Strona główna Show Biznes Pomóż mojej karierze: Najlepsza praca w Ameryce" płaci ponad 120 000 dolarów...

Pomóż mojej karierze: Najlepsza praca w Ameryce” płaci ponad 120 000 dolarów rocznie – i oferuje mało stresującą, zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym

Mieliśmy już wielkie rezygnacje, ciche odchodzenie z pracy, opór przed powrotem do biura – a teraz? Okazuje się, że ludzie szukają szczęścia, stabilności, elastyczności i dobrej pensji.

W 2023 roku, w następstwie najgorszych dni pandemii, większość amerykańskich osób zmieniających pracę i innych poszukujących zatrudnienia chce wylądować w pracy, która co najmniej nadąża za rozgrzaną do czerwoności inflacją i zapewnia jakiś poziom równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Ale chcą też być szczęśliwi. W końcu większość Amerykanów spędza w pracy co najmniej osiem godzin dziennie – wiele z nich bez płatnego czasu wolnego.

Dla pracowników to pytanie o 121 000 dolarów na coraz bardziej nieprzewidywalnym, a jednocześnie uparcie ciasnym rynku pracy: Czy wzrost płac nadąży za 7,1% inflacją? Pytają również, czy można dać z siebie wszystko i nadal mieć czas na życie poza pracą. Zastanawiają się też, jakie zawody obiecują sześciocyfrowy roczny dochód, wysoką satysfakcję z pracy i wystarczająco dużo ofert pracy, by zatrudnienie było realistyczną opcją.

Jeśli chodzi o to, jak Amerykanie w ogóle czują się w swojej obecnej pracy, liczba osób, które odchodzą z pracy może być wskazówką. Liczba ta, która przekroczyła 4 miliony przez rekordowe 18 miesięcy z rzędu, wzrosła nieznacznie w listopadzie, do 4,17 miliona, amerykańskie Bureau of Labor Statistics (BLS) powiedziało w zeszłym tygodniu. Tak zwany wskaźnik odejść z pracy wzrósł ponownie do 3% z 2,9% wśród pracowników sektora prywatnego po osiągnięciu szczytu na poziomie 3,4% pod koniec 2021 roku.

Wyższy wskaźnik odejść jest ogólnie dobrym znakiem dla gospodarki, nawet takiej, w której stopy procentowe szybko rosną. Ludzie częściej rezygnują z pracy, gdy myślą, że łatwo będzie dostać lepszą pracę. Ale rynek pracy stał się nieco bardziej konkurencyjny, a liczba otwartych miejsc pracy w USA spadła nieznacznie do 10,46 mln w listopadzie, z 10,51 mln w październiku.

’10-letnia perspektywa dla zawodu jest silna i przewiduje się, że będzie on rósł w ponadprzeciętnym tempie’

– Janica Ingram, redaktor ds. karier w U.S. News and World Report

Ranking U.S. News and World Report opublikowany we wtorek spojrzał na dane BLS, aby zidentyfikować zawody, na które nowi pracownicy mają największe zapotrzebowanie. Następnie uszeregowano te zawody przy użyciu siedmiu pomiarów: 10-letnia wielkość wzrostu (liczba nowych miejsc pracy, które mają zostać utworzone), 10-letni procent wzrostu (szacowany procent wzrostu zatrudnienia dla danego zawodu), mediana wynagrodzenia, stopa zatrudnienia, przyszłe perspektywy zawodowe, poziom stresu i równowaga między życiem zawodowym a prywatnym.

  Jak tlenek węgla wpływa na zdolność krwi do przenoszenia tlenu?

Drumroll, please. Z medianą rocznego wynagrodzenia w wysokości $121,000 – na podstawie danych BLS i zakresów wynagrodzeń z innych stron, w tym CareerBuilder – najlepszą pracą w Ameryce jest programista oprogramowania. Twórcy oprogramowania piszą kod, aby budować i ulepszać aplikacje i programy komputerowe.

„Programiści oprogramowania stają się coraz bardziej krytyczni dla wzrostu i trwałego sukcesu firm w różnych branżach” – powiedziała Janica Ingram, redaktor ds. Karier w U.S. News. BLS przewiduje 25% wzrost tych stanowisk w latach 2021-2031.

Przyszłość wydaje się jasna dla tych pracowników. BLS przewiduje 25% wzrost tych stanowisk w latach 2021-2031.

„10-letnia perspektywa dla tego zawodu jest silna i oczekuje się, że wzrośnie w ponadprzeciętnym tempie” – dodał Ingram. „Przewiduje się, że będzie wysoki popyt, ze względu na rosnącą liczbę produktów i usług, które wykorzystują oprogramowanie. Niskie bezrobocie i wysoka mediana wynagrodzeń również przyczyniają się do atrakcyjności tej kariery.”

Większość ludzi może podjąć czteroletni stopień licencjata, aby zakwalifikować się jako programista oprogramowania, lub wziąć bootcamp kodowania, który może trwać od czterech do 18 miesięcy, zgodnie z Studydatascience.org.

„Bez doświadczenia zawodowego, ubieganie się o pracę może być zniechęcające. Stanowiska związane z inżynierią oprogramowania wymagają konkretnych umiejętności” – czytamy na stronie. „Powinieneś mieć dogłębną znajomość podstawowych języków programowania, takich jak C++, HTML i JavaScript, a także podstawowe doświadczenie w programowaniu”

  Jak tlenek węgla wpływa na zdolność krwi do przenoszenia tlenu?

Chcemy usłyszeć od czytelników, którzy mają do przekazania historie dotyczące skutków rosnących kosztów i zmieniającej się gospodarki. Jeśli chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami, napisz na adres readerstories@marketwatch.com. Proszę podać swoje imię i nazwisko oraz najlepszy sposób, w jaki można się z Tobą skontaktować. Reporter może się z Tobą skontaktować.

Na pozycji nr 2 na liście U.S. News był pielęgniarz praktykujący, z medianą wynagrodzenia 123,780 USD, według BLS. Kierownik usług medycznych i zdrowotnych był na nr 3 ($101,340), a asystent lekarza na nr 4 ($121,530).

Pomimo, a może z powodu, wyzwań ostatnich trzech lat, miejsca pracy w opiece zdrowotnej „nadal dominują w rankingach 'najlepszych miejsc pracy'”, powiedział Ingram. „Tegoroczny sezon przeziębień i grypy powtarza wszechobecne ludzkie zapotrzebowanie na pracowników służby zdrowia. Wyższe niż średnie wynagrodzenia, niskie stopy bezrobocia i silne perspektywy na przyszłość dla wielu z tych ról z pewnością to odzwierciedlają.”

I pojawiając się w pierwszej 50 po raz pierwszy, pilot linii lotniczych (134 630 USD) wylądował na nr 47 ze względu na lepsze wyniki w równowadze między życiem zawodowym a prywatnym, wynagrodzeniu i perspektywach na przyszłość.

  Co ogranicza prędkość zegara procesora?

’Niektórzy eksperci przewidują, że nawet 42% programistów opuści swoją dotychczasową, pełnoetatową pracę.’

– Prezes Alcor Dmitry Ovcharenko

Jeśli chodzi o tę pracę nr 1, nie jest to wszystko róż i róż. Alcor, firma zajmująca się rekrutacją oprogramowania IT, powiedziała w październikowym raporcie, że stopa bezrobocia wśród programistów oscylowała wokół 2,3% w 2022 roku, w porównaniu z ogólną stopą bezrobocia wynoszącą 3,2% w grudniu.

Mimo to, nie wszyscy pracujący w sektorze są zadowoleni. Niektórzy eksperci przewidują, że nawet 42% programistów opuści swoją obecną pracę w pełnym wymiarze godzin, według dyrektora generalnego Alcor Dmitry’ego Ovcharenko.

I pomimo zapotrzebowania na programistów, może być trudno dostać stopę w drzwiach. „Wielu utalentowanych programistów jest często pozostawionych w tyle, ponieważ nie mają stopnia naukowego w dziedzinie informatyki, co nadal jest głównym wymogiem wśród firm IT”, napisał niedawno Ovcharenko. „Uniwersytety nie kończą wystarczającej liczby specjalistów od technologii, aby zaspokoić potrzeby rynku” Zasugerował firmom, aby zatrudniały więcej absolwentów obozów kodowania (coding boot camps).

Powiedział również, że przedłużające się rozmowy kwalifikacyjne mogą odgrywać rolę w trudnościach firm w zatrudnianiu. „Z perspektywy kadry kierowniczej jest to logiczny i mądry ruch, który może zaoszczędzić im czas & pieniądze i zdobyć najlepszych pracowników” – napisał Ovcharenko. „Ale dla wielu programistów jest to prawdziwy turn-off. Od 6 do 7 rund – tak wygląda obecnie przeciętny tech interview. Przypomina to maraton.”

Kolejny headwind dla niektórych programistów i innych pracowników technologicznych: zwolnienia w niektórych największych firmach Doliny Krzemowej. We wtorek, broker kryptowalut Coinbase Global (ang COIN, +12.96% powiedział, że zwolni około 950 pracowników, ponieważ potwierdził bolesną stratę z 2022 roku w wysokości aż 500 milionów dolarów.

Na początku listopada Tesla TSLA, -0.77% założyciel Elon Musk zwolnił 7 500 pracowników Twittera – prawie 50% jego globalnej siły roboczej – zaledwie kilka dni po przejęciu firmy social-media w transakcji wartej 44 miliardy dolarów.

W następnym tygodniu, rodzic Facebooka, Meta META, +2.72% ogłosił, że zwolni 11 000 pracowników, co odpowiada 13% bazy pracowników firmy social-media. A także w listopadzie, Amazon[AMZN]AMZN, +2.87% powiedział, że planuje zwolnić 10.000 pracowników, czyli około 3% pracowników umysłowych, i zasygnalizował, że w tym roku może być więcej cięć.

Jeffry Bartash przyczynił się do tej historii.

Read More

Najchętniej czytane

Dlaczego mitoza jest ważna w procesie wzrostu?

Dlaczego mitoza jest ważna dla wzrostu?Mitoza jest sposobem tworzenia większej liczby komórek, które są genetycznie takie same jak komórka macierzysta. Odgrywa ona ważną rolę w rozwoju embrionów, jest też ważna dla wzrostu i rozwoju naszych ciał. Mitoza wytwarza nowe komórki i zastępuje komórki, które są stare, utracone lub uszkodzone.Jakie są główne różnice między mitozą w

Które z poniższych określeń opisuje Kolej Podziemną?

Który z poniższych elementów opisuje Kolej Podziemną?Podsumowanie Kolei Podziemnej: Kolej Podziemna była terminem używanym do opisania sieci miejsc spotkań, tajnych tras, przejść i bezpiecznych domów używanych przez niewolników w USA do ucieczki ze stanów posiadających niewolników do stanów północnych i Kanady.Które stwierdzenie najlepiej opisuje Kolej Podziemną?Stwierdzenie, które najlepiej opisuje ogólną trasę Kolei Podziemnej brzmi: "Przewoziła

WHO krytykuje orzeczenie SCOTUS w sprawie Roe v Wade: „Bezpieczna aborcja to opieka zdrowotna”

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w swoim wystąpieniu otwierającym briefing medialny w dniu 29 czerwca wypowiedział się przeciwko decyzji Sądu Najwyższego USA o...

Jak długo jod 131 pozostaje w organizmie?

Jak długo jod 131 pozostaje w organizmie?Jak długo radiojod pozostaje w organizmie? Radiojod z leczenia pozostanie w organizmie tylko tymczasowo. Większość radiojodu niepobranego przez tarczycę zostanie wyeliminowana w ciągu pierwszych dwóch dni po zabiegu.Jak jod 131 wpływa na organizm?I-131 gromadzi się w tarczycy. Osoby narażone na działanie I-131, zwłaszcza w dzieciństwie, mogą mieć zwiększone ryzyko

Czy mogę żyć z zerwanym ACL?

Czy mogę żyć z zerwanym ACL?Życie z zerwanym ACL: Niektórzy pacjenci decydują się żyć z zerwanym ACL. Dla młodszych osób może nie być wskazane życie z tym rozdartym więzadłem. Chociaż w niektórych przypadkach więzadło ACL może zrosnąć się z PCL i działać stabilnie, częściej występuje niestabilność i nie należy jej ignorować.Czy jesteś przytomny podczas operacji

Jakie są trzy elementy postawy naukowej?

Jakie są trzy elementy postawy naukowej?Jakie są trzy kluczowe elementy postawy naukowej i jak wspierają one dociekania naukowe? ciekawość, sceptycyzm, pokora.Jaki jest aspekt postawy naukowej?Postawy naukowe obejmują szacunek dla dowodów, uczciwość, kreatywność, elastyczność, ciekawość, obiektywizm i sceptycyzm. Centralnym tematem w metodzie naukowej jest to, że wszystkie dowody muszą być empiryczne, co oznacza, że są oparte

6 korzyści z leczenia ambulatoryjnego, które pomogą Ci pokonać uzależnienie

Istnieje wiele korzyści z leczenia ambulatoryjnego, aby pomóc odzyskać uzależnienie. Leczenie ambulatoryjne pozwala uzależnionym na życie w domu i kontynuowanie pracy lub uczęszczanie do szkoły podczas otrzymywania regularnych porad i wsparcia. Ten rodzaj leczenia może być niezwykle skuteczny dla osób posiadających silny system wsparcia w domu.Dodatkowo, leczenie ambulatoryjne jest często bardziej przystępne niż leczenie stacjonarne.

Dom Smoka Sezon 2 Plany: Wojna!

Ten post zawiera spoilery dotyczące finału pierwszego sezonu House of the Dragon. Wiadomość nie była zaskoczeniem, gdy House of the Dragon został oficjalnie odnowiony...

Co zyskały Stany Zjednoczone na traktacie paryskim?

Co zyskały Stany Zjednoczone na traktacie paryskim?Traktat paryski został podpisany przez przedstawicieli USA i Wielkiej Brytanii 3 września 1783 roku, kończąc wojnę rewolucji amerykańskiej. W oparciu o traktat wstępny z 1782 roku, umowa uznała niepodległość Stanów Zjednoczonych i przyznała im znaczące terytorium zachodnie.Co zyskała Ameryka po rewolucji amerykańskiej w Traktacie Paryskim z 1783 roku?Traktat Paryski

Pozostałe newsy

  Jak naprawić system Windows Fax and Scan?

Administracja Bidena celuje w wyłączenia z pokrycia kontroli urodzeń wprowadzone przez Trumpa

Zdrowie publiczne i polityka >...