Show Biznes

Remake „Haunted Mansion” ma gwiazdorską obsadę

„Haunted Mansion” doczeka się remake’u z udziałem wszystkich gwiazd. W oryginalnym filmie z 2003 roku Eddie Murphy zagrał przepracowanego pośrednika w obrocie nieruchomościami, który wraz z rodziną zostaje uwięziony w nawiedzonej przez duchy posiadłości. Tamta wersja została mocno sponiewierana, uzyskując 13% na Rotten Tomatoes, więc dopiero okaże się, czy remake poradzi sobie lepiej.

Oba filmy „Haunted Mansion” są oparte na przejażdżce w Disneylandzie o tej samej nazwie. Atrakcja, która po raz pierwszy została otwarta w kalifornijskim Disneylandzie w 1969 roku, została początkowo pomyślana jako spacer przez samego Walta Disneya i wkrótce przekształciła się w przejażdżkę, która zabrała gości przez upiorną posiadłość w Luizjanie. Ostatecznie Haunted Mansions pojawiło się w różnych iteracjach na całym świecie.

Reboot został po raz pierwszy ogłoszony w 2010 roku, a Guillermo del Toro podpisał kontrakt na napisanie scenariusza i produkcję. Ale po tym jak del Toro złożył swój scenariusz w 2013 roku, został on oceniony jako zbyt przerażający, a pisarka „Ghostbusters” Katie Dippold została sprowadzona do napisania innego scenariusza. Justin Simien został potwierdzony jako reżyser w 2021 roku, a 2 sierpnia Entertainment Weekly potwierdził, że Jared Leto dołączył do obsady.

Oto wszystko, co wiemy o nowym „Haunted Mansion”.

„Haunted Mansion” Cast

W remake’u „Haunted Mansion” wystąpi Leto jako Hatbox Ghost, jedno ze stworzeń pojawiających się na przejażdżce w Magic Kingdom. Jamie Lee Curtis zagra Madame Leotę, medium, którego głowa pojawia się wewnątrz kryształowej kuli podczas przejażdżki. Inni ogłoszeni członkowie obsady to Rosario Dawson, LaKeith Stanfield, Owen Wilson, Danny DeVito i Tiffany Haddish.

„Haunted Mansion” Plot

Remake „Haunted Mansion” śledzi samotną matkę o imieniu Gabbie, graną przez Dawson, i jej 9-letniego syna, którzy wprowadzają się do rezydencji w Nowym Orleanie. Szybko odkrywają, że jest ona nawiedzona i zwracają się do księdza (Wilson), medium (Curtis), historyka (DeVito) i badacza zjawisk paranormalnych (Stanfield).

„Haunted Mansion” Data premiery

Film będzie miał premierę w kinach 10 marca 2023 roku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button