona z Philem Knightem i Nike oraz kryzysie wiary Kareema Abdula Jabbara sprawiły, że na nowo przeżywamy lata 80. Teraz dotarliśmy do siódmego odcinka Winning Time, „Niewidzialny człowiek” Potwór tygodnia, że tak powiem? Bird, Larry Bird. W końcu, po tym, jak przez prawie cały sezon drażniono się z nami, serial dał nam pojedynek w Boston Garden pomiędzy Birdem a Magicem Johnsonem – i nie zawiódł się. W meczu, w którym nie zabrakło szyderstw między debiutantami, wybryków Reda Auerbacha i błyskotliwych wypowiedzi Jasona-Clarke’a jako Jerrego-Westa, (fikcyjni) Lakersi wygrali 99-98. Jeśli jesteście ciekawi, jak mecz rozegrał się w rzeczywistości, mamy dla was informacje.

Okazuje się, że ostateczny wynik meczu nie odbiegał zbytnio od tego, czego byliśmy świadkami w Winning Time. Na kartach historii zapisano wynik 100-98 na korzyść Lakersów. W prawdziwym meczu Norm Nixon (a nie Michael Cooper, jak pokazano w Winning Time ) wykonał dwa rzuty wolne, by przypieczętować zwycięstwo. Johnson nie odegrał większej roli w tym spotkaniu, zdobywając jeden punkt w ciągu 21 minut, ponieważ zmagał się z kontuzją. Auerbach w niesławny sposób zadbał o to, by w szatni gości nie było ciepłej wody w prysznicach, co było jednym z wielu trollów. Warto wspomnieć, że Winning Time pomija pierwszy mecz Johnsona i Birda przeciwko sobie w NBA, podczas spotkania przedsezonowego w The Forum, kiedy to Lakers rozgromili Celtics, wygrywając 123-105. Johnson zdobył wtedy 23 punkty. (Oczywiście, mecz w Forum był pierwszym spotkaniem Birda i Johnsona od czasu mistrzostw kraju w 1979 roku, kiedy to Michigan State pokonało Indiana State.)

Ten mecz o tytuł, nawiasem mówiąc, prawdopodobnie zainspirował kłótnię, którą widzimy między tymi dwoma przyszłymi Hall-of-Famerami w Winning Time. Po prostu obejrzyjcie sobie najważniejsze momenty i powiedzcie nam, jak bardzo ich, nazwijmy to, duch rywalizacji rzuca się wam w oczy.

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz mógł znaleźć te same materiały w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button