PytaniaShow Biznes

ROBOTY PREZENTACJA I PRZYSZŁOŚĆ MONTAŻU AUTOMOBILI – GdanskTown.pl

Ze względu na postępy w technologii, sposób robienia rzeczy zdecydowanie ewoluował od starych i archaicznych sposobów. W ostatnich czasach, w wyniku tych postępów w technologii, nowe i innowacyjne metody zostały wprowadzone do branży produkcyjnej. Jednym z najbardziej widocznych efektów technologii w produkcji jest wprowadzenie robotyki. Ponadto, obecnie wyzwaniem dla firm stało się zaspokojenie popytu, jeśli funkcjonują one wyłącznie w oparciu o ludzkie wysiłki, ze względu na kilka niezdolności, których robotyka nie posiada

Roboty współpracujące lub coboty w produkcji mogą być postrzegane jako wykorzystanie pomocy robotów w procesie produkcji. Większość firm dostrzegła zalety stosowania robotów w ich łańcuchu produkcyjnym i przyjęła je z robotami, produkcja rośnie w skokach kwantowych, jest opłacalna i ma wysoką elastyczność i wiele innych.

Universal Robots jest firmą produkującą ramiona robotów, które zapewniają, że ich ramiona robotów stworzyć wrażenie w świecie montażu. Ich ramiona dążą do poprawy świata montażu pojazdów poprzez zapewnienie funkcji i cech charakterystycznych dla nich. Uniwersalne ramiona robotyczne są lekkie, efektywne przestrzennie i łatwe do przesunięcia do wielu zastosowań bez wpływu na układ produkcji. Są one również bardzo łatwe do skonfigurowania z średnim czasie 12 godzin z taką prędkością daje przemysł motoryzacyjny zupełnie nowy poziom elastyczności. Przemysł montażu samochodów stoi do korzystania z zaangażowania robotyki w przemyśle motoryzacyjnym widząc, że działania montażu samochodów i producentów części samochodowych są jednymi z największych użytkowników robotów w przemyśle motoryzacyjnym. Kiedy ramiona robotyczne są zaangażowane w proces produkcji samochodów, daje produkcji lub montażu firmy znacznie większą przewagę konkurencyjną w stosunku do tych, które działają ręcznie.

Korzystając z uniwersalnej robotyki Twoja firma cieszy się:

Wzrostem wydajności:

Dzięki zastosowaniu robotyki możliwa jest praca zakładów samochodowych przez całą dobę bez zmęczenia czy utraty zainteresowania. Również straty surowców są minimalne lub nie ma ich wcale, ponieważ roboty są bardziej dokładne, nawet gdy są kontrolowane przez ludzi, co nie jest podobne do sytuacji, gdy ludzie pracują bezpośrednio z takimi surowcami.

Redukcja kosztów produkcji:

Po włączeniu robotyki do łańcucha produkcyjnego następuje znaczna redukcja wydatków. Zmniejsza się ilość potrzebnej pracy ręcznej. Dzieje się tak dlatego, że jedno ramię robota może wykonywać obowiązki nawet 10 pracowników fizycznych i nie będzie żądać dodatkowych wynagrodzeń ani zapłaty za nadgodziny. W rezultacie można by zaoszczędzić więcej kosztów.

Roboty mogą być używane jako zamienniki:

Niektóre prace są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia lub są niezwykle trudne do wykonania przez człowieka, lub niebezpieczne. W takich przypadkach roboty mogą być stosowane jako substytuty w celu zapewnienia utrzymania wysokiej jakości i precyzji przy jednoczesnym zapewnieniu, że żaden pracownik nie zostanie poszkodowany.

Quality maintenance:

Ponieważ roboty są zaprojektowane tak, by nigdy nie popełniać błędów i wykonywać polecenia, a w ich przypadku – programy, wykonują zadania bez żadnej formy niesubordynacji, a gdy zaprogramowano w nich jakość, którą należy spełnić, upewniają się, że ta jakość została osiągnięta. Roboty do produkcji samochodów zmniejszają zmienność części do części, więc produkty będą dokładne lub będą miały bardzo niewielkie różnice. Dzięki wysokiej powtarzalności robotów, zapewniają one, że krąg produkcyjny jest wykonywany dokładnie w ten sam sposób, co zapewnia, że każdy montaż lub produkcja samochodu jest wykonywana dokładnie w ten sam sposób, zapewniając mniejszą zmienność w zmontowanych samochodach. Roboty uniwersalne są również wyposażone w system wizyjny, który może wykryć różnice w przychodzących materiałach i dostosować swoje zaprogramowane ścieżki do korekty takich różnic. Skutkuje to większym zadowoleniem klienta.

Ramiona robotyczne w montowniach samochodów mogą być wykorzystywane do wielu innych rzeczy niż to, do czego jest wykorzystywany obecnie. W wielu zakładach montażu samochodów, ramiona robotyczne są używane wyłącznie do spawania punktowego lub malowania, ale z uniwersalnymi ramionami robotycznymi, wiele innych obowiązków może być wykonywanych z uniwersalną robotyką, jak jazda na śrubach, montaż, etykietowanie, obsługa i kontrola jakości. Universal robotic ma trzy różne ramiona robotów współpracujących mogą być łatwo zintegrowane z już istniejącego środowiska produkcyjnego w przemyśle motoryzacyjnym i podwykonawców. Nasze funkcje robotyczne i są wykonane z materiałów, które sprawiają, że są bardzo skuteczne i opłacalne.

References

  1. https://www.universal-robots.com/industries/automotive-and-subcontractors/

Related Articles

Back to top button