Strona główna Show Biznes RECAP: Florida State odbija się od dwucyfrowego deficytu i pokonuje Oklahomę w...

RECAP: Florida State odbija się od dwucyfrowego deficytu i pokonuje Oklahomę w 2022 Cheez-It Bowl

Było mnóstwo optymizmu wokół No. 13 Florida State (10-3, 5-3 ACC) wchodząc w czwartkowy wieczór Cheez-It Bowl konkurs przeciwko Oklahoma Sooners (6-7, 3-6 Big 12). Seminoles przystępowali do meczu z dobrą passą, podczas gdy Sooners byli osłabieni licznymi rezygnacjami i kontuzjami.

Nie oznaczało to, że Florida State miała jakiekolwiek miejsce, aby spocząć na laurach i lekko potraktować w Orlando zahartowaną w boju drużynę Oklahomy.

Sooners skapitulowali w pierwszej połowie, by na kilka sekund w drugiej kwarcie objąć dwucyfrową przewagę. Jednak w miarę upływu czasu dla Florida State zaczęły się wreszcie zapalać światła.

Seminoles outscored Oklahoma 32-18 w ciągu ostatnich dwóch i pół kwarty, aby zdobyć zwycięstwo 35-32. Zwycięstwo oznaczało dziesiąty sezon Florida State i było pierwszym zwycięstwem programu w grze w misce od 2016 roku.

Oklahoma wygrała otwierający rzut monetą i odroczyła się na drugą połowę, dając Seminoles piłkę jako pierwszą.

Florida State rozpoczął atak na 25 metrze, a ofensywa wcześnie zaczęła odnajdywać rytm. W obliczu trzeciej próby, Jordan Travis uciekł przed workiem i uciekł w górę prawej strony na 16 jardów. Następnie połączył się z Johnnym Wilsonem na 26 jardów, dzięki czemu Seminoles znaleźli się na terytorium Oklahomy. W następnej akcji, biegnący Treshaun Ward wszedł na środek i złamał kilka prób obrony, dzięki czemu FSU miało szansę na zdobycie bramki. Jednak dwa biegi, które nie przyniosły rezultatu oraz błąd w polu punktowym zmusiły drużynę do zdobycia 23-jardowego gola.

Sooners nie tracili czasu na odpowiedź Seminoles. Dillon Gabriel uderzył tight end Brayden Willis na 3rd and 6, który pokonał linebacker Kalen DeLoach w converage, na pierwszy down. Cornerback Renardo Green zapobiegł przyłożeniu na linii bocznej po tym, jak odzyskał piłkę, by przerwać podanie przeznaczone dla Marvina Mims Jr. Nie miało to znaczenia, ponieważ Gabriel zatrzymał piłkę dla konwersji na następnym zagraniu, zanim znalazł szeroki odbiornik Jalil Farooq na przyłożenie na 2nd and 21. Oklahoma objęła prowadzenie 7-3 na 7:01 przed końcem pierwszej kwarty.

Seminoles przejęli kontrolę na własnym 25 po touchback. Biegacz Lawrance Toafili znalazł dziurę i pierwsze zejście na dół przy pierwszym zagraniu od początku, ale fałszywy start spowodował cofnięcie ataku. Travis zbliżył się do linii, by zdobyć punkt dzięki podaniu do tight enda Markestona Douglasa. Jednakże, biegnący Trey Benson został wypchany po raz kolejny, a Florida State straciła piłkę na połowie boiska.

Obrona odpowiedziała jako cornerback Renardo Green zrobił tackle for loss. W kolejnym zagraniu Gabriel poślizgnął się na murawie i uderzył o ziemię przed rzuceniem podania, które sprawiło, że było 3 i 19. Florida State wywarła presję i wymusiła niekompletne podanie, a Sooners wyszli na prowadzenie.

Po touchback na punt, Seminoles byli z powrotem w akcji na ich własnym 25. Jednak FSU szybko wyprodukował trzy-and-out z własnej strony, wysyłając puntera Alexa Mastromanno na 46 jardów buta, który został zwrócony z powrotem na terytorium przeciwnika przez Oklahomę Marvin Mims.

Z pierwszą kwartą wijącą się do końca, Sooners znaleźli się prowadząc 7-3 z 1 i scenariuszem bramki czekającym na nich na początku drugiej ramy. Oklahoma przewyższyła Florida State 106-99 w całkowitej ilości jardów w ataku w pierwszej kwarcie. Sooners zdobyli dziewięć pierwszych przyłożeń i zamienili 4/5 swoich prób na trzecie przyłożenie, podczas gdy Seminoles mieli tylko cztery pierwsze przyłożenia i byli łącznie 1/5 na trzecim i czwartym przyłożeniu.

Oklahoma nie marnował czasu uderzając ponownie jako Gabriel zdobył na quarterback keeper, aby rozpocząć drugą kwartę. Sooners nagle prowadzili 14-3 z 14:31 pozostałym w pierwszej połowie. Czując presję, Travis ponownie znalazł Johnny’ego Wilsona, tym razem na 31 jardów. Jednak w kolejnym zagraniu próbował zrobić zbyt wiele i został zepchnięty przez linebackera Danny’ego Stutsmana. Seminoles próbowali wyjść na 4. i 8. jard, ale tight end Cam McDonald zobaczył, że podanie odbija się od jego rąk, co spowodowało kolejną stratę w ataku.

Wyczuwając okazję do postawienia Seminoles dalej na pięcie, Oklahoma podkręciła tempo. Na 3 i 15, Gabriel poszedł głęboko i uderzył Mims w czerwonej strefie, który pokonał cornerbacka Omarion Cooper w dół linii bocznej na grę. Biegnący Gabin Sawchuk zdobył przyłożenie po chwili, ale kara za trzymanie w ręku odebrała mu punkty. Jared Verse i Derrick McClendon połączyli swoje siły, co spowodowało, że Sooners próbowali zdobyć 46-jardowy field goal.

  Jakie są różne zastosowania radioaktywności w opiece zdrowotnej?

Kopnięcie powędrowało szeroko w lewo i Florida State wykorzystała huśtawkę, aby zacząć wracać do gry. Benson przełamał kilka chwytów ramion, aby zdobyć 11 jardów i pierwsze przyłożenie. Seminoles użył play-action, aby uwolnić szeroki odbiornik Ontaria Wilson na 14 jardów na przeciwną stronę pola, zanim Travis uderzył Johnny’ego Wilsona na 23 jardy. Ward odbił się na zewnątrz, by wprowadzić atak do czerwonej strefy. Travis wykonał trudny rzut, aby połączyć się z Ontarią Wilsonem w strefie końcowej na 16 jardów przyłożenia. Seminoles mieli podstęp przy próbie zdobycia dodatkowego punktu, kiedy to tight end Wyatt Rector podał do kolegi z tight endem Briana Courtneya w celu zdobycia dwupunktowego przyłożenia.

Oznaczało to, że Florida State skończyło się przekształceniem nietrafionego field goala w 15-punktową huśtawkę, zmniejszając deficyt do 14-11 z 7:18 pozostałym w połowie.

Defensive end Leonard Warner zmusił fumble na następującym posiadaniu po sacking Gabriel, ale Florida State nie był w stanie wymyślić z nim. Bezpieczeństwo Jammie Robinson sacked Gabriel ponownie na blitz na następnej grze. Oklahoma zdecydowała się na użycie Gavina Sawchucka na 3. i 21. jardzie i zamieniła to na 17 jardów. Sooners oddali punt do Florida State, a Mycah Pittman złapał go na własnej połowie.

  Czy otrzymanie listu ze skarbówki jest złe?

Seminoles mieli okazję do objęcia prowadzenia w połowie po tym, jak Travis i Johnny Wilson zaczepili się po raz czwarty w otwierających dwóch kwartach, tym razem na 30 jardów. Jednak incompletion i krótki bieg przyniósł 3rd i 8. Sooners wysłał dom i przyniósł Travis dół na sack, aby wymusić punt.

Defensive tackle Joshua Farmer netto obrony kolejny worek do rozpoczęcia dysku, ale kara maski twarzy dał Sooners wolny pierwszy dół. The Sooners przeniósł się do zakresu punktacji i skończyło się kopiąc 41-jardową próbę field goal z mniej niż minutę do gry w połowie.

Z jedną ostatnią szansą w pierwszej połowie, Travis scrambled na 25 jardów, aby umieścić Florida State w field goal range. Ryan Fitzgerald nie trafił z 54 jardów, a Oklahoma prowadziła 17-11 do przerwy.

Przewiń, aby kontynuować

Brak opisu zdjęcia

Obrona Florida State otworzyła ostatnie dwie kwarty na misji. McClendon dokonał tackle for loss w pierwszej grze od scrimmage i DeLoach dokonał tackle for loss później w dysku. W trzeciej i długiej akcji, świeżo upieczony cornerback Azareye’h Thomas odczytał oczy Gabriela i wyszedł pionowo, aby odrzucić podanie i wymusić punt.

Przejęcie na własnym 6, Seminoles zaczął znaleźć trochę spójności w ofensywie. Travis rzucił do linii bocznej, a Ontaria Wilson wykonał świetny chwyt, aby utrzymać napęd przy życiu. W tym momencie Johnny Wilson otworzył się i wyglądało na to, że Florida State zdobędzie przyłożenie. Zamiast tego piłka została upuszczona, ale Travis zdołał samemu zdobyć przyłożenie.

Travis pojawił się, aby zranić swoją lewą kostkę na dysku, ale pozostał w grze dla Seminoles i nie przegapił bitu. Znalazł Malik McClain i Johnny Wilson dla dużych połączeń na trzecim dole, aby utrzymać ofensywę na polu. Travis pozostał żywy w kieszeni i uderzył Ontaria Wilsona na 19 jardów, aby dostać się do czerwonej strefy.

Florida State skończyło się przebijaniem do strefy końcowej i podejmowaniem swojego pierwszego prowadzenia, 18-17, od minut otwarcia za przyłożeniem od Warda z wildcat. Linebacker DJ Lundy wyczyścił środek obrony Sooners, aby zrobić miejsce dla Warda.

Oklahoma nie mrugnęła okiem, gdy Gabriel uderzył Willisa na 31 jardów. The tight end przeciągnął obrońców na terytorium Florida State, w tym Robinsona, który zszedł po zagraniu. Bethune i Dennis Briggs połączyli siły, by doprowadzić do trzeciej i długiej próby. Sooners nie zdołali wykonać biegu, ale zdecydowali się na czwartą i szóstą próbę. Podanie Gabriela zostało prawie przechwycone przez Kevina Knowlesa.

  "Kochanek Lady Chatterley" jest wśród tych ikonicznych książek, które zostały zbanowane

Seminoles mieli szansę na zwiększenie swojej przewagi nad Sooners w kolejnym posiadaniu. W obliczu trzeciej i długiej próby, Johnny Wilson podszedł w ruchu do połowu, który zaowocował 17 jardami. Przy kolejnej trzeciej próbie FSU, podanie przeznaczone dla Douglasa nie powiodło się. Florida State zdecydowała się na atak, ale rzut Travisa został przechwycony przez Billy’ego Bowmana na 30 jardzie Oklahomy.

Florida State nadal prowadziła na początku finałowej ramki, ale nie na długo. Na pierwszym zagraniu czwartej kwarty, Gabriel poszedł głęboko i połączył się z Mimsem na 31 jardów, aby dostać się na terytorium Seminole. Sawchuk zakończył akcję biegiem przez środek, dzięki czemu Sooners wyszli na prowadzenie. Gabriel uderzył Willisa w ruchu, aby uzyskać dwupunktową konwersję, a Oklahoma uzyskała przewagę 25-18 na 13:22 do końca meczu.

Czwarta kwarta huśtawka trwała do 'Noles następnego posiadania. Travis trafił do Douglasa i Ontarii Wilsona na pierwsze punkty, po czym podał do Williamsona na 15 jardów. Williamson zablokował dwóch obrońców przy kolejnym podaniu i uwolnił Warda na 38-jardowy bieg po prawej linii bocznej. Florida State doprowadziła do remisu po 25 punktach na 11:05 do końca meczu.

Oklahoma otworzyła kolejne posiadanie z dużym zyskiem na jet sweep do Drake’a Stoopsa. W obliczu sytuacji 3 i 1, Sooners zdecydowali się uruchomić Sawchuka na ziemi. Cooper wymusił fumble, a Robinson odzyskał je, gdyż obrona w odpowiednim momencie doprowadziła do straty.

Seminoles szybko próbował przekształcić momentum w punkty, jak Travis rzucił krótko do Bensona na screen pass, który wyciął się na 33 jardy. Florida State użył trochę trickiness w ofensywie, aby uwolnić Markeston Douglas nad środkiem na 17 jardowy touchdown catch. FSU przełamało remis i odzyskało prowadzenie 32-25 na 7:22 przed końcem meczu.

Sooners pokazali swoją dojrzałość w ofensywie i nie spanikowali pomimo trailing late in the game. Gabriel scrambled dla konwersji na trzecim dole przed wykorzystaniem jego nogi dla innego dużego zysku. Defensor Patrick Payton wypchał Barnesa, ale Gabriel znalazł Farooqa na 28 jardów, a Robinson powstrzymał go przed zdobyciem punktów ostatnim wysiłkiem. Nie miało to jednak znaczenia, gdyż Barnes wbiegł na boisko nietknięty, by ponownie doprowadzić do remisu po 32.

Florida State wyszła na boisko z ostatnią szansą na wygranie meczu w regulaminowym czasie. Po krótkim biegu Bensona, Travis sięgnął głęboko i połączył się ze swoim ulubionym celem tej nocy, Bird Manem. Johnny Wilson złapał 58-jardowe podanie, dzięki któremu Seminoles znaleźli się na pozycji punktowej. Po kilku biegach Bensona, które nie przyniosły zbyt wiele punktów, FSU sprowadziło Fitzgeralda, który wykonał rzut z 32 jardów.

’Noles prowadzili 35-32 na 55 sekund przed końcem. Oklahoma dostała swoją ostatnią szansę z własnych 25. Fałszywy start i przytrzymanie zakończyły nadzieje Sooners. Briggs zablokował Gabriela, gdy czas się skończył i Seminoles utrzymali zwycięstwo.

Seminoles skończyli z 587 jardami całkowitej ofensywy, w tym 418 jardów przez powietrze i 169 jardów na ziemi. Travis poszedł 27/38 dla kariery-high 418 jardów z dwoma przyłożeniami i jeden przechwyt podczas biegania siedem razy na 50 jardów. Johnny Wilson złapał osiem podań na 202 jardy.

Defensywnie, FSU ograniczone Oklahoma do 496 jardów całkowitej ofensywy, w tym 243 jardów w powietrzu i 253 jardów na ziemi. Obrona podniosła sześć worków i 11 strat. Jammie Robinson był liderem zespołu z 13 tacklami, 1 tackle for loss i 1 sack. Dziesięciu graczy zaliczyło po jednym ataku na stratę lub na worek.

  "Kochanek Lady Chatterley" jest wśród tych ikonicznych książek, które zostały zbanowane

Florida State wchodzi w offseason 2023 z poważnym rozmachem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Hykeem Williams, Travis Hunter ścierają się o komentarze z Early Signing Day

Trzymaj się NoleGameday dla większej ilości relacji z Florida State football przez cały sezon misek.

Follow NoleGameday on Twitter oraz Facebook

Read More

Najchętniej czytane

6 najlepszych blenderów (2023), według kuchni testowej Bon Appétit

Najlepsze blendery potrafią wszystko - od blitzowania codziennego smoothie po przygotowanie dużej porcji masła orzechowego czy kruszenie kostek lodu do arbuzowej margarity. Ale jak...

Kogo obwiniano za zamieszki na placu Haymarket?

Kogo obwiniano za zamieszki na Haymarket Square?Rycerze PracyCo się stało po zamieszkach na Haymarket?W następstwie zamieszek na Haymarket, a następnie procesu i egzekucji, opinia publiczna była podzielona. Dla niektórych ludzi wydarzenia te doprowadziły do wzrostu nastrojów antypracowniczych, podczas gdy inni (w tym organizatorzy pracy na całym świecie) uważali, że mężczyźni zostali skazani niesprawiedliwie i postrzegali

Niskobudżetowy marketing dla startupów: TOP 9 life hacków

Kultura start-upów i tworzona wokół niej infrastruktura w dużej mierze zmieniły globalne społeczeństwo, technologię i biznes. Dziś twórcy ciekawego pomysłu łatwiej jest go zrealizować i zarobić na nim, ponieważ istnieje wiele "punktów wejścia" Oto 9 najlepszych life hacków, które każdy startup powinien stosować.Wejdź do programu lojalnościowego wielkiego biznesuJeśli masz startup w obszarze B2C, to możesz

W jaki sposób przeprowadza się testy na obecność IVT?

Jak przeprowadzić test na IVT?Mamy teraz wszystkie narzędzia do udowodnienia Twierdzenia o wartościach pośrednich (IVT). Załóżmy, że f(x) jest ciągła na [a,b], a v jest dowolną liczbą rzeczywistą pomiędzy f(a) i f(b). Wtedy istnieje liczba rzeczywista c∈[a,b] taka, że f(c)=v. Mamy do rozważenia dwa przypadki: f(a)≤v≤f(b) oraz f(a)≥v≥f(b).Czy twierdzenie o wartości pośredniej gwarantuje wartość C?W

Trzy rzeczy, które warto wiedzieć o systemie rakietowym Patriot, który Biden planuje wysłać na Ukrainę

Skip NavigationNowa RzeczpospolitaThe New Republic The New Republic The New RepublicPrezydent Ukrainy Wołodymyr Zelenskij miał wybrane słowo dla Rosji i jej inwazji na jego...

Thor prawie wbiegał na to wzgórze w Miłości i Gromie

Mówcie co chcecie o ofercie Marvel Cinematic Universe z ostatnich lat, ale przynajmniej fajnie się ich słuchało. Case in point? 2017's Thor: Ragnarok, który...

Jakie są cele Departamentu Transportu? , Jakie są cele Departamentu Transportu?

Jakie są cele Departamentu Transportu?Misja: Misją Departamentu Transportu jest służenie Stanom Zjednoczonym poprzez zapewnienie szybkiego, bezpiecznego, wydajnego, dostępnego i wygodnego systemu transportowego, który spełnia nasze żywotne interesy narodowe i podnosi jakość życia Amerykanów, dziś i w przyszłości.Czym jest bezpieczeństwo w transporcie?Bezpieczeństwo transportu dotyczy ochrony życia i mienia poprzez regulację, zarządzanie i rozwój technologii wszystkich form

Modern Warfare II i God of War Ragnarok były w 2022 roku najczęściej pobieranymi grami na PlayStation

Dla Ameryki Północnej, Infinity Ward'sCall of Duty: Modern Warfare IIbyło w 2022 roku najczęściej pobieraną grą na PlayStation. W przygotowanym przez Sony zestawieniu najczęściej...

Jak mejoza 1 i 2 przyczynia się do zmienności genetycznej quizlet?

Jak mejoza 1 i 2 przyczynia się do zmienności genetycznej quizlet?Podczas profazy mejozy I podwójne pary chromatydów homologicznych krzyżują się ze sobą i często wymieniają segmenty chromosomów. Tasując w ten sposób genetyczną talię, gamety powstałe w wyniku mejozy II mają nowe kombinacje chromosomów matczynych i ojcowskich, co zwiększa różnorodność genetyczną.Jaki jest wynik rekombinacji krzyżowania podczas

Magiczna rewolucja reinkarnowanej księżniczki: Character PV Out

21 grudnia Kadokawa wypuściła nowe wideo promocyjne postaci do telewizyjnej adaptacji anime Piero Karasu'sMagiczna rewolucja zreinkarnowanej księżniczkilight novel.W nowym filmie pojawia się postać Anisphii...

Pozostałe newsy

6 najlepszych blenderów (2023), według kuchni testowej Bon Appétit

Najlepsze blendery potrafią wszystko - od blitzowania codziennego smoothie po przygotowanie dużej porcji masła orzechowego czy kruszenie kostek lodu do arbuzowej margarity. Ale jak...

Czym jest Cordyceps, czyli jadalny grzyb w „The Last of Us”?

Nie żeby was straszyć, ale grzyb zombie jest prawdziwy. Cordyceps, pomarańczowy, nitkowaty grzyb, rzeczywiście może zainfekować i kontrolować ciała niektórych robaków, takich jak mrówki,...

Dlaczego nazwy żywności dla psów są teraz tak popularne

Gnocchi, Tequila, Pickles. To lista pysznych rzeczy, ale także zbiór bardzo prawdziwych imion dla psów. Podczas gdy większość psów w Ameryce nadal nazywa się...

Świętuj Narodowy Dzień Tater Tot z Trailer Birds Hot Chicken

Nashville Hot Chicken Virtual Concept Offers Hot Tater Tot Deals Starting at Just $1, February 2ndDallas, TX (RestaurantNews.com) Przyjdźcie po niego, póki jest TOT!...

Naf Naf Middle Eastern Grill to Fan the Flame in Fort Mill

Szybko rosnący koncept fast-casual będzie gościł ceremonię przecięcia wstęgi 25 stycznia z ofertą dla pierwszych 50 gości w kolejce do jedzenia za darmoFort Mill,...