Strona główna Show Biznes Podobnie jak ty, Phil Dunster już tęskni za Jamie Tartt

Podobnie jak ty, Phil Dunster już tęskni za Jamie Tartt

Już prawie czas pożegnać się z Ted Lasso. Opowieść o bezmyślnym, ale uprzejmym trenerze futbolu amerykańskiego, który w nieprawdopodobny sposób zostaje zatrudniony do ratowania równie bezmyślnej, ale uprzejmej angielskiej drużyny piłkarskiej przed całkowitą ruiną reputacji – przyciągając miliony podczas ponurych szczytów globalnej pandemii swoim strawnym urokiem – jest w tym, co może skończyć się jako jego trzeci i ostatni sezon.

Jeden z głównych bohaterów serialu Apple TV+, Jamie Tartt, nadprzyrodzony pomocnik – grany przez Phila Dunstera do zarozumiałej, uczesanej perfekcji – był na powolnym, nierównym łuku od antagonisty do protagonisty, przedzierając się przez arogancję i zniewagi, romantyczne zaloty -… Czytaj więcejcum-odrzucenia. W przedostatnim odcinku serialu, „Mom City”, Tartt przeżywa okresy całkowitego załamania emocjonalnego.

Rozmawiałem z 31-letnim Dunsterem kilka minut po tym, jak obaj obejrzeliśmy odcinek po raz pierwszy. Wspaniale wypowiadał się o Bretcie Goldsteinie, scenarzyście serialu i niepowtarzalnym, emerytowanym piłkarzu Royu Kencie. Dunster miał również miłe słowa dla współgwiazdy Juno Temple, która gra kobietę, którą Jamie chciałby zabrać z powrotem, oraz Jasona Sudeikisa, tytułowego, wąsatego Lasso i prawdziwego życia Lasso showrunner.

„Mom City” zastaje Jamiego w domu w Manchesterze, który ma zagrać przeciwko drużynie, która wyrzuciła go za nierozsądny występ w reality show, i przed terroryzującym ojcem, którego uderzył w twarz, gdy widział go po raz ostatni. Przed tym wszystkim Jamie nie może przestać płakać. Odwiedza swoją matkę przed meczem, siada w jej ramionach i pyta, jak ma uprawiać sport, który kocha, nie będąc tylko pieprzeniem się z ojcem. Roy, siedzący obok niego, ledwo może uwierzyć własnym oczom i dokończyć swoje ciasto. Okazuje się, że mały kutas, którego nienawidził w pilocie serialu, ten, który umawiał się z jego miłością przed nim, którego kolana zawsze będą młodsze, silniejsze i sprawniejsze, został nieodwracalnie zmiękczony przez długotrwałe narażenie na ludzi, którzy się o niego troszczą, oszronione końcówki i wszystko. W tym momencie, Ted Lasso robi to, co zawsze robił najlepiej: ujawnia czułe serce bijące tuż pod powierzchnią.

To, co zaczyna się od pewnego rodzaju głupoty w stylu sitcomu w początkowych scenach odcinka – Jamie biadolący Royowi o tym, jak stracił skrzydła i możliwość używania odżywki pod prysznicem – rozwija się w coś cieplejszego i głębszego, z odrobiną filmowej chwały sportowej, gdy kroczy po ostatnim odcinku swojej kariery me to we embarkment. Niepewność, kontuzja, napięcie, uniesienie!

Dunster jest radosny, gdy opisuje swoje lata wcielania się w Jamiego jako część Lasso ensemble. „[It’s] po prostu to zbiorowe poczucie spełnienia i wdzięczności”, mówi mi. „Co za wspaniała rzecz, której byłem częścią – naprawdę, do być częścią” Brytyjski aktor jest niezłomny w swojej pozaekranowej miłości do Goldsteina, niegdyś zaciekłego wroga Jamiego, a teraz niechętnego przyjaciela. Tematy, które przewijały się przez wszystkie trzy sezony Ted Lasso w odcinku 11: męskość, tożsamość i relacje rodzicielskie, które nas otwierają i sprowadzają do domu.

Dunster tryska dumą, gdy omawia zwycięskiego gola Jamiego, który jest swego rodzaju podsumowaniem całej podróży Jamiego: „To była bramka w stylu Jamiego z pierwszego sezonu, ten bardzo pewny siebie sposób na zdobycie gola I’m going to score now. Ale różnica polega na tym, że tym razem widzimy drużynę świętującą razem z nim, podczas gdy w sezonie pierwszym strzelił gola i odszedł, Ja, ja, ja, ja, ja.” Oczywiste jest, że dla Jamiego, dla Dunstera – dla całej sprawy – istnieje głębszy rezonans – rodzaj troski, czułości i szczerego uznania, które sprawiły, że Lasso rozdzierająca do łez, globalna sensacja. To komedia zrodzona z bólu i serca.

phil dunster

„Będę tęsknił za bliską znajomością tego gościa i wszystkimi jego wyborami” – mówi Phil Dunster o pożegnaniu Jamiego Tartta. „To był prawdziwy prezent”

Leigh Keily

ESQUIRE: Uczęszczałeś do Bristol Old Vic Theatre School, tej samej szkoły teatralnej co Olivia Coleman i Daniel Day-Lewis. Ale w pewnym momencie chciałeś zostać graczem rugby, prawda?

  Jaki jest główny cel zasady "zanieczyszczający płaci"?

PHIL DUNSTER: [[Śmiech.]Tak. Cel numer jeden.

Pamiętasz, kiedy od tego odszedłeś?

Cóż, stało się tak, ponieważ nie byłem wystarczająco dobry do rugby. Poszedłem na próbę do klubu rugby, a oni powiedzieli: „Nie, stary” Pomyślałem, W porządku.

Ile miałeś lat, kiedy to się stało?

Miałem 15, 16 lat – mniej więcej w tym okresie, kiedy zastanawiasz się, co chcesz robić. Chciałem robić coś, co nie jest akademickie, bo jestem w tym beznadziejny. Próbowałem być w wojsku i to też nie wyszło. Ale miałem niesamowitego nauczyciela dramatu w szkole, niesamowitą duszę osoby, która rozmawiała z nami wszystkimi jak z dorosłymi. Wystawialiśmy Under Milkwood dylana Thomasa. Sztuka jest dość nudna. Ale pamiętam, jak siedziałem na próbie i myślałem, Nic się nie dzieje, a jednak wszyscy tutaj wierzą, że istnieje ta mała, zaściankowa wioska, w której wszyscy jesteśmy. To było mniej, Och, mogę robić aktorstwo jako powołaniei nie tylko, Wow, to niesamowite, że istnieje wspólny świat, w którym wszyscy żyjemy. A także, w tym momencie, przegapiłem moją wskazówkę. Musiałem zostać wciągnięty na scenę kilka razy, ponieważ próbowałem flirtować z dziewczynami, a one próbowały mnie ignorować.

ted lasso

Roymie, będziemy za tobą tęsknić.

Apple TV+

Flirtowałeś za kulisami?

Tak, pewnego razu kierownik sceny podszedł i powiedział: „Phil, co ty kurwa robisz? Idź na scenę.” A ja na to: „Przepraszam, próbuję tylko pocałować Amber” Kiedy mi się to nie udawało, zdałem sobie sprawę, że jest coś, co mnie pociąga, na poziomie duszy – to zdecydowanie zbyt pretensjonalne. Na przykład na poziomie emocjonalnym. To mój nauczyciel powiedział mi: „Możesz to zrobić” I choć nie zachowałem wiele z twardości, którą można uzyskać będąc graczem rugby, to zachowałem wielki tyłek. Więc to jest coś, co zabrałem ze sobą.

  Jakie są wady laissez faire?

Bardzo ważne na profesjonalnym poziomie.

Wezmę to. Ale tak, naprawdę nie wiem, jak – i nie jest to żaden poziom samo-deprecjacji – dostałem się do szkoły teatralnej. W tamtym momencie widziałem chyba z siedem sztuk, a potem po prostu udało mi się trafić naprawdę, naprawdę, naprawdę dobrze.

Akcent Jamiego, a konkretnie jego wymowa słów kończących się na „y”, naprawdę staje się w tym sezonie czymś pięknym. Mam wrażenie, że „poopy” brzmi inaczej niż w pierwszym sezonie. Dodałeś to?

Mam na myśli, w szczególności, poopy-poopay-ponieważ próbowałem rozśmieszyć Bretta. Pomiędzy ujęciami desperacko próbowałem odciągnąć go od jego pracy. Napisałem słowo „kupa” i powiedziałem: „Jason, mogę powiedzieć „kupa”?zapłacić?” Był więc element głupoty, który go zainspirował. Ale zdecydowanie rozwinął się po drodze, akcent. Na początku było dużo więcej: „W porządku, tak?” Całkiem jak Manchester z lat 90-tych. W miarę jak coraz bardziej odkrywałem postać, odnajdywałem też te elementy, idiosynkrazje.

Jestem największym mistrzem Jamiego. Głęboko odczuwam wszystko, co on czuje.

Czy ty i Brett zakochaliście się w sobie wcześniej niż Jamie i Roy?

Tak. Poznałam go w sztuce, jakieś 10 lat wcześniej. W dziwnym splocie wydarzeń – splocie wydarzeń? Zwrot? Zwrot? Machinacja? – mój przyjaciel był producentem tej sztuki. Pewnej nocy przyszedł scenarzysta i Chris [my friend] zapytał: „Chcesz poznać scenarzystę?” Powiedziałem: „O mój Boże, tak” I on tam był. Najpierw zobaczyłem jego brwi, które były gigantyczne.

Podczas scen, w których Jamie zmierza przez tunel, a później w domu swojej mamy – z Royem i Keely u jego boku – w końcu widzimy, w jaki sposób te dwie postacie pociągnęły go do odpowiedzialności, ukształtowały to, kim był przez cały czas. Czy ty też jesteś blisko z Juno?

Byłem fanem pracy Juno, zanim zaczęliśmy kręcić. Jest archetypową osobą, która działa z miejsca emocjonalnej integralności we wszystkim, co robi. Jest niesamowita. Jej emocjonalne uderzenia są jednymi z najlepszych w filmie Ted Lasso. Nie wiem dlaczego, ale zawsze powtarza, że wciąż nie czuje, że może robić komedie. Nie sądzę, że to fałszywa skromność. Myślę, że ona naprawdę w to wierzy. Aby uzyskać ziarno jakiegokolwiek humoru, musi ono pochodzić z prawdziwego miejsca – miejsca absolutnie szczerych uczuć. Robiąc te sceny z [Brett and Juno] było po prostu niesamowicie wyjątkowe. I oczywiście widać, że Jamie chce być z Keeley-Keelay.

Niestety. Miałeś nadzieję, że trójkąt miłosny pójdzie po myśli Jamiego?

  Który krok wchodzi w skład konstrukcji prostych równoległych 5 punktów?

Tak, ponieważ jestem największym mistrzem Jamiego. Głęboko odczuwam wszystko, co on czuje. I uwielbiam oglądać scenę, w której Jamie wchodzi i widzi Roya i Keely siedzących na jego dziecięcym łóżku, przeżywających nierozwiązany moment. W końcu Jamie i Keeley mają tę cudowną rzecz, która może pochodzić tylko z intymnej relacji z kimś. Niekoniecznie fizyczną lub seksualną, ale poczucie wrażliwości i wiedzy – w ten sam sposób, w jaki widzieliśmy Jamiego z jego mamą. Jamie dzieli się z Keely poziomem intymności, którego nie dzieli z nikim innym. Kocha ją, ale także teraz naprawdę ją szanuje.

phil dunster

Ciekawostka: Phil Dunster początkowo aspirował do bycia profesjonalnym graczem rugby. „Chociaż nie zachowałem wiele z twardości, którą można uzyskać od bycia graczem rugby, zachowałem duże pośladki” – mówi. „Więc to jest coś, co zabrałem ze sobą”

Leigh Keily

Czy jest coś w codziennym kręceniu serialu, w regularnej harówce tworzenia go przez trzy sezony, o czym fani byliby zaskoczeni?

Toheeb [Jimoh], który gra Samuela Obisanyę, spędza około 96 procent dnia pracy grając w grę na dużą skalę Would You Rather? ze wszystkimi i ankietowanie ich odpowiedzi. To lub „Kto wygrałby w tym konkretnym przypadku?” Na przykład, kto wygrałby między 100 dorosłymi ludźmi a gorylem, gdyby stanęli przeciwko sobie? Wiele osób myślało, że goryl. Ja odpowiedziałem, że ludzie.

Jason usiądzie z kimkolwiek, kto ma dużą scenę – przez cały czas, gdy jest kręcona – i zaoferuje porady lub zachętę lub jakikolwiek kontekst, który istniał, gdy pisał [the script]. Ten serial żyje w jego kościach.

A w tym odcinku, w scenie tuż przed tym, jak Jamie wraca do domu swojej mamy, ci trzej mali chłopcy, człowieku, przerazili mnie. To były małe szkraby. Mieli za zadanie powiedzieć kilka przerażających rzeczy – „Czuję stąd twój tyłek!” – ale oni po prostu szli i szli, i szli, nawet po tym, jak krzyknęli: „Cięcie!” Rzeczy, których nigdy wcześniej nie słyszałem i myślałem: „Człowieku, to jest obraźliwe” Byli tacy dobrzy.

Na początku tego odcinka czułem się prawie jak smutny Jamie – wyglądający na zrozpaczonego na konferencji prasowej, płaczący z powodu swojej walizki. Ale pod koniec było to tak przejmujące, mikrokosmos tego, jak ewoluował. Czego będzie ci najbardziej brakować w Jamiem, gdy skończy się czas spędzony z nim?

Ma w sobie element, którego ja po prostu nie mam, i jest to całkowite przekonanie o tym, kim jest. Jest trochę przerażający, ale nauczył się być tym facetem z pewną życzliwością. Będę tęsknił za bliską znajomością tego kolesia i wszystkimi jego wyborami. To był prawdziwy dar.

  Spencer Pratt zawsze rozumiał zadanie

Tęsknię też za byciem z tymi wszystkimi ludźmi, za scenami z Brettem. Bardzo za tym tęsknię. To dziwna rzecz, ponieważ jest to przyjaźń, której nie odzyskasz: Te dwie postacie, które się spotykają, stają się częścią ciebie. I chyba że będziemy organizować prywatne spotkania w naszym pokoju i pisać fanfiction..

Co można zrobić.

Jest trochę fanfiction, które już napisałem. Jest dość X-rated, ale to było bardziej po to, by Brett zachichotał.

Logo Esquire Lettermark

Caira Conner

Pisarz

Caira Conner jest pisarką mieszkającą w Nowym Jorku.

Najchętniej czytane

Sudańskie zawieszenie broni załamuje się, przeciągając negocjacje

Sudańczycy lojalni wobec armii narodowej uczestniczą w demonstracji poparcia dla szefa armii Abdela Fattaha al-Burhana w mieście Al-Kadarif w Sudanie, 20 kwietnia. Armia wycofała...

Skąd wiesz, że kasyno online, w którym chcesz się zarejestrować jest legalne?

Gdy każdy kolejny stan USA legalizuje działalność kasyna online, liczba nowych dostawców dostępnych dla użytkowników wzrasta i czasami trudno jest wiedzieć, które są legalne, a których należy unikać za wszelką cenę.Oczywiście, kiedy państwo zezwala na działalność kasyna online, udziela licencji wielu regulowanym markom, które mogą działać na tym obszarze. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie one będą

Elgin debiutuje elektryczną zamiatarkę Bear montowaną na ciężarówce

Elektryczna miotła Elgin Sweeper montowana na ciężarówce wykorzystuje całkowicie elektryczne podwozie, aby zapewnić taką samą wydajność jak standardowe modele Broom Bear.Oferując zerową emisję, redukcję...

Jamie Dornan słyszał już wszystko

Taylor Jewell/Invision/AP/ShutterstockKiedy Jamie Dornan mówi mi, że jego nowy serial telewizyjny The Tourist jest ostatnim projektem, w którym przez jakiś czas będziemy mogli...

Megan Thee Stallion opowiada o strzelaninie z Tory Lanez: 'Jestem ofiarą’

W nowym wywiadzie z Gayle King, Megan Thee Stallion otworzyła się na temat incydentu z lipca 2020 roku między nią a innym muzykiem Tory...

Poważny problem Bandziorka z programu „Chłopaki do wzięcia”

Krzysztof Dzierżanowski to najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalny uczestnik programu „Chłopaki do wzięcia”, który ukazuje realia życia młodych mężczyzn na...

Podzielona dusza Kendricka Lamara

Najnowszy album Kendricka Lamara, Mr. Morale and the Big Steppers, oddaje dusze czarnych ludzi w tych Stanach Zjednoczonych, które jeszcze nie powstały. Ze...

Randy Jacobs z The Boneshakers: „Granie w studio jest fajne, ale granie przed ludźmi to magia… Dla mnie to jest wszystko”

DomCechy(Image credit: Doug Hardesty)Gitarzysta Randy Jacobs znalazł się na rozdrożu około 25 lat temu. Od początku lat 80-tych był członkiem zespołu Was (Not Was),...

OK, więc kto właściwie umarł w Stranger Things Season 4 Finale?

Ta historia zawiera spoilery do Sezonu czwartego, Tomu drugiego Stranger Things.Jak wszystkie wielkie blockbusterowe historie mają tendencję do robienia tego w dzisiejszych czasach, Stranger...

Paznokcie Taylor Swift na Grammys to hołd dla „Midnights”

Image Source: Getty / Allen J. Schaben / ContributorTaylor Swift jest w pełni w swojej erze "Midnights". Piosenkarka pojawiła się na czerwonym dywanie Grammys...

Apartament Michaela Imperioli wygląda jak hotel White Lotus

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie The Sopranos's Krzysztof Motisanti mieszka w prawdziwym życiu? Jeśli zgadliście Nowy Jork, mielibyście rację. Michael Imperioli, aktor, który...

Pozostałe newsy

Sudańskie zawieszenie broni załamuje się, przeciągając negocjacje

Sudańczycy lojalni wobec armii narodowej uczestniczą w demonstracji poparcia dla szefa armii Abdela Fattaha al-Burhana w mieście Al-Kadarif w Sudanie, 20 kwietnia. Armia wycofała...

Alabama ogranicza sportowców transpłciowych w sporcie uniwersyteckim

Gubernator Alabamy Kay Ivey podpisała we wtorek ustawę zakazującą osobom transpłciowym udziału w sporcie uniwersyteckim. Zdjęcie wykonane przez Biuro Gubernatora Alabamy/UPI | Zdjęcie licencyjne31...

French Open w tenisie: Garcia wśród porażek kobiet; Alcaraz, Tsitsipas awansują

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcatraz z Hiszpanii gra przeciwko Taro Danielowi z Japonii podczas meczu drugiej rundy Roland Garros French Tennis Open w Paryżu w...

Stany Zjednoczone domagają się milionów niezapłaconych grzywien od syna gubernatora Wirginii Zachodniej

Departament Sprawiedliwości składa pozew przeciwko 13 spółkom węglowym należącym do Jamesa Justice'a III, syna gubernatora Wirginii Zachodniej, w celu ściągnięcia niezapłaconych kar i opłat....

Fed stoi w obliczu trudnej bitwy, ponieważ liczba wolnych miejsc pracy rośnie

W kwietniu powstało ponad 10 milionów nowych miejsc pracy, co pokazuje, że wysiłki zmierzające do schłodzenia gospodarki poprzez kolejne podwyżki stóp procentowych nie przyniosły...