Show Biznes

Pasemka Halo to niewielka zmiana koloru włosów, która ma duży wpływ

  • Pasemka halo są wtedy, gdy kolor włosów jest umieszczony wokół twarzy, aby ją oprawić.
  • Trend w koloryzacji włosów jest subtelny i mało wymagający.
  • Fryzjer gwiazd George Papanikolas wyjaśnia więcej na temat tej techniki.

Jeśli kiedykolwiek farbowałaś włosy, to z pewnością znasz się na pasemkach, ale być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wiele jest ich rodzajów. Każda technika może dać Ci zupełnie inny wygląd, a znajomość opcji jest kluczem do uzyskania rezultatów, o które Ci chodzi. Na przykład, jeśli chcesz kolor, który delikatnie ramki swoją twarz, należy rozważyć halo highlights.

Czym są halo highlights?

W pewnym sensie, halo highlights, aka ring highlights, sprawiają, że wyglądasz jakbyś chodziła z reflektorem na twarzy. „[It] daje lżejszy efekt obramowania twarzy poprzez dodanie pasemek najbliżej twarzy, pozostawiając resztę włosów ciemniejszą”, mówi George Papanikolas, kolorysta gwiazd i ambasador marki Matrix.

W przeciwieństwie do tradycyjnych pasemek, które są rozmieszczone na całej głowie, pasemka halo są skoncentrowane wokół twarzy. Jednak w przeciwieństwie do trendu money-piece hair-color, w którym kolor również obramowuje twarz, pasemka halo są tradycyjnie bardzo subtelne i tylko o kilka odcieni jaśniejsze od reszty włosów. Kolor powinien być delikatny u nasady włosów i stopniowo coraz grubszy i cięższy na końcach. „Bardzo mocny i gruby kolor u nasady włosów może wyglądać surowo, dlatego zaleca się zmiękczenie nasady włosów tonerem, tak aby pasemka były tylko o kilka odcieni jaśniejsze od koloru bazowego” – mówi Papanikolas.

Aby uzyskać odpowiedni kolor, Papanikolas radzi trzymać się uniwersalnej zasady dotyczącej pasemek: kolor powinien być „w granicach czterech odcieni od koloru bazowego, aby był najbardziej pochlebny” Jeśli wykonane prawidłowo, halo highlights są bardzo niskie koszty utrzymania, ponieważ kolor korzenia jest tak miękki. „Jeśli wybierzesz mocniejszy korzeń, wtedy odrost będzie bardziej widoczny”

Zobacz przykłady halo highlights przed nami.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button