Strona główna Show Biznes Podczas gdy kluczowy test prawny dla ideologii Antify zmierza ku procesowi, prawicowe...

Podczas gdy kluczowy test prawny dla ideologii Antify zmierza ku procesowi, prawicowe media również są badane

play

Sprawa kryminalnego spisku przeciwko grupie aktywistów w San Diego zmierza w kierunku procesu, który może okazać się kluczowy w definiowaniu tak bardzo niezrozumiałego ruchu politycznego znanego jako Antifa.

Sześciu członków „San Diego 11” wynegocjowało ugodę z prokuratorem okręgowym San Diego. Ale pięciu pozostałych oskarżonych przysięgło wziąć sprawę na rozprawę, wspomaganych przez obrońców znanych z podejmowania spraw politycznych o wysoką stawkę w Kalifornii.

Oskarżeni są oskarżeni o przestępstwa, w tym spisek do zamieszek, wynikający z dnia niepokojów w Pacific Beach 9 stycznia 2021 roku. Jak wykazało dochodzenie USA TODAY w 2022 roku, grupy antyfaszystów starły się z białymi supremacjonistami i zwolennikami byłego prezydenta Donalda Trumpa przez cały dzień protestów i kontrprotestów, ale tylko samozwańczy antyfaszyści zostali kiedykolwiek oskarżeni o przestępstwa, pomimo dowodów wideo pokazujących białych supremacjonistów atakujących ludzi.

Eksperci twierdzą, że sprawa z San Diego może zainspirować prokuratorów w całym kraju do obrania podobnego celu wobec antyfaszystów, traktując wyznawców tak, jakby byli członkami gangu lub przedsiębiorstwa przestępczego, a nie ruchu politycznego. Choć argument ten może brzmieć konceptualnie, jego skutki prawne są znaczące: Oskarżenia o konspirację w stylu gangu mogą również skutecznie podwoić wszelkie wyroki więzienia.

Tak więc sprawa San Diego stała się dzwonkiem w czasie, gdy lewicowe protesty rozpalają się w całym kraju.

Tylko w tym miesiącu w Atlancie aresztowano dziesiątki protestujących, którzy sprzeciwiali się policyjnemu ośrodkowi szkoleniowemu w Atlancie i oskarżono ich o terroryzm domowy na mocy nowego prawa stanu Georgia, a w Ohio dwie osoby zostały aresztowane podczas starcia między neonazistami a lewicowymi zwolennikami w związku z występem drag storytelling w parku miejskim.

W Ohio: Nazistowskie saluty, gaz pieprzowy i pistolety: Impreza Dragów przeradza się w walkę z ekstremistami

W Gruzji: Czym jest „Cop City? Dlaczego aktywiści protestują przeciwko policyjnemu centrum szkoleniowemu w Atlancie

Stawka rośnie, gdy kraj przechodzi do nowego cyklu wyborczego, powiedział Stanislav Vysotsky, profesor kryminologii i autor książki „American Antifa.” Udane oskarżenie w San Diego może stać się wzorem dla konserwatywnych prokuratorów w całym kraju, powiedział.

„Dałoby to naprawdę potężne narzędzie represji, które mogłoby być użyte nie tylko przeciwko aktywistom antyfaszystowskim, ale naprawdę jakimkolwiek lewicowym kontrprotestatorom lub lewicowym protestującym, ponieważ mógłbyś po prostu jakby spoliczkować ich szeroką etykietą 'Antifa'”, powiedział Vysotsky. „To faktycznie tworzy podmiot 'Antifa’, który nie istnieje na początku”

Ale jak proces zbliża się, sprawa będzie również testować wpływ i zachowanie prawicowych interesów medialnych – niektóre z tych samych elementów, które pomogły napędzić starcia między prawicowymi i lewicowymi aktywistami.

Adwokat jednego z oskarżonych Antify zwrócił się do sądu o odmówienie lokalnej dziennikarce przywilejów medialnych w sali sądowej, zarzucając, że uzyskała ona swoje uprawnienia medialne, składając dokumenty w sądzie pod przybranym nazwiskiem – coś, co zdaniem adwokata jest przestępstwem w świetle prawa kalifornijskiego – i że jej reportaż został wykorzystany do prawicowej kampanii nękania oskarżonych.

Dziennikarka, o której mowa, od lat publikowała historie pod fałszywym nazwiskiem, a ostatnio współtworzyła serię opowieści o sprawie w San Diego ze skrajnie prawicowym prowokatorem.

Ten sam obrońca mówi, że wkrótce złoży również inny wniosek z prośbą o oddalenie sprawy przez sędziego, który jest wymierzony w kluczowego biegłego sądowego oskarżenia. Wniosek twierdzi, że świadek – który, jak donosi USA TODAY w zeszłym roku, ma historię pisania dla skrajnie prawicowych stron internetowych – posiada „spekulatywne i stronnicze” opinie, które nie są oparte na faktach.

W Kalifornii: Jak jedna sprawa karna może na nowo zdefiniować szemrany lewicowy ruch znany jako Antifa

W Teksasie: Drag show, protest i kolejka po broń: Jak jeden problem rozdziera Amerykę

  Jakie jest najpewniejsze źródło cynku w diecie?

San Diego 11

USA TODAY zbadał sprawę San Diego 11 w dogłębnym śledztwie we wrześniu ubiegłego roku. W tym czasie wielka ława przysięgłych niedawno oskarżyła oskarżonych o łączne 29 zarzutów o przestępstwa, w tym spisek do zamieszek.

Sprawa jest niezwykła nie tylko dlatego, że prokuratorzy zdecydowali się oskarżyć tylko jedną stronę zaangażowaną w przemoc w tym dniu, ale także dlatego, że stara się zdefiniować Antifę jako przedsiębiorstwo przestępcze, które „używa siły, strachu i przemocy, aby wspierać swoje interesy i tłumić interesy innych”, według biura prokuratora okręgowego.

W ostatnich latach Antifa została przedstawiona przez skrajnie prawicowe media, komentatorów i teoretyków spiskowych jako cienisty bogeyman zamierzający zniszczyć Amerykę. Eksperci powiedzieli USA TODAY, że jeśli sprawa w San Diego zakończy się sukcesem, może stworzyć potężny precedens dla prokuratorów w całym kraju – zwłaszcza prokuratorów chcących wyrobić sobie nazwisko u konserwatystów sprzymierzonych z Trumpem.

Obrońcy zobowiązujący się do podjęcia sprawy San Diego Antifa do procesu powiedzieli, że reprezentuje ona moment przełomowy nie tylko dla antyfaszyzmu, ale dla wolności słowa w Ameryce.

„To jest kryminalizacja ideologii”, powiedział Curtis Briggs, obrońca Jeremy’ego White’a, jednego z pozostałych oskarżonych Antify. „Naprawdę to jest McCarthyism, a Stany Zjednoczone już przez to przeszły”

Briggs, który niedawno z powodzeniem bronił protestującego Black Lives Matter Tianna Arata, który został oskarżony o wiele przestępstw za udział w proteście, który zablokował kalifornijską autostradę, powiedział, że postanowił zająć się sprawą San Diego po przeczytaniu o niej w USA TODAY.

  Federalni oskarżają dziesiątki osób w domniemanym schemacie oszustw dotyczących uprawnień pielęgniarskich

„To od początku była sprawa polityczna i wymagała specyficznego rodzaju prawnictwa” – powiedział Briggs.

Vysotsky powiedział, że eksperci w całym kraju, którzy badają ruch antyfaszystowski, uważnie obserwują sprawę w San Diego. Udane oskarżenie określające Antifę jako organizację, a nie ruch polityczny, może mieć poważne reperkusje, powiedział.

„Zdecydowanie jest coś w tej sprawie, co czyni ją wyjątkową pod względem precedensu, jaki ustanowi” – powiedział Vysotsky. „Jeśli to się uda, będzie to strategia prokuratorska, która zostanie podchwycona przez innych prokuratorów”.

Pięciu pozostałych oskarżonych ma stanąć przed sądem w listopadzie.

This Week in extremism: Neonaziści protestują przeciwko drag show; program Tuckera Carlsona o 6 stycznia poprzedza skok zagrożeń online

Dziwna saga Evy Knott

Sprawa Antify w San Diego również przybrała dziwaczny obrót w zeszłym miesiącu, kiedy jeden z obrońców złożył wniosek oskarżający lokalnego dziennikarza o popełnienie licznych przestępstw.

Według wniosku, złożonego przez adwokata Johna Hamasakiego, dziennikarka Catherine Cranston od lat używa fałszywego nazwiska „Eva Knott”, pisząc dla San Diego Reader, lokalnego darmowego magazynu. Redaktor i wydawca The Reader nie odpowiedział na prośbę o komentarz, ale potwierdził USA TODAY, że Eva Knott to pseudonim.

Pod byline Knott, Cranston ostatnio współtworzył kilka historii o sprawie San Diego z Andy Ngo, który zdobył sławę jako antagonista antyfaszystów w całym kraju. Jest on redaktorem naczelnym kanadyjskiej konserwatywnej strony internetowej Post Millennial, dla której regularnie pisze historie, które są bardzo krytyczne wobec Antify. Historie Ngo i Knotta dotyczące sprawy w San Diego, podobnie, są krytyczne wobec oskarżonych.

Wniosek Hamasaki zauważa, że Cranston złożyła dokumenty w sądzie w San Diego, starając się o pozwolenie na nagrywanie i robienie zdjęć podczas przesłuchań w sprawie. Wypełniła wiele dokumentów sądowych pod fałszywym nazwiskiem „Eva Knott”, jak twierdzi Hamasaki, co według sądu jest przestępstwem w świetle prawa stanowego Kalifornii.

Cranston następnie podzieliła się zdjęciami, które zrobiła w sądzie z Ngo, który opublikował je w mediach społecznościowych i na swojej stronie internetowej, twierdzi wniosek. W wyniku tego rozgłosu „pozwani byli przedmiotem kampanii nękania przez prawicowych ekstremistów” – czytamy we wniosku.

  Jakie funkcje trygonalne są dodatnie w kwadracie 2?

John Donohue, profesor w Stanford Law School, powiedział, że wątpliwe jest, aby działania Cranstona podpadały pod prawo cytowane przez Hamasaki. Cranston musiałby składać dokumenty z „niewłaściwą intencją”, powiedział Donohue.

„Jeśli regularnie pisze używając tego pseudonimu, można sobie wyobrazić, że mogłaby przedstawić argument, że używała oficjalnego nazwiska” – powiedział Donohue. „W ten sam sposób, że być może gwiazda filmowa może mieć nazwisko, którego używa w swoich występach filmowych”

Cranston nie odpowiedział na prośby o komentarz. W oświadczeniu Ngo napisał:

„Sprawa spisku Antify w San Diego, z którą się ze mną skontaktowałeś, obejmuje podejrzanych, którzy już przyznali się do winy za planowanie i przeprowadzanie ekstremalnych aktów przemocy wobec społeczeństwa, czyli coś, czego prawdopodobnie życzyliby mojemu koledze i mnie za informowanie o ich zbrodniach”.

(Jak USA TODAY informował w zeszłym roku, wśród ofiar zaatakowanych przez antyfaszystowskich aktywistów są osoby zidentyfikowane przez działaczy jako agitatorzy białych supremacjonistów notorycznie wzniecający walki w dzielnicach, w których nie są mile widziani. Przynajmniej jeden z nich ma kartotekę kryminalną i od dawna jest związany z grupami neonazistowskimi)

Reporter USA TODAY zapytał Cranston o imię poza rozprawą sądową w tej sprawie w zeszłym roku. Zapytana, czy Eva to jej prawdziwe imię, Cranston stwierdziła „Tak, nie widziałeś mojej przepustki prasowej?”

„Nazywam się Eva Knott”, kontynuowała.

Przepustka prasowa Knott została cofnięta przez Departament Policji San Diego w październiku. (Chociaż przepustka prasowa nie jest wymagana w Kalifornii, aby uczestniczyć w rozprawach sądowych, może być pomocna w uzyskaniu dostępu do obszarów, z których publiczność została zakazana)

Departament Szeryfa w San Diego, który ma jurysdykcję nad przestępstwami popełnionymi w San Diego Superior Court, nie odpowiedział na prośbę o komentarz z pytaniem, czy Cranston jest przedmiotem dochodzenia w związku z jej domniemanymi nieprawidłowościami.

Podczas niedawnego przesłuchania w sprawie Antify, Cranston została poproszona przez komornika o opuszczenie przedniego rzędu sądu, gdzie zazwyczaj zasiadają media. Nie jest jasne, czy będzie mogła nadal uczestniczyć w przesłuchaniach.

Pozwany stara się o oddalenie sprawy

Hamasaki powiedział, że będzie poruszać się, aby mieć sprawę przeciwko swojemu klientowi odrzucony, ponieważ, jak mówi, jest on oparty na niedokładne i wprowadzające w błąd zeznania z oskarżenia głównego eksperta świadka, który zeznał podczas wielkiej ławy przysięgłych, który oskarżył San Diego 11 w zeszłym roku.

Dawn Perlmutter, która wystawia się jako ekspert w badaniu terroryzmu religijnego i symboliki, jak USA TODAY doniósł w zeszłym roku, ma historię pisania screeds przeciwko Antifa i Black Lives Matter protestujących w prawicowych publikacjach.

Hamasaki powiedział, że będzie twierdził, że Perlmutter dostarczył wielkiej ławie przysięgłych „niekompetentne i nieistotne dowody”, które „skażą postępowanie wielkiej ławy przysięgłych w takim stopniu, że Akt Oskarżenia został uzyskany z naruszeniem” konstytucyjnych praw jego klienta.

Argument przeciwko głównemu świadkowi będzie w istocie mikrokosmosem samej sprawy.

Argumentem Hamasaki jest to, że definicja Antify, opisana przez Perlmutter przed wielką ławą przysięgłych, jest niedokładna, stronnicza i nie potwierdzona faktami. Jej opis ruchu był tak dalece niezgodny z rzeczywistością tego, czym jest Antifa, argumentuje Hamasaki, że niesprawiedliwie skaził decyzję wielkiej ławy przysięgłych o oskarżeniu jego klienta.

  Pełniący obowiązki szefa FAA ma zeznawać przed komisją Senatu USA w sprawie awarii komputera

W osobnej sprawie sąd w Pensylwanii wydał nakaz przeciwko Perlmutter za roszczenia, które już doprowadziły do tego, że została nazwana „vexatious litigant”. Nakaz wynika z cywilnych pozwów, które Perlmutter złożyła, bezskutecznie, „przez ponad dekadę, w siedmiu różnych pozwach złożonych w sądach federalnych i stanowych”, zgodnie z dokumentami sądowymi.

Perlmutter nie odpowiedział na wezwanie do komentarza.

Facebook Twitter Email

Read More

Najchętniej czytane

Jaką organizację stworzył MLK?

Jakiej organizacji dokonał MLK?SCLCCo Maya Angelou robiła z Martinem Lutherem Kingiem?King zaprosił następnie Angelou do objęcia roli północnego koordynatora SCLC, a ona sama odegrała kluczową rolę w zbieraniu funduszy i promowaniu misji organizacji.Co wpłynęło na to, że Maya Angelou zaczęła pisać wiersze?Angelou uczyła się i zaczęła pisać wiersze w młodym wieku, a poezji i innej

Jaka jest procedura serwisowa, jeśli czynnik chłodniczy w butli do odzysku?

Jaka jest procedura serwisowa w przypadku zanieczyszczenia czynnika chłodniczego w butli do odzysku?Jeśli istnieje podejrzenie, że butla do odzysku jest zanieczyszczona, należy wykonać odczyt jej ciśnienia i porównać go z wykresem temperatury ciśnienia. Butle regeneracyjne służą do ponownego napełniania.Co powinien zrobić technik, jeśli istnieje podejrzenie, że czynnik chłodniczy w butli do odzysku jest zanieczyszczony?Jeśli istnieje

Prawdziwa historia Waco: Amerykańskiej Apokalipsy Oblężenie i gdzie są teraz jej ocaleni

Thibodeau pozostaje w pewnym sensie przychylny Koreshowi. "Do wszystkich ludzi, których skrzywdził, nie jestem - nie mogę być apologetą Davida Koresha," powiedział Dallas Observer,...

Preservica ogłasza partnerstwo z australijską firmą DatacomIT w celu zachowania i zabezpieczenia na przyszłość dostępu do krytycznych, długoterminowych informacji cyfrowych

BOSTON, MA, OXFORD, UK i MELBOURNE, AU, 14 stycznia 2023 - (ACN Newswire) - Preservica, globalny lider w dziedzinie archiwizacji Active Digital Preservation, ogłosił...

Jak wycenia się i wykazuje w bilansie należności?

Jak wycenia się i wykazuje w bilansie należności?Wycena. Należności wszystkich typów są zwykle wykazywane w bilansie według ich wartości netto możliwej do uzyskania, czyli kwoty, którą firma spodziewa się otrzymać w gotówce. Właściciele firm wiedzą, że niektórzy klienci, którzy otrzymują kredyt, nigdy nie spłacą salda swojego konta. Takie nieściągalne rachunki nazywane są złymi długami.Czy należności

Czy obiekt może zwiększać prędkość, gdy jego przyspieszenie maleje przykład?

Czy obiekt może zwiększać prędkość, gdy jego przyspieszenie maleje przykład?Tak. Obiekt będzie zwiększał prędkość tak długo, jak długo jego przyspieszenie jest dodatnie. Ponieważ jest możliwe, aby przyspieszenie było zarówno dodatnie jak i malejące, jest możliwe, że obiekt może mieć zarówno rosnącą prędkość jak i malejące przyspieszenie.Czy prędkość cząstki może rosnąć, gdy jej przyspieszenie maleje? Prędkość

Czy zbliża się zakaz używania pieców gazowych? Oto, co powinni wiedzieć domowi kucharze

Dzięki różnym obawom dotyczącym zdrowia i klimatu, Amerykanie mogą wkrótce być zmuszeni do rezygnacji z gotowania na gazie. W poniedziałek amerykański komisarz ds. bezpieczeństwa...

Jakie stwierdzenie jest prawdziwe o prostej i punkcie?

Jakie stwierdzenie jest prawdziwe o prostej i punkcie?Punkt to miejsce, a prosta ma wiele punktów położonych na niej. Punkt nie ma wymiaru, ale prosta ma długość jako wymiar do mierzenia. Punkt nie ma wymiaru, a prosta ma jeden wymiar. Prosta i punkt mogą być współliniowe.Które stwierdzenie jest prawdziwe o prostej i punkcie 1 punkt aa

Co może spowodować wzrost oporu toczenia opony?

Co może spowodować wzrost oporu toczenia opony?W oponach grubość i kształt bieżnika ma wiele wspólnego z oporem toczenia. Im grubszy i bardziej wyprofilowany bieżnik, tym większy opór toczenia. Dlatego "najszybsze" opony rowerowe mają bardzo mały bieżnik, a samochody ciężarowe uzyskują najlepsze wyniki w zakresie zużycia paliwa w miarę zużywania się bieżnika.Co oznacza opór toczenia w

Pozostałe newsy

Kwiatowe okulary Coupe w Anthropologie wyglądają jak z bajkowego ogrodu

Image Source: AnthropologieJako redaktorzy POPSUGAR, niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które kochamy i myślimy, że Tobie też się spodobają. Jeśli kupisz polecony przez...

Keanu Reeves od kilku lat jest poza rynkiem

Nie ma wątpliwości, że Keanu Reeves naprawdę jest jednym z najbardziej godnych uwagi "dobrych facetów" w Hollywood W wieku 58 lat Reeves nigdy nie...