Show Biznes

Przetestowałem telewizor z ramą, a wszyscy zakładają, że to sztuka

Po raz pierwszy odkryłem The Frame TV Samsunga kilka lat temu na Instagramie, gdzie influencerzy domowi wskazywali na ukryte telewizory maskujące się jako oprawiona sztuka w ich starannie zaprojektowanych salonach. Były oczywiście piękne, ale trudno było uzasadnić wydatek, nie rozumiejąc w pełni, jak działa technologia lub nie widząc go na żywo. Kiedy pojawił się model 2022, miałem okazję przetestować 55-calowy telewizor Frame (1 498 dolarów) w moim własnym domu. The Frame przeszedł długą drogę od czasu, gdy został po raz pierwszy wprowadzony w 2017 roku. Model 2022 zawiera matowy wyświetlacz antiglare, coś, co robi dużą różnicę w pomieszczeniach, które otrzymują dużo naturalnego światła, jak mój salon. Automatycznie dostosowuje również jasność ekranu, co pomaga mu wyglądać mniej jak telewizor i bardziej jak sztuka, gdy jest w trybie sztuki. Podobnie jak model 2021, jest o 45% cieńszy i można go zawiesić równo z powierzchnią ściany. W zestawie znajduje się nawet płaski uchwyt ścienny, dzięki któremu można go powiesić zaraz po wyjęciu z pudełka.

Co podoba mi się w telewizorze Frame

Telewizor The Frame chwyta za moje minimalistyczne struny serca. Zamiast plątaniny grubych, czarnych kabli, które muszą być połączone z innymi telewizorami, The Frame TV ma pojedynczy, przezroczysty kabel, który jest tak cienki, że praktycznie znika. Ten pojedynczy przewód ma długość 16 stóp i łączy telewizor z One Connect Box. Do One Connect Box można podłączyć urządzenia zewnętrzne. Podłączyliśmy Nintendo Switch mojego syna i nasze Apple TV. Ponieważ czysty przewód jest tak długi, masz elastyczność podłączenia wszystkiego, od konsoli do gier do odbiorników satelitarnych do telewizora bez konieczności umieszczania ich obok telewizora. Jest to świetna opcja, jeśli chcesz powiesić telewizor w trudnym miejscu, jak na przykład nad płaszczem kominka.

Byłam podekscytowana zamianą naszej masywnej szafki na smukłą, zabytkową konsolę wejściową. Nie jest to coś, co zwykle rozważałbym użycie jako konsoli multimedialnej, ponieważ nie ma żadnych szuflad ani szafek do ukrycia rzeczy, ale z telewizorem The Frame, nie potrzebujesz ich. Udało mi się ukryć One Connect Box i wszystkie nasze urządzenia zewnętrzne w tkanym pojemniku, który umieściłem na dolnej półce naszej konsoli. Aby ukryć wszystko bez konieczności wycinania otworów w koszu, wziąłem taki, który wymagał montażu i wsunąłem pod niego konsolę do gier oraz przewody Apple TV, a następnie zabezpieczyłem dolną część kosza.

Obłożyłem konsolę książkami i przedmiotami dekoracyjnymi oraz strategicznie umieściłem wazon z kwiatami, aby zakryć cienki przezroczysty przewód, dzięki czemu jest on naprawdę niewidoczny. Kiedy telewizor The Frame działa w trybie artystycznym, nawet nie wiesz, że jest tam telewizor, mimo że ma 55 cali i w przeciwnym razie trudno byłoby go zignorować.

Doceniam również elastyczność wynikającą z możliwości łatwej zmiany sztuki, którą chcę wyświetlić, co jest czymś, czego nie mógłbym zrobić w przypadku sztuki na dużą skalę, która jest inwestycją. Mam dostęp do darmowych dzieł sztuki w sklepie artystycznym Samsunga, który współpracuje z muzeami na całym świecie i markami takimi jak Minted i Etsy. Mogę „polubić” opcje, które najbardziej mi się podobają podczas przeglądania, aby zachować je do szybkiego dostępu, gdy będę gotowa na zmianę. Mogę nawet przesłać moje własne zdjęcia rodzinne i z podróży za pośrednictwem telefonu, aby wyświetlić je i wybrać opcje maty lub przejść bez maty, w zależności od wyglądu, który chcę. Możesz również wykupić członkostwo, aby uzyskać dostęp do 1400-częściowego spisu dzieł sztuki za miesięczną opłatą – nie czułam potrzeby, aby iść tą drogą, ale jest to opcja.

Co warto odnotować

Jak wspomniałem wcześniej, The Frame TV to zdecydowanie splurge. Zaczyna się od 600 dolarów za 32-calowy telewizor i idzie do 4,000 dolarów (pierwotnie 4,300 dolarów) za 85-calowy telewizor. Gorąco polecam użycie taśmy malarskiej, aby nakreślić rozmiar, który myślisz, że będziesz chciał w przestrzeni, którą masz na myśli. Rozmiary telewizorów są mierzone po przekątnej, więc upewnij się, że zanotujesz szerokość i wysokość rozmiaru, który rozważasz.

Oprócz płaskiego uchwytu ściennego, skrzynki One Connect i kabla, w zestawie znajduje się również pilot zdalnego sterowania z aktywacją głosową, który jest nawet ładowany energią słoneczną, więc nie musisz się martwić o wymianę baterii. W zestawie nie ma jednak magnetycznej ramki, którą można przymocować do telewizora, aby nadać mu wygląd oprawionej sztuki. Jest to kluczowe akcesorium do osiągnięcia pożądanego wyglądu, więc jest to dodatkowy koszt, który musisz uwzględnić w budżecie. Wybrałem Customizable Bezel Frame ($157, pierwotnie $180) w kolorze beżowym i uwielbiam sposób, w jaki wyskakuje na tle moich białych ścian i czarnego telewizora, gdy jest wyłączony.

Dla kogo najlepszy jest telewizor Frame?

Telewizor Samsung Frame jest idealny dla osób, które chcą mieć telewizor w centrum uwagi, gdy jest włączony, ale zanika w pokoju, gdy nie jest oglądany. Może to być szczególnie istotne w przypadku mieszkań o małej powierzchni lub domów z otwartą przestrzenią. Jeśli wynajmujesz mieszkanie i nie możesz wyciąć ściany, aby ukryć przewody, lub jeśli nie podoba Ci się wygląd listew maskujących przewody telewizyjne, jest to doskonała opcja. Jest to również idealne rozwiązanie, jeśli chcesz powiesić telewizor w miejscu oddalonym od gniazdka, ponieważ przewód połączeniowy ma długość 16 stóp, a jednocześnie jest dyskretny.

Czy telewizor The Frame jest warty wydania pieniędzy?

Jeśli masz budżet i priorytetem jest estetyka, myślę, że Samsung The Frame TV jest wart pieniędzy. Różnica między tym, co typowy telewizor wygląda jak na ścianie vs The Frame TV jest noc i dzień. Owszem, można znaleźć telewizor o rozdzielczości 4K w tym samym rozmiarze za prawie połowę ceny, ale nie będzie on płynnie łączył się z wystrojem wnętrza, tak jak The Frame TV. Jeśli spróbujesz umieścić obraz sztuki na innym typie telewizora, musisz się martwić, że obraz wypali się na ekranie, jeśli będzie włączony zbyt długo. Nie musisz się o to martwić z The Frame TV, ponieważ jest to LCD. Możesz też spróbować zrobić drewnianą ramę na zwykłym telewizorze, ale nawet cienkie telewizory nie leżą równo ze ścianą i może być trudno zrobić ramę, która nie będzie niezręcznie wystawać z ekranu.

Additional Details

  • Możliwość dostosowania ramki: W przypadku 55-calowego telewizora Frame dostępnych jest sześć opcji kolorystycznych ramki, dzięki czemu można wybrać styl, który najlepiej pasuje do wystroju wnętrza.
  • Jakość obrazu 4K QLED: Zawiera technologię podwójnego podświetlenia LED, która zapewnia autentyczne kolory i wyrazisty obraz w każdym trybie obrazu i pod różnymi kątami widzenia.
  • Funkcja PC on TV: Możesz pracować bezproblemowo z salonu, pobierając aplikację PC on TV na swój komputer i podłączając mysz i klawiaturę Bluetooth.
  • Mobilne lustro: Możesz również wyświetlić lustrzane odbicie swojego smartfona na The Frame, co jest szczególnie dobre do prowadzenia rozmów wideo.

Gdzie jest dostępny telewizor The Frame?

Telewizor Samsung The Frame (1 500 USD) można kupić bezpośrednio w firmie Samsung, a także u innych sprzedawców. Zwróć uwagę na sezonowe wyprzedaże i promocje specyficzne dla danego sprzedawcy.

Rating:

Telewizor Samsung The Frame 55 cali

Kup teraz

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button