Show Biznes

Przyszłość Dance Gavin Dance wciąż pozostaje niejasna

Post-hardcore’owy zespół Dance Gavin Dance wydał 29 lipca swój dziesiąty studyjny album, Jackpot Juicer,. A ich trasa koncertowa, która obecnie trwa, wyprzedała się w ciągu kilku minut. Jednak ich plany na przyszłość z głównym, miękkim wokalistą, Tilianem Pearsonem, pozostają niejasne – a nad operacją czają się kontrowersje.

Wcześniej tego lata, Pearson został uderzony zarzutami o niewłaściwe traktowanie seksualne, co spowodowało jego odejście z zespołu. Nigdy nie potwierdzono jednak, jak długo potrwa jego przerwa, a od tygodni Pearson nie udzielił żadnego komentarza. Oto wszystko, co wiemy.

Jakie są oskarżenia wobec Tiliana Pearsona?

1 czerwca anonimowa kobieta opublikowała na Reddicie długi post szczegółowo opisujący jej rzekome doświadczenia z wokalistą. Twierdziła, że w kwietniu tego roku wślizgnęła się do DMs Pearsona na Instagramie, kiedy była „zdecydowanie pod wpływem czegoś”. Według niej, oboje wymienili się numerami, zaczęli rozmawiać i planowali się spotkać. Pearson i kobieta rozłączyli się kilka razy, napisała, z każdym spotkaniem odbywającym się wokół SwanFest, festiwalu rocka progresywnego zespołu, który występuje co roku w kwietniu.

„Sprawy potoczyły się dość szybko, co było w porządku”, napisała, „Byłam w tym nastawieniu 'cóż, to prawdopodobnie będzie jedyny raz, kiedy się z nim spotkam, więc jestem gotowa na wszystko!’ Było zdecydowanie kilka niezręcznych punktów i cała masa czerwonych flag, ale wciąż odsuwałam je jako 'cóż, jesteśmy całkiem pijani, więc…'” Jak napisała później w tym samym poście, „Sprawy stały się niewygodne stosunkowo szybko, a ja zostałam postawiona w tej pozycji, w której nie bardzo wiedziałam, co robić.”

Post kontynuuje, wplatając twierdzenia o odurzeniu, emocjonalnym przymusie i fizycznym bólu. „Wiedziałem, że był całkiem pijany i przechodził przez niezwykle stresujący czas, więc pomogłem mu przez to i byłem autentycznie szczęśliwy, że to zrobiłem. Czułam się teraz na tyle komfortowo, że mogłam dokończyć to, co zaczęłam” – pisze, nawiązując do następstw śmierci kolegi z zespołu Tima Feericka z powodu przedawkowania fentanylu, również w kwietniu. A później jej zarzuty stają się bardziej dosadne: „Ale w pewnym momencie ten człowiek zdecydował się prosto uderzyć mnie w twarz. Oczywiście, to było w próbie bycia ~sexy~, ale skończyło się to NAPRAWDĘ bolesne. Wyraziłem to jak, 'Hej, uh. That’s cool and all but could you ask next time, and maybe not do it as hard?’ On usłyszał mnie, zawahał się na sekundę, a potem zrobił to ponownie. To znaczy. Wystarczająco mocno, żeby wyrzucić mój słuch z głowy i żebym stracił przytomność na kilka sekund – to nie było fajne.”

Pearson początkowo wydał własne oświadczenie, również na Reddit 1 czerwca, które od tego czasu zostało usunięte, ale zostało udostępnione na Loudwire: „Traktuję temat napaści seksualnej poważnie i chcę stanowczo powtórzyć, że nie było momentu, w którym wydarzyło się coś, co nie było konsensualne” – napisał. „Rozumiem, że w nowej relacji seksualnej jest okres rozgryzania wzajemnych preferencji, ale nie ma wątpliwości, że nasz kontakt fizyczny kiedykolwiek przekroczył granice w cokolwiek przypominającego napaść.”

Pearson następnie złożył drugie przeprosiny, 3 czerwca, mówiąc, że nie zaprzeczy temu plakatowi jej doświadczenia i że wejdzie na terapię. „Rozumiem moją odpowiedzialność wokół zgody jako człowiek i przepraszam, że spowodowało to, że czujesz się cokolwiek, ale nie szanowany i twoje granice uhonorowane”, napisał. „Doceniam siłę, jaką prawdopodobnie zajęło ci ujawnienie się z tym kontem. Jestem w pełni odpowiedzialny za spowodowanie tego emocjonalnego bólu. Rozpocznę intensywny program terapeutyczny, aby zająć się tym problemem z głową, aby stać się najzdrowszą, najbardziej odpowiedzialną wersją mnie, wykonując pracę niezbędną do zapewnienia, że to nigdy się nie powtórzy.”

(Więcej zarzutów pojawiło się również na Twitterze po tym, jak wróciły i wróciły.)

Jak Dance Gavin Dance odpowiedział na zarzuty?

Dwa dni po pojawieniu się zarzutów, 3 czerwca, Dance Gavin Dance wydał oświadczenie, że Pearson odchodzi, aby „szukać profesjonalnej pomocy” i nie będzie występował na ich obecnej trasie.

Grupa zatrudniła dwóch zastępców. Członek zespołu Andrew Wells, który już wcześniej zastępował Pearsona, jest teraz głównym miękkim wokalistą na ich trasie An Evening With Friends. A także pomaga Kurt Travis, nazwisko, które będzie brzmiało znajomo dla długoletnich fanów.

Dla niewtajemniczonych: Zespół wydał swój pierwszy oficjalny album, Downtown Battle Mountain w 2007 roku z Jonnym Craigiem jako frontmanem. Craig został wyrzucony z powodu nadużywania narkotyków, a Travis przejął rolę głównego miękkiego wokalisty na kolejnych albumach Dance Gavin Dance i Happiness. Ale Travis odszedł i Craig powrócił na ich album z 2011 roku, Downtown Battle Mountain II. (Chociaż Craig został wkrótce poproszony o ponowne odejście po niesławnym skandalu z MacBookiem i jego ciągłych zmaganiach z nadużywaniem narkotyków.)

W 2013 roku fani dostali i objęli Pearsona. Był on głównym miękkim wokalistą na albumach Acceptance Speech, Instant Gratification, Mothership, Artificial Selection, Afterburner i ostatnio Jackpot Juicer.

Co dalej z Dance Gavin Dance?

Podczas gdy Dance Gavin Dance jest obecnie w trasie koncertowej z nowym albumem bez swojego głównego wokalisty, fani zastanawiają się: Czy Pearson kiedykolwiek powróci do DGD? Czy „odejście” jest czymś, co dzieje się teraz – czy na dobre?

Nie można zaprzeczyć, że zespół odniósł największy sukces komercyjny z Pearsonem jako głównym frontmanem. Jednak grupa nie wypowiadała się na temat Pearsona lub zarzutów od początku czerwca – pomimo aktywnego promowania nowych piosenek i teledysków z jego udziałem. Twierdzą, że ich zaangażowanie we wspieranie albumu wynika z tego, że owszem, ciężko pracowali nad nim, ale także dlatego, że to ostatnie nagrania Feericka.

Pierwsze próby Wellsa w tym fandomie również nie poszły najlepiej. Został skrytykowany za to, że nie jest w stanie trafić w te same nuty co Pearson. Ouch. Będziemy aktualizować to miejsce, gdy zapadną bardziej trwałe decyzje.

Ta zawartość jest importowana z OpenWeb. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button