PytaniaShow Biznes

Różnica między 4G Mobile a Residential Proxies – GdanskTown.pl

Świat internetu staje się z dnia na dzień coraz bardziej skomplikowany dzięki różnym dostawcom usług proxy. Dziś zarówno świat web-developingu, jak i web-marketingu, w tym użytkownicy proxy, wiedzą, co oznacza mobilne 4G i mieszkaniowe proxy.

Dla wielu osób różnica nie jest dobrze sprecyzowana, a w większości przypadków te dwa terminy są błędnie używane, aby oznaczać to samo. A co ważniejsze, nie wiedzą, który z tych proxy jest najlepszy dla ich projektów marketingowych lub rozwojowych.

Zrozumienie różnicy między tymi proxy, wybór tego, który najlepiej odpowiada potrzebom marketingowym użytkowników, a także znajomość podstaw tych typów proxy, ma kluczowe znaczenie. Jako takie, w tym artykule, odkryjesz, co 4G proxy są i co sprawia, że różnią się (tj. jeśli istnieje) od bardziej popularnych mieszkaniowych proxy.

Czym są proxy rezydencyjne?

Proxy rezydencyjne są bardziej popularnymi proxy i były na rynku zanim pojawiły się proxy mobilne. Tego typu serwery proxy pomagają użytkownikom w podłączeniu się do zwykłych domowych połączeń szerokopasmowych. Podczas przekazywania żądań użytkowników do serwerów internetowych, proxy mieszkaniowe wykorzystują laptopy i komputery PC za pośrednictwem mieszkaniowego ISP lub urządzenia mobilnego podłączonego do domowego Wi-fi.

Jedyną różnicą między serwerem proxy dla mieszkańców a innymi rodzajami serwerów proxy jest dostawca usług internetowych.

Serwery proxy dla gospodarstw domowych korzystają z usług dostawcy usług internetowych dla gospodarstw domowych, takiego jak BT (dostawca usług internetowych, którego używasz, zależy od miejsca zamieszkania). Kiedy użytkownik korzysta z proxy mieszkaniowego, żądanie będzie pokazywać jego aktywność z regularnego połączenia domowego – tak jak twoje prawdziwe połączenie domowe z laptopa.

Czym dokładnie jest mobilne proxy 4G?

Mobilne proxy to specjalnie dedykowane proxy z prawdziwych przenośnych urządzeń mobilnych, które oferują adres IP (Internet Protocol) ze smartfonów lub inteligentnych tabletów podczas dostępu do sieci.

Kiedy użytkownik korzysta z usługi mobilnego proxy 4G, adres ISP (Internet Service Provider) blokuje prawdziwy adres urządzenia mobilnego użytkownika i sprawia, że jest on niewykrywalny przez serwery internetowe. W ten sposób użytkownik wygląda jak mieszkaniec kraju, z którego zdecydował się przeglądać strony.

Mówiąc najprościej, mobilne serwery proxy 4G maskują żądania użytkowników z serwerów internetowych, gdy są używane z przenośnych urządzeń typu smartphone – to takie proste! Pomaga obsługiwać żądania użytkowników tak samo jak zwykłe prywatne proxy. Jedyną różnicą w tym przypadku jest to, że mobilne proxy wykorzystuje mobilnego ISP, takich jak AT&T, Vodafone, Sprint, itp.

Jaka jest różnica między proxy mobilnym 4G a proxy domowym

Nie ma znaczącej różnicy w tym, co te dwa proxy robią z żądaniami użytkowników. Oba obsługują żądania użytkowników i pomagają im zamaskować ich IP i geolokalizację na serwerach internetowych.

Mobilny proxy pokaże adres mobilnego dostawcy 4G, podczas gdy mieszkalny proxy wyświetli zwykły adres ISP do serwerów internetowych, tak aby zrozumieć, gdzie żądanie pochodzi w prosty sposób.

Jest to jedyna znacząca różnica, którą można zaobserwować między mobilnym proxy i proxy mieszkalnych.

Ponadto, „różnica ponownie sprowadza się do tego, co chcesz, aby twój webserver zobaczyć, gdy łączysz się z siecią”. Na przykład większość marketerów mediów społecznościowych używa dedykowanych proxy do pracy nad swoimi kampaniami marketingowymi, zwłaszcza na Instagramie.

Pamiętaj, że użytkownicy Instagrama używają aplikacji mobilnej, aby połączyć się z platformą. Dlatego niektórzy marketerzy będą zamiast tego używać mobilnego ISP do łączenia się z serwerami IG (Instagram) podczas korzystania z automatycznych narzędzi społecznościowych, takich jak Followliker lub Jarvee.

Nie ma żadnej innej znaczącej różnicy pomiędzy tymi dwoma typami proxy w prostym ujęciu – poza adresami ISP pokazywanymi serwerom internetowym.

Główna zaleta używania tych typów IP proxy

Żądania zgłaszane za pośrednictwem proxy mieszkaniowych lub mobilnych są dość trudne do śledzenia i trudno je wykryć. Jest to godna uwagi korzyść dla firm myślących o zarządzaniu swoją agencją pod radarem.

Ponadto korzystanie z prawdziwego IP od dostawców usług internetowych sprawia, że docelowe strony internetowe traktują Cię jak zwykłą osobę surfującą po sieci. Oznacza to, że użytkownicy będą korzystać ze wszystkich zalet szybkiego przeglądania, a także cieszyć się korzyściami płynącymi z pojawienia się jak prawdziwa osoba. Ta anonimowość daje moc dostępu i logowania się do „wielu” kont, oglądania zastrzeżonych treści, wykonywania weryfikacji reklam i wiele więcej.

Dzięki zastosowaniu tych protokołów internetowych, Twoje połączenie wygląda bardziej realnie, a ryzyko zablokowania Twojego konta jest znacznie zmniejszone.

Do głównych wad korzystania z proxy 4G i Sieci domowej należą:

Proxy rezydencyjne i mobilne 4g są dość drogie w zakupie. Dlatego też oba są zwykle określane jako „Porsche” proxy, a te typy proxy są najwyższej jakości z najwyższymi cenami tagów.

Jednak powodem, że te serwery proxy są dość drogie jest to, że przepustowość od tych dostawców jest pozyskiwana poprzez proces „wynajmu i nabycia”, a ten wynajem ma swoją cenę.

Która sieć proxy jest najlepsza do osiągnięcia celów zbierania danych

Najważniejsze przy wyborze sieci proxy między tymi dwoma IP jest to, co chcesz osiągnąć za pomocą proxy – efektywność pod względem kosztów i skuteczność pod względem wyników.

Należy jednak stwierdzić, że zarówno dostawcy proxy mieszkaniowych, jak i 4G pozwalają na bardziej złożone i proste żądania zbierania danych. Ukrywają one Twoje prawdziwe IP, przez co bardzo utrudniają serwerowi internetowemu wykrycie Twojej oryginalności poprzez adres i lokalizację Twojego połączenia.

Podsumowując

Znając prawo proxy używać między 4G komórkowych i mieszkaniowych proxy może być trudne zadanie, jeśli nie rozumiesz, jak te proxy pracy. Jednak zrozumienie każdego serwera plusy i minusy daje użytkownikom świadomy i wykształcony przypuszczenie, co proxy jest idealny dla Twojego typu działalności.

Każdy z tych dostawców ma unikalne możliwości dla każdej firmy i branży. Dlatego zrozumienie i wyodrębnienie swoich celów przy użyciu któregokolwiek z tych proxy jest wysoce zalecane. Kiedy możesz jasno określić swój cel, łatwiej będzie zdecydować się na przeniesienie swojej firmy do przodu w najbardziej korzystny sposób, jak to możliwe z odpowiednim IP proxy.

Related Articles

Back to top button