Strona główna Show Biznes Rozpakowanie nowego rosteru Avengers

Rozpakowanie nowego rosteru Avengers

Okładka Avengers #1 (2023)

Okładka Avengers #1 (2023)(Image credit: Marvel Comics)

Biały dym unosi się z Avengers Mansion, po raz kolejny sygnalizując nazwanie nowego rosteru Avengers po długim okresie spekulacji i oczekiwania na to, kto wypełni buty Earth’s Mightiest Heroes w nadchodzącym czerwcowym relaunchu tytułu Avengers ongoing.

Teraz wiemy, że scenarzysta Jed MacKay i artysta CF Villa przejmą rolę zespołu twórczego tytułu w czerwcu, przynosząc ze sobą nowy skład Avengers składający się z Sama Wilsona-Kapitan America, Thora, Tony’ego Starka-Iron Mana, Visiona, Wandy Maximoff-Scarlet Witch, T’challa-Black Panthera i nowej liderki zespołu Carol Danvers-Captain Marvel.

To dużo Avengers heavy hitters, z kilkoma założycielami drużyny, kilkoma długo nieobecnymi powracającymi członkami i kilkoma obecnymi mainstayami – innymi słowy, po prostu tak blisko klasycznego rosteru, jak można uzyskać bez cofania się do reszty założycielskich Avengers.

W rzeczywistości wygląda to bardzo podobnie do ery z powrotem w późnych latach 70-tych, kiedy Sam Wilson i Carol Danvers po raz pierwszy dołączyli do drużyny jako Falcon i Ms. Marvel, odpowiednio. I musimy zauważyć, że włączenie Scarlet Witch i Vision razem w szczególności jest rzuceniem się do ich ’70s heyday w drużynie.

Co ten nowy roster Avengers może nam powiedzieć nie tylko o kierunku drużyny zmierzającej do relaunchu tytułu Avengers, ale o miejscu każdego z członków zarówno w drużynie, jak i w całym Marvel Universe?

Rozpakujmy nowy roster Avengers i dowiedzmy się tego.

Avengers #1

(Image credit: Marvel Comics)

(otwiera się w nowej zakładce)

Carol Danvers

Carol Danvers stała się współczesnym mainstayem Avengers jako Kapitan Marvel, zwłaszcza od czasu jej debiutu w MCU kilka lat temu. Teraz, w porównaniu do wielu członków drużyny, czuje się jak jedna z najbardziej spójnych obecności w tytule Avengers, co sprawia, że jej wyniesienie na lidera zespołu czuje się jak naturalna ewolucja.

Czuje się również, że może to być spojrzenie na strukturę przywództwa następnej inkarnacji Mścicieli MCU, gdzie Carol jest nadal bardzo ważnym czynnikiem od teraz.

Sam Wilson

Sam Wilson jest obecnym Kapitanem Ameryką MCU i prawdopodobnie niedługo przejmie tę rolę w kolejnym wcieleniu Avengers MCU, więc posiadanie go w komiksowej drużynie ma sens – zwłaszcza, że wypełnia podwójną rolę postaci, która była Mścicielem off-and-on od późnych lat 70-tych, kiedy to po raz pierwszy dołączył do drużyny jako Sokół.

  Czy suma dwóch wektorów może być równa zeru?

Włączenie Sama do nowej drużyny Avengers może również wskazywać, że Steve Rogers może stać się głównym solowym Kapitanem Ameryką w szerszym uniwersum Marvela, pozostawiając na jakiś czas pracę w zespole głównie Samowi.

T’Challa

Kolejny Avenger, którego członkostwo sięga lat 60-tych, obecność T’Challi tutaj w nowej drużynie Avengers wydaje się potwierdzać, że cokolwiek stanie się w wielkiej zmianie status quo, która nadejdzie dla tytułu Black Panther w jego własnym czerwcowym relaunchu, sam T’Challa nadal będzie w pobliżu i będzie służył jako Black Panther w jakimś zakresie.

Czy to oznacza, że tak jak spekulowaliśmy, że jest to możliwe w przypadku Steve’a Rogersa i Sama Wilsona, Shuri może pojawić się jako Czarna Pantera w szerszym Marvel Universe? Czas pokaże.

Vision & Scarlet Witch

Omawianie Visiona i Scarlet Witch razem jest niemal oszustwem, gdyż obecnie nie są oni parą i nie byli nią przez wiele lat. Ale w czasach ich świetności w Avengers w późnych latach 60-tych do połowy lat 80-tych, para Vision i Scarlet Witch była jednym z najbardziej definiujących subplotów klasycznego tytułu Avengers.

Fakt, że oboje wracają do Avengers w tym samym czasie po raz pierwszy od czasu, gdy Scarlet Witch dosłownie wysadziła Visiona w powietrze będąc pod wpływem Doctora Dooma podczas Avengers: Disassembled wydaje się być prawdopodobnym wskaźnikiem, że ich związek ponownie stanie się działającym subplotem w tytule – a jeśli nie, to przynajmniej nawinie się Earth’s Mightiest elephant in the room.

Przypis: Z zupełnie nową serią ongoing Scarlet Witch, Vision jest jedynym z siedmiu bez własnej serii ongoing, przynajmniej na razie.

  The Last of Us właśnie sprawiło, że "Never Let Me Down Again" stało się najnowszym odświeżeniem lat 80

Ciekawe, czy to może się wkrótce zmienić?

Thor

Stary dobry Bóg Gromu jest jednym z dwóch założycieli drużyny Avengers, obok Tony’ego Starka (więcej o nim za chwilę).

Zespół rzadko był bez przynajmniej dwóch członków założycieli na pokładzie od krótkiego okresu w latach 60-tych, kiedy drużyna składała się wyłącznie z Kapitana Ameryki, Hawkeye’a, Scarlet Witch i Quicksilvera (AKA Cap’s Kooky Quartet), zanim Hank Pym i Janet Van Dyne ponownie dołączyli do drużyny po okresie nieobecności.

Thor jest klasycznym mocarzem Avengers, a jego obecność jest jednym z największych powiązań nowej drużyny z najwcześniejszymi dniami Earth’s Mightiest Heroes.

  Dlaczego uskok nowomadrycki jest niebezpieczny?

Iron Man

Drugą stroną tego medalu jest Iron Man. Rzadko się zdarza, by Iron Man i Thor byli razem w Avengers bez Steve’a Rogersa, który tradycyjnie jest uważany za trzeciego z tak zwanej „wielkiej trójki” Avengers.

Podniesienie Carol Danvers do pozycji lidera wydaje się umieszczać ją w tej roli obok Iron Mana i Thora w nowym rosterze, a także daje Tony’emu Starkowi logiczne miejsce jako jej powiernik i doradca, jako weteran lider zespołu sam.

Czego brakuje?

Timeless #1

(Image credit: Marvel Comics)

(otwiera się w nowej zakładce)

Nie popełnij błędu, jeśli pracujesz z rosterem składającym się tylko z siedmiu Avengers, te wybory to all-killer-no-filler. I jak stwierdziliśmy na górze, ten roster jest bardzo podobny do ery drużyny z lat 70-tych, kiedy to byli bezsprzecznie postrzegani jako czołowe potęgi uniwersum Marvela.

That said, there are some characters such as Janet Van Dyne and Monica Rambeau who would also feel right at home on a team like this and who could have been logical picks. I jest to trochę zaskoczenie, aby nie zobaczyć jakiegoś Hulka lub innego w drużynie w tym momencie.

Ale jeśli jest jedna rzecz faktycznie brak, jeśli to możliwe w szczególnie klasycznym składzie Avengers, to dzikiej karty lub nowego rekruta do drużyny.

W obecnym kształcie jest to siedmiu wieloletnich Mścicieli z niezaprzeczalnymi więzami z drużyną. To trochę zaskakujące, że nie zobaczymy czegoś w rodzaju „nowej klasy” rekruta, jak to często było sposobem na uziemienie drużyny i zaproszenie nowych czytelników przez lata.

To jest coraz trochę nitpicky choć, przyznajemy. Bylibyśmy głupcami, gdybyśmy powiedzieli, że zespół składający się z Sama Wilsona, T’Challi, Tony’ego Starka, Thora, Visiona i Wandy Maximoff z Carol Danvers jako liderką nie mógłby iść ramię w ramię z żadnym z najlepszych rosterów Avengers wszech czasów.

Wszystkie postacie z nowego rosteru Avengers pojawiły się w niektórych m.in najlepszych historii o Avengers wszech czasów.

Pobierz najlepsze komiksowe wiadomości, spostrzeżenia, opinie, analizy i więcej!

Jestem rezydentem Newsaramy ekspertem Marvel Comics i ogólnym historykiem komiksu od 2011 roku. Byłem również reporterem na miejscu na większości głównych konwentów komiksowych, takich jak Comic-Con International: San Diego, New York Comic Con i C2E2. Poza dziennikarstwem komiksowym jestem artystą wielu dziwnych obrazów i gitarzystą wielu ciężkich riffów. (They/Them)

Read More

Najchętniej czytane

Kiedy wilki polują na wydry na tej alaskańskiej wyspie, cierpią jelenie

Ten artykuł pierwotnie pojawił się naHakai Magazine,internetowa publikacja o nauce i społeczeństwie w ekosystemach przybrzeżnych. Przeczytaj...

Zakochasz się w tych zdjęciach Zaca Efrona i jego młodszej siostry

Nie sądziliście, że można już pokochać Zaca Efrona? Cóż, on właśnie przeszedł samego siebie. Czytaj dalej, aby zobaczyć urocze zdjęcia, którymi podzielił się z...

Która struktura owodni najściślej otacza zarodek?

Która struktura owodni najściślej otacza zarodek?owodniaDlaczego gady są nazywane pierwszymi Amniotami?Płazy zazwyczaj zrzucają jaja i plemniki do wody, a zapłodnienie następuje zewnętrznie. Pierwsze gady wytwarzały skórzaste jaja owodniowe, które mogły być składane na lądzie. Gady były pierwszymi amniotes. Ssaki również mają owodnię i śladową część żółtka, a więc są również amniotami.Która grupa amniotów jest najstarsza?CasineriaCzym

Sprzedaż domów z okazji Dnia Pamięci 2022 jest tak dobra, jak można sobie wyobrazić

Jako redaktorzy POPSUGAR, niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które kochamy i myślimy, że spodobają się również Tobie. Jeśli kupisz polecany przez nas produkt,...

Były członek BOJ Nakaso widzi, że Japonia pozostaje w tyle w kwestii wychodzenia ze stymulacji ze względu na słabą gospodarkę i płace

© Reuters. FILE PHOTO: Organizacja Global Financial City Tokyo Przewodniczący Hiroshi Nakaso uczestniczy w spotkaniu z gubernatorem Tokio Yuriko Koike, Lordem Burmistrzem Miasta Londynu...

Czas to powiedzieć: Yellowstone zostało poświęcone, by promować jego produkty uboczne

Dobry kowbojski cookout potrafi zmienić perspektywę każdego. Nawet jeśli jesteś zwykłym fanem "Taylora Sheridana Yellowstone uniwersum pokazów na Paramount Network, będziesz wiedział, że jego...

W związku z nowym albumem BTS planuje spojrzeć w przeszłość

Zaznaczcie w kalendarzach datę 10 czerwca, ponieważ BTS powracają. W ostatnim dniu ich wyprzedanej, czteronocnej rezydentury w Las Vegas w kwietniu tego roku, siedmioosobowa...

Jak połączyć dwie sieci?

Jak połączyć dwie sieci?Możesz podłączyć sieć A do przełącznika sieciowego, a sieć B do przełącznika sieciowego. Następnie podłącz każdy przełącznik do Centralnego Routera i skonfiguruj Router tak, aby jeden interfejs był dla jednego zakresu IP, drugi dla drugiego zakresu IP. I upewnij się, że DHCP nie jest ustawione na obu routerach.Czy mogę użyć mojego laptopa

Który z typów samorządu miejskiego jest najstarszym typem samorządu miejskiego w Ameryce?

Który typ rządu miejskiego jest najstarszym typem rządu miejskiego w Ameryce?Mayor-Council: Jest to najstarsza forma rządu miejskiego w Stanach Zjednoczonych i do początku tego wieku była stosowana przez prawie wszystkie amerykańskie miasta.Jakie są 4 formy rządu miejskiego?Rząd miejski zazwyczaj jest zorganizowany na jeden z czterech sposobów. W zależności od statutu miasta, będzie ono miało rząd

Jak umarł Jekyll i Hyde?

Jak zginęli Jekyll i Hyde?Wewnątrz znajdują ciało Hyde'a, ubranego w ubrania Jekylla i najwyraźniej zmarłego w wyniku samobójstwa - oraz list od Jekylla do Uttersona, w którym obiecuje wszystko wyjaśnić.Komu Jekyll pozostawił swój testament?Mr. HydeCo dzieje się w ostatniej nocy Jekylla i Hyde'a?Lokaj Jekylla, Poole, odwiedza Uttersona pewnego wieczoru po kolacji. Głęboko wzburzony, mówi tylko

Jaką drogą wchodzi kaniula nosowa?

Jaką drogą wchodzi kaniula nosowa?a-Pozycjonować kaniulę nosową tak, aby jej końcówki były skierowane do góry i zakrzywione w kierunku twarzy. b-Wprowadzić dwie końcówki nosowe do nozdrzy. 1. Raz dziennie użyj czystej, wilgotnej ściereczki, aby wytrzeć końcówki do nosa i przewód słuchawki.Jak wymienić kaniulę nosową?Krok 1: Napełnij miskę ciepłą lub łagodną wodą zmieszaną z mydłem dezynfekującym

Pozostałe newsy

  Wreszcie znalazłam podkład, który idealnie pasuje do mojego makijażu

Kiedy wilki polują na wydry na tej alaskańskiej wyspie, cierpią jelenie

Ten artykuł pierwotnie pojawił się naHakai Magazine,internetowa publikacja o nauce i społeczeństwie w ekosystemach przybrzeżnych. Przeczytaj...

Przyjęcie EV nie zmniejszy kosztów energii dla wszystkich amerykańskich rodzin

Elektryfikacja pojazdów to ważny krok w kierunku dekarbonizacji sektora transportu, największego źródła emisji gazów cieplarnianych (GHG)...

Hive ransomeware wyłudził od ofiar 100 mln dolarów. DOJ właśnie się odegrał.

Urzędnicy federalni ogłosili w czwartek wyniki wielomiesięcznej kampanii infiltracyjnej przeciwko dużej międzynarodowej grupie ransomware o nazwie...

Najlepsze rady dotyczące bezpieczeństwa dla każdego początkującego stolarza

Obróbka drewna jest zabawą, spełniającym hobby dla wielu ludzi, ale może być również niebezpieczna. Zawsze, gdy...