Strona główna Show Biznes Rzadkie zdjęcia Priscilli Presley na przestrzeni lat

Rzadkie zdjęcia Priscilli Presley na przestrzeni lat

Priscilla Presley na zawsze będzie znana z tego, że była drugą połówką Elvisa, ale sama jest również ikoną Hollywood. Nie było łatwo żyć w cieniu największej gwiazdy muzyki, a odnalezienie siebie zajęło jej trochę czasu – nawet po rozwodzie. Aby naprawdę zrozumieć jej doświadczenia – od zmagań po osiągnięcia – trzeba poznać jej historię. Od dzieciństwa, przez małżeństwo z Królem, po życie po opuszczeniu Graceland – oto życie Priscilli na zdjęciach, jak dotąd.

Priscilla Ann Wagner urodziła się w Brooklynie 24 maja 1945 roku. Gdy miała sześć miesięcy, jej biologiczny ojciec, pilot US Navy James Wagner, zginął w katastrofie lotniczej. Po tym jak jej matka ponownie wyszła za mąż za oficera Sił Powietrznych USA Paula Beaulieu, dzieciństwo spędziła przenosząc się do różnych baz. W 1956 roku znalazła się w Niemczech, gdzie kilka lat później poznała Elvisa.

W 1959 roku Priscilla poznała Elvisa na przyjęciu, gdy miała zaledwie 14 lat. Piosenkarz stacjonował w Niemczech podczas swojego pobytu w wojsku i urządził spotkanie w domu, który wynajmował.

Matce i ojczymowi Priscilli, Ann Wagner i Paulowi Beaulieu, nie podobał się pomysł, że ich córka spotyka się z kimś o 10 lat starszym. „Zawsze, gdy próbowali nas powstrzymać od spotykania się, błagałam, płakałam i unieszczęśliwiałam ich i siebie” – napisała w swojej książce, Elvis and Me. „Z perspektywy czasu uważam, że nic nie mogło mnie powstrzymać przed spotkaniem z Elvisem”.

Policjant wyprowadza 16-letnią wówczas Priscillę z lotniska we Frankfurcie. Żegnała się z Elvisem, gdy ten wracał do domu do Graceland.

Nawet będąc osobno, para pozostawała w kontakcie przez telefon. Gdy skończyła 17 lat, rodzice pozwolili jej przenieść się do Ameryki pod jednym warunkiem: Elvis zgodził się ją poślubić.

Nauczenie się zaufania do Elvisa nie było łatwe dla Priscilli, nawet po tym jak dołączyła do niego w Stanach Zjednoczonych w 1962 roku. „Kobiety grawitowały do niego, więc denerwowałabym się, kiedy musiałby chodzić w miejsca sam. Chodziłam z nim nawet na czyszczenie zębów! Zawsze miałam na niego oko, bo wszyscy na świecie za nim gonili” – powiedziała PEOPLE.

W grudniu 1966 roku Elvis zadał pytanie. Oświadczył się trzy i pół karatowym pierścionkiem z diamentem od jubilera Harry’ego Levitcha. „Zaskoczył mnie nim. Nie miałem pojęcia, jak to będzie wyglądać, ale on miał świetny gust. I tak, zeszliśmy na dół i pokazaliśmy jego babci i jego ojcu. A on pokazywał wszystkim moją rękę z pierścionkiem na niej. Więc to była bardzo szczęśliwa okazja” – wspominała kiedyś w World Cafe.

1 maja 1967 roku para zawiązała węzeł w kameralnej ceremonii w Las Vegas. Młodsza siostra Priscilli, Michelle Beaulieu, stała obok niej jako jej druhna.

Choć wydawali się szczęśliwi, to jednak pewne problemy istniały od samego początku. „Początek [of the marriage] był bardzo trudny, ale wiedziałem, na co się porywam, ponieważ widziałem to w bardzo młodym wieku”, powiedziała podczas zwiedzania wystawy o zmarłym muzyku w 2016 roku.

Po zaślubinach Priscilla miała trudności z byciem w centrum uwagi opinii publicznej. Ale jej mąż był do tego przyzwyczajony – i miał wiele rad, którymi mógł się podzielić. „Trudno było uzyskać akceptację. Ale zawsze mi mówił: 'Nie zwracaj uwagi… nawet nie słuchaj i nie patrz na tabloidy'” – ujawniła na tej samej wystawie w 2016 roku.

1 lutego 1968 roku – dokładnie dziewięć miesięcy po ślubie – para powiła córkę Lisę Marie Presley.

Po urodzeniu Lisy Marie ich związek przybrał gorszy obrót. „[Elvis] wspomniał mi przed naszym ślubem, że nigdy nie był w stanie kochać się z kobietą, która miała dziecko”, Priscilla ujawniła w swojej autobiografii z 1985 roku, Elvis and Me.

Z czasem para staje się coraz bardziej odległa. „Ja [was] zaczynając wątpić we własną seksualność jako kobieta. Moje fizyczne i emocjonalne potrzeby były niespełnione” – napisała w Elvis and Me.

Starając się uratować ich związek, Priscilla odnowiła swoje śluby z Elvisem zaledwie kilka lat po ich ślubie.

Para rozmawia z Tomem Jonesem w Las Vegas. Elvis i Tom stali się wielkimi przyjaciółmi, nawet spędzali razem wakacje na Hawajach – i Priscilla przez lata pozostawała blisko z piosenkarzem. „Ona jest moją bardzo drogą przyjaciółką, Priscilla. To znaczy, poznałem ją w latach 60-tych, a ona od tamtej pory jest moją przyjaciółką,” Tom powiedział PEOPLE w 2021 roku.

Z rosnącymi problemami przyszła niewierność – po obu stronach. Elvis podobno zdradzał na długo przed ślubem, a Priscilla przyznała się do romansu ze swoim instruktorem karate.

W 1973 roku para rozstała się na dobre. „Nie rozwiodłam się z nim, bo go nie kochałam. Był miłością mojego życia, ale musiałam dowiedzieć się czegoś o świecie” – dzieliła się Priscilla w programie ITV’s Loose Women.

Tutaj byli wychodzą z sali rozwodowej ramię w ramię. Chwilę później Elvis serenadował Priscillę piosenką Dolly Parton „I Will Always Love You”.

Zaledwie kilka tygodni po ich rozwodzie, Elvis nagrał swój przebój „Always on My Mind” Emocjonalna ballada została napisana dla Priscilli i szczegółowo opisywała jego żale w ich małżeństwie. „[The song] wiele znaczyła”, powiedziała w brytyjskim filmie dokumentalnym z 2013 roku The Nation’s Favourite Elvis Song. „To były dla nas prywatne chwile. Wypracowywaliśmy pewne rzeczy i było to trudne dla nas obojga.”

Wkrótce po rozwodzie Priscilla ruszyła dalej, otwierając w Beverly Hills sklep o nazwie Bis & Beau Boutique, na zdjęciu tutaj.

Priscilla w miarę upływu lat zyskiwała coraz większą niezależność. „Był bardzo opiniotwórczy w kwestii tego, czego chciał: 'Nie lubię cię w tym kolorze. Brązowy nie jest dla ciebie dobry. Zielony wygląda okropnie. To nudny kolor bez żadnej iskry'”, podzieliła się z The Guardian. „Byłam młodym dzieciakiem, miałam 16 lat, więc pomyślałam: 'Och, OK!’ Dopiero gdy byłam trochę starsza, zaczęłam rozwijać rzeczy, które mi się podobały”.

Priscilla pozuje w swoim domu w Beverly Hills. Po rozwodzie stała się gwiazdą we własnej osobie – po tym jak wstrzymała swoją karierę modelki podczas małżeństwa z powodu Elvisa. Twierdzi w swoim pamiętniku, że powiedział jej: „Albo ja, albo kariera, kochanie. Bo kiedy cię wezwę, musisz tam być.”

W jednym z ostatnich publicznych wyjść przed śmiercią Elvisa, Priscilla zabiera ich córkę na premierę Raggedy Ann & Andy. „Chciałam umrzeć”, ujawniła w swoim pamiętniku po tym, jak dowiedziała się o niespodziewanym odejściu swojego byłego męża zaledwie kilka miesięcy później.

Po byciu zaskoczonym koniem przez Elvisa na Boże Narodzenie w 1967 roku, Priscilla zakochała się w zwierzętach. Od tego czasu była wieloletnią obrończynią zwierząt, nawet lobbowała w Kongresie na rzecz przepisów, które zakazałyby okrucieństwa wobec koni.

Priscilla ponownie znalazła miłość u boku aktora Michaela Edwardsa. Ich romans trwał od 1977 do 1984 roku.

Jako przewodnicząca Elvis Presley Enterprises, Priscilla zwiększyła majątek gwiazdora w chwili jego śmierci z 1 miliona dolarów do 100 milionów dolarów do 1993 roku. Jednym z głównych sposobów, w jaki to zrobiła, było otwarcie Graceland dla publiczności w 1982 roku.

„Minęło 45 lat od jego odejścia, a ja wciąż nie mogę w to uwierzyć” – powiedziała Priscilla fanom przed Graceland w 2022 roku. „Jego duch komunikuje się ze mną. Kiedy idę do Graceland, mój Boże, mogę wejść w te drzwi i zobaczyć go idącego po schodach. Słyszę śmiech i muzykę grającą w pokoju muzycznym. To bardzo surrealistyczne uczucie. Ale to nie jest straszne. Jest piękne.”

W 1983 roku Priscilla poznała i zaczęła spotykać się z producentem filmowym Marco Garibaldim. Aby zapobiec podobnym dramatom jak w jej poprzednim związku, podobno kazała Marco podpisać umowę, że nie napisze o niej książki, jeśli się rozstaną.

Kariera aktorska Priscilli zaczęła się rozwijać pod koniec lat 80. W 1988 roku zagrała jedną ze swoich najsłynniejszych ról: Jane Spencer w trylogii „Naga broń” . Tutaj zatrzymuje się na przekąskę podczas pracy na planie.

Priscilla urodziła swoje drugie dziecko, syna Navarone Garibaldi, w 1987 roku. Oto ona z 3-letnim Navarone na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles.

Aktorka tańczy ze swoim Naked Gun costar, Leslie Nielsenem, w Wielkiej Brytanii w tym samym roku, w którym miała miejsce premiera trzeciej i ostatniej części.

Dla Priscilli i jej rodziny rok 2006 był wielkim wydarzeniem, ponieważ wtedy Graceland oficjalnie został uznany za Narodowy Obiekt Historyczny. Priscilla i jej córka Lisa Marie witają prezydenta Busha, pierwszą damę Laurę Bush i premiera Japonii Junichiro Koizumi przed posiadłością, aby uczcić tę okazję.

W 2012 roku aktorka przeniosła swoje talenty do teatru, występując w Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach w New Wimbledon Theatre w Londynie.

Nawet po latach Priscilla wciąż trzyma się miłości, którą zawsze żywiła do Króla Rock and Rolla. Tutaj pozuje do zdjęcia na wystawie Elvis on Tour w O2 Arena w Londynie. „Chcę mieć pewność, że ci młodzi, którzy uczą się o nim teraz, wezmą pochodnię i będą kontynuować,” powiedziała PEOPLE. „Ma fenomenalne dziedzictwo i zawsze będę pielęgnować moje chwile z nim”.

Priscilla wzięła udział w sesji zdjęciowej dla Elvisa podczas 75. dorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. U jej boku jest aktorka, która sportretowała ją w biopicu, Olivia DeJonge. „Przeżywałam każdy moment w tym filmie” – podzieliła się na Instagramie. „Zajęło mi kilka dni, aby pokonać emocje, tak jak to było w przypadku Lisy”.

Tutaj, Priscilla uczestniczy w 2022 Met Gala z Austinem Butlerem, aktorem, który ożywił zmarłego piosenkarza w Elvis. Od tego czasu nazwała jego występ „hipnotyzującym”

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Najchętniej czytane

Oukitel K3 Review [Kupon]: Oburzająco stylowy smartfon z poczwórnym aparatem!

Cóż, chiński producent Oukitel jest gotowy do eksploracji rynku z kolejnym nowym smartfonem Oukitel K3 smartphone. Oukitel jest sprawdzoną firmą projektującą smartfony i zamierzają wprowadzić jeszcze jednego członka do swojego składu o nazwie Oukitel K3.OUKITEL ma już ugruntowaną pozycję i słynie ze swoich smartfonów z serii K, słynie z urządzeń o ograniczonym budżecie, ale telefony

Ewolucja gier komputerowych

Technologia pomaga zrewolucjonizować wiele branż, wśród których jest branża gier. Gaming kiedyś było hobby, ale jego popularność wzrosła do takiego poziomu, że teraz jest to oficjalny sport. Profesjonalne gracze są zawody jutro dzieje się w tej chwili. Streaming gier wideo stał się również dochodowym hobby i stałym źródłem dochodu. Dzięki technologii ciągłe tempo do przodu

Sylvester Stallone i Dolph Lundgren kłócą się jak w 1985 roku

W tym tygodniu, w rzeczach, które absolutnie uwielbiacie oglądać: Sylvester Stallone i Dolph Lundgren kłócą się jak w 1985 roku.Jeśli przegapiliście zeszłotygodniowe wiadomości, Variety...

Diego Boneta mówi naszym językiem

Prawdopodobnie znasz Diego Bonetę jako Drew z Rock of Ages, gdzie grał rozmarzonego dzieciaka z fantazjami rockstara. Albo ostatnio, jako tytułowy bohater w Luis...

Co powinieneś zrobić, gdy zbliżasz się do innej łodzi na główkę?

Co powinieneś zrobić, gdy zbliżasz się do innej łodzi na główkę?Head-On. Gdy dwa statki o napędzie mechanicznym zbliżają się do siebie czołowo lub prawie czołowo, każdy statek powinien zasygnalizować swój zamiar, na co drugi statek powinien niezwłocznie odpowiedzieć. W sytuacji spotkania żaden ze statków nie jest statkiem stojącym na czele. Ogólnie przyjmuje się, że należy

Co było głównym źródłem podziałów politycznych, które ujawniły się w 1790 i 1791 roku?

Co było głównym źródłem podziałów politycznych, które pojawiły się w 1790 i 1791 roku?Jakie kwestie sprawiły, że polityka lat 1790-tych była tak podzielona? Podział polityczny pojawił się najpierw w związku z planem finansowym opracowanym przez sekretarza skarbu Hamiltona w 1790 i 1791 roku. Wizja Hamiltona o potężnej republice handlowej, zawarta w tym planie, zwyciężyła nad

Recenzja smartfona Doogee Mix 2: Rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem

Od zeszłego roku, kiedy to Xiaomi wprowadziło Mi Mix, rynek smartfonów zostaje zalany kilkoma niskobudżetowymi smartfonami z bezramkowym designem. Doogee Mix był jednym z tych niskobudżetowych smartfonów z funkcjami high-end. Chińska firma, Doogee, zyskała wiele uznania za prawie bezel-less design w swoim flagowym telefonie.Ponieważ konkurencja wśród firm produkujących smartfony jest coraz większa, Doogee musiało pójść

Jakim typem danych są dane, które są zbierane w tym samym lub mniej więcej tym samym momencie?

Jakim rodzajem danych są dane, które są zbierane w tym samym lub mniej więcej tym samym momencie?CardsTerm StatisticsDefinicja Sztuka i nauka zbierania, analizowania, prezentowania i interpretowania danych.Term Cross-Sectional DataDefinicja Dane zebrane w tym samym lub mniej więcej tym samym punkcie czasowym.Termin Dane szeregu czasowegoDefinicja Dane zebrane w kilku okresach czasu.Jak określa się wszystkie dane zebrane

Jak pchać rozszerzenia w Chrome?

Jak wcisnąć rozszerzenia w Chrome?Jak przesłać rozszerzenie Chrome do wszystkich użytkowników: Google Admin Console TutorialWybierz "Urządzenia Chrome", wymienione w menu Ustawienia urządzenia: Uwaga: domyślnie zostanie wybrany Twój najwyższy poziom OU. Wybierz "Specify a Custom App".Dodaj dwa identyfikatory rozszerzeń i adresy URL znalezione na stronie Deployment. Press Save.Jak zainstalować zablokowane rozszerzenia?Jak zainstalować zablokowane rozszerzenie w Google

5 ważnych wskazówek, które pomogą Ci rozpoznać Con SEO Expert

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) jest kluczową częścią udanego marketingu cyfrowego. Rosnące zapotrzebowanie na usługi SEO doprowadziło do wzrostu liczby specjalistów SEO w branży dzisiaj. Jednak nie każdy, kto twierdzi, że jest ekspertem SEO, dostarczy wyników, których szukasz. Niektóre agencje SEO oferują słabe usługi i można uzyskać żale na wielu stronach internetowych skarg konsumentów.SEO jest

Sposoby wyboru centrum danych

Centrum danych jest krytyczny dla Twojej firmy, ponieważ bezpieczeństwo danych zależy od niego. Znalezienie najlepszego centrum danych może być trudne, ponieważ tak wiele z nich pojawia się dzisiaj. Możesz znaleźć centrum danych do wdrażania infrastruktury, która będzie służyć tysiącom klientów lub hosta podstawowych aplikacji pracowniczych. Dzisiejsi dostawcy centrów danych mają różne możliwości wyboru, od wszechstronnych

Pozostałe newsy

Oukitel K3 Review [Kupon]: Oburzająco stylowy smartfon z poczwórnym aparatem!

Cóż, chiński producent Oukitel jest gotowy do eksploracji rynku z kolejnym nowym smartfonem Oukitel K3 smartphone. Oukitel jest sprawdzoną firmą projektującą smartfony i zamierzają wprowadzić jeszcze jednego członka do swojego składu o nazwie Oukitel K3.OUKITEL ma już ugruntowaną pozycję i słynie ze swoich smartfonów z serii K, słynie z urządzeń o ograniczonym budżecie, ale telefony

EKEN H9S Kamera akcji – recenzja i specyfikacja

EKEN jest znany z produkcji dobrej jakości produktów w przystępnej cenie. Wprowadzili oni na rynek kolejny produkt. Jest to aparat, który może uchwycić Twoje najwspanialsze chwile w bardzo prosty sposób, ale w doskonałej jakości.Ulepszona wersja H9R jest prezentowana w postaci H9S. Kiedy mówią uaktualnione, naprawdę mają na myśli. Istnieje wiele funkcji dodanych do tej kamery

Blackview S8 Recenzja, Specyfikacja, Cena i Hands On Experience

Firma Blackview dość szybko opanowuje rynek świetnymi produktami. Firma została założona przez Davida Xu we wrześniu 2013 roku. Ta firma zapewnia różne rodzaje smartfonów bot budżet i drogie z wielką baterią, jak mają slogan, ''Smartfony dla każdego''. Teraz ta firma Blackview wprowadza na rynek swoją najnowszą sensację Blackview S8. Na pewno będzie to wielki sukces

KingWear KW98 Review: Najlepszy Smartwatch z jakością funkcji

Wyceniony na zaledwie 119 dolarów, KingWear KW98 3G Smartwatch Phone impartuje bezkonkurencyjne specyfikacje do nabywców. Urządzenie ma chropowaty wygląd i waży znacznie dzięki wysokiej jakości maszyny. Jest to wysokiej jakości urządzenie, które nie tylko wykona swoją podstawową funkcję, ale również będzie Ci towarzyszyć w różnych działaniach pozaprogramowych. Ogromny styl i przystępny przedział cenowy to coś

RECENZJA AGM X2: NAJLEPSZY WYTRZYMAŁY SMARTFON W HISTORII

AGM X2 REVIEWAGM jest pionierem na poziomie producenta telefonów komórkowych Travelling są one znane z wprowadzania najnowszych technologii mobilnych, aby pomóc klientom używać ich w najtrudniejszym środowisku, w najtrudniejszych warunkach. AGM jest głównie znany z produkcji wytrzymałych smartfonów, które mogą być używane wszędzie.Firma AGM wprowadziła wcześniej na rynek kilka imponujących urządzeń typu rugged, takich jak