Strajk w rezydencji Elmhurst 9.25.JPG

Buck Ennis

Strajk rozpoczął się o 7 rano w poniedziałek, a mieszkańcy planowali strajkować przez pięć dni.

Około 165 lekarzy rezydentów pracujących w New York City Health + Hospitals/Elmhurst osiągnęło wstępne porozumienie z Icahn School of Medicine w Mount Sinai, kończąc trzydniowy strajk.

Według związku zawodowego Committee of Interns and Residents, wstępne porozumienie obejmuje 18% wzrost płac w ciągu trzech lat i stanowi parytet płacowy z rezydentami Mount Sinai pracującymi na kampusie szpitala Mount Sinai. Rezydenci Elmhurst rozpoczęli strajk, aby zaprotestować przeciwko otrzymywaniu niższego wynagrodzenia – do 7 000 USD mniej rocznie, według związku – niż ich niezrzeszeni odpowiednicy w szpitalu Mount Sinai na Upper East Side.

Rozsmakuj się w popołudniowym biuletynie Daily Dose. Zapisz się tutaj.

Podwyżka obowiązuje z mocą wsteczną od listopada 2022 r.; umowa obejmuje również premię ratyfikacyjną w wysokości 2000 USD, egzekwowalne porozumienie w sprawie negocjacji dotyczących wynagrodzenia za zagrożenia, dodatek na posiłki, który jest na równi z rezydentami szpitala Mount Sinai, oraz utworzenie komitetu transportowego, zgodnie z komunikatem związkowym. Umowa wygaśnie 30 czerwca 2025 roku.

„Mount Sinai będzie teraz musiało dwa razy pomyśleć o pozostawieniu Elmhurst w tyle i utrwaleniu tych różnic dla lekarzy związkowych w przyszłości” – powiedziała dr Sarah Hafuth, mieszkanka Elmhurst. „Wiem również, że jesteśmy częścią większej walki o sprawiedliwość w naszym życiu i opiece zdrowotnej – i planujemy kontynuować tę walkę”

Mieszkańcy po raz pierwszy zagłosowali za autoryzacją strajku na początku tego miesiąca, a strajk jest pierwszym strajkiem lekarzy w mieście od 1990 roku. Podczas gdy dokumenty z Mount Sinai mówią, że kierownictwo spotkało się z rezydentami 14 razy w ciągu ostatnich 10 miesięcy w celu negocjacji prowadzących do strajku, CIR twierdzi, że Mount Sinai negocjował w złej wierze.

  Najlepsze horrory na Amazon Prime sprawią, że będziesz musiał zostawiać włączone światła o każdej porze

Nie jesteś subskrybentem Modern Healthcare? Zarejestruj się już dziś.

Dziś rezydenci powiedzieli, że szpital negocjował w dobrej wierze, aby osiągnąć wstępne porozumienie.

Przedstawicielka Mount Sinai Lucia Lee powiedziała, że Icahn School of Medicine osiągnęła porozumienie przy wsparciu New York City Health + Hospitals Corporation.

Podczas gdy rezydenci H+H/Elmhurst strajkowali, rezydenci pracujący w Mount Sinai Morningside/West, również zatrudnieni przez szkołę, ogłosili, że głosowali za autoryzacją strajku, ale data nie została jeszcze ogłoszona.

Ta historia po raz pierwszy pojawiła się w Crain’s New York Business.

  Nowe słuchawki Sony z redukcją szumów są warte wydania pieniędzy