Show Biznes

Rzadkie zdjęcia Rat Pack, które przeniosą cię w czasie

Nie ma większej ikony niż Rat Pack – grupa wykonawców, do której należeli Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr, Joey Bishop i Peter Lawford. Ich urok starego Hollywood, skandaliczne zachowanie i imprezowy styl życia sprawiły, że stali się „złymi chłopcami” przełomu lat 50. i 60. Dzięki swojemu dobremu wyglądowi i ogromnemu talentowi, co noc wyprzedawali tłumy w Las Vegas. Swoje zdolności aktorskie przenieśli również na duży ekran, dzieląc się swoimi doświadczeniami w kilku filmach. Aby poznać Rat Pack i prawdziwe historie związane z grupą, czytaj dalej.

To aktorka Lauren Bacall ukuła nazwę grupy po tym, jak zobaczyła swojego ówczesnego męża, Humphreya Bogarta, podczas pijackiej nocy w Las Vegas z przyjaciółmi, w tym Frankiem Sinatrą, Judy Garland, Davidem Nivenem, Angie Dickinson, agentem talentów Swifty Lazarem i restauratorem Mike’m Romanoffem.

Po śmierci Bogarta w 1957 roku, Sinatra (który był znany jako „The Pack Master”) przejął grupę i dodał swoich najbliższych przyjaciół, w tym Sammy’ego Davisa Jr, Deana Martina i Petera Lawforda.

Bycie członkiem Rat Pack było traktowane bardzo poważnie. Grupa miała swój własny herb – wizerunek szczura gryzącego ludzką rękę – a ich motto brzmiało „nigdy nie szczuj na szczura”

Sinatra podobno nienawidził nazwy Rat Pack, a zamiast tego próbował nazywać grupę „The Clan” i „The Summit”, ale żadna z nich nie przyjęła się w mediach.

Sinatra rozdał grupie haftowane szlafroki. Na każdym z nich widniały pseudonimy: Sinatra był „Papieżem”, Davis „Smokey the Bear”, a Martin „Dino”.

Kanadyjski piosenkarz Paul Anka został uznany za honorowego członka grupy i również otrzymał szatę. Jego pseudonimem był „The Kid”, ze względu na to, jak bardzo był młodszy od reszty grona.

Copa Room w Sands był uważany za bazę domową dla Rat Pack. Ilekroć jeden miał występ, było niemal gwarancją, że inni zrobią niespodziankę.

Impreza rozgorzała w Sands po zakończeniu koncertu. Raz, grupa podobno zamówiła 300 Krwawych Mary z obsługi pokoju w ciągu jednej nocy.

Niedługo po tym, jak Martin i Davis dołączyli, komik Joey Bishop (na zdjęciu z Sinatrą i Eydie Gormé) również został zaproszony do mieszanki. To było naturalne dopasowanie dla Bishopa, który często otwierał Sinatrę i rozgrzewał tłum przed jego występami.

Bishop nie czuł się w pełni komfortowo w otoczeniu grupy, powiedział kiedyś, że „nigdy nie był pełnoprawnym szczurem” Podobno siadał przy stole Sinatry tylko wtedy, gdy był zapraszany – czego piosenkarz nie rozumiał. Sinatra powiedział kiedyś: „Cholera jasna, jak długo musi być ze mną, zanim się zorientuje, że może z nami jeść?”

Przez lata Rat Pack otaczały kobiety, które były równie sławne. Gwiazdy takie jak Marilyn Monroe, Shirley MacLaine czy Juliet Prowse były nazywane „maskotkami”

Przyjaźń między Sinatrą i Davisem (widzianym tutaj, wygłupiającym się w 1961 roku) była historyczna. W czasach, gdy dyskryminacja szalała, Sinatra stanął w obronie swojego kolegi po fachu. Kiedy teatr zakazał Davisowi występów z powodu jego rasy, piosenkarz podarł swój kontrakt i zrezygnował z występów w teatrze.

16-letni Davis otwierał dla Tommy Dorsey Orchestra i Sinatry – i od razu stali się kumplami. „Chciałem być taki jak on, chciałem się ubierać jak on, chciałem wyglądać jak on, wziąłem swoje włosy i kazałem je sobie zrobić, w stylu Sinatry, z małym loczkiem tu i w ogóle”, powiedział podobno Davis.

Duet nigdy nie stracił miłości ani szacunku do siebie. Po odejściu Davisa w 1990 roku, Sinatra – który był honorowym pallbearer na pogrzebie – powiedział Daily News: „Chciałbym, żeby świat mógł poznać Sama tak jak ja. Sam nigdy nie dawał mniej niż 100%, kiedy był na scenie, a jeszcze więcej dawał tym z nas, którzy mieli szczęście nazywać go przyjacielem.”

W 1960 roku pięć gwiazd przeszło do historii Hollywood, występując razem w filmie Ocean’s 11 . Rzekomo ad-libowali większość swoich linii.

Rzekomo Bishop był jedynym, który pojawił się na czas, aby nakręcić Ocean’s 11-i Sinatra strzelał przez 20 minut o 3 po południu każdego dnia, zanim zaczął pić. Po 17:00 grupa kończyła dzień, występowała w Las Vegas i bawiła się do późna.

Przez lata dzieci Martina i Sinatry – w tym Tina Martin i Nancy Sinatra, na zdjęciu – zaprzyjaźniły się. „Byliśmy blisko związani i znacznie bardziej przeciętni niż większość ludzi myślała”, Tina powiedziała People. „Koleżeństwo między rodzinami zaczynało się od najmłodszego i przechodziło do najstarszego, i to jest naprawdę prawdziwe”.

Dzielenie sceny ze swoimi synami, Deanem Paulem Martinem i Frankiem Sinatrą Jr, było zawsze szczególnym momentem dla obu piosenkarzy. „Uwielbiali widzieć wszystkie swoje dzieci [performing together],” córka Deana, Gail Martin Downey, powiedziała People. „Byli tak dumni z nas wszystkich, a ja to po prostu uwielbiałam”

Tutaj rodziny Martina i Sinatry pozują razem po nagraniu The Dean Martin Show. Często zbierali się na duże kolacje jako grupa, a dzieci nazywały odpowiednich wykonawców „wujkiem Deanem” i „wujkiem Frankiem”

Sinatra może nie był najlepszym golfistą, ale wciąż kochał pole golfowe. „Dean Martin był jedynym prawdziwym golfistą w grupie”, były lokaj Sinatry, George Jacobs, powiedział Golf Magazine. „Frank potrafił nieźle uderzyć z tee, ale to było wszystko. Rzucał nim dookoła, dobrze się bawiąc, wiesz?”

Jeśli człowiek stojący za aparatem fotografującym Sinatrę i Lawforda wygląda znajomo, to dlatego, że sam jest gwiazdą. Aktor Tony Curtis chciał spróbować swoich sił w fotografii i jego pierwszym zadaniem dla magazynu była praca na planie Sierżantów 3, filmu z 1962 roku, w którym wystąpiło wszystkich pięciu członków Rat Pack.

Wierzcie lub nie, ale Sinatra i Martin byli bardzo różni. Podczas gdy Ol’ Blue Eyes uwielbiał imprezy, King of Cool był spokojniejszy, gdy tylko schodził ze sceny. „Dean zawsze był tym szczęśliwym pijakiem. Ale w rzeczywistości popijał sok jabłkowy”, autor książki Deconstructing The Rat Pack: Joey, The Mob and the Summit, Richard A. Lertzman, powiedział Fox News. „Jeśli w domu Deana odbywała się impreza, wychodził o 20.00, szedł na górę do swojej sypialni, przebierał się w piżamę i oglądał westerny. Jeśli impreza stała się naprawdę głośna, dzwonił na policję w Beverly Hills i zgłaszał własną imprezę.”

Martin, Sinatra i Davis stanowili trzon Rat Pack i często razem występowali. Przyciągnęli nawet uwagę FBI po występie w 500 Club w Atlantic City dla Paula 'Skinny’ D”mato, a później w Villa Venice w Chicago dla gangstera Sama Giancany.

A Presidential Love Triangle

W lutym 1960 roku Sinatra podobno wskazał na JFK na widowni podczas jednego ze swoich koncertów i przedstawił go jako „następnego prezydenta Stanów Zjednoczonych” Ten moment zaznaczył wieloletnią przyjaźń – razem imprezowali, prowadzili kampanię i stali się sobie niezwykle bliscy.

Podczas kampanii prezydenckiej JFK, Rat Pack stał się Jack Pack.

Jackie Kennedy’s Frustration

Jackie Kennedy nie była zbyt zachwycona związkiem jej męża i piosenkarza. Nie dość, że Sinatra przedstawiał go innym kobietom, to jeszcze nie podobały jej się plotki o powiązaniach Sinatry z mafią. W rzeczywistości, podobno „gardziła” członkiem rat pack i chciała, aby JFK odwołał ich przyjaźń po wygraniu wyborów.

Sprawy między Sinatrą a Lawfordem stały się napięte w 1962 roku, kiedy Lawford i JFK mieli odwiedzić piosenkarza w jego domu w Palm Springs. Po wybudowaniu apartamentu prezydenckiego i lądowiska dla nich, zdecydowali się na pobyt w posiadłości Binga Crosby’ego – i Lawford musiał przekazać tę wiadomość Sinatrze, który, jak twierdzi aktor, nigdy mu nie wybaczył.

Po tym jak Lawford został wyrzucony z Rat Pack, on i Sinatra rzadko, jeśli w ogóle, rozmawiali. Ale to się zmieniło w 1963 roku, kiedy 19-letni syn Sinatry został porwany. „Frank obudził mnie swoim telefonem kilka godzin po tym, jak złapali młodego Frankiego” – wspominał później Lawford w His Way: The Unauthorized Biography of Frank Sinatra. „Nie było żadnego przywitania, żadnych przeprosin, nic takiego. Powiedział tylko, żebym zadzwonił do Bobby’ego [Robert Kennedy] i zaangażował FBI w sprawę…”

W 1988 roku, Martin, Davis i Sinatra powrócili na trasę koncertową „Together Again National Concert Tour” z planami uderzenia w 29 miastach. Niestety, Martinowi szczególnie trudno było dotrzymać kroku, powołując się na problemy zdrowotne. Po sześciu występach wycofał się.

Sinatra i Davis, chcąc kontynuować, sprowadzili Lizę Minnelli. Recenzje nie były rewelacyjne, niektórzy twierdzili, że stara magia i „bad boy repartee”, które fani kochali, po prostu już nie istniały.

W ciągu dekady po ostatnim tournée, Rat Pack odszedł na zawsze. Davis zmarł w 1990 roku, następnie Martin w 1995 roku, a Sinatra w 1998. Wraz z odejściem Lawforda w 1984 roku i Bishopa w 2007, oficjalnie zaznaczył się koniec pewnej epoki. Jednak ich dziedzictwo żyje dalej jako gwiazdy, które pomogły zbudować Las Vegas w miejsce rozrywki, którym jest dzisiaj.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button