Innowacyjny smartwatch czy produkt skazany na porażkę? Huawei Watch Buds to początek nowej ery smartwatchów, przynajmniej według chińskiego producenta. Przeczytaj naszą recenzję, aby dowiedzieć się, czy nowatorska koncepcja wearable ma potencjał, aby ugruntować swoją pozycję i dla kogo zakup smartwatcha klasy premium może być opłacalny.
Marcus Herbrich, 👁 Daniel Schmidt, ✓ Brian Burriston (tłumaczenie: DeepL / Ninh Duy), Opublikowano 🇩🇪
W przypadku Watch Buds, Huawei stosuje na wskroś innowacyjne podejście, integrując wymienne, bezprzewodowe słuchawki z obudową smartwatcha. To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się nietypowe, może zrewolucjonizować rynek wearable – przynajmniej jeśli chiński producent dopnie swego.
Sam smartwatch wyposażony jest w obudowę ze stali nierdzewnej wraz z zawiasem oraz 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED, który rozwiązuje się z gęstością pikseli 326 PPI. Jak podaje Huawei, mechanizm składania został przetestowany ponad 100 000 razy. Oprócz specjalnej konstrukcji obudowy, Huawei Watch Buds oferuje pomiar EKG, tętna i SpO2, a także śledzenie snu.
Wyświetlacz
1.43 cale 1:1, 466 x 466 pikseli 326 PPI, pojemnościowy ekran dotykowy, AMOLED, błyszczący: tak, 60 Hz
Połączenia
NFC, Czujnik jasności, Czujniki: Akcelerometr, żyroskop, kompas cyfrowy, optyczny czujnik tętna, VAC, Słuchawki są zabezpieczone przed zachlapaniem cieczą (IPX4)
Sieć
802.11 b/g/n (b/g/n=Wi-Fi 4/), Bluetooth 5.2, GPS
Rozmiar
wysokość x szerokość x głębokość (w mm): 15 x 47 x 47 (=0,59 x 1,85 x 1,85 in)
Bateria
410 mAh Lithium-Polymer, Earbuds: 30 mAh
Ładowanie
ładowanie bezprzewodowe
System operacyjny
Huawei HarmonyOS
Dodatkowe funkcje
Smartwatch, wkładki douszne (z wkładkami w rozmiarze M – w zestawie są również wkładki w rozmiarze S i L), stacja ładująca i kabel, skrócona instrukcja obsługi, instrukcja bezpieczeństwa, karta gwarancyjna, system HarmonyOS 3, gwarancja 24 miesiące, bez wentylatora
Waga
77.5 g (=2,73 oz / 0,17 funtów) (=0 oz / 0 funtów)
Cechą szczególną Huawei Watch Buds jest integracja słuchawek True-Wireless, która wpływa również na haptykę smartwatcha. Środek ciężkości zegarka jest niezwykle wysoko ze względu na wyświetlacz na zawiasach, do którego słuchawki douszne są magnetycznie przymocowane w dwóch wnękach na spodzie. Tym samym Huawei Watch Buds porusza się na nadgarstku wyraźniej niż inne smartwatche. Negatywny wpływ ma również wysoka waga – prawie 67 gramów (~2,4 oz).
Ze względu na mechanikę, obudowa nieco ugina się pod naciskiem i minimalnie się chwieje. Przycisk wymaga jednak dość sporej siły, aby otworzyć ekran i zwolnić słuchawki. Przypadkowe jego otwarcie jest więc niemal niemożliwe.
Obudowa ze stali nierdzewnej o głębokości 15 milimetrów (~0,6 cala) jest nieporęczna nawet na dużych nadgarstkach, ale wygląda na dobrze wykonaną i wysokiej jakości – z wyjątkiem korony. Radełkowany element kontrolny przypominający przycisk nie ma żadnego oporu podczas obracania, a punkt nacisku mógłby być również ciaśniejszy, co sprawia, że korona wygląda ogólnie dość tanio. Huawei Watch Buds ma również ramkę Clous de Paris wokół wyświetlacza OLED, ale okazuje się, że jest ona bardzo trudna do odczytania w codziennym użytkowaniu.
Dołączony pasek ze skóry pełnoziarnistej ma szerokość 22 milimetrów (~0,9 cala) i jest odpowiedni dla nadgarstków o obwodzie od 140 do 210 milimetrów (~5,5 do 8,3 cala). Pasek czuje się przyjemnie, ale mógłby być nieco bardziej miękki i mniej sztywny. Jednak oba te elementy powinny się jeszcze poprawić w trakcie użytkowania.
Ze względu na konstrukcję pokrywy na zawiasach, Huawei Watch Buds nie jest wodoodporny – przynajmniej nie oficjalnie. Zapytaliśmy o to Huawei Niemcy i otrzymaliśmy odpowiedź, że zarówno słuchawki, jak i sam zegarek spełniają normę IP54. Jeśli woda dostanie się do otwartego smartwatcha, nie powinna sprawić żadnych problemów, podobnie jak deszcz czy pot.
Do procesu konfiguracji wearable i późniejszego działania wymagana jest aplikacja Huawei Health, do której dostęp można uzyskać i pobrać poprzez kod QR znajdujący się na wyświetlaczu Huawei Watch Buds. Urządzenia z Androidem nie mogą uzyskać aplikacji poprzez wewnętrzny sklep z aplikacjami i muszą być zainstalowane ręcznie – użytkownik musi wyrazić zgodę na instalację z niezabezpieczonych źródeł. Smartwatch jest sparowany ze smartfonem poprzez Bluetooth 5.2 i w teście z Galaxy S23 Ultra działał bez zarzutu.
Liczne tarcze zegarka można przeglądać, pobierać aktualizacje firmware’u, a także dokonywać ustawień smartwatcha za pośrednictwem aplikacji Huawei Health. Jednak niektóre funkcje można dostosować tylko za pośrednictwem samego smartwatcha, co jest trochę niezrozumiałe. Na przykład w aplikacji Health nie znajdziemy opcji dla zawsze włączonego wyświetlacza.
Pojemnościowy ekran dotykowy w większości przypadków obsługiwany jest za pomocą gestów swiping. Przeciągnięcie w lewo otwiera konfigurowalne widżety, przeciągnięcie w dół otwiera ustawienia, a przeciągnięcie w górę – powiadomienia. Jeśli użytkownik chce uzyskać dostęp do menu, musi raz nacisnąć koronę na lewej krawędzi obudowy. Naciśnięcie pokrętła powoduje również powrót do ekranu głównego. W codziennym użytkowaniu obsługa działa niezawodnie. Wydajność procesora jest również wystarczająco szybka, aby płynnie wyświetlać zmiany pomiędzy nieodebranymi wiadomościami czy ekranami głównymi. Niezrozumiały jest jednak fakt, że obracanie korony zostało przypisane bez funkcji.
Do aktywacji ekranu można użyć gestu nadgarstka. Dostępny jest również gest podniesienia dłoni, aby wprowadzić wyświetlacz w stan czuwania. Gdy użytkownik aktywuje wyświetlacz Always-On, Huawei Watch może zostać wybudzony podwójnym stuknięciem, w przeciwnym razie Watch Buds nie obsługuje tego gestu.
Huawei nie dołącza do Huawei Watch Buds głośnika ani mikrofonu, co jest rozczarowujące, biorąc pod uwagę cenę smartwatcha. Połączenia przychodzące są wyświetlane na wearable i można je odrzucić, ale nic więcej. Połączenia innych firm, takie jak z WhatsApp, są również wyświetlane.
Smartwatch premium chińskiego producenta oferuje jednak opcję – jeśli sytuacja na to pozwala – wyjęcia zintegrowanych słuchawek z wnętrza zegarka i wykorzystania ich do wykonania połączenia. Zaraz po wyjęciu dousznych słuchawek, połączenie jest automatycznie akceptowane. Można również aktywnie oddzwaniać do rozmówców z listy połączeń, o ile możliwe jest nawiązanie połączenia z telefonem komórkowym.
Małe słuchawki True Wireless mają funkcję aktywnej redukcji szumów AI i wbudowany mikrofon. Jednak aktywne usuwanie szumów nie jest z nimi możliwe. Używaliśmy również dousznych Watch Buds do prowadzenia rozmów, ale to również nie należy do mocnych stron słuchawek. Podczas naszych rozmów mikrofon każdej ze słuchawek zapewnia przyzwoitą jakość głosu, a nasi rozmówcy poświadczają czystą reprodukcję TWS w cichym otoczeniu. Jednak redukcja hałasu otoczenia jest mniej dobra lub nawet nie istnieje w codziennym użytkowaniu. Akustyka tła jest bardzo obecna w słuchawkach dousznych. Poza hałasem ulicznym, szczególnie słyszalne są jasne odgłosy tła, takie jak ćwierkanie ptaków. Odwzorowanie głosu było dla nas nieco blaszane i wypełnione pogłosem.
W pomieszczeniu testowym Huawei Watch Buds wyświetla powiadomienia niezawodnie i bez większych opóźnień. Można jednak odczytać tylko temat e-maili, co tak naprawdę nie oferuje żadnej wartości dodanej. W komunikatorach, takich jak WhatsApp, emojis & co. są wyświetlane poprawnie i oferowana jest funkcja odpowiedzi z predefiniowanymi tekstami lub emojis – ale nie można użyć niestandardowych odpowiedzi. Które aplikacje mogą pojawiać się na ekranie można ustawić dokładnie w aplikacji Zdrowie.
Funkcje zdrowotne i fitness są wyświetlane na 1,43-calowym ekranie OLED, a także w aplikacji Zdrowie. Za pomocą 6-osiowych czujników inercyjnych (akcelerometr i czujnik żyroskopowy) określane są kroki użytkownika i obliczane dane osobiste, takie jak spalone kalorie. Dane biometryczne są mierzone optycznie metodą PPG (fotopletyzmografia) za pomocą impulsu świetlnego. Obejmuje to całodzienne monitorowanie tętna, poziomu stresu i nasycenia tlenem (SpO2). Pomiar SpO2 to procent całkowitej objętości hemoglobiny związanej z tlenem we krwi. Huawei Watch Buds nie jest urządzeniem medycznym, a producent podkreśla, że dane i wyniki monitorowania służą wyłącznie celom informacyjnym i nie nadają się do celów diagnostycznych lub medycznych.
Choć Huawei reklamuje funkcję EKG dla swojego Watch Buds, to w okresie testowym pomiar elektrokardiogramu nie działał.
Smartwatch Huawei informuje użytkownika o tętnie, liczbie kroków, poziomie stresu, zawartości tlenu we krwi, a także o spalonych kaloriach i zachowaniu podczas snu. Przegląd tych wartości zapewnia zarówno sam zegarek, jak i aplikacja Health. Wearable wspiera całą gamę aktywności sportowych dzięki 80 trybom sportowym, jednak na liście nie ma sportów wodnych ze względu na brak certyfikatu IP.
Czujniki Huawei Watch Buds umożliwiają stałe monitorowanie aktywności serca w czasie rzeczywistym. Poziom stresu opiera się również na zmienności tętna i jest wskazywany w skali od 1 do 100. Dodatkowo, pomiar SpO2 może być mierzony w sposób ciągły. Aby sprawdzić wiarygodność odczytów nasycenia krwi tlenem i tętna, porównujemy wygenerowane dane z pulsoksymetrem Braun 1 i opaską na klatkę piersiową Polar H10 jako urządzeniem referencyjnym.
Wysycenie krwi tlenem jest kluczowym wskaźnikiem zaopatrzenia w tlen i jest niezbędne, aby mięśnie były odpowiednio zaopatrywane w energię. W naszych pomiarach smartwatch odbiega maksymalnie o dwa punkty procentowe od naszego medycznie certyfikowanego odniesienia. Uwaga – Huawei Watch Buds ma tendencję do zawyżania nasycenia tlenem.
Zabieramy wearable na przejażdżkę rowerową, aby zweryfikować dane dotyczące tętna. Fitness tracker nadal dość dobrze wykrywa szczyty wydajności; między Huawei Watch Buds a naszą referencją są tylko dwa uderzenia na minutę. Tempo smartwatcha jest jednak dość różne na początku i na końcu treningu – mierzymy tu odchylenia sięgające nawet ponad jedenastu procent. W sumie na koniec naszej serii pomiarów między wearable a Polar H10 jest około 6 procent różnicy. Huawei Watch Buds jest bardzo dokładny pod względem tętna spoczynkowego – nie możemy tutaj stwierdzić żadnych odchyleń.
Smartwatch Huawei wiarygodnie wykrywa fazy snu oraz czas przebudzenia i wydaje się w zasadzie wiarygodny. Rozróżnia się sen lekki, głęboki i REM. Określana jest również jakość oddychania podczas snu. Dane o śnie mogą być wykorzystane do funkcji inteligentnego alarmu, jeśli jest to pożądane, a dźwięki takie jak głosy lub chrapanie mogą być opcjonalnie rejestrowane podczas snu.
Huawei’s Watch Buds wyświetla kompaktowy przegląd danych o śnie, ale tylko aplikacja Health dostarcza bardziej szczegółowych informacji o fazach snu.
Ambitni lub nawet wyczynowi sportowcy z pewnością nie są grupą docelową smartwatcha 2 w 1, ale zegarek nadal oferuje liczne tryby treningowe. Niektóre sporty można wywołać bezpośrednio w menu, a listę aktywności można również dostosować do własnych potrzeb. W zależności od wybranego treningu, Huawei Watch Buds informuje o najważniejszych parametrach. Podczas gdy tętno jest właściwie zawsze wyświetlane, dodawane są również kluczowe dane specyficzne dla danej dyscypliny sportu. W przypadku wiosłowania wyświetlana jest liczba pociągnięć, a w przypadku biegania dystans lub prędkość.
Huawei Watch Buds posiada moduł GPS, dzięki czemu może nawiązywać własne połączenia GNSS, niezależne od podłączonego smartfona. Połączenie satelitarne jest nawiązywane z kilkusekundowym opóźnieniem podczas rozpoczynania treningu na świeżym powietrzu. Huawei Watch Buds nie potrafi jednak ustalić lokalizacji w pomieszczeniach. Smartwatch Huawei ujawnia duże niedokładności zwłaszcza na zakrętach podczas krótkiego okrążenia rowerowego z naszym urządzeniem porównawczym, Garmin Venu 2. Wskazówki dotyczące trasy w Huawei Watch Buds są często poza trasą, którą faktycznie wybraliśmy.
Trasy można eksportować za pośrednictwem aplikacji Zdrowie i importować za pośrednictwem popularnych formatów plików (gpx, tcx i kml). Aplikacja Huawei Petal Maps może być również zainstalowana na Huawei Watch Buds, ale nawigacji nie można uruchomić bezpośrednio ze smartwatcha bez podłączonego urządzenia.
Huawei montuje w swoim smartwatchu 1,43-calowy panel AMOLED o rozdzielczości 466 x 466 pikseli, co przekłada się na wysokie zagęszczenie pikseli na poziomie 326 ppi. Producent nie podaje, jakie szkło ochronne zostało zastosowane.
Ekran OLED dzięki solidnej jasności zawsze pozostaje wystarczająco czytelny w bezpośrednim świetle słonecznym. Nasze pomiary ujawniają maksymalną luminancję 477 cd/m² przy włączonym czujniku jasności – w sterowaniu ręcznym zmierzyliśmy 415 cd/m². Osoby korzystające z opcji zawsze włączonego wyświetlacza w ustawieniach będą jednak musiały liczyć się z ograniczeniami czytelności w jasnym otoczeniu. W pozostałych przypadkach czujnik jasności przekonująco reguluje jasność wyświetlacza.
Jak niemal wszystkie ekrany z technologią OLED, panel Huawei Watch Buds wykorzystuje do sterowania modulację szerokości impulsu. Zmierzyliśmy migotanie z częstotliwością 131 Hz.
Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)
ℹ
Aby przyciemnić ekran, niektóre notebooki będą po prostu cyklicznie włączać i wyłączać podświetlenie w szybkim tempie – metoda zwana Pulse Width Modulation (PWM) . Ta częstotliwość cykli powinna być w idealnym przypadku niewykrywalna dla ludzkiego oka. Jeśli częstotliwość ta jest zbyt niska, użytkownicy o wrażliwych oczach mogą doświadczyć napięcia lub bólu głowy, a nawet w ogóle zauważyć migotanie.
Migotanie ekranu / wykryto PWM | 131 Hz |
|
|
Podświetlenie wyświetlacza migocze z częstotliwością 131 Hz (Likely utilizing PWM) . Częstotliwość 131 Hz jest bardzo niska, więc migotanie może powodować zmęczenie oczu i bóle głowy po dłuższym użytkowaniu. Dla porównania: 53 % wszystkich testowanych urządzeń nie wykorzystuje PWM do ściemniania wyświetlacza. Jeśli wykryto PWM, zmierzono średnio 18965 (minimum: 5 – maksimum: 3846000) Hz. |
Smartwatch Huawei jest przyjemnie płynny w użytkowaniu. Chiński producent nie ujawnia informacji o zainstalowanym chipsecie i pamięci operacyjnej. Zamykanie aplikacji i przewijanie menu odbywa się bez większych opóźnień.
Wbudowana bateria zawiera pojemność 410 mAh. Według producenta, zasilanie powinno zapewnić mocny czas użytkowania do 3 dni z wykorzystaniem słuchawek dousznych. Nasze testowe urządzenie obsługiwaliśmy przy stałym połączeniu Bluetooth, ciągłym pomiarze pulsu i tlenu we krwi oraz monitorowaniu aktywności snu i oddechu. Kluczowa dla wytrzymałości jest jednak funkcja always-on. Przy stałym wyświetlaniu zawartości ekranu wskaźnik baterii zmniejsza się o około 30 procent dziennie, co jest dobrą wartością w świetle dużego wyświetlacza. Jeśli obejdziemy się bez stałego wyświetlacza, to w teście przebrniemy przez dzień z około 10 procentami, co również jest bardzo dobrym wynikiem.
Jeśli dużo korzystamy ze zintegrowanych słuchawek o pojemności 30 mAh, otrzymamy odpowiednio większe zużycie. Po około dwóch godzinach użytkowania i pozostałej pojemności około 50 procent, dwie słuchawki douszne potrzebują około 15 do 20 procent baterii smartwatcha. W ustawieniach można jednak nadać smartwatchowi priorytet, aby słuchawki nie były zasilane.
Smartwatch Huawei jest ładowany bezprzewodowo poprzez dołączoną do zestawu podkładkę ładującą, więc ładowanie poprzez sparowany smartfon jest również możliwe, jeśli ten ostatni obsługuje odwrotne ładowanie bezprzewodowe. Po całkowitym rozładowaniu baterii, Huawei Watch Buds potrzebuje około 1 godziny i 45 minut na naładowanie.
Zintegrowane słuchawki true-wireless Huawei Watch Buds są bardzo lekkie z wagą netto tylko około 4 gramów (~0,14 oz) i w porównaniu do Huawei FreeBuds 5i są znacznie bardziej kompaktowe. W związku z tym gesty obsługi nie są obsługiwane na samej ośmiokątnej i cylindrycznej obudowie, ale za pomocą sterowania w okolicach nauszników poprzez czujnik przewodnictwa kostnego. Podwójne stuknięcie w uszy może wstrzymać utwór muzyczny lub zakończyć połączenie.
Wewnątrz słuchawek planarny głośnik z czterema magnesami zapewnia solidną akustykę, ale nie należy się tu spodziewać dźwiękowych cudów. Zwłaszcza bas jest w nausznikach bardzo słaby, a głośniki wysokotonowe również mocno się łamią. Audiofile nie będą się dobrze bawić z tymi dość słabymi słuchawkami ze względu na skupienie się na średnicy, która ogólnie emanuje pewną nudą. W naszych pomiarach zniekształcenia harmoniczne są również wyższe niż w tanich FreeBuds SE. Producent nie podaje, jakie kodeki Bluetooth można wykorzystać poza obowiązkowo obsługiwanymi SBC i AAC przez Bluetooth 5.2.
Huawei podaje czas pracy na poziomie czterech godzin przy głośności 50%, co możemy również potwierdzić w teście ze stałym odtwarzaniem muzyki. My otrzymujemy czas pracy na poziomie około 3,5 godziny.
Głośniki | |
THD | |
Samsung Galaxy Buds2 Pro (RMS: -3,0 dBFS) |
1.6 % * ∼100% -176% |
Huawei Watch Buds |
0.58 % * ∼36% |
Huawei FreeBuds SE |
0.11 % * ∼7% +81% |
Huawei FreeBuds 5i (RMS: -2,4 dBFS) |
0.09 % * ∼6% +84% |
THD+N | |
Samsung Galaxy Buds2 Pro (RMS: -3,0 dBFS) |
1.59 % * ∼100% -134% |
Huawei Watch Buds |
0.68 % * ∼43% |
Huawei FreeBuds 5i (RMS: -2,4 dBFS) |
0.41 % * ∼26% +40% |
Huawei FreeBuds SE |
0.37 % * ∼23% +46% |
* … mniejsze jest lepsze
THD (Total Harmonic Distortion): Zniekształcenia harmoniczne określają ilościowo wielkość składowych, które powstają w wyniku zniekształceń nieliniowych (zawartość harmonicznych) w stosunku do sygnału oryginalnego. THD odnosi się tylko do składowej fundamentalnej. Współczynnik zniekształceń jest często wymieniany tym samym tchem, ale odnosi się do całości sygnału.
THD+N (Total Harmonic Distortion + Noise): Wartość ta jest porównywalna z THD, ale oprócz zniekształceń harmonicznych, zniekształcenia szumów są mierzone jako wartość RMS.
W celu dokonania pomiaru, przez testowane słuchawki odtwarzany jest niskoharmoniczny sygnał sinusoidalny (1 kHz,> 0 dB), który jest rejestrowany przez liniowy mikrofon pomiarowy (odległość pomiarowa: ok. 1 cm) w sztucznej głowie.
Obie wartości podawane są w procentach. Im niższa wartość, tym lepsza wierność sygnału.
Wykres częstotliwości (pola wyboru mogą być zaznaczone i odznaczone, aby porównać urządzenia)
Analiza audio Huawei Watch Buds
(+) | głośniki mogą grać stosunkowo głośno (85,7 dB)
Bas 100 – 315 Hz
(-) | prawie żadnych basów – średnio o 22,7% niższe od mediany
(+) | bas jest liniowy (5.9% delta do częstotliwości poprzedniej)
Tony średnie 400 – 2000 Hz
(±) | wyższe średnie – średnio o 8% wyższe od mediany
(±) | liniowość średnich częstotliwości jest przeciętna (7.7% delta do częstotliwości poprzedniej)
Wysokie tony 2 – 16 kHz
(±) | wyższe maksima – średnio o 10,9% wyższe od mediany
(±) | liniowość wyżów jest przeciętna (9.2% delta do częstotliwości poprzedniej)
Całościowo 100 – 16.000 Hz
(±) | liniowość ogólnego brzmienia jest przeciętna (26,3% różnicy w stosunku do mediany)
W porównaniu z tą samą klasą
” 0% wszystkich testowanych urządzeń tej klasy było lepszych, 100% podobnych, 0% gorszych
” Najlepszy miał deltę 26%, średni miał 26%, najgorszy 26%
W porównaniu do wszystkich testowanych urządzeń
” 84% wszystkich testowanych urządzeń było lepsze, 4% podobne, 12% gorsze
” Najlepszy miał deltę na poziomie 3%, średni wynosił 20%, najgorszy 65%
Analiza audio Huawei FreeBuds 5i
(+) | głośniki mogą grać stosunkowo głośno (96 dB)
Bas 100 – 315 Hz
(±) | niższa o 13,9% od mediany
(+) | bas jest liniowy (3% delta do częstotliwości poprzedniej)
Tony średnie 400 – 2000 Hz
(±) | wyższe średnie – średnio o 6,2% wyższe od mediany
(+) | midy są liniowe (5.1% delta do częstotliwości prev.)
Wysokie tony 2 – 16 kHz
(±) | wyższe maksima – średnio o 11,7% wyższe od mediany
(+) | wysokie tony są liniowe (6.2% delta do częstotliwości poprzedniej)
Overall 100 – 16.000 Hz
(±) | liniowość ogólnego brzmienia jest przeciętna (16% różnicy w stosunku do mediany)
W porównaniu z tą samą klasą
” 26% wszystkich testowanych urządzeń tej klasy było lepsze, 5% podobne, 69% gorsze
” Najlepszy miał deltę na poziomie 3%, średni wynosił 20%, najgorszy 65%
W porównaniu do wszystkich testowanych urządzeń
” 26% wszystkich testowanych urządzeń było lepszych, 5% podobnych, 69% gorszych
” Najlepszy miał deltę na poziomie 3%, średni wynosił 20%, najgorszy 65%
Pros
+ dobre wykonanie
+ ekscytująca koncepcja
+ długi runtime
Cons
– częściowo niedokładne dane pomiarowe
– brak oficjalnej certyfikacji IP
– Oprogramowanie (brak gestu pisania, wyświetlania maili, …)
– lepsze indywidualne opcje Smartwatch i słuchawki są dostępne za mniej
Huawei Watch Buds odświeża rynek wearable ekscytującym podejściem i pokazuje, jak smartwatche mogą rozwijać się w przyszłości. Jednak koncepcja 2 w 1 obecnie nadal wymaga ogromnych poświęceń, ponieważ pojedyncze rozwiązania, które są podobnie wycenione, oferują znacznie lepszy ogólny pakiet – na przykład zegarek Samsung Galaxy Watch 5 w połączeniu z Galaxy Buds2 Pro lub Huawei Watch GT 3 wraz z FreeBuds Pro 2.
Osoby szukające wyjątkowego towarzysza w podróży znajdą w Watch Buds firmy Huawei innowacyjną koncepcję, która zdecydowanie przyciąga uwagę w codziennym użytkowaniu.
Chcielibyśmy zobaczyć bardziej atrakcyjną wycenę od Huawei dla drugiej generacji Watch Buds, ponieważ kupujący dokonują kompromisu, który jest naszym zdaniem zbyt duży z MSRP prawie 500 euro (~ $ 552). Podczas gdy sam smartwatch jest w większości przekonujący, jakość zintegrowanych słuchawek wciąż wymaga poprawy. Brakuje nam jednak również funkcji na samym zegarku, takich jak dodatkowy mikrofon i głośnik, a także bardziej funkcjonalna korona. Ponadto trzeba popracować przynajmniej nad oficjalnym certyfikatem IPX.
Trochę szkoda drobnych niedociągnięć w oprogramowaniu. Rudymentarne wyświetlanie powiadomień o e-mailach, brak możliwości personalizacji tarczy zegarka czy brak gestu stuknięcia w celu wybudzenia zegarka z trybu czuwania to właściwie niepotrzebne punkty krytyki.
Huawei Watch Buds można kupić za MSRP wynoszącą ok ut 500 euro (~552 zł), między innymi za pośrednictwem Huawei Store czy Amazon.de.
Więcej artykułów związanych z tym urządzeniem
Huawei Watch Buds (seria Watch)
Transparenty
Niniejsza próbka recenzencka została udostępniona autorowi w formie wypożyczenia przez producenta lub sklep na potrzeby recenzji. Wypożyczający nie miał wpływu na niniejszą recenzję, ani producent nie otrzymał jej kopii przed publikacją. Nie było obowiązku publikowania tej recenzji.
Pricecompare
Od zawsze bardzo namiętnie interesowałem się technologiami mobilnymi, a w szczególności smartfonami. Bycie entuzjastą technologii oznacza, że okres półtrwania moich urządzeń nie jest dokładnie długi, a bycie najnowszym sprzętem nie jest wystarczające, ponieważ producent i system operacyjny odgrywają niewielką rolę – najważniejszym aspektem jest dla mnie to, że urządzenie jest najnowocześniejsze. Po postach dla Mobi Test dołączyłem do Notebookcheck w 2016 roku, gdzie realizuję swój entuzjazm dla technologii, recenzując najnowsze trendy w dziedzinie smartfonów, tabletów i akcesoriów.
Tłumacz: Ninh Ngoc Duy – asystentka redakcji – 304918 artykuły opublikowane na Notebookcheck od 2008 r
Moim głównym obowiązkiem jako asystenta redakcji jest utrzymanie sekcji Library, która agreguje recenzje z innych publikacji i kanałów. Ponadto moim codziennym śniadaniem jest długa lista nowych treści Notebookcheck, którą przeczesuję, aby wybrać najciekawsze tematy do tłumaczenia z angielskiego na francuski, włoski, hiszpański, portugalski i holenderski.”
Marcus Herbrich, 2023-05- 9 (Aktualizacja: 2023-05- 9)