Show Biznes

Oto, co powinnaś wiedzieć o stosowaniu kremów znieczulających przed depilacją woskiem

  • Niezależnie od tego, czy depilujesz twarz, czy ciało, doświadczenie to może być dość bolesne.
  • Na szczęście stosowanie produktów znieczulających może być dobrym sposobem na złagodzenie niektórych rodzajów bólu.
  • Poniżej przedstawiamy wszystko, co należy wiedzieć o produktach znieczulających.

Znasz to powiedzenie: piękno jest bólem. Choć często jest to prawda, nie zawsze musisz cierpieć podczas wszystkich zabiegów upiększających – nawet takich jak depilacja woskiem. Aby uniknąć bolesnych incydentów podczas depilacji woskiem, wiele osób decyduje się na stosowanie produktów miejscowych, takich jak krem lub spray znieczulający, aby złagodzić ból. Choć nie zlikwidują one całkowicie bólu, miejscowe kremy znieczulające z pewnością pomogą uczynić to doświadczenie nieco bardziej znośnym.

Paski woskowe, wosk twardy i wosk cukrowy mają stosunkowo podobny poziom bólu. O tym, jak bardzo będzie bolał wosk, może zadecydować kilka innych czynników, w tym grubość włosów i oczywiście indywidualna tolerancja na ból. Produkty stosowane miejscowo, takie jak kremy znieczulające, mogą pomóc, ale zanim zaczniesz smarować się od stóp do głów, powinnaś wiedzieć nieco więcej.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o stosowaniu kremów znieczulających przed depilacją woskiem.

Krem znieczulający: Czy miejscowe kremy znieczulające są bezpieczne dla skóry?

Ogólnie rzecz biorąc, tak, ale mimo to należy zachować ostrożność. Według dermatologa, dr Shari Sperling, ryzyko związane ze stosowaniem tych produktów może przewyższać korzyści. „Istnieją doniesienia o osobach, które stosują je na większych powierzchniach przez dłuższy czas, co prowadzi do wchłaniania ogólnoustrojowego” – powiedziała. Ale to nie jedyna rzecz, która sprawia, że jest to trochę ryzykowne. Dr Sperling twierdzi, że zawsze należy być w stanie wyczuć, jaka jest temperatura wosku, zwłaszcza jeśli depilujemy się same.

„Chcesz być w stanie wyczuć ciepło wosku” – powiedziała. „Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, możesz się poparzyć” Ogólnie rzecz biorąc, należy unikać stosowania tych produktów na większych obszarach ciała, takich jak okolice bikini. Jeśli ich używasz, dr Sperling zaleca stosowanie ich na 30 minut przed depilacją woskiem i spłukanie ich zaraz po niej.

Krem znieczulający: Czy kremy znieczulające rzeczywiście działają?

Kremy znieczulające działają i mogą zmniejszyć ból podczas depilacji woskiem, ale nie powinno się ich stosować zbyt często, zwłaszcza w przypadku mniejszych czynności, takich jak depilacja pęsetą. „Nie zalecałabym stosowania kremu do skubania, ponieważ ból nie jest zazwyczaj na tyle silny, aby konieczne było użycie kremu znieczulającego” – powiedziała dr Sperling.

Niezależnie od tego, czy depilujesz się w domu, czy też boisz się pójść na umówioną wizytę, dwa produkty znieczulające, które dr Sperling zaleca, aby złagodzić ból, to Lidocane Plus Pain Relieving Cream (15$) i Aspercreme Lidocaine Pain Relieving Crème (12$).

Można również wypróbować krem przeciwbólowy Equate (5$) i krem przeciwbólowy Biofreeze (12$).

Lidocane Plus Krem łagodzący ból

Kup Teraz

Aspercreme Lidokaina Krem łagodzący ból

Kup teraz

Equate Krem przeciwbólowy

Kup Teraz

Biofreeze Krem przeciwbólowy

Kup teraz

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button