Show Biznes

Robert Morse miał najdoskonalszą scenę w Mad Men

Świat stracił odrobinę blasku. Laureat nagród Tony i Emmy Robert Morse zmarł w środę w wieku 90 lat. Jego syn potwierdził śmierć Morse’a, ale nie podano szczegółów na temat jego śmierci. Jego kariera była bardzo bogata. Pierwszą nagrodę Tony zdobył za rolę w filmie How to Succeed in Business Without Really Trying , a sześć lat później zagrał w jego remake’u. Młodsi widzowie znają Morse’a przede wszystkim z roli Bertrama Coopera w cenionym przez krytyków serialu Mad Men .

Choć można by wymienić wszystkie niesamowite wyróżnienia i role, jakie Morse odegrał w ciągu niemal 70 lat swojej pracy, bardziej stosowne wydaje się skupienie się na jednym konkretnym momencie. W ostatnim sezonie serialu Mad Men postać Bertrama Coopera, w którą wcielał się Morse, stawała się coraz mniej obecna. Ale zawsze był sercem Agencji Reklamowej Sterling Cooper (później Sterling Cooper Draper Price), Bertram zasługiwał na odejście bohatera i takie odejście otrzymał.

Gdy kobieciarz Roger Sterling (John Slattery) zbierał swoich pracowników, aby wygłosić smutne oświadczenie, Don Draper (Jon Hamm) schodzi na dół i udaje się do swojego biura. Przerywa mu Bertram mówiąc: „Don, mój chłopcze” w charakterystyczny sposób, który postać Morse’a opanowała przez siedem sezonów. W tym momencie Bertram zrobił rzecz najmniej Mad Men możliwą: zaczął śpiewać. W towarzystwie chóru sekretarek, Bertram zaśpiewał „The Best Things in Life Are Free” jako swój ostatni numer, zachęcając widzów do krótkiego tańca, zanim wycofał się do swojego biura i pomachał na pożegnanie. Gdy drzwi do biura Bertrama zamknęły się, wiedział on, że to ostatnie pożegnanie Berta. Don przygląda się temu, wyraźnie wstrząśnięty, po czym następuje urywek napisów końcowych.

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Jest to scena, która w pełni oddaje charakter Bertrama, ale oglądając ją w roku 2022, można również dostrzec, kim był Morse jako wykonawca. W serialu o chciwości i oszustwie Bert pozostał czysty. A w świecie, w którym wszystko wydaje się być w ciągłym cieniu, Morse był światłem.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button