Show Biznes

Pierwszy trailer Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves jest totalnie odjechany

Myślisz, że bycie najlepiej sprzedającą się grą fabularną wszech czasów uprawnia cię do w połowie przyzwoitej ekranowej adaptacji? Pomyśl jeszcze raz. Pomimo wszechobecności w kulturze popularnej, Dungeons & Dragons poniosło klęskę zarówno na dużym, jak i małym ekranie, a film fabularny z 2000 roku z udziałem Jeremy’ego Ironsa i Marlona Wayansa zebrał największe baty ze wszystkich. Jak napisał Roger Ebert w swojej recenzji, „Wyobraź sobie królestwo, które przez połowę czasu wygląda jak wielki świat fantazji z iglicami i wieżyczkami, zamkami i mostami zwodzonymi – a przez drugą połowę jak wszyscy stoją w zalesionym obszarze za Sam’s Club na międzystanowej” Jego sequel był filmem telewizyjnym, a trzykrotny sequel był wydaniem bezpośrednio na wideo – te również były krytycznymi i komercyjnymi porażkami.

Ale Dungeons & Dragons może się zmienić. Po długiej walce o prawa własności intelektualnej, nowy film fabularny wylądował w Paramount Pictures. Nareszcie gwiazdy ustawiły się w szeregu, aby ta ukochana gra doczekała się drugiego życia na ekranie. Dzięki obecności filmu na Comic-Conie w San Diego, wiemy znacznie więcej o nadchodzącej przygodzie. Oto informacje na temat Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves, w tym zupełnie nowy pierwszy zwiastun.

Ale najpierw, czym jest Dungeons & Dragons?

Jeśli jeszcze nie zostałeś indoktrynowany do kultu D&D, mamy cię pod opieką. Wydane w 1974 roku, D&D to popularna gra fabularna na tablety, zakorzeniona w opowiadaniu historii, o otwartej i kooperacyjnej strukturze. Obiecujemy, że nie jest to tak zagmatwane jak się wydaje. Oficjalna strona D&D opisuje grę :

Podobnie jak w przypadku gier typu „make-believe”, D&D jest napędzane przez wyobraźnię. Chodzi o wyobrażenie sobie rozpadającego się zamku w ciemnym lesie i wyobrażenie sobie, jak poszukiwacz przygód mógłby zareagować na wyzwania, które ta scena przedstawia. W tym świecie fantazji możliwości są nieograniczone. W odróżnieniu od gry na niby, D&D nadaje historiom strukturę – sposób na określenie konsekwencji działań poszukiwaczy przygód. Gracze rzucają kośćmi, aby określić, czy ich ataki są trafione czy chybione i czy ich postacie mogą przeskoczyć klif, uniknąć uderzenia magicznej błyskawicy lub wykonać inne niebezpieczne zadanie. Wszystko jest możliwe, ale kości sprawiają, że niektóre rzeczy są bardziej prawdopodobne niż inne.

Typowa gra w D&D składa się często z czterech lub pięciu graczy, a także Mistrza Lochu. Gracze wybierają rasę (np. halfling lub człowiek) i klasę (np. wojownik lub czarodziej) dla swoich postaci z wcześniej ustalonych kategorii, następnie wyobrażają sobie osobowości swoich postaci, wygląd i historie. Razem bohaterowie tworzą grupę poszukiwaczy przygód, którzy wyruszają na wyprawę, współpracując ze sobą, aby pokonać drogę przez fikcyjny krajobraz. Aby odkrywać, podróżować i walczyć, gracze rzucają kostkami, które określają wyniki ich działań. Mistrzowie Lochu ułatwiają grę, pełniąc rolę opowiadacza i sędziego, a także określając wyniki rzutów kostkami graczy. Gra nie ma prawdziwego końca ani zwycięzcy; niektóre gry ciągną się przez miesiące i lata, w którym to momencie stają się „kampaniami”

O czym będzie Dungeons & Dragons Film?

Oficjalne Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves streszczenie brzmi następująco:

Były Harper, który stał się złodziejem, ucieka z więzienia wraz ze swoją partnerką, kobietą barbarzyńcą, i łączy się z beztalenciem czarodziejem i druidem nowym w ich drużynie, próbując okraść oszusta, który ukradł wszystkie ich łupy z napadu, który wylądował ich za kratkami, i użył ich, aby zainstalować się jako Pan Neverwinter. Tylko zdrajca jest sprzymierzony z potężnym Czerwonym Czarodziejem, który ma w zanadrzu coś znacznie bardziej złowrogiego.

Pierwszy zwiastun Honor Among Thieves, który możecie obejrzeć powyżej, jest przepyszny. To klasyczne D&D: grupa nieprawdopodobnych towarzyszy zbiera się, a następnie wyrusza przez fantastyczną krainę, aby osiągnąć cel i pokonać Wielkiego Złego. Są tu zingery, tytułowe smoki, a Regé-Jean Page obala potwory całkiem słodkim mieczem. Przy okazji, ekspozycje w tawernie zdają się potwierdzać pojawienie się kilku potworów, w tym Mimików, Beholderów i Displacement Beasts. A jeśli jesteście ciekawi tonu filmu, Pine opisał go dla Entertainment Tonight jako mieszankę Spinal Tap, The Princess Bride, i Game of Thrones. Whew!

Kto jest w obsadzie?

Głównymi aktorami są Chris Pine, Michelle Rodriguez i Regé-Jean Page, która droczyła się, że film będzie „wielkim westchnieniem ulgi dla fanów Dungeons & Dragons wszędzie”, jak również „powiewem świeżego powietrza” Sophia Lillis zagra Doric, natomiast Jason Wong zagra Dalasa. Jeśli chodzi o czarne charaktery, Hugh Grant zagra główny czarny charakter opowieści, Forge Fletcher. Jeśli występ Granta w Paddington 2 jest czymś, na czym można się oprzeć, podejrzewamy, że będzie on spektakularnym czarnym charakterem. Tawerna D&D zaoferowała nam pierwsze oficjalne spojrzenie na obsadę w akcji:

Kto jest w zespole twórczym?

Film Dungeons & Dragons zostanie wyreżyserowany przez Game Night Jonathana Goldsteina i Johna Francisa Daleya, którzy napisali również scenariusz. Jeśli sukces Game Night jest czymkolwiek, aby przejść, fani D&D mogą spodziewać się podobnie zręcznego dotyku z humorem i meta-referencjami. Daley ma również poważny D&D kredyt – podczas swojego pobytu w Freaks & Geeks, pojawił się w jednej pamiętnej scenie jako D&D geek.

Kiedy ukaże się film Dungeons & Dragons?

Film jest obecnie planowany na 3 marca 2023 roku. Obserwuj to miejsce, aby uzyskać aktualizacje, gdy dowiemy się więcej.

Ta zawartość jest zaimportowana z OpenWeb. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button