Show Biznes

Rzadkie zdjęcia Priscilli Presley na przestrzeni lat

Priscilla Presley na zawsze będzie znana z tego, że była drugą połówką Elvisa, ale sama jest również ikoną Hollywood. Nie było łatwo żyć w cieniu największej gwiazdy muzyki, a odnalezienie siebie zajęło jej trochę czasu – nawet po rozwodzie. Aby naprawdę zrozumieć jej doświadczenia – od zmagań po osiągnięcia – trzeba poznać jej historię. Od dzieciństwa, przez małżeństwo z Królem, po życie po opuszczeniu Graceland – oto życie Priscilli na zdjęciach, jak dotąd.

Priscilla Ann Wagner urodziła się w Brooklynie 24 maja 1945 roku. Gdy miała sześć miesięcy, jej biologiczny ojciec, pilot US Navy James Wagner, zginął w katastrofie lotniczej. Po tym jak jej matka ponownie wyszła za mąż za oficera Sił Powietrznych USA Paula Beaulieu, dzieciństwo spędziła przenosząc się do różnych baz. W 1956 roku znalazła się w Niemczech, gdzie kilka lat później poznała Elvisa.

W 1959 roku Priscilla poznała Elvisa na przyjęciu, gdy miała zaledwie 14 lat. Piosenkarz stacjonował w Niemczech podczas swojego pobytu w wojsku i urządził spotkanie w domu, który wynajmował.

Matce i ojczymowi Priscilli, Ann Wagner i Paulowi Beaulieu, nie podobał się pomysł, że ich córka spotyka się z kimś o 10 lat starszym. „Zawsze, gdy próbowali nas powstrzymać od spotykania się, błagałam, płakałam i unieszczęśliwiałam ich i siebie” – napisała w swojej książce, Elvis and Me. „Z perspektywy czasu uważam, że nic nie mogło mnie powstrzymać przed spotkaniem z Elvisem”.

Policjant wyprowadza 16-letnią wówczas Priscillę z lotniska we Frankfurcie. Żegnała się z Elvisem, gdy ten wracał do domu do Graceland.

Nawet będąc osobno, para pozostawała w kontakcie przez telefon. Gdy skończyła 17 lat, rodzice pozwolili jej przenieść się do Ameryki pod jednym warunkiem: Elvis zgodził się ją poślubić.

Nauczenie się zaufania do Elvisa nie było łatwe dla Priscilli, nawet po tym jak dołączyła do niego w Stanach Zjednoczonych w 1962 roku. „Kobiety grawitowały do niego, więc denerwowałabym się, kiedy musiałby chodzić w miejsca sam. Chodziłam z nim nawet na czyszczenie zębów! Zawsze miałam na niego oko, bo wszyscy na świecie za nim gonili” – powiedziała PEOPLE.

W grudniu 1966 roku Elvis zadał pytanie. Oświadczył się trzy i pół karatowym pierścionkiem z diamentem od jubilera Harry’ego Levitcha. „Zaskoczył mnie nim. Nie miałem pojęcia, jak to będzie wyglądać, ale on miał świetny gust. I tak, zeszliśmy na dół i pokazaliśmy jego babci i jego ojcu. A on pokazywał wszystkim moją rękę z pierścionkiem na niej. Więc to była bardzo szczęśliwa okazja” – wspominała kiedyś w World Cafe.

1 maja 1967 roku para zawiązała węzeł w kameralnej ceremonii w Las Vegas. Młodsza siostra Priscilli, Michelle Beaulieu, stała obok niej jako jej druhna.

Choć wydawali się szczęśliwi, to jednak pewne problemy istniały od samego początku. „Początek [of the marriage] był bardzo trudny, ale wiedziałem, na co się porywam, ponieważ widziałem to w bardzo młodym wieku”, powiedziała podczas zwiedzania wystawy o zmarłym muzyku w 2016 roku.

Po zaślubinach Priscilla miała trudności z byciem w centrum uwagi opinii publicznej. Ale jej mąż był do tego przyzwyczajony – i miał wiele rad, którymi mógł się podzielić. „Trudno było uzyskać akceptację. Ale zawsze mi mówił: 'Nie zwracaj uwagi… nawet nie słuchaj i nie patrz na tabloidy'” – ujawniła na tej samej wystawie w 2016 roku.

1 lutego 1968 roku – dokładnie dziewięć miesięcy po ślubie – para powiła córkę Lisę Marie Presley.

Po urodzeniu Lisy Marie ich związek przybrał gorszy obrót. „[Elvis] wspomniał mi przed naszym ślubem, że nigdy nie był w stanie kochać się z kobietą, która miała dziecko”, Priscilla ujawniła w swojej autobiografii z 1985 roku, Elvis and Me.

Z czasem para staje się coraz bardziej odległa. „Ja [was] zaczynając wątpić we własną seksualność jako kobieta. Moje fizyczne i emocjonalne potrzeby były niespełnione” – napisała w Elvis and Me.

Starając się uratować ich związek, Priscilla odnowiła swoje śluby z Elvisem zaledwie kilka lat po ich ślubie.

Para rozmawia z Tomem Jonesem w Las Vegas. Elvis i Tom stali się wielkimi przyjaciółmi, nawet spędzali razem wakacje na Hawajach – i Priscilla przez lata pozostawała blisko z piosenkarzem. „Ona jest moją bardzo drogą przyjaciółką, Priscilla. To znaczy, poznałem ją w latach 60-tych, a ona od tamtej pory jest moją przyjaciółką,” Tom powiedział PEOPLE w 2021 roku.

Z rosnącymi problemami przyszła niewierność – po obu stronach. Elvis podobno zdradzał na długo przed ślubem, a Priscilla przyznała się do romansu ze swoim instruktorem karate.

W 1973 roku para rozstała się na dobre. „Nie rozwiodłam się z nim, bo go nie kochałam. Był miłością mojego życia, ale musiałam dowiedzieć się czegoś o świecie” – dzieliła się Priscilla w programie ITV’s Loose Women.

Tutaj byli wychodzą z sali rozwodowej ramię w ramię. Chwilę później Elvis serenadował Priscillę piosenką Dolly Parton „I Will Always Love You”.

Zaledwie kilka tygodni po ich rozwodzie, Elvis nagrał swój przebój „Always on My Mind” Emocjonalna ballada została napisana dla Priscilli i szczegółowo opisywała jego żale w ich małżeństwie. „[The song] wiele znaczyła”, powiedziała w brytyjskim filmie dokumentalnym z 2013 roku The Nation’s Favourite Elvis Song. „To były dla nas prywatne chwile. Wypracowywaliśmy pewne rzeczy i było to trudne dla nas obojga.”

Wkrótce po rozwodzie Priscilla ruszyła dalej, otwierając w Beverly Hills sklep o nazwie Bis & Beau Boutique, na zdjęciu tutaj.

Priscilla w miarę upływu lat zyskiwała coraz większą niezależność. „Był bardzo opiniotwórczy w kwestii tego, czego chciał: 'Nie lubię cię w tym kolorze. Brązowy nie jest dla ciebie dobry. Zielony wygląda okropnie. To nudny kolor bez żadnej iskry'”, podzieliła się z The Guardian. „Byłam młodym dzieciakiem, miałam 16 lat, więc pomyślałam: 'Och, OK!’ Dopiero gdy byłam trochę starsza, zaczęłam rozwijać rzeczy, które mi się podobały”.

Priscilla pozuje w swoim domu w Beverly Hills. Po rozwodzie stała się gwiazdą we własnej osobie – po tym jak wstrzymała swoją karierę modelki podczas małżeństwa z powodu Elvisa. Twierdzi w swoim pamiętniku, że powiedział jej: „Albo ja, albo kariera, kochanie. Bo kiedy cię wezwę, musisz tam być.”

W jednym z ostatnich publicznych wyjść przed śmiercią Elvisa, Priscilla zabiera ich córkę na premierę Raggedy Ann & Andy. „Chciałam umrzeć”, ujawniła w swoim pamiętniku po tym, jak dowiedziała się o niespodziewanym odejściu swojego byłego męża zaledwie kilka miesięcy później.

Po byciu zaskoczonym koniem przez Elvisa na Boże Narodzenie w 1967 roku, Priscilla zakochała się w zwierzętach. Od tego czasu była wieloletnią obrończynią zwierząt, nawet lobbowała w Kongresie na rzecz przepisów, które zakazałyby okrucieństwa wobec koni.

Priscilla ponownie znalazła miłość u boku aktora Michaela Edwardsa. Ich romans trwał od 1977 do 1984 roku.

Jako przewodnicząca Elvis Presley Enterprises, Priscilla zwiększyła majątek gwiazdora w chwili jego śmierci z 1 miliona dolarów do 100 milionów dolarów do 1993 roku. Jednym z głównych sposobów, w jaki to zrobiła, było otwarcie Graceland dla publiczności w 1982 roku.

„Minęło 45 lat od jego odejścia, a ja wciąż nie mogę w to uwierzyć” – powiedziała Priscilla fanom przed Graceland w 2022 roku. „Jego duch komunikuje się ze mną. Kiedy idę do Graceland, mój Boże, mogę wejść w te drzwi i zobaczyć go idącego po schodach. Słyszę śmiech i muzykę grającą w pokoju muzycznym. To bardzo surrealistyczne uczucie. Ale to nie jest straszne. Jest piękne.”

W 1983 roku Priscilla poznała i zaczęła spotykać się z producentem filmowym Marco Garibaldim. Aby zapobiec podobnym dramatom jak w jej poprzednim związku, podobno kazała Marco podpisać umowę, że nie napisze o niej książki, jeśli się rozstaną.

Kariera aktorska Priscilli zaczęła się rozwijać pod koniec lat 80. W 1988 roku zagrała jedną ze swoich najsłynniejszych ról: Jane Spencer w trylogii „Naga broń” . Tutaj zatrzymuje się na przekąskę podczas pracy na planie.

Priscilla urodziła swoje drugie dziecko, syna Navarone Garibaldi, w 1987 roku. Oto ona z 3-letnim Navarone na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles.

Aktorka tańczy ze swoim Naked Gun costar, Leslie Nielsenem, w Wielkiej Brytanii w tym samym roku, w którym miała miejsce premiera trzeciej i ostatniej części.

Dla Priscilli i jej rodziny rok 2006 był wielkim wydarzeniem, ponieważ wtedy Graceland oficjalnie został uznany za Narodowy Obiekt Historyczny. Priscilla i jej córka Lisa Marie witają prezydenta Busha, pierwszą damę Laurę Bush i premiera Japonii Junichiro Koizumi przed posiadłością, aby uczcić tę okazję.

W 2012 roku aktorka przeniosła swoje talenty do teatru, występując w Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach w New Wimbledon Theatre w Londynie.

Nawet po latach Priscilla wciąż trzyma się miłości, którą zawsze żywiła do Króla Rock and Rolla. Tutaj pozuje do zdjęcia na wystawie Elvis on Tour w O2 Arena w Londynie. „Chcę mieć pewność, że ci młodzi, którzy uczą się o nim teraz, wezmą pochodnię i będą kontynuować,” powiedziała PEOPLE. „Ma fenomenalne dziedzictwo i zawsze będę pielęgnować moje chwile z nim”.

Priscilla wzięła udział w sesji zdjęciowej dla Elvisa podczas 75. dorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. U jej boku jest aktorka, która sportretowała ją w biopicu, Olivia DeJonge. „Przeżywałam każdy moment w tym filmie” – podzieliła się na Instagramie. „Zajęło mi kilka dni, aby pokonać emocje, tak jak to było w przypadku Lisy”.

Tutaj, Priscilla uczestniczy w 2022 Met Gala z Austinem Butlerem, aktorem, który ożywił zmarłego piosenkarza w Elvis. Od tego czasu nazwała jego występ „hipnotyzującym”

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button