Show Biznes

R. Kelly skazany na 30 lat więzienia za sprawę handlu seksualnego

W środę (29 czerwca), R. Kelly został skazany na 30 lat więzienia po tym, jak został skazany za handel rakietami i seksem. Sędzia Sądu Okręgowego USA Ann Donnelly wydała wyrok w sali sądowej na Brooklynie po tym, jak kilka ofiar Kelly’ego ze złością zwróciło się do skazanego przestępcy seksualnego podczas rozprawy.

„Ta sprawa dotyczy drapieżnika”, powiedziała w sierpniu asystentka prokuratora USA Maria Cruz Melendez, „człowieka, który przez dekady wykorzystywał swoją sławę, popularność i sieć ludzi, którymi dysponował, aby celować w dziewczęta, chłopców i młode kobiety dla własnej satysfakcji seksualnej.”

W trakcie procesu ujawniono, że 55-letni Kelly w dzieciństwie był wykorzystywany seksualnie. Prawnicy piosenkarza argumentowali, że może on spędzić w więzieniu maksymalnie 10 lat ze względu na swoje traumatyczne dzieciństwo, które „wiązało się z poważnym, długotrwałym wykorzystywaniem seksualnym w dzieciństwie, ubóstwem i przemocą”.

Oskarżenia wobec R. Kelly’ego o kierowanie się w stronę kobiet i nieletnich dziewcząt sięgają aż do lat 90-tych, kiedy to piosenkarz „I Believe I Can Fly” był u szczytu swojej kariery. W tym czasie Kelly potajemnie poślubił 15-letnią piosenkarkę, Aaliyah Haughton w 1994 roku, gdy miał 27 lat, po tym jak uwierzył, że jest w ciąży. Podczas procesu prokuratorzy usłyszeli od tych, którzy pomogli zaaranżować małżeństwo z Aaliyah.

Przez dziesięciolecia R.Kelly zmagał się również z kilkoma pozwami sądowymi, z których najbardziej głośna była sprawa z 2002 roku, w której został oskarżony o to, że odtworzył siebie uprawiającego seks z nastolatką i oddającego mocz do jej ust. Dopiero wyreżyserowany przez Dream Hampton dokument, Surviving R. Kelly, wydany w 2019 roku, w czasie, gdy ruch #MeToo nadal zyskiwał na znaczeniu, odwrócił się od piosenkarza. Sześcioczęściowy dokument pozwolił ofiarom Kelly’ego podzielić się swoimi historiami i zyskać uwagę mediów. Dokument zrobił więcej niż tylko to, doprowadził do kolejnych śledztw w sprawie piosenkarza i publicznego krzyku o jego aresztowanie i skazanie.

Sąd wysłuchał kilku ofiar R. Kelly’ego, z których wiele naciskało na podniesienie świadomości o nadużyciach Kelly’ego. Jak donosił na żywo New York Times, jedna z ofiar, znana jako Angela, określiła R. Kelly’ego jako Pied Piper, który zwabiał dzieci pieniędzmi i sławą.

„Z każdym dodaniem nowej ofiary, wzrastałeś w niegodziwości”, powiedziała. „Wykorzystywałeś swoją sławę i władzę, aby uwodzić i szkolić nieletnich chłopców i dziewczęta dla własnej seksualnej satysfakcji.

Lizzette Martinez, która pojawiła się w Surviving R. Kelly, również przemówiła na procesie, otwierając się na nadużycia, z jakimi spotkała się z rąk Kelly’ego w wieku 17 lat. Kelly obiecał mentorować aspirującej piosenkarce w 1995 roku, ale wkrótce zaczął się nad nią znęcać.

„Nie wiem, jak wycenić wszystko, przez co przeszłam”, powiedziała, „Mam teraz 45 lat, jestem matką i zmagam się ze zdrowiem psychicznym.”

„Robert, zniszczyłeś życie tak wielu ludzi”, dodała.

CNN donosi, że Kelly jest obecnie przetrzymywany w federalnym areszcie w Brooklynie i oczekuje się, że wkrótce zostanie przeniesiony z powrotem do Chicago, gdzie czeka go kolejny proces federalny w sierpniu w sprawie pornografii dziecięcej i zarzutów o utrudnianie.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button