Strona główna Show Biznes Rzadkie zdjęcia Rat Pack, które przeniosą cię w czasie

Rzadkie zdjęcia Rat Pack, które przeniosą cię w czasie

Nie ma większej ikony niż Rat Pack – grupa wykonawców, do której należeli Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr, Joey Bishop i Peter Lawford. Ich urok starego Hollywood, skandaliczne zachowanie i imprezowy styl życia sprawiły, że stali się „złymi chłopcami” przełomu lat 50. i 60. Dzięki swojemu dobremu wyglądowi i ogromnemu talentowi, co noc wyprzedawali tłumy w Las Vegas. Swoje zdolności aktorskie przenieśli również na duży ekran, dzieląc się swoimi doświadczeniami w kilku filmach. Aby poznać Rat Pack i prawdziwe historie związane z grupą, czytaj dalej.

To aktorka Lauren Bacall ukuła nazwę grupy po tym, jak zobaczyła swojego ówczesnego męża, Humphreya Bogarta, podczas pijackiej nocy w Las Vegas z przyjaciółmi, w tym Frankiem Sinatrą, Judy Garland, Davidem Nivenem, Angie Dickinson, agentem talentów Swifty Lazarem i restauratorem Mike’m Romanoffem.

Po śmierci Bogarta w 1957 roku, Sinatra (który był znany jako „The Pack Master”) przejął grupę i dodał swoich najbliższych przyjaciół, w tym Sammy’ego Davisa Jr, Deana Martina i Petera Lawforda.

Bycie członkiem Rat Pack było traktowane bardzo poważnie. Grupa miała swój własny herb – wizerunek szczura gryzącego ludzką rękę – a ich motto brzmiało „nigdy nie szczuj na szczura”

Sinatra podobno nienawidził nazwy Rat Pack, a zamiast tego próbował nazywać grupę „The Clan” i „The Summit”, ale żadna z nich nie przyjęła się w mediach.

Sinatra rozdał grupie haftowane szlafroki. Na każdym z nich widniały pseudonimy: Sinatra był „Papieżem”, Davis „Smokey the Bear”, a Martin „Dino”.

Kanadyjski piosenkarz Paul Anka został uznany za honorowego członka grupy i również otrzymał szatę. Jego pseudonimem był „The Kid”, ze względu na to, jak bardzo był młodszy od reszty grona.

Copa Room w Sands był uważany za bazę domową dla Rat Pack. Ilekroć jeden miał występ, było niemal gwarancją, że inni zrobią niespodziankę.

Impreza rozgorzała w Sands po zakończeniu koncertu. Raz, grupa podobno zamówiła 300 Krwawych Mary z obsługi pokoju w ciągu jednej nocy.

Niedługo po tym, jak Martin i Davis dołączyli, komik Joey Bishop (na zdjęciu z Sinatrą i Eydie Gormé) również został zaproszony do mieszanki. To było naturalne dopasowanie dla Bishopa, który często otwierał Sinatrę i rozgrzewał tłum przed jego występami.

Bishop nie czuł się w pełni komfortowo w otoczeniu grupy, powiedział kiedyś, że „nigdy nie był pełnoprawnym szczurem” Podobno siadał przy stole Sinatry tylko wtedy, gdy był zapraszany – czego piosenkarz nie rozumiał. Sinatra powiedział kiedyś: „Cholera jasna, jak długo musi być ze mną, zanim się zorientuje, że może z nami jeść?”

Przez lata Rat Pack otaczały kobiety, które były równie sławne. Gwiazdy takie jak Marilyn Monroe, Shirley MacLaine czy Juliet Prowse były nazywane „maskotkami”

Przyjaźń między Sinatrą i Davisem (widzianym tutaj, wygłupiającym się w 1961 roku) była historyczna. W czasach, gdy dyskryminacja szalała, Sinatra stanął w obronie swojego kolegi po fachu. Kiedy teatr zakazał Davisowi występów z powodu jego rasy, piosenkarz podarł swój kontrakt i zrezygnował z występów w teatrze.

  Christina Ricci blasts Oscary za przeglądanie Andrea Riseborough nominacji dla najlepszej aktorki

16-letni Davis otwierał dla Tommy Dorsey Orchestra i Sinatry – i od razu stali się kumplami. „Chciałem być taki jak on, chciałem się ubierać jak on, chciałem wyglądać jak on, wziąłem swoje włosy i kazałem je sobie zrobić, w stylu Sinatry, z małym loczkiem tu i w ogóle”, powiedział podobno Davis.

Duet nigdy nie stracił miłości ani szacunku do siebie. Po odejściu Davisa w 1990 roku, Sinatra – który był honorowym pallbearer na pogrzebie – powiedział Daily News: „Chciałbym, żeby świat mógł poznać Sama tak jak ja. Sam nigdy nie dawał mniej niż 100%, kiedy był na scenie, a jeszcze więcej dawał tym z nas, którzy mieli szczęście nazywać go przyjacielem.”

W 1960 roku pięć gwiazd przeszło do historii Hollywood, występując razem w filmie Ocean’s 11 . Rzekomo ad-libowali większość swoich linii.

Rzekomo Bishop był jedynym, który pojawił się na czas, aby nakręcić Ocean’s 11-i Sinatra strzelał przez 20 minut o 3 po południu każdego dnia, zanim zaczął pić. Po 17:00 grupa kończyła dzień, występowała w Las Vegas i bawiła się do późna.

Przez lata dzieci Martina i Sinatry – w tym Tina Martin i Nancy Sinatra, na zdjęciu – zaprzyjaźniły się. „Byliśmy blisko związani i znacznie bardziej przeciętni niż większość ludzi myślała”, Tina powiedziała People. „Koleżeństwo między rodzinami zaczynało się od najmłodszego i przechodziło do najstarszego, i to jest naprawdę prawdziwe”.

  Czy analfabeta może otrzymać książeczkę czekową?

Dzielenie sceny ze swoimi synami, Deanem Paulem Martinem i Frankiem Sinatrą Jr, było zawsze szczególnym momentem dla obu piosenkarzy. „Uwielbiali widzieć wszystkie swoje dzieci [performing together],” córka Deana, Gail Martin Downey, powiedziała People. „Byli tak dumni z nas wszystkich, a ja to po prostu uwielbiałam”

Tutaj rodziny Martina i Sinatry pozują razem po nagraniu The Dean Martin Show. Często zbierali się na duże kolacje jako grupa, a dzieci nazywały odpowiednich wykonawców „wujkiem Deanem” i „wujkiem Frankiem”

Sinatra może nie był najlepszym golfistą, ale wciąż kochał pole golfowe. „Dean Martin był jedynym prawdziwym golfistą w grupie”, były lokaj Sinatry, George Jacobs, powiedział Golf Magazine. „Frank potrafił nieźle uderzyć z tee, ale to było wszystko. Rzucał nim dookoła, dobrze się bawiąc, wiesz?”

Jeśli człowiek stojący za aparatem fotografującym Sinatrę i Lawforda wygląda znajomo, to dlatego, że sam jest gwiazdą. Aktor Tony Curtis chciał spróbować swoich sił w fotografii i jego pierwszym zadaniem dla magazynu była praca na planie Sierżantów 3, filmu z 1962 roku, w którym wystąpiło wszystkich pięciu członków Rat Pack.

Wierzcie lub nie, ale Sinatra i Martin byli bardzo różni. Podczas gdy Ol’ Blue Eyes uwielbiał imprezy, King of Cool był spokojniejszy, gdy tylko schodził ze sceny. „Dean zawsze był tym szczęśliwym pijakiem. Ale w rzeczywistości popijał sok jabłkowy”, autor książki Deconstructing The Rat Pack: Joey, The Mob and the Summit, Richard A. Lertzman, powiedział Fox News. „Jeśli w domu Deana odbywała się impreza, wychodził o 20.00, szedł na górę do swojej sypialni, przebierał się w piżamę i oglądał westerny. Jeśli impreza stała się naprawdę głośna, dzwonił na policję w Beverly Hills i zgłaszał własną imprezę.”

  Francuski manicure Kim Kardashian jest nietypowy

Martin, Sinatra i Davis stanowili trzon Rat Pack i często razem występowali. Przyciągnęli nawet uwagę FBI po występie w 500 Club w Atlantic City dla Paula 'Skinny’ D”mato, a później w Villa Venice w Chicago dla gangstera Sama Giancany.

A Presidential Love Triangle

W lutym 1960 roku Sinatra podobno wskazał na JFK na widowni podczas jednego ze swoich koncertów i przedstawił go jako „następnego prezydenta Stanów Zjednoczonych” Ten moment zaznaczył wieloletnią przyjaźń – razem imprezowali, prowadzili kampanię i stali się sobie niezwykle bliscy.

Podczas kampanii prezydenckiej JFK, Rat Pack stał się Jack Pack.

Jackie Kennedy’s Frustration

Jackie Kennedy nie była zbyt zachwycona związkiem jej męża i piosenkarza. Nie dość, że Sinatra przedstawiał go innym kobietom, to jeszcze nie podobały jej się plotki o powiązaniach Sinatry z mafią. W rzeczywistości, podobno „gardziła” członkiem rat pack i chciała, aby JFK odwołał ich przyjaźń po wygraniu wyborów.

Sprawy między Sinatrą a Lawfordem stały się napięte w 1962 roku, kiedy Lawford i JFK mieli odwiedzić piosenkarza w jego domu w Palm Springs. Po wybudowaniu apartamentu prezydenckiego i lądowiska dla nich, zdecydowali się na pobyt w posiadłości Binga Crosby’ego – i Lawford musiał przekazać tę wiadomość Sinatrze, który, jak twierdzi aktor, nigdy mu nie wybaczył.

Po tym jak Lawford został wyrzucony z Rat Pack, on i Sinatra rzadko, jeśli w ogóle, rozmawiali. Ale to się zmieniło w 1963 roku, kiedy 19-letni syn Sinatry został porwany. „Frank obudził mnie swoim telefonem kilka godzin po tym, jak złapali młodego Frankiego” – wspominał później Lawford w His Way: The Unauthorized Biography of Frank Sinatra. „Nie było żadnego przywitania, żadnych przeprosin, nic takiego. Powiedział tylko, żebym zadzwonił do Bobby’ego [Robert Kennedy] i zaangażował FBI w sprawę…”

W 1988 roku, Martin, Davis i Sinatra powrócili na trasę koncertową „Together Again National Concert Tour” z planami uderzenia w 29 miastach. Niestety, Martinowi szczególnie trudno było dotrzymać kroku, powołując się na problemy zdrowotne. Po sześciu występach wycofał się.

Sinatra i Davis, chcąc kontynuować, sprowadzili Lizę Minnelli. Recenzje nie były rewelacyjne, niektórzy twierdzili, że stara magia i „bad boy repartee”, które fani kochali, po prostu już nie istniały.

W ciągu dekady po ostatnim tournée, Rat Pack odszedł na zawsze. Davis zmarł w 1990 roku, następnie Martin w 1995 roku, a Sinatra w 1998. Wraz z odejściem Lawforda w 1984 roku i Bishopa w 2007, oficjalnie zaznaczył się koniec pewnej epoki. Jednak ich dziedzictwo żyje dalej jako gwiazdy, które pomogły zbudować Las Vegas w miejsce rozrywki, którym jest dzisiaj.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Najchętniej czytane

Jaki program legislacyjny pomógł ukształtować politykę w zakresie kredytów konsumenckich, która przekonała banki komercyjne, że kredyty konsumenckie mogą być dochodową branżą?

Jaki program legislacyjny pomógł ukształtować politykę kredytowania konsumentów, która przekonała banki komercyjne, że kredyt konsumencki może być dochodową branżą?Leveraging kredytu, aby uciec od wielkiej depresji jest new deal twórców polityki pochodzi z hipotecznych i konsumentów polityki kredytowej, że przekonał banki komercyjne, że kredyt konsumencki może być opłacalne, mimo bankierów długo utrzymywane niechęć do pożyczania do

Jaka jest różnica między niebieskim a białym kołnierzykiem?

Jaka jest różnica między niebieskim a białym kołnierzem?Blue-collar worker odnosi się do pracowników, którzy angażują się w ciężkiej pracy fizycznej, zwykle rolnictwo, produkcja, budownictwo, górnictwo lub utrzymanie. Dla kontrastu, biały kołnierzyk kojarzy się z białymi koszulami zapinanymi na guziki, ozdobionymi krawatami, noszonymi przez ludzi biznesu.Jaki jest przykład związku zawodowego?Zazwyczaj związki zawodowe negocjują w sprawie takich

12 prostych sposobów na zdobycie większej liczby followersów na Instagramie za darmo

Nie dołączyłeś jeszcze do Instagrama?Czy nie jesteś chętny, aby dowiedzieć się, dlaczego ta prosta sieć udostępniania zdjęć wypełniła się ponad 150 milionami użytkowników w ciągu zaledwie kilku lat.Czy chcesz, aby jedno z twoich zdjęć było udostępniane przez miliony ludzi?Wtedy nie jest za późno. Wystarczy dołączyć do instagrama natychmiast. Ale co musisz zrobić po dołączeniu do

Jaki rodzaj tarcia wymaga większej siły do pokonania?

Jaki rodzaj tarcia wymaga większej siły do pokonania?sliding frictionDlaczego śliskie płyny zmniejszają tarcie ślizgowe?Dlaczego śliskie płyny, takie jak olej, zmniejszają tarcie ślizgowe? tarcie płynne występuje, gdy obiekt porusza się w cieczy lub gazie. siła potrzebna do pokonania tarcia płynnego jest zwykle mniejsza niż ta potrzebna do pokonania tarcia ślizgowego. płyn powstrzymuje powierzchnię przed bezpośrednim kontaktem

Dlaczego ważne jest, aby jeść powoli? , Dlaczego ważne jest, aby jeść powoli?

Dlaczego ważne jest, aby jeść powoli?Ostatnie badania przeprowadzone na Uniwersytecie Kyushu w Japonii wykazały, że ludzie, którzy poświęcają czas na powolne żucie, mają lepsze trawienie i szybciej czują się syci. Naukowcy odkryli również, że średnio wolniej jedzący mieli mniejszy obwód talii i niższy wskaźnik masy ciała.Dlaczego powinniśmy jeść jedzenie powoli i prawidłowo przeżuwać?Prosta czynność żucia

Ron Kamonohashi: Deranged Detective Anime zapowiedziane

Ron Kamonohashi: Deranged Detective Anime zapowiedziane przez Joseph Luster ...

Wygrane Grammy zdarzają się często ludziom takim jak Harry Styles

Bardzo niewiele osób rozumie, jak to jest odejść z Grammy. To rzadki i namacalny przejaw uznania dla pracy artysty. To również nie jest doświadczenie,...

Co to jest smuga korzeniowa?

Co to jest rozmazanie korzenia?Rozmycie nasady włosów to technika stosowana specjalnie w celu zatarcia linii demarkacyjnych. Polega ona na nałożeniu koloru blisko nasady włosów klientki, a następnie "roztarciu" go na trzonie włosa.Jak wymieszać ciemny odrost w domu?Jak zmieszać ciemny odrost z blond włosami w 4 krokachKrok 1: Przygotuj włosy. Rozczesz włosy, upewnij się, że nie

Pozostałe newsy

  17 najlepszych legginsów, które podbiją Twój trening

Alan Ruck ma 4 dzieci

Kwiatowe okulary Coupe w Anthropologie wyglądają jak z bajkowego ogrodu

Image Source: AnthropologieJako redaktorzy POPSUGAR, niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które kochamy i myślimy, że Tobie też się spodobają. Jeśli kupisz polecony przez...

Keanu Reeves od kilku lat jest poza rynkiem

Nie ma wątpliwości, że Keanu Reeves naprawdę jest jednym z najbardziej godnych uwagi "dobrych facetów" w Hollywood W wieku 58 lat Reeves nigdy nie...